Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.158
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Krešo91 kaže...

Narode može preporuka nekog midi tower kućišta sa dobrim airflow-om ali da nije nešta tipa CM Haf serija ili tako nešta jer iskreno gledam da lijepo izgleda i da nije previše robusno.

Cijena max 750 kn, midi tower, barem 3 venta ima na sebi i bottom PSU.

 

Mislio sam nešta tipa CM Storm Enforcer. To mi je prvi izbor jer izgleda fucking awesome {#}

 

Ako netko ima neku dobru preporuku samo navalite....

Meni se recimo u zadnje vrijeme jako sviđaju Fractal kučišta, pa pogledaj i njih {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Krešo91 kaže...

Narode može preporuka nekog midi tower kućišta sa dobrim airflow-om ali da nije nešta tipa CM Haf serija ili tako nešta jer iskreno gledam da lijepo izgleda i da nije previše robusno.

Cijena max 750 kn, midi tower, barem 3 venta ima na sebi i bottom PSU.

 

Mislio sam nešta tipa CM Storm Enforcer. To mi je prvi izbor jer izgleda fucking awesome {#}

 

Ako netko ima neku dobru preporuku samo navalite....

  Ako ti je toliko awesome uzimaj, to je malo modani haf 912+ skroz fino kućište imao sam ga, preporuka.{#}

Makar osobno bi išao na hafa 912+ jer možeš staviti 140mm vent na bočnu stranicu i ljepo hladiti grafu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
rooswelt1991 kaže...

Meni se recimo u zadnje vrijeme jako sviđaju Fractal kučišta, pa pogledaj i njih {#}

Da, ali ako budem njih uzimao vjerojatno bi išao na nešta tipa Core 3000 ili Arc Midi.

Tiby kaže...

  Ako ti je toliko awesome uzimaj, to je malo modani haf 912+ skroz fino kućište imao sam ga, preporuka.{#}

Makar osobno bi išao na hafa 912+ jer možeš staviti 140mm vent na bočnu stranicu i ljepo hladiti grafu.

Znači ipak je dio HAF serije tj. kao neki odsjek, što se tiče dizajna...nekako me malo podsjećalo na njih ali opet izgleda elegantnije nego pravi HAF. Ne sviđa mi se samo zbog tih robusnih idjelova na prednjem dijelu i nekako mi prevelik za moj stol :/

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 17:03 (Krešo91).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Krešo91 kaže...

Narode može preporuka nekog midi tower kućišta sa dobrim airflow-om ali da nije nešta tipa CM Haf serija ili tako nešta jer iskreno gledam da lijepo izgleda i da nije previše robusno.

Cijena max 750 kn, midi tower, barem 3 venta ima na sebi i bottom PSU.

 

Mislio sam nešta tipa CM Storm Enforcer. To mi je prvi izbor jer izgleda fucking awesome {#}

 

Ako netko ima neku dobru preporuku samo navalite....

Corsair Carbide 400R

 

- dolazi s 2 x 120mm prednjim ventovimai 1 x 120mm straznjim ventom

- ima podrsku do sveukupno 10 ventova

- napajanje se montira dolje

 

Fractal Design Arc MIDI

 

- dolazi s 3 x 140mm ventovima - prednji+straznji+gornji

- ima podrsku do ukupno 8 ventova

- napajanje se montira dolje

 

Music As A Weapon !!
13 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Krešo91 kaže...

Narode može preporuka nekog midi tower kućišta sa dobrim airflow-om ali da nije nešta tipa CM Haf serija ili tako nešta jer iskreno gledam da lijepo izgleda i da nije previše robusno.

Cijena max 750 kn, midi tower, barem 3 venta ima na sebi i bottom PSU.

 

Mislio sam nešta tipa CM Storm Enforcer. To mi je prvi izbor jer izgleda fucking awesome {#}

 

Ako netko ima neku dobru preporuku samo navalite....

  Kupi Shinobi-a. Kućište ima fenomenalan airflow, kao i cable managment. Mogućnost moddanja mu je na vrhu.

 

Kućište je odlično za svoju cijenu, ne treba ti bolje.

 

Moja preporuka {#}

 

PS. Ako ti se ne sviđa na prvi pogled, pogledaj malo slike na netu i sl. Meni kada je došao u ruke, promijenio sam mišljenje. Kućište vrijedi svake kune, parira bilo kojem prema višem cjenovnom rangu.

''A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer'' - Bruce Lee
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Krešo91 kaže...

Narode može preporuka nekog midi tower kućišta sa dobrim airflow-om ali da nije nešta tipa CM Haf serija ili tako nešta jer iskreno gledam da lijepo izgleda i da nije previše robusno.

Cijena max 750 kn, midi tower, barem 3 venta ima na sebi i bottom PSU.

 

Mislio sam nešta tipa CM Storm Enforcer. To mi je prvi izbor jer izgleda fucking awesome {#}

 

Ako netko ima neku dobru preporuku samo navalite....

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052660011 valja se protegnit tih desetak kuna (je da je bijelo, al je crno skuplje dobrih tridesetak kn)

ili http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052607149 - 3 venta ugradena sa podrskom za cak 10 ventova

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

@Krešo   Uzmi Fractal Design Define R3 Black Pearl.

 

Lijep dizajn ravnih linija i podrška za gomilu ventova.

 

 

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac) ||| Music As A Weapon!
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
donator_bubrega kaže...

@Krešo   Uzmi Fractal Design Define R3 Black Pearl.

 

Lijep dizajn ravnih linija i podrška za gomilu ventova.

 

 

Ja sam ga sebi danas naručio, sutra vjerojatno stiže {#}

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Hvala svima na preporukama. Pregledao sam dosta video reviewa svih ponuđenih kućišta i na kraju sam odlučio (zasad) da će biti Corsair Carbide 400R. Glavni razlog je zbog visine mojeg CPU coolera. Radi bi uzeo Fractacl Design Core 3000 ali ne stane nikako moj cooler isto tako za Arc Midi Tower.

 

A pošto je Carbide 400R jeftiniji, ljepše izgleda od CM Storm Enforcer i više ventova stane onda na kraju će biti on :D

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

A koji ti kuler imaš?

 

Arc Midi udomljuje kulere do 180 mm visine tako da dosta ogromnih kulera stane u njega.

 

Primjerice jedan Thermaltake  HR-02 bez pol frke stane unutra a ogromno je čudovište.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Krešo91 kaže...

 

A pošto je Carbide 400R jeftiniji, ljepše izgleda od CM Storm Enforcer i više ventova stane onda na kraju će biti on :D

  Fino znaš kako očekujemo neke slikice, malo da i mi slinimo.{#}  {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
zober kaže...

A koji ti kuler imaš?

 

Arc Midi udomljuje kulere do 180 mm visine tako da dosta ogromnih kulera stane u njega.

 

Primjerice jedan Thermaltake  HR-02 bez pol frke stane unutra a ogromno je čudovište.

Inače je pod moj pc :P ali evo imam CoolerMaster Hyper 612 S. Ima visinu od cca. 160 mm, a u Core 3000 i Arc Midi jedva stanu cooleri sa 150mm

Tiby kaže...
Krešo91 kaže...

 

A pošto je Carbide 400R jeftiniji, ljepše izgleda od CM Storm Enforcer i više ventova stane onda na kraju će biti on :D

  Fino znaš kako očekujemo neke slikice, malo da i mi slinimo.{#} {#}

Obavezno, samo to će biti ubrzo, valjda sljedeći tjedan ako sve dobro prođe s poslom ^^

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 12:22 (Krešo91).
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav ekipa.

 

Mislim se izmedu Zalmana Z9+, Fractal Design Core 3000 i Bitfenix Shinobi.

Sva 3 imaju vrhunski airflow, kvalitetna su, odlicno izgledaju imaju dovoljno diskovnog prostora itd. 

Najvise me privlace Zalman i Fractal, ja bih najradije isao na Zalmana, a neki mi govore Fractala, a neki Shinobia, pa evo da vas iskusnije pitam da kazete koje kuciste i zasto bas to.

Evo mala anketa.

 

14 Zalman Z9+
5 Fractal Design Core 3000
1 Bitfenix Shinobi
BF3 nick: herdjuro
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 19:18 (1337Raptor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
1337Raptor kaže...

I jos malo pitanje da li sa Zalmanom dolazi ona sprava za odredivanje brzine ventilatora (zaboravio sam kako se zove).

misliš na potenciometar? Da,dolazi!

 

ja bi uzeo Zalmana !

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

CM Storm Enforcer ti je u krivom cijenovnom rangu,dode 692 kn najjeftiniji ,a stavio si ga do 600 kn

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
1337Raptor kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Mislim se izmedu Zalmana Z9+, Fractal Design Core 3000 i Bitfenix Shinobi.

Sva 3 imaju vrhunski airflow, kvalitetna su, odlicno izgledaju imaju dovoljno diskovnog prostora itd.

Najvise me privlace Zalman i Fractal, ja bih najradije isao na Zalmana, a neki mi govore Fractala, a neki Shinobia, pa evo da vas iskusnije pitam da kazete koje kuciste i zasto bas to.

Evo mala anketa.

 

Ja da sam kupujem ponovno bih Shinobi-a kupio. Konstrukcija mu je takva da ima bolji airflow od ta oba. Ima odličan cable managment i puno prostora. Filtere za prašinu na svakom ventu za upuh. Fenomenalno kućište i po meni najbolje u tom cjenovnom rangu.

 

Pogledajte recenzije, dokazano je da Shinobi ima daleko najbolji airflow od svih tih kućišta radi konstrukcije.

''A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer'' - Bruce Lee
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
1337Raptor kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Mislim se izmedu Zalmana Z9+, Fractal Design Core 3000 i Bitfenix Shinobi.

Uzmi Zalmana Z9+ !

 

- najveci je od ovih koje si stavio

- dolazi s 4 x 120mm ventovima 

- podrzava grafe do 290mm

- ima filtere protiv prasine

- potenciometar i displaj za temp.

 

 

Iako nemozes fulat ni s Fractalom 3000 , Z9+ mi se cini bolji izbor !

 

 

Music As A Weapon !!
13 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Bolje ti je onda FD Core 3000 kupiti. Zalman Z9+ je dosta NEkvalitetnije od Shinobi-a i Fractala. Tako da ako nećeš Shinobi-a kupi Fractala.

''A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer'' - Bruce Lee
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MrXleader kaže...

CM Storm Enforcer ti je u krivom cijenovnom rangu,dode 692 kn najjeftiniji ,a stavio si ga do 600 kn

 za svaki slucaj jos jednom...

Xc
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

El moze neko dat neki prijedlog koje kuciste nejbolje uzeti? Cijena nek bude oko 500-tinjak kuna. 

Tonco
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
tonco kaže...

El moze neko dat neki prijedlog koje kuciste nejbolje uzeti? Cijena nek bude oko 500-tinjak kuna. 

Zalman Z9 Plus ili ako volis jednostavan dizajn ravnih linija onda Fractal Design Core 3000 !

 

Malo iznad 500kn CM CM692 Standard , Zalman Z11 Plus !

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

E a sta kazes na Sharkoon T9 value red edition?

 

Tonco
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
tonco kaže...

E a sta kazes na Sharkoon T9 value red edition?

 

Nije los taj T9 , al ja bih rađe isao na npr. Z9+ je je malo vecih dimenzija , dolazi s vise i ima podrsku za vise ventova , ima filtere protiv prasine , fan kontroler , display za temp. , ljepse mi izgleda ...

Music As A Weapon !!
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja bih više išao na Tauron.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Se može di kupit ovo kućište jer link od nabave mi ništa ne baci?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
punk94 kaže...

Se može di kupit ovo kućište jer link od nabave mi ništa ne baci?

Links i Portio ga više ne prodaju. Čini se da ovo kućište više nemoš kupit kod nas u HR. Jedina nada ti je njuškalo.

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 21:42 (AmonZero).
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

planiram si uzet ovo kuciste http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_34_316&products_id=9896 i imam maticnu asus p5pkl-am se hoce li stat unutra?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Doca15 kaže...

planiram si uzet ovo kuciste http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_34_316&products_id=9896 i imam maticnu asus p5pkl-am se hoce li stat unutra?

Hoće

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Doca15 kaže...

planiram si uzet ovo kuciste http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_34_316&products_id=9896 i imam maticnu asus p5pkl-am se hoce li stat unutra?

Na tvom mjestu bih dodao 50kn i uzeo Zalmana Z9 Plus !

 

- vecih je dimenzija

- dolazi s vise ventova ( 4 x 120mm )

- fan kontroler i temp. display

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Gdje ima kupiti u nas HAF XM, nesviđa mi se kod HAFa X kornji dio kučišta. Hvala!

Tražim starije BUG-ove...na PP...Inače gledam samo nedjeljom u kristalnu kuglu(xxx-man ne radi tada), i vidim vaše komponente :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice