Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.132.254
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Otkud ti to da taj Hisense ima najlosiju sliku? Totalna besmislica. Sto se tice slike H55U7A ubija u svakom segmentu 55UK6950 osim kuta gledanja. Istina, taj LG ima bolji OS i daljinski. 100Hz panel puno znaci i neozbiljne su mi svake price koje tvrde suprotno jer je na 100Hz panelu pokretna slika puno gladja i ostrija radi duplo vece frekvencije rada panela.

H55U7A je dobar TV ali ne ide u kategoriju jako dobrih televizora i to nisam nigdje napisao a ne mozes ga porediti sa SK8500 jer je SK8500 puno bolji TV.

I usput bih ti preporucio da procitas ovo:

https://www.avforums.com/review/hisense-u7a-h55u7auk-review.14557

 Upravo taj review navodi manji brightness, a i ljudi sami su slično komentirali po netu da ima "slabiju" sliku uživo, tj. brightness očito. I ja sam sam vidio par modela uživo, kao i TCL koji me zanimao vidjet uživo i slično iskustvo. E pa sada ako nema generalno bolju sliku, pa čak ni jednako "dobru", nema tako dobar OS ni daljinski, ne znam za zvučnike, ali sumnjam da ima bolje od UK6950, te na kraju košta vrlo slično, gdje mi je prednost osim u 100Hz? Ako nije za specifično sport ili eventualno igre (iako LG ima manji input lag)...

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ni UK6950 nema neki top brightness, stavise, mislim da su tu veoma slicni. Cak displayspecifications.com navodi da UK6950 ima maksimalno osvjetljenje 250cd/m2 i tako i izgleda uzivo. Oba ta modela nemaju dobar brightness i imaju los HDR, nijedan tu nije bolji. Kada vec hoces da ti napisem sta ima bolje pa evo: ima puno bolji kontrast, ima puno bolju crnu boju, ima pravi 4K RGB panel a ne "4K" RGBW panel, ima bolji kvalitet izrade i ima taj spominjani 100Hz panel. 

Sto se tice tog 100Hz panela, nije to prednost samo kod brzih scena u sportu i gamingu nego je prednost kod svake pokretne slike bez obzira koliko ona brza ili spora bila. Istina, bitniji je za brze scene ali je ocigledna razlika spram 50Hz i kod svih ostalih scena gdje su prisutni pokreti a to je 99% scena na TV-u.

 
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Pa ni UK6950 nema neki top brightness, stavise, mislim da su tu veoma slicni. Cak displayspecifications.com navodi da UK6950 ima maksimalno osvjetljenje 250cd/m2 i tako i izgleda uzivo. Oba ta modela nemaju dobar brightness i imaju los HDR, nijedan tu nije bolji. Kada vec hoces da ti napisem sta ima bolje pa evo: ima puno bolji kontrast, ima puno bolju crnu boju, ima pravi 4K RGB panel a ne "4K" RGBW panel, ima bolji kvalitet izrade i ima taj spominjani 100Hz panel. 

Sto se tice tog 100Hz panela, nije to prednost samo kod brzih scena u sportu i gamingu nego je prednost kod svake pokretne slike bez obzira koliko ona brza ili spora bila. Istina, bitniji je za brze scene ali je ocigledna razlika spram 50Hz i kod svih ostalih scena gdje su prisutni pokreti a to je 99% scena na TV-u.

 

Ovdje si pogledaj

 

.negative
.Vrlo slab kontrast (560:1)
.Vrlo loš HDR izvedba
.Kut gledanja i IPS sjaj

https://www.homecinemamagazine.nl/2018/07/review-lg-55uk6950plb-uk6950-serie-ultra-hd-lcd-tv/

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 8:15 (Crt True Colors).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Crt True Colors To je to. Kod nas su ljudi specificni i cesto kada nesto kupe nedaju si priznati da ima nesto bolje za taj novac i tvrde da je njihov izbor najbolji. Daleko od toga da ja mislim da je UK6950 los TV ali da ima boljih televizora u tom cjenovnom razredu - definitivno ima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ne kupuje se tv prema marki, to je kad da ideš slagati konfiguraciju i prvi odabir ti je AMD/Intel a drugi nVidia/AMD. Razmisliš što očekuješ od tv-a (smart, android, hevc, zakrivljeni ekran, iptv...), koliku veličinu ekrana ciljaš i onda pogledaš što se nudi u tom tvom cijenovnom rangu pa si izabereš šta ti najviše paše. Ako low-end serija ili određeni modeli neke marke imaju lošu sliku, ne znači nužno da tog proizvođača treba prekrižiti. Za zvuk je još gora usporedba - i u high endu ovisi od tv-a do tv-a kakav je zvuk, možda je s nekim modelom proizvođač išao na što tanji dizajn pa nisu uspjeli ugurati ništa bolje od tankih prdekala. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

@Crt True Colors To je to. Kod nas su ljudi specificni i cesto kada nesto kupe nedaju si priznati da ima nesto bolje za taj novac i tvrde da je njihov izbor najbolji. Daleko od toga da ja mislim da je UK6950 los TV ali da ima boljih televizora u tom cjenovnom razredu - definitivno ima.

 Naravno ima "boljih" za više novaca, a za isto novaca to sigurno nije Hisense. BTW na svima spomenutima je brightness/HDR nedovoljno dobar, to treba priznati prvo. Drugo, kontrast si možeš okaćiti na gaće s obzirom na mali brightness i edge local dimming koji usere stvar odmah, samo treba imati takav i priznati što se događa kod gledanja u tamnom/mračnom prostoru, a često i po danu. A 100Hz feature naspram svega ostalog (!) mi ne radi toliku razliku da odmah mogu reći da je bolji. Tako sam i ja rekao da je UK6950 svemir za moje roditelje navikle na prastari LCD, ali nekom iole naviklom na modernu tehniku, sa očekivanjem za tih svojih 5k kn, odmah iskače "!" iznad glave kada shvati da to nema veze s onim što je vidio u dućanu pod jakim osvjetljenjem i demo snimkama.

 

A prava istina je da ti zapravo treba OLED da bi "riješio" sve te probleme, a to nitko ne želi čuti. Nekim ljudima teško objasniš 5k kn za TV, a kamoli 12k kn. Tako da iskreno, ispod FALD modela ja se uopće ne bi raspravljao o tome koliko je "dobra" slika (osim ako je puno lošija od većine u rangu), već više koje funkcije i opcije dobiješ, OS i kontrolu itd.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

O ovome je pricam, das mu sve dokaze a on opet tvrdi suprotno, tipican balkanski mentalitet. A tek sad vidim i da se ne mozes pohvaliti nekim znanjem o televizorima jer si se posteno izlupetao gluposti u postu iznad. Pises to kao da je Hisense neki ŠLJ kineski brand a on to sigurno nije i obicno uz TCL nudi najvise za odredjeni novac u srednjoj klasi televizora. Hisense i TCL u srednjoj klasi televizora su ti poput Xiaomi mobitela, dobijes najvise za odredjenu sumu novca. Da ja sad ne bih sve obrazlagao samu cu ti reci da onaj Hisense pojede taj LG sto se tice kvalitete slike kada se donese doma i gleda u normalno osvijetljenoj prostoriji a ne u presvjetlom ambijentu u ducanima. I ne bih se slozio da svi televizori do 5k imaju istu sliku, ima totalnog smeca ali i televizora sa pristojnim slikom za taj novac. Naravno da ovi skuplji televizori imaju bolju sliku a da OLED-i imaju najbolju i time sto to pises nisi otkrio toplu vodu.

Nego da se ti i ja vise ne raspravljamo, hajde ti uzivaj sa roditeljima u tih 500:1 kontrastu i 1000 nijansi sive(u svakom smislu).   Lijep pozdrav...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 12:11 (Binac6).
 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

 Po mom iskustvu u boljim serijama LG ima odličan zvuk. Ne znam kakve su slabije. Imam stariji LA660S koji ima subwoofer i jako dobar zvuk, a sad imam i OLED55B8 koji ima još bolji zvuk i dosta mocan. 

Znaci po mom iskustvu LG TV - jako dobar zvuk (a profesionalno se bavim zvukom i to mi je jako bitno).

 Zvuk kod većine LG televizora koji počinju s Harman Kardon sustavom je ok ali nedostaje taj subwoofer jer bez njega je zvuk nepotpun, bass je loš kako god postavio ekvilajzer i ostale postavke.

OLED je već nebo i zemlja.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...

Roditelji su mi imali LG LJ500V i to je bio tako jadan i jeftin zvuk da se riječima ne da opisati. Doduše slika je bila dosta solidna, ali zvuk. Glupo je reći, ali sad imaju 32" NOA tv i taj jeftinjak ima barem duplo bolji zvuk.

Vjerujem da je grozan zvuk. Ali to je televizija koja kosta oko 1600kn. Valjda za te novce daju da se samo nesto vidi ;-)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
zzzele kaže...

 Po mom iskustvu u boljim serijama LG ima odličan zvuk. Ne znam kakve su slabije. Imam stariji LA660S koji ima subwoofer i jako dobar zvuk, a sad imam i OLED55B8 koji ima još bolji zvuk i dosta mocan. 

Znaci po mom iskustvu LG TV - jako dobar zvuk (a profesionalno se bavim zvukom i to mi je jako bitno).

 Zvuk kod većine LG televizora koji počinju s Harman Kardon sustavom je ok ali nedostaje taj subwoofer jer bez njega je zvuk nepotpun, bass je loš kako god postavio ekvilajzer i ostale postavke.

OLED je već nebo i zemlja.

 Nije pravilo , ovisi o samoj seriji TV-a . Npr  LG sto koristim ima Harman Kardon  40W  2.2 zvucni sistem , tj svaki zvucnik ima svoj subwoofer . Zvuk je skroz ok , bass  iznenađujuce jaki  ,ali ne koristim zvuk sa TV-a jer imam vanjski A/V sistem .

Ima opcija  da ide istovremeno  i zvuk sa vanjskog sistema i TV zvucnicima , ali mi gasi SIMPLINK tako da mi ne odgovara  .

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 17:53 (error_666).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

 Nije pravilo , ovisi o samoj seriji TV-a . Npr  LG sto koristim ima Harman Kardon  40W  2.2 zvucni sistem , tj svaki zvucnik ima svoj subwoofer . Zvuk je skroz ok , bass  iznenađujuce jaki  ,ali ne koristim zvuk sa TV-a jer imam vanjski A/V sistem .

Ima opcija  da ide istovremeno  i zvuk sa vanjskog sistema i TV zvucnicima , ali mi gasi SIMPLINK tako da mi ne odgovara  .

 

 o nedostatku suba sam i pisao.

20x 20 još svaki ima svoj sub, predovoljno za većinu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet ovaj Andjeo pametuje bez pokrica, izgleda da je pozelio jednu lekciju. Pratim te...

 
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

O ovome je pricam, das mu sve dokaze a on opet tvrdi suprotno, tipican balkanski mentalitet. A tek sad vidim i da se ne mozes pohvaliti nekim znanjem o televizorima jer si se posteno izlupetao gluposti u postu iznad. Pises to kao da je Hisense neki ŠLJ kineski brand a on to sigurno nije i obicno uz TCL nudi najvise za odredjeni novac u srednjoj klasi televizora. Hisense i TCL u srednjoj klasi televizora su ti poput Xiaomi mobitela, dobijes najvise za odredjenu sumu novca. Da ja sad ne bih sve obrazlagao samu cu ti reci da onaj Hisense pojede taj LG sto se tice kvalitete slike kada se donese doma i gleda u normalno osvijetljenoj prostoriji a ne u presvjetlom ambijentu u ducanima. I ne bih se slozio da svi televizori do 5k imaju istu sliku, ima totalnog smeca ali i televizora sa pristojnim slikom za taj novac. Naravno da ovi skuplji televizori imaju bolju sliku a da OLED-i imaju najbolju i time sto to pises nisi otkrio toplu vodu.

Nego da se ti i ja vise ne raspravljamo, hajde ti uzivaj sa roditeljima u tih 500:1 kontrastu i 1000 nijansi sive(u svakom smislu).   Lijep pozdrav...

 

Ja sasvim realno uživam u svojih 1000 nijansi sive, ne trebam si zamišljati da je VA OLED.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Drago mi je zbog tebe, ali zaista. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Preporuke za kupnju tv-a dijagonale 140 cm?...do 6000 kn, a da je lg, samsung, panasonic, sony...samo ne philips itd..
 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovaj bianc6 polako ali sigurno zeli od garfija preuzeti stafetu "najomrazenije osobe" u ovoj temi.

Zar je tesko civilizirano komunicirati? Cemu pametovanje u svakoj poruci? Pljuvanjem drugih ne uzdizes sebe, naprotiv...

Ps. Ne kazem da nisi u pravu s onim sto pises. Al spusti se na zemlju..
Bilo kako bilo, u raspravu ne mislim ulaziti. Samo ostavljam svoj dojam na ono sto kao "citatelj" primjecujem.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 0:55 (b4rt!mej).
Moj PC  
3 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...
Ovaj bianc6 polako ali sigurno zeli od garfija preuzeti stafetu "najomrazenije osobe" u ovoj temi.

Zar je tesko civilizirano komunicirati? Cemu pametovanje u svakoj poruci? Pljuvanjem drugih ne uzdizes sebe, naprotiv...

 Nikog ne pljujem nego mrzim laz i neistinu i borim se protiv toga a ako cu radi toga postati najomrazenija osoba na temi onda neka postanem. Ako pronadjes ijedan moj post gdje sam nesto netacno napisao onda ja vise nikada necu nista napisati na ovom forumu.

A tesko je civilizirano komunicirati sa pojedincima, vjeruj mi. Kada nekoj osobi izneses sve dokaze da nije u pravu a ona i dalje tvrdi po svom onda nema drugog nacina nego odgovoriti malo grublje. Pogledaj povijest postova sa svim osobama sa kojim se raspravljam i vidjeces da sam sa svakim od njih na pocetku sasvim normalno razgovarao ali kada su poceli pisati lazi onda okrecem pricu na grublje i tako cu i dalje raditi. Na ovoj temi ima veoma dobrih poznavalaca TV tehnike i tehnologije ali sve manje pisu jer su budale preuzele primat i dok god budem svracao na ovu temu i kada god procitam nesto sto nije istina ja cu odreagovati. Ili mozda nekome ovdje godi da se pisu lazi i poluistine?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Opet ovaj Andjeo pametuje bez pokrica, izgleda da je pozelio jednu lekciju. Pratim te...

 ti stvarno imaš ozbiljnih problema.

ideš s pokrićem kao prva osoba u mome životu na ignore a na forumima sam od 2002.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Umjesto da citas i ucis ti blokiras, to govori o tebi a ne o meni. Blokiraj ti mene ali ja opet, PRATIM TE!

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 8:37 (Binac6).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nešto poput ovoga... 

 

(edit: ne radi animirani gif)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 9:13 (Sil).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji tv bi preporuči do nekih 3.5 tisuće? veličina 50'', eventualno 55'' ako nije velika razlika u cijenu a bolja kvaliteta (malo vjerojatno :D )

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je to. 

A znam na koji si gif mislio, evo ga ovdje:

https://m.imgur.com/gallery/TLNXruN

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dakle na kraju sam konačno riješio sve sa TVom. nisam ga ipak montirao na zid, nego sam ošao u emmezetu i našao stalak koji mi super ide u sobu i malo napravio rošadu kreveta i radnog stola po sobi i sad mi baš sve dobro izgleda, baš sam zadovoljan. 

 

Uglavnom kupio sam Samsung Qled 55Q6FN, hvala svim na savjetu da idem na veći TV (prvo sam planirao 49") već sam se navikao na veličinu, odlično mi je.

e sad što se tiče kvalitete TVa ja stvarno nisam nešto previše stručan i kupujem TV jednom u desetljeću 

 

slika mi je naravno odlična, gledao sam jučer onaj summer of 84 i crna je stvarno bila crna, to sam brzo skontao. ono što mi je na početku bilo malo problematično je što sam primjećivao da kada nešto brzo trzne na ekranu da kao da malo oko toga zašteka. npr. netko podigne telefonsku slušalicu na filmu i primjetim neki sttuter. i onda sam prebacio na filmski način i tada je išlo sve glatko do kraja. i film nije bio 4k već 1080p neki bluray rip.

kada sam otišao na youtube i pustio par 4k 60fps video to je bilo prva liga, predivna slika. također mi je netflix super, jučer sam pogledao epizodu Mad Man slika je bila fantastična i sve je bilo super

 

isprobao sam i PS4 i isto mi je bilo skoro sve odlično, odziv je super, igrao sam last of us remastered, god of war i bloodborne. jedino mi je problem što mi odjednom bloodborne zaštekava redovito a na prošlom TVu nije, sad mi to baš nije jasno kako može to biti do TVa, a druge igre rade super. god of war koji je grafički puno zahtevniji fino radi a bloodborne zaštekava, al na prošlom TVu nije

 

ne pada mi na pamet što da još napišem, ako neko ima nekakvih pitanja oko TVa samo pitajte

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

 

isprobao sam i PS4 i isto mi je bilo skoro sve odlično, odziv je super, igrao sam last of us remastered, god of war i bloodborne. jedino mi je problem što mi odjednom bloodborne zaštekava redovito a na prošlom TVu nije, sad mi to baš nije jasno kako može to biti do TVa, a druge igre rade super. god of war koji je grafički puno zahtevniji fino radi a bloodborne zaštekava, al na prošlom TVu nije

 

 A da nije mozda zato sta se na novom TVu ukljuci HDR kad krenes igrati? Ja stvarno to ne znam, ali mozda netko drugi na forumu zna, da li PS4 kad se prikljuci TV koji podrzava HDR (kod mog TVa se pojavi HDR logo kad se ucita igra koja podrzava HDR) vise opterecuje svoju grafiku nego kad je prikljucen obican FHD tv bez HDR mogucnosti. Djeluje mi da bi to mogao biti razlog stekanju.

Ja sam bas u petak u SD u Splitu (na snizenju) uzeo PS4 Pro zbog 4K i sad cu prodavati svoj obican PS4...

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...
Cansee kaže...

 

isprobao sam i PS4 i isto mi je bilo skoro sve odlično, odziv je super, igrao sam last of us remastered, god of war i bloodborne. jedino mi je problem što mi odjednom bloodborne zaštekava redovito a na prošlom TVu nije, sad mi to baš nije jasno kako može to biti do TVa, a druge igre rade super. god of war koji je grafički puno zahtevniji fino radi a bloodborne zaštekava, al na prošlom TVu nije

 

 A da nije mozda zato sta se na novom TVu ukljuci HDR kad krenes igrati? Ja stvarno to ne znam, ali mozda netko drugi na forumu zna, da li PS4 kad se prikljuci TV koji podrzava HDR (kod mog TVa se pojavi HDR logo kad se ucita igra koja podrzava HDR) vise opterecuje svoju grafiku nego kad je prikljucen obican FHD tv bez HDR mogucnosti. Djeluje mi da bi to mogao biti razlog stekanju.

Ja sam bas u petak u SD u Splitu (na snizenju) uzeo PS4 Pro zbog 4K i sad cu prodavati svoj obican PS4...

 E bemti da smo se dogovorili da ti pošaljem novce pa da i meni jamiš jedan :) gledam i ja da se ponovim al dobro ima vremena

 

to što si rekao je moguće, uključivao mi je HDR za god of war i last of us remastered i to je izgledalo i radilo lošije (izgledalo lošije jer nije ps4 pro) ali sam tamo imao opciju isključivanja u igri pa sam isključio, ali ovdje nemam nikakve opcije za grafiku

 

al dobro nema veze, da ne radimo offtopic ovdje

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

 

Uglavnom kupio sam Samsung Qled 55Q6FN, hvala svim na savjetu da idem na veći TV (prvo sam planirao 49") već sam se navikao na veličinu, odlično mi je.

e sad što se tiče kvalitete TVa ja stvarno nisam nešto previše stručan i kupujem TV jednom u desetljeću 

 

slika mi je naravno odlična, gledao sam jučer onaj summer of 84 i crna je stvarno bila crna, to sam brzo skontao. ono što mi je na početku bilo malo problematično je što sam primjećivao da kada nešto brzo trzne na ekranu da kao da malo oko toga zašteka. npr. netko podigne telefonsku slušalicu na filmu i primjetim neki sttuter. i onda sam prebacio na filmski način i tada je išlo sve glatko do kraja. i film nije bio 4k već 1080p neki bluray rip.

kada sam otišao na youtube i pustio par 4k 60fps video to je bilo prva liga, predivna slika. također mi je netflix super, jučer sam pogledao epizodu Mad Man slika je bila fantastična i sve je bilo super

 

Zao mi je sto taj TV nisam vidio u kucnim uvjetima, vecer, mrak, film. Interesantno je kako je Samsung uspio napraviti Edge Led Tv sa tako dobrom slikom (bar mi se cini po screenshotovima i recenzijama, ja sam ga samo vidio u ducanu, a to nije neko relevantno mjerilo). Bilo bi ga lijepo usporediti s LG OLED-om, posto je ipak  znacajno jeftiniji.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...
Cansee kaže...

 

Uglavnom kupio sam Samsung Qled 55Q6FN, hvala svim na savjetu da idem na veći TV (prvo sam planirao 49") već sam se navikao na veličinu, odlično mi je.

e sad što se tiče kvalitete TVa ja stvarno nisam nešto previše stručan i kupujem TV jednom u desetljeću 

 

slika mi je naravno odlična, gledao sam jučer onaj summer of 84 i crna je stvarno bila crna, to sam brzo skontao. ono što mi je na početku bilo malo problematično je što sam primjećivao da kada nešto brzo trzne na ekranu da kao da malo oko toga zašteka. npr. netko podigne telefonsku slušalicu na filmu i primjetim neki sttuter. i onda sam prebacio na filmski način i tada je išlo sve glatko do kraja. i film nije bio 4k već 1080p neki bluray rip.

kada sam otišao na youtube i pustio par 4k 60fps video to je bilo prva liga, predivna slika. također mi je netflix super, jučer sam pogledao epizodu Mad Man slika je bila fantastična i sve je bilo super

 

Zao mi je sto taj TV nisam vidio u kucnim uvjetima, vecer, mrak, film. Interesantno je kako je Samsung uspio napraviti Edge Led Tv sa tako dobrom slikom (bar mi se cini po screenshotovima i recenzijama, ja sam ga samo vidio u ducanu, a to nije neko relevantno mjerilo). Bilo bi ga lijepo usporediti s LG OLED-om, posto je ipak  znacajno jeftiniji.

 

ne znam, meni stvarno super slika izgleda, a gledao sam samo full hd, isprobao sam malo i zadnje avengerse, danas ću pogledati dunkirk 4k hdr pa ću vjerojatno imati bolji dojam

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...
zzzele kaže...
Cansee kaže...

 

Uglavnom kupio sam Samsung Qled 55Q6FN, hvala svim na savjetu da idem na veći TV (prvo sam planirao 49") već sam se navikao na veličinu, odlično mi je.

e sad što se tiče kvalitete TVa ja stvarno nisam nešto previše stručan i kupujem TV jednom u desetljeću 

 

slika mi je naravno odlična, gledao sam jučer onaj summer of 84 i crna je stvarno bila crna, to sam brzo skontao. ono što mi je na početku bilo malo problematično je što sam primjećivao da kada nešto brzo trzne na ekranu da kao da malo oko toga zašteka. npr. netko podigne telefonsku slušalicu na filmu i primjetim neki sttuter. i onda sam prebacio na filmski način i tada je išlo sve glatko do kraja. i film nije bio 4k već 1080p neki bluray rip.

kada sam otišao na youtube i pustio par 4k 60fps video to je bilo prva liga, predivna slika. također mi je netflix super, jučer sam pogledao epizodu Mad Man slika je bila fantastična i sve je bilo super

 

Zao mi je sto taj TV nisam vidio u kucnim uvjetima, vecer, mrak, film. Interesantno je kako je Samsung uspio napraviti Edge Led Tv sa tako dobrom slikom (bar mi se cini po screenshotovima i recenzijama, ja sam ga samo vidio u ducanu, a to nije neko relevantno mjerilo). Bilo bi ga lijepo usporediti s LG OLED-om, posto je ipak  znacajno jeftiniji.

 

ne znam, meni stvarno super slika izgleda, a gledao sam samo full hd, isprobao sam malo i zadnje avengerse, danas ću pogledati dunkirk 4k hdr pa ću vjerojatno imati bolji dojam

 Ako si zadovoljan i slika ti je super niti slučajno ne uspoređuj s oledom, jednom kad vidiš bolje nema nazad, stalno ćeš vidjeti nedostatke koje prije nisi.

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav! Može preporuka za sto bolji TV kojeg 3500kn moze kupiti? Više cm i garancije pozeljni :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice