HDMI kabel

poruka: 4
|
čitano: 2.857
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HDMI kabel

Pozdrav.

 

Problem je slijedeći:

kad sam radio kuću prije 10 godina, majstorima sam rekao da mi ostave 3 cijevi u zidu, od mjesta gdje sam zamislio da mi stoje router, telefon i MaxTV receiver do same televizije (montirana na zidu), tako da imam čistu situaciju, TV bez ikakvih kabela i kanalica.

Kroz zid su prošli HDMI kabel, UTP kabel i antenski kabel. E sad je problem što ima neko vrijeme da mi MaxTV zna zaštekat slika, odnosno počne prekidati - nestane slike na sekund, dva i onda se vrati, pa onda opet i tako par puta. Taj problem riješim resetom MaxTV receivera na način da ga isključim iz struje, nakon što se boota bude ok neko vrijeme, dok ne počnu opet isti problemi.

2 puta je mijenjan sam MaxTV receiver, nije riješilo problem, dakle nije do njega. Mijenjao sam HDMI utore na TVu, nije riješilo problem. Router sam isključio kao problem jer nema prekida usluge kad počmu problemi sa STPom, internet i dalje radi i gore sve lampice.

Ostaje mi kao zadnja opcija da je HDMI kabel neadekvatan, ipak je postavljen ima 10ak godina. Kupio sam novi kabel od 10m, htio njega povući, kad me neugodno iznenadila činjenica da je postojeći HDMI kabel provučen kroz rebrastu cijev fi25, znači vidim na vrhu cijevi da je zarezana, ne vidim načina kako je sam kabel uopće mogao proći kroz tu cijev, glava kabela nije mogla proći, sigurno su razrezali cijev cijelom dužinom i samo nabili kabel u nju i tako je progurali kroz zid. Klap klap za majstore, stvarno su majstori. Što će mi cijev u takvoj situaciji, kao da je i nema, mogli su jednostavno postaviti sam kabel direktno kroz zid :(

Uglavnom, moja je krivica što to nisam vidio kad se radilo (otac radio kuću, ja bio mulac kojemu je zadnja stvar u glavi bila visiti meštrima nad glavom). Da je postavljena adekvatnija cijev, fi32 ili 40, sad bih lako promijenio kabel.

 

Imate mi kakve savjete dati, što sada napraviti?

HDMI kabel je prekompleksan da ga prekinem, provučem i onda skrimpam, tako da to otpada.
Druga opcija koja mi je pala na pamet, da probam cijelu cijev skupa s postojećim kabelom izvući, i da je iskoristim kao sajlu za uvlačenje novog kabela (na kraj postojećeg zalijepim novi kabel), ali to je dosta rizično, i pitanje hoće li uspjeti. Zid nije od lijevanog betona nego od betonskih blokova tako da ova opcija možda i prođe, ali je dosta riskantna.

Treća opcija koju imam, iskoristiti postojeći UTP kabel u zidu (ne koristi se trenutno) za poslati signal od samog routera do MaxTV receivera, kojeg bih onda morao smjestiti negdje kod TV. Kako je TV monitran na zidu, nemam mjesta za receiver, tako da mi ovo nije baš praktično rješenje.

 

Dalje, slušam ideje?
Kako bi vi ovo riješili?
Možda bežično?
Tv ima WiFi, pa kupiti nekakav stream uređaj koji spojim na MaxTv receiver i pošaljem sliku bežično?

Ako bi to moglo, kakva bi bila brzina prijenosa/kvaliteta slike, može li to prenijeti HD signal?

Slušam savjete, pomagajte :/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 8:55 (Sprljo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDMI kabel
Sprljo kaže...

..

Treća opcija koju imam, iskoristiti postojeći UTP kabel u zidu (ne koristi se trenutno) za poslati signal od samog routera do MaxTV receivera, kojeg bih onda morao smjestiti negdje kod TV. Kako je TV monitran na zidu, nemam mjesta za receiver, tako da mi ovo nije baš praktično rješenje.

 

..

 

 -želje su jedno, stvarnost je, prijemnik treba biti uz tv, mrežni kabel ili wlan do prijemnika. Ili, da sad staviš novi kabel, tko ti kaže da će za godinu isti biti adekvatan, verzije 1-1.4-2.0.. bit će i novih verzija, što tad?

-prijemnici/dekoderi.. teoretski sad sve može biti 'praktičnije' npr CI card dekoder, ali distributer ne želi da svato može koristiti neku neovisnu opremu (zaštita/interesi) nego njihovu mrežnu upremu kao modem, prijemnik.. koji je tad modificiran (firmware operatera) tj ograničen-zaključan, interesi, naplata paketa koji se plaća..

 

-gle stvarnost/logiku. Kad se nešto promjeni u signalu/kvaliteti, operater ti da novi prijemnik npr za HD. Ako ti emitiraš nekim media playerom, streamanje i sl ili wlan, tad kako se mijenja signal, opet moraš mijenjati opremu, npr wlan može biti prespor za hd ili 4k-8k.. itd. Prijemnik treba (mora) biti uz tv, ostalo je kemijanje koje može trenutno raditi, ali.. dođeš na ovu situaciju prije ili kasnije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: HDMI kabel
Mislim da postoje i micro HDMI kablovi, provučeš njih sa manjom glavom i na kraju staviš adapter na normalni HDMI. Jedna strana može biti normalna jer je ne treba provlačiti kroz cijev.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 10:12 (najdix).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDMI kabel

Hvala ljudi na savjetima, još vidim što ću napraviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice