Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, Phanteks P600S je vjerojatno najfunkcionalnije kuciste na trzistu za puk s prosjecnim ukusom. Meni je doduse bijela izvedba BQ DB700 puno ljepsa od Phanteksovog bijelog P600S, dok kod Fractalovog R6/S2 ne kuzim zasto u bijeloj izvedbi ostavljaju crna vrata. Nije za dzabe ni malo restriktivniji airflow kod BeQuieta, sigurno da pomaze s bukom, makar je vjerojatno bolja kombinacija 1" otvora kao kod Fractala ili Corsaira (od 400C/Q nadalje) + zvucna izolacija. Mislim da je Fractal negdje objavio taj test ili samo izjavu da je kao 1", ~2.5cm optimum za ostavit prostora izmedju prednjih vrata i ventova, tj. pocetka samog tijela kucista..

 

Ambijentalno svijetlo je fora stvar da. Ja sam peasant po tom pitanju pa imam samo lampu iza monitora da barem necem sluzi glossy pozadina monitora, osim skupljanja prasine. Glhf sa setupom. Kolko vidim s ove jedne slike na Vaš Desk temi iz 2.mj. izgledalo je brutalno i s Phanteksom P400 ili kaj si vec imao, a monitor je sexy. Ja bih tak neki kupio, ali cekam hoce li se Xiaomi probiti na EU trziste sa Mi Surface (vjerojatno nece jer bi pokorio ultrawide kategoriju u EU).

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Da, Phanteks P600S je vjerojatno najfunkcionalnije kuciste na trzistu za puk s prosjecnim ukusom

 Po meni je sve to, ali u nekakvoj jeftinijoj opciji Phanteks p400a i jednostavno ne vejrujem da ga jos uvijek nema u nasim rgovinama...

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

A kakav je to "puk sa prosjecnim ukusom" , ti imas neki "extra" ukus ? Mozes to malo definirati jer ja sam mislio da se o ukusima ne raspravlja vec o funkcionalnosti kucista ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
azzie kaže...

A kakav je to "puk sa prosjecnim ukusom" , ti imas neki "extra" ukus ? Mozes to malo definirati jer ja sam mislio da se o ukusima ne raspravlja vec o funkcionalnosti kucista ?

 Vjerovatno je covjek mislio da je kuciste dosta jednostavno izgledom (u dobrom smislu), bez detalja koje bi nekoga mogli odbiti.

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, nije ni minimalisticko, a nije ni extravagantno s RGB svijetlima i glupostima, znaci nekakav prosjecan izgled sto bi se vecini moglo svidjeti.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako je to mislio onda ok, malo se krivo izrazio ali imam feeling da je nesta drugo htio reci.

 

EDIT -"The Fichek" ok onda

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 14:34 (azzie).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Da, Phanteks P600S je vjerojatno najfunkcionalnije kuciste na trzistu za puk s prosjecnim ukusom. Meni je doduse bijela izvedba BQ DB700 puno ljepsa od Phanteksovog bijelog P600S, dok kod Fractalovog R6/S2 ne kuzim zasto u bijeloj izvedbi ostavljaju crna vrata. Nije za dzabe ni malo restriktivniji airflow kod BeQuieta, sigurno da pomaze s bukom, makar je vjerojatno bolja kombinacija 1" otvora kao kod Fractala ili Corsaira (od 400C/Q nadalje) + zvucna izolacija. Mislim da je Fractal negdje objavio taj test ili samo izjavu da je kao 1", ~2.5cm optimum za ostavit prostora izmedju prednjih vrata i ventova, tj. pocetka samog tijela kucista..

 

Ambijentalno svijetlo je fora stvar da. Ja sam peasant po tom pitanju pa imam samo lampu iza monitora da barem necem sluzi glossy pozadina monitora, osim skupljanja prasine. Glhf sa setupom. Kolko vidim s ove jedne slike na Vaš Desk temi iz 2.mj. izgledalo je brutalno i s Phanteksom P400 ili kaj si vec imao, a monitor je sexy. Ja bih tak neki kupio, ali cekam hoce li se Xiaomi probiti na EU trziste sa Mi Surface (vjerojatno nece jer bi pokorio ultrawide kategoriju u EU).

P300 je to bio, odlicno kuciste za malo para, svakako preporuka

 

samo pripaziti na duzinu graficke, kada se stavlja vodeno naprijed, meni nije stala gainward phoenix ona prva serija 2070

 

imas sada dosta povoljan ultra wide od LC Powera, ima i recenzija u BUG-u, pa si pogledaj

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Drago127 kaže...
VladimirLem kaže...

Nabavio BeQuet Pure Base 500. Extra zadovoljan, poslušao sam  savjet The_Ficheka, stavio 2xPure Wings 2 za intake i kupio 1xShadow Wings 2 za outtake. Grobna tišina 

Došao bratić do mene, i odmah hoće mijenjati svoje. On ima NZXT 510i i njihove stock coolere. Jel mu se isplati dati 50kn više za Shadow Wings 2 naspram Pure Vings 2?

 

Kakve su temperature? Ja planiram sličan setup kao ti (Ryzen 3600, MSI B450 Tomahawk Max, GTX 1070), a dvojim se između PB 500 i Meshify C.

 Još ga moram testirati kako treba pa javim ali ovo malo što jesam sam jako zadovoljan, dosad nisam baš pratio temperature samo buku. Ja sam uzeo bez prozirne stranice jer me živcira sav taj RGB. Kućište je jako elegantno i po mom ukusu ali ti mi je H500/510 ipak najljepše.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 14:49 (VladimirLem).
4 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, imam stariji model Phanteksa p400, sad vidim ima novija verzija s izrezanim prednjim panelom:

narucio bi si taj prednji panel jer koliko vidim p400 tada postaje brutalno "prozracno" kuciste, no na njihovoj stranici pise da prednji panel ne pase bas tocno(PHANTEKS Eclipse P400 (does not fit precisely!), netko zna kaj tocno ne pase, trebam kaj rezati i sl. sheme jer nisam uspio naci tocnije informacije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MaximumBugovac kaže...

Pozdrav, imam stariji model Phanteksa p400, sad vidim ima novija verzija s izrezanim prednjim panelom:

narucio bi si taj prednji panel jer koliko vidim p400 tada postaje brutalno "prozracno" kuciste, no na njihovoj stranici pise da prednji panel ne pase bas tocno(PHANTEKS Eclipse P400 (does not fit precisely!), netko zna kaj tocno ne pase, trebam kaj rezati i sl. sheme jer nisam uspio naci tocnije informacije?

 Najlakse ti je pitat njih na mail, dobit ces tocan i vjerovatno brzi odgovor 

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Vjerojatno nece biti isplativo jer solo stranica za bilokoje brand kuciste obicno nije jeftina stvar pa je cesce isplativije kupit cijelo novo kuciste, a staro prodat :/ Btw. oni naplacuju i DLC, ovaj mislim bracket za HDD/SSD, tko zeli imati malo vise diskova u kucistu.. Nije bolje ni kod drugih, npr. Fractalova bocna stranica kosta od 30 eura vani, 250kn u HR nadalje. U trenutku pisanja sam se htio pozalit zasto nema te stranice za R5, nego samo R6 i sad vidim da je opet dosla u HR. Dati 250kn na TG stranicu da bi kuciste bilo na stolu ili ne, hmmmm..

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Vjerojatno nece biti isplativo jer solo stranica za bilokoje brand kuciste obicno nije jeftina stvar pa je cesce isplativije kupit cijelo novo kuciste, a staro prodat :/ Btw. oni naplacuju i DLC, ovaj mislim bracket za HDD/SSD, tko zeli imati malo vise diskova u kucistu.. Nije bolje ni kod drugih, npr. Fractalova bocna stranica kosta od 30 eura vani, 250kn u HR nadalje. U trenutku pisanja sam se htio pozalit zasto nema te stranice za R5, nego samo R6 i sad vidim da je opet dosla u HR. Dati 250kn na TG stranicu da bi kuciste bilo na stolu ili ne, hmmmm..

 Da nazalost kod nas nema tih djelova za Phanteksa, a i narucio sam si jos ta 2x nosaca za hdd-ove("samo" 90$), prednji panel je pak 20$

https://www.caseking.de/en/phanteks-eclipse-p400-air-metal-mesh-front-panel-schwarz-geph-121.html

a kaj ces, kuciste krasno izgleda na stolu i opcenito je odlicno i ne mislim ga mijenjati sljedecih par godina pa zasto ne.

 

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Zajebavas da si dao 90 dolara za faking nosace ili si fulao 0 ispred 9tke? Prednji panel je relativno jeftin u Casekingu.

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Zajebavas da si dao 90 dolara za faking nosace ili si fulao 0 ispred 9tke? Prednji panel je relativno jeftin u Casekingu.

 Da, samo dostava je pola novaca jbga morao sam, terabajti fotografija za obradu cekaju mjesto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 17:13 (MaximumBugovac).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
4 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Jako mi se sviđa NZXT H510i..e sad dali je on mudar izbor neznam..volio bi da mi pomognete jer kuciste kupujem sad i ne planiram ga mjenjati jako dugo...isao bi do max 1400kn, a ako se da naci ono sto zelim i jeftinije dapače..

Obavezno TG jer ce biti na stolu

Da je tiho i hladno i da na prasinu mogu zaboraviti..

I da, da ima RGB..umjereno 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič za odabir kućišta


Eh da nisam nedavno kupio kućište... ali mislim da će biti problema sa isporukom.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 16:59 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kakav je bq silent base 801? Ima li ga netko?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Gledam uzeti novo kučište pa mi je za oko zapeo novi Zalman X3 i sada sam na Zalmanu...

 

http://www.zalman.co.kr/contents/products/view.html?no=628

 

Gledao sam neke testove i vide i cini mi se super kuciste te dosta prozracno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Gdje kupiti Phanteks P400A, a da me ne izađe ko svetog Petra kajgana?

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
unique83 kaže...

Gdje kupiti Phanteks P400A, a da me ne izađe ko svetog Petra kajgana?

Zavisi kaj ti tocno znaci ovaj drugi dio pitanja. Bas i nije budzet kuciste. Crna verzija bez RGB se za 70 eura javlja samo u Caseking.de, sa RGB-om je od 90 eura nadalje: https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=phanteks+p400a Mozes pitati neke ducane kao Uzishop, Centro/Mikronis (oni obicno imaju sve od Phanteksa, neki ducani imaju isto skladiste kao oni..) i tako. Ili platis dostavu iz Casekinga pa usput tamo jos nekaj kupis da ti se poveca isplativost..

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pa upravo na dostavu mislim...Recimo na amazon.co.uk mi poštarinu žele naplatiti 380 dolara. Hvala na preporuci...budem pogledao.

EDIT: Caseking.de -> 95 Eura sa dostavom. To je već ok...

Bit će!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 9:54 (unique83).
4 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Uzimam novi komp, sada vidim na akciji Zalman Z7 NEO 500kn pa me zanima je li to okej za tu cijenu ili ima nešto bolje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pozdrav ekipa,sta se danas kupuje do 900kn od kucista a da je dobro?

 

Gledao sam corsair icue 220 al nekak mi se cini da ne vrijedi taj novac ili vrijedi

 

 

Lp

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Kupi se polovno Fractal Define kućište 

 

Naravno da ne vrijedi tih novaca, klasik precijenjeni Corsair. Od kompaktnih relativno novih brand imas BQ Pure Base 500, Phanteks P350X, P400A, P400S.. Fractal Define C ili Meshify, NZXT H500/510/i i sl. Procitaj zadnjih par stranice teme za raspravu..

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
d4rkd3atH kaže...

Pozdrav ekipa,sta se danas kupuje do 900kn od kucista a da je dobro?

 

Gledao sam corsair icue 220 al nekak mi se cini da ne vrijedi taj novac ili vrijedi

 

 

Lp

 U admu sada za BF fractal s2 ili r6 za cca 950, za tu cifru najbolji izbor...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 23:13 (Tomo53nja).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

cini mi se da sam i u instaru vidio fractala na akciji za nekih 950kn... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Striko2009 kaže...

cini mi se da sam i u instaru vidio fractala na akciji za nekih 950kn... 

Ma gdje god, ako se radi o približnoj cifri od 950 kn go for it...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Lp, trebao bih mjenjati kuciste dajte neki prijedlog do 100€ u budicnosti mi je cilje ugraditi vodeno hladjenje  

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Bero_ng95 kaže...

Lp, trebao bih mjenjati kuciste dajte neki prijedlog do 100€ u budicnosti mi je cilje ugraditi vodeno hladjenje  

 

Osobno, ako bi isao na vodeno, ja bi gledao da svuda mogu ici 140mm ventilatori,

tako da mozes taviti i 280 radijatore (2x 140), jer 140mm ventilatori su lako dostupni i uglavnom tisi od 120mm.

 

https://geizhals.at/phanteks-enthoo-pro-tempered-glass-schwarz-ph-es614ptg-bk-a1738742.html

https://geizhals.at/fractal-design-define-r6-black-fd-ca-def-r6-bk-a1746653.html

https://geizhals.at/fractal-design-define-s-fd-ca-def-s-bk-a1259880.html

 

To bi bila moja tri odabira. S tim da mi je Enthoo Pro i dalje jedan od najbolje slozenih kucista u klasi.

 

(stariji video, sa plexi stranicom, imas ga i sa cvrstim celicnim i sa staklom, ovaj gore na linku je bas takav)

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice