Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.807
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Za takve pare i te veličine, se ta televizor definitivno ne isplati:)) Za takve pare, več dobijaš dobar 4k televizor..

 

A za 3400? :)

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matt750 kaže...
garfield1 kaže...

 Za takve pare i te veličine, se ta televizor definitivno ne isplati:)) Za takve pare, več dobijaš dobar 4k televizor..

 

A za 3400? :)

To je več dosta bolja cjena..Ali ako pogledaš ta dva 4k modela, je opet za razmislit:) Pa te FullHD televizore, bi trebali polako đaba davat:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/

https://www.nabava.net/televizori/lg-49uj6517-televizor-cijena-49-125-cm-led-oled-ultra-hd-42725211

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
701v osim magic remotea ima i 100hz panel. Ja san kupija taj tv. Odlican je. Prolistaj par stranica prije. Imas mini review.
Dobar ti je model i 6517. Proba san neka videa na njemu i bila su dobra.

Mu6172 ti je isto dobar model.
TCL bi priskocija, filips isto tako.
O hisensu neznam puno al istraziva san malo neke slicne modele i izgledaju na papiru i na videima skroz ok.

 

Prvo sam bio u dilemi da li je pametnije preći sa dosadašnjeg 43" TV-a na 50" ili 55". 

Taj LG 701V je odličan po svim karakeristikama i odmah mi je "upao" u oko,iako ću se morati isprsiti po pitanju love.Philips me jednim dijelom privlači zbog Ambilight ali kako držim TV na zidnom nosaču (Loctek PSW862m) koji je zaokrenut pod određenim kutem prema kauču onda baš neće biti u potpunosti iskorišten kao kada je ravno na zidu.Samsung mi je uvijek provjeren brand,ali više nisam pametan kada pročitam neke komentare na tu seriju 6.Kada usporedim ove druge TV-e,tu mi se nekako po karakteristikama ističu Hisense i Grundig,ali opet ne želim "mačka u vreći" zbog 500kn manje.

 

 

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odi na 55 bice ti zao jer velika je razlika izmejdu tih 5 incha na vec velikoj diagonali i brzo se naviknes 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Odi na 55 bice ti zao jer velika je razlika izmejdu tih 5 incha na vec velikoj diagonali i brzo se naviknes 

 Ja sam 55" zamijenio za 50" jer mi je na 2.5-3m udaljenosti bilo katastrofalno gledati naše programe, pa čak i slabije FullHD filmove. Zrnato i loše...

Za veće udaljenosti ne mogu govoriti.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što mislite o ovom, omjer cijene i kvalitete? ili neki drugi do 4.000 kn, dijagonala 49-55"

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue50mu6172-uhd.aspx

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudovi..

Moze preporuka za zidni stalak za 55"XE9005 telku. 

Jel se da kaj nac do kojih 400tinjak kn, uz uvjet da je cvrst, da telka ne padne na pod:D?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 19:38 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto su sad nekakve akcije na televizore bi li mogao netko tko se razumije u modele televizora dati nekakve preporuke za neke televizore u cjenovnom rangu 2000kn - 3000kn. Trenutno imam 81 cm grundig 1366x768 tv (znam uzas) pa bih trebao nešto više i s većom rezolucijom (bar 1080p). Važnija mi je kvaliteta panela, zvuk i operacijski sustav od same rezolucije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz kupujem novi tv dijagonale oko 120 4k

Najvise se gledaju filmovi pa sve ostalo ali pretezito mi je za filmove koje gledan u hd kvaliteti pa ako ima neko da da nekavu preporuku 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 20:16 (cobra911911).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo uzeo sam na kraju 49pus6412 za 3700kn u elipsu

Imam problem kod konfiguriranja iskon tv prijamnika. Spojen je na hdmi, na tv odem pod dvb-t, stavim trazenje i digitalnih i analognih kanala i nece nac nista...sad sam zavrsio pocetni setting i usao i radim updejt softwarea, pa cemo vidjeti. Mjenjao sam 3x hdmi ulaz, neznam zasto mi nece naci nase programe na iskon tv-u.

Savjeti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

Evo uzeo sam na kraju 49pus6412 za 3700kn u elipsu

Imam problem kod konfiguriranja iskon tv prijamnika. Spojen je na hdmi, na tv odem pod dvb-t, stavim trazenje i digitalnih i analognih kanala i nece nac nista...sad sam zavrsio pocetni setting i usao i radim updejt softwarea, pa cemo vidjeti. Mjenjao sam 3x hdmi ulaz, neznam zasto mi nece naci nase programe na iskon tv-u.

Savjeti?

Ovdje imaš sve upute, što se tiče kanala i sve drugo.

https://www.download.p4c.philips.com/files/4/49pus6412_12/49pus6412_12_dfu_hrv.pdf

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cobra911911 kaže...

Pozz kupujem novi tv dijagonale oko 120 4k

Najvise se gledaju filmovi pa sve ostalo ali pretezito mi je za filmove koje gledan u hd kvaliteti pa ako ima neko da da nekavu preporuku 

 Za koliko para..?

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A do 6000 6500 ako moze i jeftinike super

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
RuskeGTT kaže...

Evo uzeo sam na kraju 49pus6412 za 3700kn u elipsu

Imam problem kod konfiguriranja iskon tv prijamnika. Spojen je na hdmi, na tv odem pod dvb-t, stavim trazenje i digitalnih i analognih kanala i nece nac nista...sad sam zavrsio pocetni setting i usao i radim updejt softwarea, pa cemo vidjeti. Mjenjao sam 3x hdmi ulaz, neznam zasto mi nece naci nase programe na iskon tv-u.

Savjeti?

Ovdje imaš sve upute, što se tiče kanala i sve drugo.

https://www.download.p4c.philips.com/files/4/49pus6412_12/49pus6412_12_dfu_hrv.pdf

 Nasao to jos prije...ali imam pitanje: dal moram imat neki drugi kabel spojen, osim hdmi u iskonov prijamnik i napajanje ili jos nesto drugo?

Sta je ovo na slici? (Dobio sam neki kabel 3,5mm u trostruki cinc crveni, plavi, zeleni - pretpostavljam da to nije to), spominje se neka antena...

Moze malo objasnjenje? Laik sam zesci :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...
garfield1 kaže...
RuskeGTT kaže...

Evo uzeo sam na kraju 49pus6412 za 3700kn u elipsu

Imam problem kod konfiguriranja iskon tv prijamnika. Spojen je na hdmi, na tv odem pod dvb-t, stavim trazenje i digitalnih i analognih kanala i nece nac nista...sad sam zavrsio pocetni setting i usao i radim updejt softwarea, pa cemo vidjeti. Mjenjao sam 3x hdmi ulaz, neznam zasto mi nece naci nase programe na iskon tv-u.

Savjeti?

Ovdje imaš sve upute, što se tiče kanala i sve drugo.

https://www.download.p4c.philips.com/files/4/49pus6412_12/49pus6412_12_dfu_hrv.pdf

 Nasao to jos prije...ali imam pitanje: dal moram imat neki drugi kabel spojen, osim hdmi u iskonov prijamnik i napajanje ili jos nesto drugo?

Sta je ovo na slici? (Dobio sam neki kabel 3,5mm u trostruki cinc crveni, plavi, zeleni - pretpostavljam da to nije to), spominje se neka antena...

Moze malo objasnjenje? Laik sam zesci :)

 A što se tiče tog problema, če ti morat pomoči ko drugi, jer ja neznam ništa oko tog iskona..

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nista, sredio sam sve...samo sam trebao doc do menija i do HDMI ulaza i to je to...

sve radi i ok je, malo gledao na YT filmice u 4K - brutalno...a ova nasa televizija na 576p je uzas

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

nista, sredio sam sve...samo sam trebao doc do menija i do HDMI ulaza i to je to...

sve radi i ok je, malo gledao na YT filmice u 4K - brutalno...a ova nasa televizija na 576p je uzas

 Poslao sam ti postavke za taj model.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Još jedno pitanjce, na kojem TV-u (Sony, Philips ili LG ili neš drugo) radi Max TV to GO HD bez problema?

 

Imam Samsung LCD koji sam kupio prije 4 godine i tamo ne šljaka.

 

A od nedavno sam saznao da ako je aplikacija instalirana na android media playeru i ako je on rootan da tada ne rade arena sport kanali. To je provjereno i na dva android playera koja imam ne radi, ali pickbox, history i ostalo radi. Kao Arenasport je tražio tcom da to zabrani.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

decki pitanje... 49pus6412 model

 

da li se ikako moze upaliti ispod okvira onaj philipsov logo? cini mi se da sam vidio negdje da se moze upaliti i da ima razne jacine svjetljenja...trazio sam sinoc i danas po manualu i po netu i nemogu nis nac...ili je to rezervirano za jace modele?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ne razumijem se baš u televizore i ako bi mogao dobiti preporuku.

Tražim tv širine do 99cm, većinom je to 43'' ako se ne varam. Gleda se sve po malo, SD, HD, sport i filmovi i serije.

Poželjno bi bilo ako je moguće 4k i hdr, a android bi bio svakako plus, ali nije uvjet.

Izdvojio bi oko 3500kn.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prije par dana sam uzeo 55xe8505 i evo nakon par dana ne pretjeranopg koristenja tv je cudo.

Ja kao ne pretjerano zahtjevan korisnik sam odusevljen.Gledao sam film preko usba skinio bluray slika je perverzija stvarno nema sta,preko Plexa i Kodija takodjer.

Nasi programi inace ih ne gledam,a spojen mi je home tv,nesto kao iskon tv,bnet itd...mogu rec da je slika dobra s obzirom na signal koji dolazi 520p ja mislim ili 560p.

Gledao sam ga na drugim tv-ima sa manjom dijagonalom i izgledali su dosta losije nego na ovom 55".

Sport je takodjer odlican kazem opet s obzirom na ovaj signal i ima za sport "sportski nacin" tako nestp i promjeti se razlika,boja se malo pojaca,izgleda sve gladje nekako s manje trzanja,ja kao laik to primjetim.

Android iskreno mogao je i bolje bit odredjen,tj.malo da je responzivniji.Radi on odlicno,Kodi,Plex,Youtube,Netflix sve to radi odlicno ali osjeti se lagano trzuckanje,neko ko se ne kuzi bas ovo nece ni primjetit vise ja tu cjepidlacim :D

Sad malo sam usra mozda jer sam stavio nosac mozda 5cm vise nego sam trebao,ali ima nagib od 15 stupnjeva pa opet je to tu.

 

E sad me zanima to sam sinoc primjetio,na te stvari sam poceo gledat od kad citam ovu temu inace nebi ni skuzio to,zena to ni ne vidi uopce. :D

npr.uvodna scena sve crno,ugasena sva svjetla i vidim kao lagane sjene na par mista.Cim se bilo di svjetlo upali to nema sanse primjetit ni na crnom ekranu,kamoli na sarenom.

Kad je sve ugaseno i kad se vrte scene to isto nema sanse vidit,to sam ugleda kad je poceo film zapauzira sam ga tocno na uvodu i crn ekran je bio,sve ugaseno pa sam to ugleda.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

kupujem TV u Links-u, budući u Puli baš inema izbora trgovina...

Molim savjet, razmišljam između:

https://www.links.hr/hr/led-tv-49-lg-49uj634v-uhd-dvb-t2-s2-webos-3-5-hdmi-usb-energetska-klasa-a-750100154

https://www.links.hr/hr/led-tv-50-samsung-50mu6172uxxh-smart-uhd-dvb-tcs2-t2-ready-smart-hdmi-usb-1300pqi-energetska-klasa-a-5-godina-jamstvo-750100115

https://www.links.hr/hr/led-tv-49-tcl-u49c7006-dvb-t2-c-s2-android-tv-ultra-hd-4k-smart-tv-wifi-a-gratis-voice-daljinski-750100211

 

Svi imaju pet godina jamstva, nenako sam najbliži TCL televizoru, ali baš mi treba netko pametniji  :)

Inače gledam iptv, max tv preko satelita, imam komp spojen na tv, Panasonic star 10 godina i super me poslužio

Android bi uzeo da se malo  :)  update-am

inače surfam preko tv-a, pa mi je to bitno...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A PHILIPS NE KUPUJEM  :)
vinko3 kaže...

Pozdrav,

 

kupujem TV u Links-u, budući u Puli baš inema izbora trgovina...

Molim savjet, razmišljam između:

https://www.links.hr/hr/led-tv-49-lg-49uj634v-uhd-dvb-t2-s2-webos-3-5-hdmi-usb-energetska-klasa-a-750100154

https://www.links.hr/hr/led-tv-50-samsung-50mu6172uxxh-smart-uhd-dvb-tcs2-t2-ready-smart-hdmi-usb-1300pqi-energetska-klasa-a-5-godina-jamstvo-750100115

https://www.links.hr/hr/led-tv-49-tcl-u49c7006-dvb-t2-c-s2-android-tv-ultra-hd-4k-smart-tv-wifi-a-gratis-voice-daljinski-750100211

 

Svi imaju pet godina jamstva, nenako sam najbliži TCL televizoru, ali baš mi treba netko pametniji  :)

Inače gledam iptv, max tv preko satelita, imam komp spojen na tv, Panasonic star 10 godina i super me poslužio

Android bi uzeo da se malo  :)  update-am

inače surfam preko tv-a, pa mi je to bitno...

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Djuler kaže...

Pozdrav, ne razumijem se baš u televizore i ako bi mogao dobiti preporuku.

Tražim tv širine do 99cm, većinom je to 43'' ako se ne varam. Gleda se sve po malo, SD, HD, sport i filmovi i serije.

Poželjno bi bilo ako je moguće 4k i hdr, a android bi bio svakako plus, ali nije uvjet.

Izdvojio bi oko 3500kn.

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6412/

 

jucer se dvoumio izmedu ovog i mog (49, isti model), pregrmio sam 6mm vecu sirinu 49tke od onoga sta mi je trebalo radi ormara, pa sam imao problem izbocenosti nogara, pa sam se jednostavno sjetio da pomaknem na van donji dio ormara i sad stoji like a glove (imas slike moje od jucer)

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav ljudi, treba mi neki TV za u sobu, koristit ce se za youtube, gledanje sa hdd filmova, igranje na ps4. moze li se naci nesto od 2500 do 3000 kn?

meni jedino kao laiku zanimljivo je LG 43UJ6307

 

E da, bitna je VESA montaza

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 11:33 (1950Killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav! Kupujem tv, preferiram LG... velicina od 42 do 49" full hd. Koristio bi ga za nase kanale i za spajanje na komp (preko hdmi-a ili dp-a) pa gledanje filmova preko njega... tu i tamo i za koju igru. Trebao bi jos imati opticki audio izlaz za spajanje na zvucnike. Hvala unaprijed!

Cijena od 3000 do 4000kn...ako ima za tu cijenu sta. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 12:32 (ivan11duke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Skoro vezano za temu - vidim i da gledate i kupujete ciljano tv-ove da bi gledali iptv

Jel ima netko kakvu playlistu sa kakvim arenama, sky sports itd.da radi? U PM

U mene na lg-u radi smart iptv i ss iptv. Iman i neki ott player.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivan11duke kaže...

Pozdrav! Kupujem tv, preferiram LG... velicina od 42 do 49" full hd. Koristio bi ga za nase kanale i za spajanje na komp (preko hdmi-a ili dp-a) pa gledanje filmova preko njega... tu i tamo i za koju igru. Trebao bi jos imati opticki audio izlaz za spajanje na zvucnike. Hvala unaprijed!

Cijena od 3000 do 4000kn...ako ima za tu cijenu sta. 

 ja sam uzeo 49pus6412 za 3700...nemam primjedbi, baci oko

btw. sta je DP? trazim neki jednostavan nacin da spojim pc i tv, bezicno na mrezu, tipa shared files na mrezi i to...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na preporuci, ali ipak bi bolje lg i full hd mi je sasvim dovoljno. Mislio sam na Display port.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice