Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.144.349
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Planiram u SD povodom black fridaya kupiti televiziju, gledan 164cm dijagonale(65incha) kako sam do sada koristio philips tv pa bi se odlucio ponovo na tv koji ima ambientalno osvjetljenje mislim se izmedu 65PUS6703 i 65PUS7803 modela, ali televiziju primarno koristim za gledanje Bneta pa me zanina jeli mi se isplati ici na skuplji model. Unaprijed hvala na odgovoru :)) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
volegradele kaže...
Onda jel B8 za BF dosa do 9K kn kako su neki zeljeli ili?
Ja sam prije mjesec/dva platio 10399 kn + 5 g gare.
Uglavnom ekipa ako se ima šuške OLED je pravi put i nema povratka.

Da, oled je ogromni level up u odnosu na lcd i natrag nema. Taj period dobrih cijena traje već mjesec dana. Mene je C8 s 5g garancije početkom mjeseca ispao 10400kn. Samo treba pratiti dućane i ne previše fantazirati o nekim presuludim popustima baš na sam BF. Bude još i 12. mj. dobar kad ljudi standardno malo više troše, barem je bio prošle godine.

 

Edit: 9450kn B8 u SD s 10% kodom za newsletter! Ko to sad ne uzme neće nikad.

 

a da li na tv na kojemu je vec snizena cijena sa 12500 na 10500 se moze iskoristiti dodatni popust 10% od newslettera?

I believe Wi can Fi...
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

a da li na tv na kojemu je vec snizena cijena sa 12500 na 10500 se moze iskoristiti dodatni popust 10% od newslettera?

Može ako se ta snižena cijena ne ostvaruje već preko nekog koda koji bi bio naveden lijevo u opisu.

Deckard
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sklex2211 kaže...

Planiram u SD povodom black fridaya kupiti televiziju, gledan 164cm dijagonale(65incha) kako sam do sada koristio philips tv pa bi se odlucio ponovo na tv koji ima ambientalno osvjetljenje mislim se izmedu 65PUS6703 i 65PUS7803 modela, ali televiziju primarno koristim za gledanje Bneta pa me zanina jeli mi se isplati ici na skuplji model. Unaprijed hvala na odgovoru :)) 

 Ja bi ti svakako preporučio model 7803, koji ima več MVA panel što znači, da češ imat nešto bolju sliku ako češ gledat i iz večih kuteva napram modelu 6703. A što je najvažnije, model 7803 ima več bolji procesor:) Tako, da je model 7803 svakako bolji.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-65pus7803-android-ambi3.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje u vezi B8 i C8. Pogledao sam kratko FHD film na LG 8500 koji ima alfa7 kao i B8. I nije to baš neko peglanje slike. Čini mi se da dosta bolje izgleda na C8 koji ima alfa9 - isto sam kratko pogledao isti FHD film.

Jel filozofiram ili je zaista razlika između B8 i C8 za FHD? Nije baš da ću gledati samo 4K.

I da ponovim pitanje za vas koji ste dobili XF9005. Kakva je situacija s bloomingom na titlovima? Upada li u oči? U video recenzijama često nije realno jer se snima kamerom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Pitanje u vezi B8 i C8. Pogledao sam kratko FHD film na LG 8500 koji ima alfa7 kao i B8. I nije to baš neko peglanje slike. Čini mi se da dosta bolje izgleda na C8 koji ima alfa9 - isto sam kratko pogledao isti FHD film.

Jel filozofiram ili je zaista razlika između B8 i C8 za FHD? Nije baš da ću gledati samo 4K.

I da ponovim pitanje za vas koji ste dobili XF9005. Kakva je situacija s bloomingom na titlovima? Upada li u oči? U video recenzijama često nije realno jer se snima kamerom.

 Ovdje imaš sada best buy televizor, uopšte za gledanje SD i HD saržaja:))

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-philips-55oled803.aspx

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa naravno da izgleda bolje na C8,nije do procesora nego do panela.
Razlika između B8 i C8 je zanemariva,oba modela imaju vrhunsku sliku.
Dobar Full HD materijal izgleda ekstra na OLEDU,npr zadnji nastavak Transformersa u 1080p rezi izgleda bolje nego neki 4K materijali!
Kad to pogledas zapitas se cemu 4K!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se dobiva kakav dodatni popust u sd-u od sluzbenih 5% na 65xf9005, posebni promotivni kod iz news lettera i sl? Sad je 13k kn a prosli petak je oko 11,6k kn bila cijena samo preko weba jer su novi web pustili u pogon. Da je sad takva cijena ne bi previse razmisljao a tu cijenu sam prekasno vidio. :/

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 11:57 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko vidim ne moze se kombinirat, a ni kod koji sam cuvao od newslettera na BF popuste u SD

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 11:59 (oceans12).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
volegradele kaže...
Onda jel B8 za BF dosa do 9K kn kako su neki zeljeli ili?
Ja sam prije mjesec/dva platio 10399 kn + 5 g gare.
Uglavnom ekipa ako se ima šuške OLED je pravi put i nema povratka.

Da, oled je ogromni level up u odnosu na lcd i natrag nema. Taj period dobrih cijena traje već mjesec dana. Mene je C8 s 5g garancije početkom mjeseca ispao 10400kn. Samo treba pratiti dućane i ne previše fantazirati o nekim presuludim popustima baš na sam BF. Bude još i 12. mj. dobar kad ljudi standardno malo više troše, barem je bio prošle godine.

 

Edit: 9450kn B8 u SD s 10% kodom za newsletter! Ko to sad ne uzme neće nikad.

 U dnevnom boravku iman Sony KD-49XD8077 i razlika je malo rec ogromna LCD i OLED,nemoze se to usporedit nikako pogotovo kad san spojia ps4 pro i gleda npr neki 4k sadrzaj.I ja san svog kupija ta 10490kn na eKupi i nije mi zao niti lipe za ovaj tv

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 12:05 (Daddyss).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto da se nadovežem na svoj post gore.

Otišo u trgovinu sa telkom koju sam kupio prije 6 dana, sve ljepo spakirao očistio malo prašinu, ljepo objasnio čovjeku u čem je problem, on zvao nekog lika i veli da mora ostat i ide na servis, reko pa daj mi samo zamjenite telku i to je to ( iz druge kutije) to je reklamacija, a on kao ne nažalost takva je procedura ovo ono, ljevo desno.

 

Ne mogu reč prodavač je bio pristojan, al ono fakat nado sam se da če mi samo zamjenit za drugi i to je to.

Tak da sam sad opet na staroj telki grunding 43" na kojem zvuk sasvim normalno radi spojen optičkim kabelom na av receiver.

Za poludit u glavnom 🤨

Opis+kvara+opisan+na+nalogu Opis+kvara+opisan+na+nalogu
Martin
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 12:06 (Marti).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Pitanje u vezi B8 i C8. Pogledao sam kratko FHD film na LG 8500 koji ima alfa7 kao i B8. I nije to baš neko peglanje slike. Čini mi se da dosta bolje izgleda na C8 koji ima alfa9 - isto sam kratko pogledao isti FHD film.

Jel filozofiram ili je zaista razlika između B8 i C8 za FHD? Nije baš da ću gledati samo 4K.

I da ponovim pitanje za vas koji ste dobili XF9005. Kakva je situacija s bloomingom na titlovima? Upada li u oči? U video recenzijama često nije realno jer se snima kamerom.

 Razlika je u MPEG peglanju slike u 2 (B8) i 4 (C8) koraka, ali to je tekar kada ga upalis u opcijama. Znaci ripane stvari u manjoj rezi sa vecom kompresijom, ilitiga filmovi skidani s neta velicine par GB. Kada gledas full 4K ili nesto nekompresirano sa Blueraya nema razlike, tj. trebao bi gasiti MPEG peglanje slike jer ne dobivas nista, a gubis detalje.

 

Druga razlika je HDR i HFR u isto vrijeme na C8. Sto je za sada nekako akademska rasprava jer nema materijala u HDRu sa 120Hz recimo...

 

Treca je malo subjektivna, ali OS malo glađe radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 12:14 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Koliko vidim ne moze se kombinirat, a ni kod koji sam cuvao od newslettera na BF popuste u SD

 WTF? Ne radi newsletter kod na ove sad snižene cijene? Pa to im tako nikad nije bilo.

Deckard
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
oceans12 kaže...

Koliko vidim ne moze se kombinirat, a ni kod koji sam cuvao od newslettera na BF popuste u SD

 WTF? Ne radi newsletter kod na ove sad snižene cijene? Pa to im tako nikad nije bilo.

 A 55 C8 je 13K kn, nema sanse...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma radi,kako ne radi...ja sam dobio 10% na istaknut snizenu cijenu...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne mogu editirati,pa ću napisati novu poruku.
NE RADI na SD.eu
RADI na SD.hr !
Sretno ;)
 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fred_terry kaže...
Ma radi,kako ne radi...ja sam dobio 10% na istaknut snizenu cijenu...

SD? Radi ali naplatit će ti jednokratno.

 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tako je .
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Razlika je u MPEG peglanju slike u 2 (B8) i 4 (C8) koraka, ali to je tekar kada ga upalis u opcijama. Znaci ripane stvari u manjoj rezi sa vecom kompresijom, ilitiga filmovi skidani s neta velicine par GB. Kada gledas full 4K ili nesto nekompresirano sa Blueraya nema razlike, tj. trebao bi gasiti MPEG peglanje slike jer ne dobivas nista, a gubis detalje.

Druga razlika je HDR i HFR u isto vrijeme na C8. Sto je za sada nekako akademska rasprava jer nema materijala u HDRu sa 120Hz recimo...

Treca je malo subjektivna, ali OS malo glađe radi.

Realno i iskreno, ja na C8 držim NR, MPEG NR i Super resolution ugašenima. I sve one dynamic ovo ono điđe isto. Opalio sam sharpness na 20-30 za interni video player i Netflix tako da se FHD materijali fino izoštre, a i sve drugo izgleda super. Naravno, ako imaš šrot materijal na kakav sam ja jučer naletio na Netflixu (film Calibre), barem što se tiće mračnih scena gdje se sve živo raspadalo i gdje su dijelovi tamnih scena povremeno bljeskali, ne pomogne ti ni 100 alfa 9 procesora. Isto vrijedi i za razne materijale koje si ljudi "pribave". E sad, stalno prtljati s tim opcijama... Meni se to jednostavno ne da. Istrpim loš materijal kad naleti. A zbog HFR-a jednom kad se dogodi da to bude napeto, ako se uopće i dogodi, i zbog mrvicu (možda) glađeg sučelja, mislim da nema smisla uzimati C8 ispred B8 ako je razlika u cijeni značajnija. Meni osobno B8 ima ljepši stalak s manjim footprintom i samim time manjom refleksijom.

Deckard
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze preporuka curved telke izmedu 40" i 55"

Nema neki odredeni budzet, volio bi vidjet u raznom budzetu.

Nije za mene, pa je curved obavezan.

Geek
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Mad Ant kaže...

 Razlika je u MPEG peglanju slike u 2 (B8) i 4 (C8) koraka, ali to je tekar kada ga upalis u opcijama. Znaci ripane stvari u manjoj rezi sa vecom kompresijom, ilitiga filmovi skidani s neta velicine par GB. Kada gledas full 4K ili nesto nekompresirano sa Blueraya nema razlike, tj. trebao bi gasiti MPEG peglanje slike jer ne dobivas nista, a gubis detalje.

Druga razlika je HDR i HFR u isto vrijeme na C8. Sto je za sada nekako akademska rasprava jer nema materijala u HDRu sa 120Hz recimo...

Treca je malo subjektivna, ali OS malo glađe radi.

Realno i iskreno, ja na C8 držim NR, MPEG NR i Super resolution ugašenima. I sve one dynamic ovo ono điđe isto. Opalio sam sharpness na 20-30 za interni video player i Netflix tako da se FHD materijali fino izoštre, a i sve drugo izgleda super. Naravno, ako imaš šrot materijal na kakav sam ja jučer naletio na Netflixu (film Calibre), barem što se tiće mračnih scena gdje se sve živo raspadalo i gdje su dijelovi tamnih scena povremeno bljeskali, ne pomogne ti ni 100 alfa 9 procesora. Isto vrijedi i za razne materijale koje si ljudi "pribave". E sad, stalno prtljati s tim opcijama... Meni se to jednostavno ne da. Istrpim loš materijal kad naleti. A zbog HFR-a jednom kad se dogodi da to bude napeto, ako se uopće i dogodi, i zbog mrvicu (možda) glađeg sučelja, mislim da nema smisla uzimati C8 ispred B8 ako je razlika u cijeni značajnija. Meni osobno B8 ima ljepši stalak s manjim footprintom i samim time manjom refleksijom.

 Iskoristi jedan od profila i namjesti ga za losije materijale, lakse saltati njega nego MPEG opciju.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marti kaže...

Eto da se nadovežem na svoj post gore.

Otišo u trgovinu sa telkom koju sam kupio prije 6 dana, sve ljepo spakirao očistio malo prašinu, ljepo objasnio čovjeku u čem je problem, on zvao nekog lika i veli da mora ostat i ide na servis, reko pa daj mi samo zamjenite telku i to je to ( iz druge kutije) to je reklamacija, a on kao ne nažalost takva je procedura ovo ono, ljevo desno.

 

Ne mogu reč prodavač je bio pristojan, al ono fakat nado sam se da če mi samo zamjenit za drugi i to je to.

Tak da sam sad opet na staroj telki grunding 43" na kojem zvuk sasvim normalno radi spojen optičkim kabelom na av receiver.

Za poludit u glavnom 🤨

 Bas me zanima sto ce biti s ovime.Pretpostavljam da nemas doma jos neki av da probas.Koji receiver, stariji, noviji ?

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj update

 

Javio sam im da sam odlučio jednostrank raskinuti ugovor i sad čekam da mi kažu kad da ga vratim (ili možda oni čak dodu po njega).

Na kraju se ispostavilo da sam slijep i zapravo su bile zaštitne folije na ekranu, kad ste rekli da su na donjem dijelu išao sam pogledati čim sam dobio još jedan par ruku jer prvi puta sam ga odmah zapakirao čim sam vidio riseve, a folija se odozgora stvarno ne vidi. Htio sam ga zadržati ali sam danas tu na forumu vidio da ide i newsletter popust na sniženje, pa sam naručio novi za 9500 (1250 kn jeftinije).

 

Ispričao sam se ljubaznoj teti iz SD na lažnim optužbama, pa i tu pišem da znate, ipak ne prodaju povrate (bar ne meni).

 

A za kutiju su rekli da su u skladištu pukle vrpce pa je zato tako zalijepljena.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

pa sam naručio novi za 9500 (1250 kn jeftinije).

 

 

 ja bi ti sad taj isti sto ga vracas poslao nazad 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Moj update

 

Javio sam im da sam odlučio jednostrank raskinuti ugovor i sad čekam da mi kažu kad da ga vratim (ili možda oni čak dodu po njega).

Na kraju se ispostavilo da sam slijep i zapravo su bile zaštitne folije na ekranu, kad ste rekli da su na donjem dijelu išao sam pogledati čim sam dobio još jedan par ruku jer prvi puta sam ga odmah zapakirao čim sam vidio riseve, a folija se odozgora stvarno ne vidi. Htio sam ga zadržati ali sam danas tu na forumu vidio da ide i newsletter popust na sniženje, pa sam naručio novi za 9500 (1250 kn jeftinije).

 

Ispričao sam se ljubaznoj teti iz SD na lažnim optužbama, pa i tu pišem da znate, ipak ne prodaju povrate (bar ne meni).

 

A za kutiju su rekli da su u skladištu pukle vrpce pa je zato tako zalijepljena.

 

 Par stranica ranije sam napisao kako nisam odmah skuzio prednju foliju na B8... Treba odlijepiti naljepnicu u donjem lijevom kutu, a zapravo je to rub cijele folije. Mene isto bila pukla paranoja da je koristen . Sramotitis

Ali kao hoces testirati TV pa ne odljepis prva 2 dana naljepnicu, a zapravo gledas kroz foliju. Istina bog ne kuzi se to na normalnom programu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 13:11 (zzzele).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Na kraju se ispostavilo da sam slijep i zapravo su bile zaštitne folije na ekranu, kad ste rekli da su na donjem dijelu išao sam pogledati čim sam dobio još jedan par ruku jer prvi puta sam ga odmah zapakirao čim sam vidio riseve, a folija se odozgora stvarno ne vidi.

Točno sam si mislio da se o tome radilo . Već sam pisao da sam umro od straha kad sam vidio ogrebotine po ekranu i hrpu mikrocrtica, ženi sam odmah počeo lajati da sam joj lijepo rekao da ne hvata prstima s prstenjem ekran nego samo bočno lagano, hahaha. I da ga sad zato pakiram i šaljem natrag. I onda sam skužio da je folija. A stražnju nisam skužio 10 dana da je gore . Toliko o čitanju uputa. Piše to uopće negdje?

Deckard
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
Marti kaže...

Eto da se nadovežem na svoj post gore.

Otišo u trgovinu sa telkom koju sam kupio prije 6 dana, sve ljepo spakirao očistio malo prašinu, ljepo objasnio čovjeku u čem je problem, on zvao nekog lika i veli da mora ostat i ide na servis, reko pa daj mi samo zamjenite telku i to je to ( iz druge kutije) to je reklamacija, a on kao ne nažalost takva je procedura ovo ono, ljevo desno.

 

Ne mogu reč prodavač je bio pristojan, al ono fakat nado sam se da če mi samo zamjenit za drugi i to je to.

Tak da sam sad opet na staroj telki grunding 43" na kojem zvuk sasvim normalno radi spojen optičkim kabelom na av receiver.

Za poludit u glavnom 🤨

 Bas me zanima sto ce biti s ovime.Pretpostavljam da nemas doma jos neki av da probas.Koji receiver, stariji, noviji ?

 ako imas iskon, moguce da je do njih i kvalitete pojedinih programa/radio postaja... 

I believe Wi can Fi...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
buudaa kaže...

Da, u recenziji za taj LG piše da crna u svari nije crna nego smeđa, plava... međutim samo ako se gleda u mraku a mi rijetko kada gledamo u mraku, bio sam i danas u elipsu i gledam velika je razlika u veličini 55" i 65" a cijena za taj LG  je pristojna i imaju ga izloženog 50". Već mjesec dana razbijam glavu šta uzeti i naravno najjeftinije proći. 

Nadam se da će do Petka izaći nešto ekstra jeftino a super kvalitetno lol. Npr. čini se da nije loša ni cijena 4500 za 55"SAMSUNG 7402 a dosta se preporučuje na forumu.

U svakom slučaju hvala na odgovoru :) 

 BTW, LG 50" je VA panel, 55" i 65" su IPS.

 

Drugim riječima, 50" model ima bolju crnu, a lošiji kut gledanja.

 Vidim duže vrijeme da si jedan od onih koji se najbolje kuže u led televizore!

Kako znaš koji je ekran va , a koji ips panel? gdje to nađeš?

Evi napr . za  Philips 43PFS5803/12 , na službenim stranicama philipsa ja ne mogu naći vrstu panela?

https://www.philips.hr/c-p/43PFS5803_12/5800-series-izuzetno-tanki-full-hd-led-smart-televizor

 

Šta misliš o gornjem ledu općenito  i koji panel ima?

Da li je njegov panel dobar ( bolji od druge vrste) za gledanje pretežito okomito na ekran ( ne pod nekim većim kutevima)  sa cca 3m daljine, za osvjetljene prostorije, da li je dobar za gledanje utakmica, filmova isl...nema igranja igrica 

 

 

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Mad Ant kaže...

 Razlika je u MPEG peglanju slike u 2 (B8) i 4 (C8) koraka, ali to je tekar kada ga upalis u opcijama. Znaci ripane stvari u manjoj rezi sa vecom kompresijom, ilitiga filmovi skidani s neta velicine par GB. Kada gledas full 4K ili nesto nekompresirano sa Blueraya nema razlike, tj. trebao bi gasiti MPEG peglanje slike jer ne dobivas nista, a gubis detalje.

Druga razlika je HDR i HFR u isto vrijeme na C8. Sto je za sada nekako akademska rasprava jer nema materijala u HDRu sa 120Hz recimo...

Treca je malo subjektivna, ali OS malo glađe radi.

Realno i iskreno, ja na C8 držim NR, MPEG NR i Super resolution ugašenima. I sve one dynamic ovo ono điđe isto. Opalio sam sharpness na 20-30 za interni video player i Netflix tako da se FHD materijali fino izoštre, a i sve drugo izgleda super. Naravno, ako imaš šrot materijal na kakav sam ja jučer naletio na Netflixu (film Calibre), barem što se tiće mračnih scena gdje se sve živo raspadalo i gdje su dijelovi tamnih scena povremeno bljeskali, ne pomogne ti ni 100 alfa 9 procesora. Isto vrijedi i za razne materijale koje si ljudi "pribave". E sad, stalno prtljati s tim opcijama... Meni se to jednostavno ne da. Istrpim loš materijal kad naleti. A zbog HFR-a jednom kad se dogodi da to bude napeto, ako se uopće i dogodi, i zbog mrvicu (možda) glađeg sučelja, mislim da nema smisla uzimati C8 ispred B8 ako je razlika u cijeni značajnija. Meni osobno B8 ima ljepši stalak s manjim footprintom i samim time manjom refleksijom.

 Već sam rekao,  treba uključiti mpeg noise reduction na low za SDR i preporodit ćeš se, neće ti se više ništa raspadati u tamnim scenama, čak i materijal koji je dosta dobar izgleda bolje.

Za te streaming servise koji imaju prpblema u tamnim scenama radi kompresije Mpeg NR dušu dao i preporučujm ga koriastiti jer slika ionako nema tih detalja koje on može uništiti.

Ako ti je izvor UHD BluRay player , onda treba ugasiti.

Bojim se da ti sharpness na 20-30 radi više štete nego koristi i uništi sliku jer dodaje umjetni šum koji se na prvu čini kao oštrija slika , a zapravo ubije detalje

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pojasni mi malo za tehniku plaćanja na BF...ako se već danas zna da je neki aparat xy kn za  BF-recimo 23.11.2018. Nisam nikada kupovao online na BF

Ako kupujemo u trgovini sve je jasno ) mnogi nemaju prodajni prostor pa ostaje online!)

Ako znači kupujemo online, da li to znači da mi na 23.11.2018  od 00:01h do 23.59h  možemo kupiti taj proizvod po toj cijeni ( naravno, ako  ga još ima)

 

Ja bih kupovao online preko e-zaba građani  aplikacije( netbanking). Da li prodavačau baš  na taj dan  mora sjesti i uplata ili se može dati nalog danas ,a uplata da mu sjedne sutra, i da bude važeća prodaja za dan ranije kada je bio BF?

Pitam zato , jer ako idem plaćati preko ZABE, a plaća se na račun neke druge banke ( pogotovo ako je to iza 15h), onda prodavaču ta transakcija se vidi tek sutradan.

Da li oni tu uplatu dan kasnije tj. 24.11. tretiraju isto kao da je sjelo 23.11 ( BF je samo npr.  23.11)

 

EDIT: odnosi se na post  forumaša Deckarda koji u 10.07 h kaže, ali može pitanje naravno svakome tko zna :)

 

Edit: 9450kn B8 u SD s 10% kodom za newsletter! Ko to sad ne uzme neće nikad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 13:48 (hrkihrle).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice