Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.128.443
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tek sad vidio da je još povoljniji: na ekupi trenutačno LG 55SK8500 s odličnom cijenom od 7046 kn

 
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

 Što mu fali.

Ja sam uzeo 701 v pa sam zadovoljan.

Za 49 inča ne dam više od 4.5t kn a za 55 više od 6 tisoć.

Za relativni višak od 4 t kn kupim hrane, odjeće.

Ja sam srednji napaćeni sloj puka.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

 Za 5500kn je odlican a jedino sto ima taj meni omrazeni RGBW panel.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad jel toliko bolji 8500 od sj810..ipak je razlika soma i pol kuna..gledajuci realno za hd,sd i iptv..nista posebno..

sad imam lg 42LM620S i ok,samo hocu da je veci ekran...kao sto kolega @Andeo bez falinge kaze da se visak ne baca..

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
karlito13 kaže...

 Za 5500kn je odlican a jedino sto ima taj meni omrazeni RGBW panel.

 Ovaj je gotovo 2k jeftiniji, LG UHD 55UK6300MLB , a po specifikacijama mi izgledaju identična. U čemu je kvaka?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Sad jel toliko bolji 8500 od sj810..ipak je razlika soma i pol kuna..gledajuci realno za hd,sd i iptv..nista posebno..

sad imam lg 42LM620S i ok,samo hocu da je veci ekran...kao sto kolega @Andeo bez falinge kaze da se visak ne baca..

Bolji je u svakom segmentu od SJ810, a s ovom cijenom od 7tkn je vrlo dobra prilika. E sad, dali vrijedi 1500 više? Ako gledamo po svim parametrima u usporedbi onda je jasno da je.

 

SK8500-SJ810V

 

 

Na kraju svaki tv vrijedi onoliko koliko smo spremni platiti. A i ne kupuje se svaki dan.

 

Kad pogledamo kolika je cijena ovog 55" lcd-a onda je SK8500 sitni kikiriki u usporedbi s ovim

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zila kaže...
Binac6 kaže...
karlito13 kaže...

 Za 5500kn je odlican a jedino sto ima taj meni omrazeni RGBW panel.

 Ovaj je gotovo 2k jeftiniji, LG UHD 55UK6300MLB , a po specifikacijama mi izgledaju identična. U čemu je kvaka?

 UK6 je budget linija 4K LG televizora pa je i takva cijena. Razlika u kvaliteti se kod svih brandova plaća pa je tako i kod LG. Sve ispod SK8100 je tako, koliko love toliko mjuze;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 13:47 (Flagship).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat.aspx

ok,da li je ovaj bolji od sk 8500..razlika je 900kn..eto jos me to zanima pa da vise nesto kupim..

Hvala..

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S popustom je kod njih 7919 kn? To je onda dobra cijena, poslije 55XE9005 rekao bih možda najbolji izbor kad je VA panel u pitanju. Sigurno nećeš pogriješiti ako ga kupiš a budući su i QE55 i SK8500 dostupni u SD CC West onda ih treba malo detaljnije pregledat itd

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

SK8500 je bolji tv, noviji tv, ima fck nano-cell koji Samsung nema i to je korak iznad u pogledu kvalitete slike, pogotovo ako imaš ps4. Inače SUHD LG-a je top tv prije OLED-a i Samsung mu ne može ni prismrditi po pitanju kvalitete. Istina je da je MU Samsung bio odličan, ali ni serija 8000 Samsung nije do koljena SK8500, a da ne spominjemo kako je i godinu dana stariji model. LG SK8500 nudi sve top što trebaš danas ako gledaš s neta 4k stream ili još bolje ako "skidaš" 4k hdr naslove. Kad pogledam SK8500 s Thanosom na 55g b 4k hdr-u ma ni Sony 9000 mu nije do koljena. Ovi što pričaju samo čitaju puno, ja znam osobno svaki od tih modela. Ni kalibracija ti neće pomoći kod Samsunga MU8000 da bude u rangu sa SK8500 i to još out of box, bez da se baviš kalibracijom.

 

Sad će me Samsung i Sony noobovi napast, ali činjenica je da je LG najbolji po pitanju tva već 5 godina. Njegovi Oledu su top i nitko im nije ravan, a SUHD modeli su best buy za iznos između 7 i 10 tisuća kuna.

GAMER
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

6.750 kn koliko dođe u promo kod TV10 Samsung QE55Q6F je sasvim razumna kupnja. Lošiji je od Sony XE9005 ali je za nijansu bolji od XE85xx varijanti. Q6F čak ima nešto bolju pokrivenost boja i veću osvjetljenost od oba Sony televizora. Dodatno ukoliko se stvari dobro poslože u vezi HDR10+ Samung ima i nekakvu Lite verziju Dolby Visiona. LG SK8500 je barem što se tiče ugrađene tehnologije ipak trenutno sigurnija kupnja ali dođe 1.000 kn više (uz promo kod 7.800 kn, što zapravo i nije previše s obzirom da je rijeć o ovogodišnjem modelu). LG ima IPS panel sa lošijim kontrastom ali ima bolje pozadinsko osvjetljenje sa lokalnim zatamnjenjem, širi kut gledanja i bolji daljinski u odnosu na Samsung. Usto siguran si što se tiče Dolby Vision / Dolby Atmos-a koji su gotovo postali standard u video produkciji.

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
crocro23 kaže...

Sad će me Samsung i Sony noobovi napast, ali činjenica je da je LG najbolji po pitanju tva već 5 godina

  

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
crocro23 kaže...

SK8500 je bolji tv, noviji tv, ima fck nano-cell koji Samsung nema i to je korak iznad u pogledu kvalitete slike, pogotovo ako imaš ps4. Inače SUHD LG-a je top tv prije OLED-a i Samsung mu ne može ni prismrditi po pitanju kvalitete. Istina je da je MU Samsung bio odličan, ali ni serija 8000 Samsung nije do koljena SK8500, a da ne spominjemo kako je i godinu dana stariji model. LG SK8500 nudi sve top što trebaš danas ako gledaš s neta 4k stream ili još bolje ako "skidaš" 4k hdr naslove. Kad pogledam SK8500 s Thanosom na 55g b 4k hdr-u ma ni Sony 9000 mu nije do koljena. Ovi što pričaju samo čitaju puno, ja znam osobno svaki od tih modela. Ni kalibracija ti neće pomoći kod Samsunga MU8000 da bude u rangu sa SK8500 i to još out of box, bez da se baviš kalibracijom.

 

Sad će me Samsung i Sony noobovi napast, ali činjenica je da je LG najbolji po pitanju tva već 5 godina. Njegovi Oledu su top i nitko im nije ravan, a SUHD modeli su best buy za iznos između 7 i 10 tisuća kuna.

 Philips model 8503 je svakako bolji od toga Lg modela SK8500:)) Provjereno iz prve ruke..

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
crocro23 kaže...

SK8500 je bolji tv, noviji tv, ima fck nano-cell koji Samsung nema i to je korak iznad u pogledu kvalitete slike, pogotovo ako imaš ps4. Inače SUHD LG-a je top tv prije OLED-a i Samsung mu ne može ni prismrditi po pitanju kvalitete. Istina je da je MU Samsung bio odličan, ali ni serija 8000 Samsung nije do koljena SK8500, a da ne spominjemo kako je i godinu dana stariji model. LG SK8500 nudi sve top što trebaš danas ako gledaš s neta 4k stream ili još bolje ako "skidaš" 4k hdr naslove. Kad pogledam SK8500 s Thanosom na 55g b 4k hdr-u ma ni Sony 9000 mu nije do koljena. Ovi što pričaju samo čitaju puno, ja znam osobno svaki od tih modela. Ni kalibracija ti neće pomoći kod Samsunga MU8000 da bude u rangu sa SK8500 i to još out of box, bez da se baviš kalibracijom.

 Znas bolje od najbolje stranice za recenzije televizora Rtings.com? Jbt pa koji si ti ekspert! Ne znam sta radis na ovom forumu, eno ceka te Rimac da te postavi za ravnatelja njegove kompanije. 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@crocro23

"fck nano-cell" je u biti Lite verzija Quantum-dot tehnologije i svojevrsni je step-back u odnosu na UH8500 iz 2016 godine. karlito13 je pitao za Q6F. Što ti misliš po čemu je Samsung QLED dobio ime. Q6F zbog VA panela ima dosta bolji kontrast u odnosu na LG, bolju pokrivenost boja (99% vs 94% DCI-P3), minimalno 50% jače pozadinsko osvjetljenje. Ipak kada se u priču uključi Dolby Vision ove razlike se poništavaju pa su ova dva televizora više-manje izjednačeni uz blagu prednost LG-a barem dok HDR10+ ne zaživi. Ovu budalaštinu u vezi Sony XE9005 ne želim komentirati. Što se tiče OLED-a pogledaj malo sliku na Sony A1/AF televizorima.

 

Gledaj. Kupio si stvarno dobar televizor, ali daj malo smiri doživljaj zato jer stvarno pišeš totalne gluposti.

 

PS. dragi moj garfield1 zaključke na osnovi reklamnih materijala proizvođača sa prestao donositi prije nekoliko godina. Nano-cell je kemijski premaz baziran na nano česticama koji LG koristi od 2017. godine i jeftinija je varijanta od čisto bijelog pozadinskog osvjetljenja kojeg je LG koristio ranije. Ukoliko je panel isti ipak se gubi nešto minimalno u pokrivenosti spektra boja ali s obzirom na cijenu implementacije to je opravdan potez LG-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 20:25 (Leon4rdo).
 
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što se tiče Nano Leed panela.






 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Do jučer praktički ništa konkretno na nekom popustu ali danas dvije vrlo dobre prilike; Samsung 55Q6F za 6700 i LG 55SK8500 za 7000.

 

Ni s jednim se neće pogriješiti, prednost prošlogodišnjeg 55Q6F je prvenstveno u VA panelu a s druge strane SK8500 je novi model i vjerojatno best all rounder koji je ove godine složen vrlo dobro.

 

 

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj HDR10+ je standard s samsungom na čelu i koji ima ravno NULA sadržaja tako da je velika prednost Dolby Vision-a kad je u pitanju izbor tv-a i koji što podržava.

 

Sony i LG su bolje odabrali, a koliko ima informacija i Toshiba OLED je isto uz DV, što je uz niže cijene dobar smjer za jeftinije OLED televizore. Navodno će i Hisense uskoro lansirati OLED i to s DV bez obzira što su uz Samsung oni jedni od pokretača tog HDR10+ pa bi to mogao biti prvi affordable OLED s svim HDR standardima i killer cijenom. To su pravi kinezi koji razmišljaju kako treba a ne ovi kinezi iz filipsa koji još uvijek prodaju tzv nove OLED sa starim panelima iz 2016

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Do jučer praktički ništa konkretno na nekom popustu ali danas dvije vrlo dobre prilike; Samsung 55Q6F za 6700 i LG 55SK8500 za 7000.

 

Ni s jednim se neće pogriješiti, prednost prošlogodišnjeg 55Q6F je prvenstveno u VA panelu a s druge strane SK8500 je novi model i vjerojatno best all rounder koji je ove godine složen vrlo dobro.

 

 

 Gdje je LG za 7000?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gudeljenator kaže...
Flagship kaže...

Do jučer praktički ništa konkretno na nekom popustu ali danas dvije vrlo dobre prilike; Samsung 55Q6F za 6700 i LG 55SK8500 za 7000.

 

Ni s jednim se neće pogriješiti, prednost prošlogodišnjeg 55Q6F je prvenstveno u VA panelu a s druge strane SK8500 je novi model i vjerojatno best all rounder koji je ove godine složen vrlo dobro.

 

 

 Gdje je LG za 7000?

 ekupi

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
gudeljenator kaže..

 Gdje je LG za 7000?

 ekupi

 Hvala. To mi je promaknulo. :)

 

Taman sam mislio da sam se odlučio za taj samsung kad eto vidim sada ovo.

 

Znači, bolje onda LG? Ako je tako puštam odmah narudžbu.

 

 

...

 

Riješio :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 23:14 (gudeljenator).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gudeljenator kaže...
Flagship kaže...
gudeljenator kaže..

 Gdje je LG za 7000?

 ekupi

 Hvala. To mi je promaknulo. :)

 

Taman sam mislio da sam se odlučio za taj samsung kad eto vidim sada ovo.

 

Znači, bolje onda LG? Ako je tako puštam odmah narudžbu.

 

 

...

 

Riješio :)

 Trenutno najbolji televizor za taj novac. On ima losiji kontrast od onog Samsunga ali ima FALD koji donekle rjesava taj problem. Jedino negativno vezano za taj TV je mogucnost da bu imao DSE i banding ali Boze moj, svaki LED TV to ima u manjoj ili vecoj mjeri. Odlicna kupnja!

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima nekih prijedloga prema sljedećim kriterijima:



- primarna upotreba Netflix i slično

- zaslon (ravni) 43" ili 49"

- da je ovogodišnji model

- da nije nekakav "4K Ready"

- što bolji zvuk

- cijena do 4k



Posljednjih nekoliko godina služi me Sony Bravia W65 s 32 inča.
Možda bi i taj W65 otišel za bar 1000, tv je u savršenom stanju.
Rasprodajom sve gaming opreme moram na nekaj novo, zasad to su Netflix i Deezer.
Razmišljam o mobitelu, ali sve više i o tvu umjesto tipkanja.
Znam da za komp nemam dosta, a i da bi me opet povukel u igranje - iskreno, ne vidim mu (i osim, nažalost) više druge svrhe kaj se mene tiče, jer mladost i znatiželja su nepovratno prošli.

Pa me eto informativno zanima kaj i dal se uopće more kaj naći prema tim kriterijima?

Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel može preporuka za tv, primarno igranje ps4 i netflix, raspon cijene od 5000-8000 kn, može se i malo probiti ako je baš nešto dobro u pitanju. stavio sam veliki raspon cijene jer bi mogao izdvojiti i više novaca ali ako bi mogao dobiti nešto vrlo slično za nižu cijenu onda bi uzeo to. trenutno imam ps4 i ne vjerujem da bi uzimao ps4 pro, mislim da će iduća promjena biti za ps5

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Ima nekih prijedloga prema sljedećim kriterijima:



- primarna upotreba Netflix i slično

- zaslon (ravni) 43" ili 49"

- da je ovogodišnji model

- da nije nekakav "4K Ready"

- što bolji zvuk

- cijena do 4k



Posljednjih nekoliko godina služi me Sony Bravia W65 s 32 inča.
Možda bi i taj W65 otišel za bar 1000, tv je u savršenom stanju.
Rasprodajom sve gaming opreme moram na nekaj novo, zasad to su Netflix i Deezer.
Razmišljam o mobitelu, ali sve više i o tvu umjesto tipkanja.
Znam da za komp nemam dosta, a i da bi me opet povukel u igranje - iskreno, ne vidim mu (i osim, nažalost) više druge svrhe kaj se mene tiče, jer mladost i znatiželja su nepovratno prošli.

Pa me eto informativno zanima kaj i dal se uopće more kaj naći prema tim kriterijima?

Hvala.

 Što se tiče veličine 43" ti svako preporučujem taj veoma dobar model:)

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus7303-televizor-cijena-24-61-cm-43-110-cm-led-ultra-hd-62102031

 

A što se tiče veličine 49" isto taj veoma dobar model. I test tog modela.

https://www.nabava.net/televizori/led-tv-philips-50pus6703-cijena-64821651

https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-55pus6753-12

 

 

Ili još poslije nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue43nu7402-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-62020711

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue49nu7172-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-62020731

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xe7005-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-43516711

https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-49ex600e-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-42395111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

jel može preporuka za tv, primarno igranje ps4 i netflix, raspon cijene od 5000-8000 kn, može se i malo probiti ako je baš nešto dobro u pitanju. stavio sam veliki raspon cijene jer bi mogao izdvojiti i više novaca ali ako bi mogao dobiti nešto vrlo slično za nižu cijenu onda bi uzeo to. trenutno imam ps4 i ne vjerujem da bi uzimao ps4 pro, mislim da će iduća promjena biti za ps5

 

55NU8000 je odličan za gaming.

 

hdtvpolska:
Gledajući zadnju fotografiju koju ne možete ni vjerovati, ili se pitate kako je moguće da ste do sada igrali s takvim velikim zamagljenjem! Bez sumnje, igranje s tekućim tekućinama je praznina koja se odnosi na igranje na drugom TV-u, posebno u 60fps igrama, gdje se kretanje mijenja. Snimanje protivnika u križanju je tisuću puta lakše! Kada koristite sredstvo za pranje tekućina, moglo se pitati postoje li bilo kakvi artefakti kad se kamera kreće, ali tijekom testiranja gotovo ih nismo primijetili! Dakle, pitanje našeg izbora koje ćemo funkcije koristiti. Takav širok izbor, međutim, čini nove Samsung televizore, kao što je NU8002, najbolje igre za ovu godinu. https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

 

Ovdje imaš

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu8002-televizor-cijena-55-139-cm-75-1905-cm-led-ultra-hd-61616011

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 12:44 (Crt True Colors).
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to je sve ok, samo bi bilo dobro kad bi bio dostupan negdje u hrvatskoj, teško da ću to naručivati izvana

 

ono što me najviše muči sad kad bi otišao u emmezetu ili slične trgovine, kako da znam koji tv je bolji ili lošiji za gaming? ti svi tv-ovi imaju nekakve oznake koje nitko živ ne kuži, jasno mi je kad je nešto qled ili UHD ili HDR10, ali kad mi pišu oni neki bolesni odzivi ili 1400 HZ, šta iz toga mogu zaključiti? apsolutno ništa, to sve neke njihove gluposti

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

to je sve ok, samo bi bilo dobro kad bi bio dostupan negdje u hrvatskoj, teško da ću to naručivati izvana

 

ono što me najviše muči sad kad bi otišao u emmezetu ili slične trgovine, kako da znam koji tv je bolji ili lošiji za gaming? ti svi tv-ovi imaju nekakve oznake koje nitko živ ne kuži, jasno mi je kad je nešto qled ili UHD ili HDR10, ali kad mi pišu oni neki bolesni odzivi ili 1400 HZ, šta iz toga mogu zaključiti? apsolutno ništa, to sve neke njihove gluposti

 Ako stvarno ne igraš profesionalno, su danas uglavnom več svi televizori veoma dobri za igre:)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Ako stvarno ne igraš profesionalno, su danas uglavnom več svi televizori veoma dobri za igre:)

 Nisu svi vrlo dobri za igre.

A nas igrače amatere koji "igramo" 20 godina tko hebe

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 12:53 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice