Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.139.360
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je prek 40 poprilično sam star ali za novu tehniku i tehnologiju uvijek (ne)spreman :P

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nikako docekat BF ,samo me frka da ne bi bilo razocaranja sto se tice cijena....ali sta bude ,bit ce...nesto cemo kupit .....oled je best..ali frka burn in...xf 9005 vrh lcd,ruzno postolje...razmisljam neki stropni nosac,da ih maknem...a onda 8002,sk 8500...cak si sad razmisljam mozda 60" ili 65" a da je slabiji..bar da je kino dozivljaj...sve u svemu sto vise cekam i gledam...hmmm...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Pixel kaže...
Flagship kaže...
ParaNO1d kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/44f46d41b

Koji je bolji onda? I koji se kod nas prodaje?

Kod nas za sada samo 55B8PLA

 

Ovaj drugi (B8PUA) je za North Am tržišta a onaj prvi (B8SLC) je najnovija verzija. U Njemačkoj je pod oznakom B87LC i 99% je kao B8 jedino je razlika u stalku i boji. Ono što je super (na žalost ne i kod nas) je cijena po kojoj je se prodaje kod njih a to je 1095€! :)

 

 

 Mislim da je razlika i u tunerima kod pojedinih modela

Da, za germanska tržišta oznake su LLA što znači TWIN tuner. Kod nas je u prodaji 55/65C8PLA što je SINGLE tuner pa pretpostavljam da je tvoj 65C8 PLA i da ima samo jedan SAT ulaz, ne?

 

 

 Moj je 65C8PLA , nisam gledao koliko ulaza ima, trenutno ih ne koristim

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Nikako docekat BF ,samo me frka da ne bi bilo razocaranja sto se tice cijena....ali sta bude ,bit ce...nesto cemo kupit .....oled je best..ali frka burn in...xf 9005 vrh lcd,ruzno postolje...razmisljam neki stropni nosac,da ih maknem...a onda 8002,sk 8500...cak si sad razmisljam mozda 60" ili 65" a da je slabiji..bar da je kino dozivljaj...sve u svemu sto vise cekam i gledam...hmmm...

Bit će sigurno. Kod nas je BF čista glupost. U Americi na BF bude do 90% popusta i stvarno smješni novci budu u pitanju, kod nas prošle godine 20% i cijene napuhane pa s popustom ispadne kao redovna cijena. Najbolje da vas ne zajebu napraviti si tablicu s cijenama sad, početkom 11. mjeseca i na BF da viditi je li uistinu popust ili muda pod bubrege

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
edin26 kaže...

dali se isplati uzeti ovaj tv ,

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-55uk6200pla?yottly_online=recommender&yottly_recommender=personalised-homepage

ili ima nesto bolje i novije od ovoga do 6000kn ali da je LG .

 Ne znam da li je taj 6200 blize 6100 ili 6300, ali pogledaj LG tablicu:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

UK7550 je najbolji iz te serije, ima nano cell filter i true 4K matricu, edge local dimming, magic remote. UK6950 je RGBW panel i nema nano cell filter.

 

Pripazi u tablici, 55" modeli i veci inace imaju local dimming, a 50" modeli imaju VA panel, ostali IPS.

 

Ako gledas jeftinije onda UK6300/6400/6470, razlika boja okvira i dvije ili jedna noga, svi su direct backlight.

 

Skuplje UK7550 i UK6950. UK6950 ima Magic remote u paketu (inace koata cca 600kn), srebrno kuciste.

 

Nedavno se mogao nabaviti 49SK8500 za cca 6300 na akciji...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 12:47 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...

Znači uzima se makina na 36 rata? Možda ova za 555 kn/mj ?

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled65c8.aspx

 Da, to bi bio prvi izbor ali sačekat ću BF možda ga malo još spuste.... (poslije ću potrgati karticu)

 Pa ja sam ga kupio za 17900 kn prije nešto više od mjesec dana, znači nemoj kupovati ako je preko 18 000 kn jer sigurno može niže

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Nikako docekat BF ,samo me frka da ne bi bilo razocaranja sto se tice cijena....ali sta bude ,bit ce...nesto cemo kupit .....oled je best..ali frka burn in...xf 9005 vrh lcd,ruzno postolje...razmisljam neki stropni nosac,da ih maknem...a onda 8002,sk 8500...cak si sad razmisljam mozda 60" ili 65" a da je slabiji..bar da je kino dozivljaj...sve u svemu sto vise cekam i gledam...hmmm...

 

Dajete ljudi, xf 9005  nije vrh lcd, dobar je tv , ali vrh sigurno nije, više kao viša srednja klasa.  Vrh bi ipak bili Samnsung Q9FN, Sony ZD9 i ZF9. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dal bi SD išel muljati s prodajom nekog ne potpuno novog flagship tva?

Kojeg je netko recimo vratil?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
karlito13 kaže...

Nikako docekat BF ,samo me frka da ne bi bilo razocaranja sto se tice cijena....ali sta bude ,bit ce...nesto cemo kupit .....oled je best..ali frka burn in...xf 9005 vrh lcd,ruzno postolje...razmisljam neki stropni nosac,da ih maknem...a onda 8002,sk 8500...cak si sad razmisljam mozda 60" ili 65" a da je slabiji..bar da je kino dozivljaj...sve u svemu sto vise cekam i gledam...hmmm...

Bit će sigurno. Kod nas je BF čista glupost. U Americi na BF bude do 90% popusta i stvarno smješni novci budu u pitanju, kod nas prošle godine 20% i cijene napuhane pa s popustom ispadne kao redovna cijena. Najbolje da vas ne zajebu napraviti si tablicu s cijenama sad, početkom 11. mjeseca i na BF da viditi je li uistinu popust ili muda pod bubrege

 

Točno to, gledao sam prošle godine kako bi uzeo neki oled na BF , neki C7 i pratio cijene kroz cijelu godinu, na BF su napisali navečinu TV-a ogromne popuste (Samsung je tu išao do extrema sa čak 40 - 50% popusta za top modele), a onda pogledaš cijenu s popustom i čak ispadn veća nego redovna cijena ili neka akcijska od prije dva mjeseca.  Najbolje mi je bilo za tada očajni Q7FE model, originalna cijena za 65" 32000 KN   , ono oled je tad bio oko 22- 25 kKn, a Q7 koji je najslabiji iz Q serije toliko napucan, s popustom je išao  za oko 16-17000, još uvijek daleko preskup. 

 

Znači treba dobro pazit jer trgovci jako tu vole obmanjivat kupce.

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Dal bi SD išel muljati s prodajom nekog ne potpuno novog flagship tva?

Kojeg je netko recimo vratil?

 

Sve to ide u prodaju, e sa da li kasnije s nekim popustom ili to ubace pod novi , ne znam.

 

Osobno mi za LCD ne smeta niti izložbeni primjerak ako je cijena ok jer dobiš normalnu garanciju i ne vidim kako bi to štetilo tv-u.

OLED nikad izložbani jer zbog promo materijala i tv-a koji se nikad ne gasi da odradi kompenzaciju , burn in je izgledan. 

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da da, to si u pravu da su ti vrh ali samo za elitu ovaj xf9005 je ipak da im se mi ostali bar trunkicu približimo toj "eliti" pristupačnije je širem krugu ljudi a ti tvoji dolaze u pretežno u ogromnim dijagonalama i preskupo je to mnogima.Naravno nekome nije skupo ništa :)

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 12:28 (Seki001).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
karlito13 kaže...

Nikako docekat BF ,samo me frka da ne bi bilo razocaranja sto se tice cijena....ali sta bude ,bit ce...nesto cemo kupit .....oled je best..ali frka burn in...xf 9005 vrh lcd,ruzno postolje...razmisljam neki stropni nosac,da ih maknem...a onda 8002,sk 8500...cak si sad razmisljam mozda 60" ili 65" a da je slabiji..bar da je kino dozivljaj...sve u svemu sto vise cekam i gledam...hmmm...

 

Dajete ljudi, xf 9005  nije vrh lcd, dobar je tv , ali vrh sigurno nije, više kao viša srednja klasa.  Vrh bi ipak bili Samnsung Q9FN, Sony ZD9 i ZF9. 

 Dobro ti ides sad u krajnost tv,meni ne treba profi tv....meni treba prosjecan tv sa dobrom slikom,mozda veci ekran..nista vise...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

 

 Moj je 65C8PLA , nisam gledao koliko ulaza ima, trenutno ih ne koristim

Mislim da samo 77C8 ima TWIN tunere za sva tržišta. LLA imaju te TWIN tunere najviše zbog njemačkog tržišta, oni imaju vrlo veliku gledanost na satelitima pa su TWIN tuneri kod njih must have, istovremeno gledanje i snimanje s različitih satelita i transpondera.

 

Naravno, uvijek se može priključiti samostalni receiver kome nije dovoljan jedan tuner u PLA:)

 

Navodno su neke serije za neka tržišta opremljene i s USB 3.0 makar po svim dostupnim info gotovo niti jedan LG OLED u 2018 ustvari nema USB 3.0?

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

meni isto nije jasno zašto nemaju USB 3.0 no i USB 2.0 može povući dovoljno za bilo koji 4k film.

vjerojatno im se neda.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam odlučio čekati BF. Molio bih vas ako imate neke stranice za njemačku ili austriju ili sloveniju gdje budu dobri BF popusti da postate tu da i njih pratim (jer mi dostava iz tih zemalja nije nikakav problem). Nadalje, odlučio sam se za slijedeća 4 modela i njih ću pratiti:

1. LG SK8500

2. SAMSUNG Q6F

3. SONY FX9005

4. LG OLED

 

Eliminacijski kriterij je cijena. Najviše ću dati 8500 kn za tv i ne idem preko toga (mogao bih ali jednostavno nisam spreman više izdvojiti za TV, a na rate ne kupujem ništa).

Minimalna veličina televizora je 55 inča, a maksimalna 65 inča (samo te 2 opcije dolaze u obzir). 

E sad ako oled ne upadne u tu priču s cijenom, jbga, ali vani bi možda i mogao za BF... Uglavnom napravio sam neku tablicu s bodovanjem TVa (subjektivnim).

 

Kvaliteta slike - gleda se samo kvaliteta slike i koji TV može bolje prikazati sadržaj

Funkcionalnost TV-a - OS, daljinski, kut gledanja, intuitivnost itd...

Mogućnost uzimanja 65" - da li za te pare mogu uzeti 65" istu verziju

Burn in efekt - negativan bod za burn in

 

Konačne ocjene su takve i toga ću se i držati - ako svi TVi uđu u 8500 kn te ocjene odlučuju koji ću uzeti...

 

Svaki komentar i mišljenje su dobrodošli jer se stignem još 5 puta predomisliti.

 

@Pixel - nikad nisam otpisao, niti "kenjao" po oledu, pisao sam samo o manama o kojima sam čitao na netu i svojim strahovima... ali ajde svi ih hvale kvalitetom slike pa ako upadne u buđet mogu i to probati... za 8500 kn neću propasti, pogotovo jer bi trebao izdurat min 2-3 god, a ne uziam na rate :D

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Pixel kaže...

 

 

 Moj je 65C8PLA , nisam gledao koliko ulaza ima, trenutno ih ne koristim

Mislim da samo 77C8 ima TWIN tunere za sva tržišta. LLA imaju te TWIN tunere najviše zbog njemačkog tržišta, oni imaju vrlo veliku gledanost na satelitima pa su TWIN tuneri kod njih must have, istovremeno gledanje i snimanje s različitih satelita i transpondera.

 

Naravno, uvijek se može priključiti samostalni receiver kome nije dovoljan jedan tuner u PLA:)

 

Navodno su neke serije za neka tržišta opremljene i s USB 3.0 makar po svim dostupnim info gotovo niti jedan LG OLED u 2018 ustvari nema USB 3.0?

 

 

 

 

Ovo je sa austrijske LG stranice: https://www.lg.com/at/tv/lg-OLED65C8LLA

 

  • RF-Eingang

    3 (hinten, RF/Sat Main/Sat Sub)

i to je ta LLA serija

I believe Wi can Fi...
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve je to meni jasno, ali kada ti prođe rok od 30 dana a nisi dobio povratni mail od njih, a posalo si im na vrijeme sve podatke, e onda dolazi do "zakonskog ograđivanja" s njihove strane. Nešto slično kao što je kolega gore naveo..tako da, tko pita ne skita 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam da li je taj 6200 blize 6100 ili 6300, ali pogledaj LG tablicu:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

UK7550 je najbolji iz te serije, ima nano cell filter i true 4K matricu, edge local dimming, magic remote. UK6950 je RGBW panel i nema nano cell filter.

 

Pripazi u tablici, 55" modeli i veci inace imaju local dimming, a 50" modeli imaju VA panel, ostali IPS.

 

Ako gledas jeftinije onda UK6300/6400/6470, razlika boja okvira i dvije ili jedna noga, svi su direct backlight.

 

Skuplje UK7550 i UK6950. UK6950 ima Magic remote u paketu (inace koata cca 600kn), srebrno kuciste.

 

Nedavno se mogao nabaviti 49SK8500 za cca 6300 na akciji...

 

Znaci tvoja je preporuka da uzmem LG 49SK8500 ?

ima je za 6500 uzeti , toliko se mogu pruziti ako je to najbolje za te pare

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 13:31 (edin26).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55SK8500PLA je trenutno u emmezeti na akciji 7500kn

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Nikako docekat BF ,samo me frka da ne bi bilo razocaranja sto se tice cijena....ali sta bude ,bit ce...nesto cemo kupit .....oled je best..ali frka burn in...xf 9005 vrh lcd,ruzno postolje...razmisljam neki stropni nosac,da ih maknem...a onda 8002,sk 8500...cak si sad razmisljam mozda 60" ili 65" a da je slabiji..bar da je kino dozivljaj...sve u svemu sto vise cekam i gledam...hmmm...

Do 55" u tom lcd segmentu XF9005 je najbolji izbor. Od većih 65XF9005 vrlo vjerojatno neće kod nas ići ispod 12-13K pa kad su veće dijagonale u igri a da nisu oni najskuplji top modeli tv-a onda bi recimo bilo dobro pričekati kakva će biti cijena za ova dva tv:

 

LG 65SK8500 i Sony 70XF8305

 

65SK8500 je novost u SD, cijena 11500 i već sada s onim newsletterom bi bio oko 10300 a do BF ili do kraja godine mogao bi i niže i s 5 g garancije:)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8500.aspx

 

 

Sony 70XF8305 je trenutačno 10800 s popustom i 5 g garancije što je dobra cijena s obzirom da je riječ o Sonyju od 178cm s 100hz direct VA panelom i androidom. Nije na razini XF9005 FALD-a ali je s obzirom na sve ostalo dobar za razmotriti, sasvim sigurno bolji neg oni entry level 75" samsunzi.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-70xf8305-4k.aspx

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

meni isto nije jasno zašto nemaju USB 3.0 no i USB 2.0 može povući dovoljno za bilo koji 4k film.

vjerojatno im se neda.

Neobjašnjivo, top tv a da nema 3.0

 

Navodno su neke serije u Njemačkoj imale jedan USB 3.0 (55-65C8) po pisanjima korisnika s njihovih tech foruma (zna se već godinama da su tv za njihovo tržište su najopremljeniji kad su igri tuneri, razni ulazi, izlazi itd) no i kod njih je bila neka USB 3.0 lottery situacija tako da kod nas sigurno nema modela s 3.0. A naprimjer oni jeftini tursko-kineski uređaji grundig, telefunken i slični imaju USB 3.0

 

Ako ne kupiš 65C8 na 36 rata iz nekog razloga sada onda se trebaš pripremiti za recimo 65C9 koji će vjerojatno imati i c-type 3.1 kao i HDMI 2.1 po nižoj cijeni za jedno 300-njak dana od sada :)

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najjači su mi ti proizvođači kad uz ultra skupi OLED od 20t kn uz npr LG Magic Remote još navedu da daju i 3.5 mm composite adapter i dobiješ onaj najtanji, jadni po 15 kn.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Neobjašnjivo, top tv a da nema 3.0

 

Navodno su neke serije u Njemačkoj imale jedan USB 3.0 (55-65C8) po pisanjima korisnika s njihovih tech foruma (zna se već godinama da su tv za njihovo tržište su najopremljeniji kad su igri tuneri, razni ulazi, izlazi itd) no i kod njih je bila neka USB 3.0 lottery situacija tako da kod nas sigurno nema modela s 3.0. A naprimjer oni jeftini tursko-kineski uređaji grundig, telefunken i slični imaju USB 3.0

 

Ako ne kupiš 65C8 na 36 rata iz nekog razloga sada onda se trebaš pripremiti za recimo 65C9 koji će vjerojatno imati i c-type 3.1 kao i HDMI 2.1 po nižoj cijeni za jedno 300-njak dana od sada :)

 Baš.

Sigurno ga ima i onaj jadni Philips. moram pitati jednog kolegu s foruma

Nego, nije mi jasno ni zašto i ta sva USB tehnologija ne pređe na c-type ? u čemu je problem ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

meni isto nije jasno zašto nemaju USB 3.0 no i USB 2.0 može povući dovoljno za bilo koji 4k film.

vjerojatno im se neda.

Neobjašnjivo, top tv a da nema 3.0

 

Navodno su neke serije u Njemačkoj imale jedan USB 3.0 (55-65C8) po pisanjima korisnika s njihovih tech foruma (zna se već godinama da su tv za njihovo tržište su najopremljeniji kad su igri tuneri, razni ulazi, izlazi itd) no i kod njih je bila neka USB 3.0 lottery situacija tako da kod nas sigurno nema modela s 3.0. A naprimjer oni jeftini tursko-kineski uređaji grundig, telefunken i slični imaju USB 3.0

 

Ako ne kupiš 65C8 na 36 rata iz nekog razloga sada onda se trebaš pripremiti za recimo 65C9 koji će vjerojatno imati i c-type 3.1 kao i HDMI 2.1 po nižoj cijeni za jedno 300-njak dana od sada :)

 Oled serija 8 nema USB3.0, zanimljivo Serija 7 od prošle godine ima .

Da li ej to imalo bitno ? NE ! koja korist od USB3.0 na tvu?  Apsolutno nikakva, sav sadržaj koji tv može reproducirati može ići preko USB 2.0 , zapravo USB 2.0 ima jedno duplo veću propusnost od potrebne za 4k hdr sadržaj najviše kvalitete . 

S korisničke strane, ako je to uzrokovalo da je tv jeftiniji podržavam 100% , umjesto da mi natrpaju  nepotrebne stvari i napucaju cijenu.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
edin26 kaže...

Ne znam da li je taj 6200 blize 6100 ili 6300, ali pogledaj LG tablicu:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

UK7550 je najbolji iz te serije, ima nano cell filter i true 4K matricu, edge local dimming, magic remote. UK6950 je RGBW panel i nema nano cell filter.

 

Pripazi u tablici, 55" modeli i veci inace imaju local dimming, a 50" modeli imaju VA panel, ostali IPS.

 

Ako gledas jeftinije onda UK6300/6400/6470, razlika boja okvira i dvije ili jedna noga, svi su direct backlight.

 

Skuplje UK7550 i UK6950. UK6950 ima Magic remote u paketu (inace koata cca 600kn), srebrno kuciste.

 

Nedavno se mogao nabaviti 49SK8500 za cca 6300 na akciji...

 

Znaci tvoja je preporuka da uzmem LG 49SK8500 ?

ima je za 6500 uzeti , toliko se mogu pruziti ako je to najbolje za te pare

 Sk8500 je bolji od ostalih, da - full 4K reza, 100Hz nativno, FALD, Magic remote itd. itd. Full Array Local Dimming i nano cell filter su tu glavni fičuri. Ali opet sve zavisi šta trebaš, jer ako gledaš stalno u mraku moraš uzeti u obzir da kod IPS matrica probija svjetlo, tj. crne boje su više sive, iako FALD sam po sebi plus malo kalibriranja opcija ublažavaju taj efekt. U zamjenu je kut gledanja širi bez promjene boja slike.

 

Evo primjera razlike edge naspram FALD backlighta:

 

 

Kao što vidiš, na edge-u se vidi siva crna ispod i iznad ribe.

 

 

EDIT: BTW, u Sancta Domenici sa 10% popusta na newsletter 49SK8500 košta 6029,1 kn (ali mislim da je to jednokratno plaćanje online).

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 15:38 (Mad Ant).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno pitanje za kolegu Pixela, vidim da imas C8, zanima me jesu ova postolja od B8/C8, preniska da bi se ispred tv-a postavio soundbar?

 

thnx

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...

Jedno pitanje za kolegu Pixela, vidim da imas C8, zanima me jesu ova postolja od B8/C8, preniska da bi se ispred tv-a postavio soundbar?

 

thnx

 Koliko vidim stand bi trebao biti 5.7 cm visine po www.lg.com

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...

Jedno pitanje za kolegu Pixela, vidim da imas C8, zanima me jesu ova postolja od B8/C8, preniska da bi se ispred tv-a postavio soundbar?

 

thnx

 Imaš za kupiti slim odn tanke jedinice Soundbara koje su šire ali niske pa nemaš nikakvih problema ako ti je tv na tv postolju i sl..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...

Jedno pitanje za kolegu Pixela, vidim da imas C8, zanima me jesu ova postolja od B8/C8, preniska da bi se ispred tv-a postavio soundbar?

 

thnx

 

Nisam mjerio, ali dosta je nisko. Moj je na zidu i spojen na AVR (u dolby atmos konfiguraciji), uz vrhunsku sliku mora ići i vrhunski zvuk za pun doživljaj.

B8 i C8 imaju dosta različita postolja, treba vidjeti specifikaciju koliko točno mjesta ispod ima.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...
joleog kaže...
Mr_Peanut kaže...

Da li neko na forumu ima LG SK8500?

 Imam ja 49 SK 8500...

 i kakav je, slika (navedi i okruženje) SD, HD...zvuk ?

 

kakav je webOS i Magic remote, kako na tom TVu ta čuda rade...

 Ovako.....Za te novce je po meni best buy.Gledam TV većinom sport i u osvjetljenom dnevnom boravku i slika je uistinu dobra.Ne primjećujem nikakve anomalije koje bi degradirale kvalitetu prikaza.

Gledan i 4k sadržaj.Skinuta serija u HDR Castle Rock i slika je savršenstvo.Streamana sa seerviom na tv.

Web os i magic remote također fluidni i bez zamjerke....

Prije par dana se provukla teza forumaša PIXEL da taj tv zbog niskog kontrasta nemože u rang sa Q6,8002....Pixel je jedan od onih 5% nadprosječnih korisnika i neću mu zamjeriti ,no.....Odgovorno tvrdim da je za prosječnog korisnika kojih je ovdje 95% ovo best buy.

Jedina mana je po meni upsculing SD signala.Netko je tu prije nekoliko već spomenuo da je imao priliku ga uspoređivati sa Sony 7 Serijom koja ga tu šije debelo.Sony je tu zasigurno bolji no niti nije smisao ovakvog TV ovaj naš šrot od sd signala...UHD I 4k sadržaj i uživajte u slici.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice