Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.107.003
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li netko moze li se na xf9 skinut aplikacija za hbo

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako netko prati cijene sondbara, hoće li se moći kupiti išta vrijedno spomena na crni petak za cca 500tinjak kuna (u HR ili Njemačkoj)?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Frotto kaže...
Pixel kaže...
Frotto kaže...

Pozdrav svima, ako može mala pomoć oko odabira TVa, savjet koji od niže navedenih bi bio najbolji izbor.

Šta se tiče budžeta mogu max ići do 4500 kn, TV ide u dnevnu sobu, a zbog dimenzija mjesta gdje bi trebao stajati, nije moguća veća televizija od 43 incha.

Sam kut gledanja je i direktno i pod manjim kutem sa strane.

Ovo je neki suženi izbor, pa svaki savjet je dobrodošao :)

 

1. SONY KD-43XE8077 (recenzije po netu su pozitivne, jedino šta je ovo prošlogodišnji model)

  • 2. LG 43UK6950
    • 3. Panasonic TX-43FX620E
    • 4. Samsung UE43NU7402
    • 5. Sony Bravia KD-43XF8096 (ovaj je trenutno skuplji od ostalih, ali možda na BF akciji spuste cijenu)

 

 

Za uvijete koje si naveo najbolji je Samsung UE43NU7402

 

Hoće li biti problem kod samsunga to što će se tv gledati i sa strane?

Pitam jer vidim kako dosta ljudi spominje da je samsung dobar samo ako će se gledati direktno zbog VA panela, da se ne preporučava kod gledanja iz kuta.

 Ako je mali kut onda neće biti problema, ali ako je dosta sastrane (tipa 25° naviše) vidjet će se razlika u bojama i svjetlini. Tu bi onda trebao birati neki QLED Samsung jer ima jače osvijetljenje koje to donekle anulira. Eh sada, nekima ništa ne smeta, nekima sve, a s treće strane u dućanu je skoro nemoguće vidjeti išta jer su TV-i u demo modu (sve na naj) i pod jakim osvjetljenjem, te se na njima vrte slike sa gro raznih boja (poput planina sa šumom, snijegom, građevinama ispod) na kojima je teško primjetiti. Ja sam tako gledao u dva LG-a sa IPS i VA panelom i jeeeeeedva sam primjetio mijenjanje boja iz kuta. Treba ti ili normalno kućno osvjetljenje ili neke testne slike sa jednoličnijim bojama, poput reklama i sl.. Npr reklama koja je 90% bijeli ekran ti lijepo pokaže iz kuta da nije isto na bližem rubu kao na daljem.

 

Šteta što ti ne stane veći od 43", nekih modela jednostavno nema ispod 49"...

 

Da, šteta da bar ima mjesta za 49incha TV, ali što je tu je......

Sad, kut gledanja sa strane je otprilike max nekih 30°, hoće li to baš raditi veliku razliku u kvaliteti slike ili ne u normalnim uvjetima u stanu, neznam.....

Svejedno hvala svima na povratnim informacijama i savjetima

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Frotto kaže...

 

Da, šteta da bar ima mjesta za 49incha TV, ali što je tu je......

Sad, kut gledanja sa strane je otprilike max nekih 30°, hoće li to baš raditi veliku razliku u kvaliteti slike ili ne u normalnim uvjetima u stanu, neznam.....

Svejedno hvala svima na povratnim informacijama i savjetima

 Pa onako, 30° već solidno zalazi u taj "problem". Taj koji sjedi na toj granici će primjetiti, ostali manje ili uopće. Teško reći dok ne staviš TV u normalni mod sa normalnom svjetlinom ekrana, i recimo nekim normalnim svjetlom navečer - pa onda koliko se skuži, jer tako ćeš najvjerovatnije gledati. A ne raspićeno do yaya.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 19:06 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Paolo Maldini kaže...

Ako netko prati cijene sondbara, hoće li se moći kupiti išta vrijedno spomena na crni petak za cca 500tinjak kuna (u HR ili Njemačkoj)?

 Mora da su ti stvarno loši zvučnici na TV-u, jer ta 500kn kategorija je totalni početak, čak sam se i začudio na ovo (istina, trenutno na akciji):

 

Soundbar LG SK1 - 599 kn

https://www.links.hr/hr/soundbar-lg-sk1-aeusllk-bluetooth-750312012?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.lg.com/hr/kucna-kina/lg-SK1

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 19:18 (Mad Ant).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Frotto kaže...

 

Da, šteta da bar ima mjesta za 49incha TV, ali što je tu je......

Sad, kut gledanja sa strane je otprilike max nekih 30°, hoće li to baš raditi veliku razliku u kvaliteti slike ili ne u normalnim uvjetima u stanu, neznam.....

Svejedno hvala svima na povratnim informacijama i savjetima

 Pa onako, 30° već solidno zalazi u taj "problem". Taj koji sjedi na toj granici će primjetiti, ostali manje ili uopće. Teško reći dok ne staviš TV u normalni mod sa normalnom svjetlinom ekrana, i recimo nekim normalnim svjetlom navečer - pa onda koliko se skuži, jer tako ćeš najvjerovatnije gledati. A ne raspićeno do yaya.

 

Da, kako kažeš taman na granici nekako.

Po svim karakteristikama samsung mi odgovara, osim kod tog kuta gledanja.

Sad, u slučaju nekog drugog izbora, je li bolje uzeti sony ili LG?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ako netko prati cijene sondbara, hoće li se moći kupiti išta vrijedno spomena na crni petak za cca 500tinjak kuna (u HR ili Njemačkoj)?

 Mora da su ti stvarno loši zvučnici na TV-u, jer ta 500kn kategorija je totalni početak, čak sam se i začudio na ovo (istina, trenutno na akciji):

 

Soundbar LG SK1 - 599 kn

https://www.links.hr/hr/soundbar-lg-sk1-aeusllk-bluetooth-750312012?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.lg.com/hr/kucna-kina/lg-SK1

 

 

 

 Očajni su  Znači barem soma kuna za nešto pošteno?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Frotto kaže...
Mad Ant kaže...
Frotto kaže...

 

Da, šteta da bar ima mjesta za 49incha TV, ali što je tu je......

Sad, kut gledanja sa strane je otprilike max nekih 30°, hoće li to baš raditi veliku razliku u kvaliteti slike ili ne u normalnim uvjetima u stanu, neznam.....

Svejedno hvala svima na povratnim informacijama i savjetima

 Pa onako, 30° već solidno zalazi u taj "problem". Taj koji sjedi na toj granici će primjetiti, ostali manje ili uopće. Teško reći dok ne staviš TV u normalni mod sa normalnom svjetlinom ekrana, i recimo nekim normalnim svjetlom navečer - pa onda koliko se skuži, jer tako ćeš najvjerovatnije gledati. A ne raspićeno do yaya.

 

Da, kako kažeš taman na granici nekako.

Po svim karakteristikama samsung mi odgovara, osim kod tog kuta gledanja.

Sad, u slučaju nekog drugog izbora, je li bolje uzeti sony ili LG?

 

Za Sony VA bih inače rekao XF9005, ali ga nema u 43". Za LG IPS 43" ima jedino 43UK6950, koji nije toliko dobar kao SK8500, ali opet cijena, tj. uloženo/dobiveno, fičuri itd. (Magic remote, WebOS 4.0, sva moguća spajanja, pušta sve video/audio formate, itd.)

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 19:27 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Paolo Maldini kaže...

 Očajni su  Znači barem soma kuna za nešto pošteno?

 Uf, minimalno. Predpostavljam da si zamišljao nešto sa dodatnim bass wooferom? Koji ti je TV, proizvođač?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, u recenziji za taj LG piše da crna u svari nije crna nego smeđa, plava... međutim samo ako se gleda u mraku a mi rijetko kada gledamo u mraku, bio sam i danas u elipsu i gledam velika je razlika u veličini 55" i 65" a cijena za taj LG  je pristojna i imaju ga izloženog 50". Već mjesec dana razbijam glavu šta uzeti i naravno najjeftinije proći. 

Nadam se da će do Petka izaći nešto ekstra jeftino a super kvalitetno lol. Npr. čini se da nije loša ni cijena 4500 za 55"SAMSUNG 7402 a dosta se preporučuje na forumu.

U svakom slučaju hvala na odgovoru :) 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
buudaa kaže...

Da, u recenziji za taj LG piše da crna u svari nije crna nego smeđa, plava... međutim samo ako se gleda u mraku a mi rijetko kada gledamo u mraku, bio sam i danas u elipsu i gledam velika je razlika u veličini 55" i 65" a cijena za taj LG  je pristojna i imaju ga izloženog 50". Već mjesec dana razbijam glavu šta uzeti i naravno najjeftinije proći. 

Nadam se da će do Petka izaći nešto ekstra jeftino a super kvalitetno lol. Npr. čini se da nije loša ni cijena 4500 za 55"SAMSUNG 7402 a dosta se preporučuje na forumu.

U svakom slučaju hvala na odgovoru :) 

 BTW, LG 50" je VA panel, 55" i 65" su IPS.

 

Drugim riječima, 50" model ima bolju crnu, a lošiji kut gledanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 19:42 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Očajni su  Znači barem soma kuna za nešto pošteno?

 Uf, minimalno. Predpostavljam da si zamišljao nešto sa dodatnim bass wooferom? Koji ti je TV, proizvođač?

 Generic Philips FHD TV. Jel valja kakva kombinacija sa 2.1 zvučnicima za PC?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Vidim da sam ekipi počeo ići na živce. Moje isprike zbog tooga, ubilo me to cjelodnevno isčekivanje. Ne planoram više postat. Sretno svima s kupnjom i živjeli. Pozz.

 Ma nisi sta ti je, ja sam isto brijao da je TV stao negdje na polici u ducanu jer nije imao foliju, a i kutija je bila na jednom mjestu poderana. A kad ono nakon 2 dana skuzim folija na ekranu, ali je full tanka i ne skuzi se (ma zapravo se kuzi al eto lud bio) . A s straznje strane pise datum proizvodnje i ispadne tV prizveden valjda 10-15 dana prije nego sto je meni dosao, znaci friski 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve nas je polako uhvatila paranoja od iscekivanja, citanja postova itd. Evo ja dobio savrsen tv a vjerujem da je i tvoj takav, brijem da ce tek sada ekipa za BF mozda dobivati povrate od nekih picajlzi, ak ti je sve ok opusti se i uzivaj

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da je 95%picajzli na ovom forumu...valjda neću biti te sreće 😁
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Sve nas je polako uhvatila paranoja od iscekivanja, citanja postova itd. Evo ja dobio savrsen tv a vjerujem da je i tvoj takav, brijem da ce tek sada ekipa za BF mozda dobivati povrate od nekih picajlzi, ak ti je sve ok opusti se i uzivaj

 

Baci koju fotku kad ga složiš na policu.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Budem mozda uzeo sad za bf tv u sancti pa me zanima moze li se kupiti tv preko webshopa, a preuzeti osobno da odma na licu mjesta vidim je li u original amalaži tv?

Pitam zato sto sam sad bezveze pokusavao dodati tv u kosaricu i moze se samo odabrati opcija da mi dostave poštom, a i slao sam im upit na fb i kazu da su tu opciju

maknuli zbog nadolazecih akcija.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Izbacila je SD.eu BF akcije !
Uglavnom popust je 5% za plaćanje na 12 rata...
Xf90 7.999kn 😕
Panasonic 15%
Garfield 15%
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 23:38 (fred_terry).
 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fred_terry kaže...
Izbacila je SD.eu BF akcije !
Uglavnom popust je 5% za plaćanje na 12 rata...
Xf90 7.999kn 😕
Panasonic 15%
Garfield 15%

 

Ti si genije

 

Top model: Garfield 55OLED803

Jeftinjak: Garfield 32PFS4132

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima netko da je kupio novi samsung (moj je 55 Nu7172) i da ga zeza zvuk s tv-a?

Na tvu čak radi dobro, ali spojem hdmi kabelom na av reciver znači samo da preko njega šalje zvuk (arc) zvuk mi krči svako malo, znači nepodnošljivo, probao sam spojit i samo optičkim kebelom ali opet isti k.

Znači zvuk krči, šteka a na av receiveru kad se zblesira tak zvuk piše mi pcm- dolby digital, ko da sam ga tek spojio, neam pojma.

 

Napominjem da nije do ostale opreme antene, signala, av recivera, zvučnika ni kablova, jel je sve ajmo rec kvalitetnije i nije no name, ( samo za kucno kino sam dao oko 6 soma) i na starom grunding tv-u radi sve normalno, znači nekaj je spojebano u telki po meni.

 

Planiram ga sutra vratit i iskoristit rok reklamacije u roku 7 dana dok još mogu, vjerojatno ne mogu dobit povrat novaca ali trazit ču bar da mi zamjene za drugi isti takav, valda me nece zajebavat kaj sam skinuo folije s telke i otvorio najlon od papira, onda ču ih sterat u k.

Sad mi je baš žao kaj nisam uzo neki sony 55" kaj sam i gledo prvo🤔

 

Eto tolko od mene, nova smeča od tehnike, ak sad zajebava kaj bu tek poslje.

Martin
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fred_terry kaže...
Izbacila je SD.eu BF akcije !
Uglavnom popust je 5% za plaćanje na 12 rata...
Xf90 7.999kn 😕
Panasonic 15%
Garfield 15%

 Koliko vidim za ostale proizvođace nema promjene zasad...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
fred_terry kaže...
Izbacila je SD.eu BF akcije !
Uglavnom popust je 5% za plaćanje na 12 rata...
Xf90 7.999kn 😕
Panasonic 15%
Garfield 15%

 Koliko vidim za ostale proizvođace nema promjene zasad...

Emmezeta ima pink neku akciju. Svaki dan raste popust i prodaju se izložbeni primjerci. Samo ne znam ko bi to kupio al ajd. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve lijepo radi, jel znas mozda dal se moze instalirat aplikacija hbo go ili je to samo predvideno za samsung i lg televizore, ps zena bi gledala igre prijestolja

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Listajući malo po SD stranici upalo mi je nešto u oko.
B8 je snizen na 10.5k.
Plus (ako prolazi,jer nije kombinacija dvaju popusta,i trebalo bi proći) produljenje Tele2 pretplate donosi dodatnih 1.5k popusta na istaknutu cijenu
Dakle,b8 kombinacijom tih popusta dolazi na 9k.
Xf 90 na 8k plaćanjem karticom.
Ja sada nemogu biti pametan.
Burn-in bi mogao biti presudan,jer nisam baš pazljiv sta se toga tiče.
5g.garancije vs 2g garancije+3g(protecto jamstva).
Najbolje da maznem oba i budem miran 🤔🤔
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fred_terry kaže...
Listajući malo po SD stranici upalo mi je nešto u oko.
B8 je snizen na 10.5k.
Plus (ako prolazi,jer nije kombinacija dvaju popusta,i trebalo bi proći) produljenje Tele2 pretplate donosi dodatnih 1.5k popusta na istaknutu cijenu
Dakle,b8 kombinacijom tih popusta dolazi na 9k.
Xf 90 na 8k plaćanjem karticom.
Ja sada nemogu biti pametan.
Burn-in bi mogao biti presudan,jer nisam baš pazljiv sta se toga tiče.
5g.garancije vs 2g garancije+3g(protecto jamstva).
Najbolje da maznem oba i budem miran 🤔🤔

 Jest, on jedini ima posteni popust, da nije 200 kn. Steta sto cekam isto za C8...

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ti kako si krenuo doci ces do E8 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Onda jel B8 za BF dosa do 9K kn kako su neki zeljeli ili?
Ja sam prije mjesec/dva platio 10399 kn + 5 g gare.
Evo nakon nekog vrimena koristenja mogu rec da je LG B8 stvarno gust koristit,vrlo tesko nakon OLEDA gledat kod frendova obicni LED bez obzira na cijenu.Dolby Vision na Netflixu je pravi uzitak za gledat,moram priznat da se vide ogromne razlike u HD programima,dosta ih uopce ne pusta pravi HD signal.
Cak su mi i djeca polude od srice kad se upali u desnom kutu HDR ili Dolby Vision.:-)
Uglavnom ekipa ako se ima šuške OLED je pravi put i nema povratka.
AUDIOFIL
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Onda jel B8 za BF dosa do 9K kn kako su neki zeljeli ili?
Ja sam prije mjesec/dva platio 10399 kn + 5 g gare.
Uglavnom ekipa ako se ima šuške OLED je pravi put i nema povratka.

Da, oled je ogromni level up u odnosu na lcd i natrag nema. Taj period dobrih cijena traje već mjesec dana. Mene je C8 s 5g garancije početkom mjeseca ispao 10400kn. Samo treba pratiti dućane i ne previše fantazirati o nekim presuludim popustima baš na sam BF. Bude još i 12. mj. dobar kad ljudi standardno malo više troše, barem je bio prošle godine.

 

Edit: 9450kn B8 u SD s 10% kodom za newsletter! Ko to sad ne uzme neće nikad.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 10:10 (deckard).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U SD Lg 65b8 16500kn trenutno, ako moze na to jos onih 10% za jednokratno (a trebalo bi jer je ovo trenutna cijena) dolazimo do finih 14.850kn.Mislim da je to i vise nego pristojna cijena i jos ima 5god garancije.

 

klik

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
7678kn finalna cijena uz newsletter za 55xf9005.
Naručenna je,i nadam se da neću dobiti kakav povrat od kolege forumaša,iako iz SD uvjeravaju da svi povrati idu na outlet.
Zivi bili pa vidili.
Hvala svima na pomoći 😀
 
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice