Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 16.880
|
čitano: 2.153.563
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Ergo kaže...

Pozdrav. Jel mi može netko opisati situaciju sada, u vezi PLAZMA vs LCD. Jel se što promjenilo od pisanja ovog gore tuta. I koliko minimalno para treba izdvojiti za poštenu PLAZMA7LCD televiziju. Hvala

Sve zavisi što ti smatraš pod poštenim...funkcije poput full hd-a, snimanja hdd, internet i slično ili hd ready, usb za fotke i tako...

Ako je ono prvo, plazma od 107cm je oko 7 000kn a takav lcd je oko 4500-5000kn.

prosjek (dakle hd ready, usb eventualno za filmove) sa pristojnim brojem spojeva (scart,hdmi,componentni) je 3700kn za plazmu a oko 3500-4000kn za lcd.

pričam u dijagonali 107 jer plazmi trenutno ima najmanje u tim veličinama.

http://mrxa.3dhr.net/
7 godina
protjeran
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Evo dobio info za plazmu, svi kažu BEST BUY. Šta vi kažete :)

http://hdtelevizija.com/2011/05/11/recenzija-plazma-2d-panasonic-tx-p42s30e-107-cm/

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 22:20 (Ergo).

1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan

<==

Ja sam razmisljao izmedu toga i X20, meni je ta odlicna, ali ja ipak nisam nesto prezahtjevan... Panasonic is the way to go!

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Ergo kaže...

Evo dobio info za plazmu, svi kažu BEST BUY. Šta vi kažete :)

http://hdtelevizija.com/2011/05/11/recenzija-plazma-2d-panasonic-tx-p42s30e-107-cm/

Kolko love?

7 godina
protjeran

Malo manje od 5000 kuna

0 0 hvala 0
9 godina
PLASMAorLCD kaže...

<==

Ja sam razmisljao izmedu toga i X20, meni je ta odlicna, ali ja ipak nisam nesto prezahtjevan... Panasonic is the way to go!

X20 je super jer je štedljiv (oko 120w/h) a ima super specifikacije (2 000 000:1, hd ready, 100Hz)...za naš užas signal je odličan...nemam reklamacija na njih a ide "ko alva" ;)

9 godina
Ergo kaže...

Malo manje od 5000 kuna

To je odlična cijena za njega...još je sad i na 5 godina jamstva...svakako best buy za tu cijenu i mogućnosti što se plazmi tiče.

10 godina
mrxa1 kaže...

X20 je super jer je štedljiv (oko 120w/h) a ima super specifikacije (2 000 000:1, hd ready, 100Hz)...za naš užas signal je odličan...nemam reklamacija na njih a ide "ko alva" ;)

Ja imam model iznad tog, S20.

Mjerio sam joj potrošnju i vuče iz utičnice 170-230W, a deklarirana srednja potrošnja je 185W. Već je imam godinu dana i zadovoljan sam s njom.

Jedino što mrzim su muhe koje plaze po njoj.{#}

Living in a world of dreams...
7 godina
neaktivan
mrxa1 kaže...
PLASMAorLCD kaže...

<==

Zato sam je i uzeo, te se skoro nikako ne grije :P

Mes que un Club! FCBarcelona!
10 godina
PLASMAorLCD kaže...

Zato sam je i uzeo, te se skoro nikako ne grije :P

Niti jedan se negrije u *20 seriji, a imaju pasivno hlađenje.

Moj je mrtav ladan i nakon dugog gledanja HD videa. Čuo sam da je mislim serija 10 imala ventilatore i da su bili bučni i vrući televizori.

9 godina
Hyperion kaže...
Niti jedan se negrije u *20 seriji, a imaju pasivno hlađenje.

Moj je mrtav ladan i nakon dugog gledanja HD videa. Čuo sam da je mislim serija 10 imala ventilatore i da su bili bučni i vrući televizori.

I st30 (3d) serija ima 4 hladnjaka odostraga ali ekran grije ko lud, vrelo taman za jaja ispeć ;)

al ni nakon cijelog dana rada nema problema...osim jasno struje (troši nešto više oko 350w/h) iako je i to malo s obzirom na to da dobijete pravu kino 3d sliku uz mogućnosti kao internet, hdd snimanje, 5 000 000:1 kontrast,...!

10 godina
mrxa1 kaže...

I st30 (3d) serija ima 4 hladnjaka odostraga ali ekran grije ko lud, vrelo taman za jaja ispeć ;)

al ni nakon cijelog dana rada nema problema...osim jasno struje (troši nešto više oko 350w/h) iako je i to malo s obzirom na to da dobijete pravu kino 3d sliku uz mogućnosti kao internet, hdd snimanje, 5 000 000:1 kontrast,...!

Tko nije pravi kontrast nego marketinški trik, pitaj Boga kako su dobili tu brojku.

Mojoj S20 plazmi su izmjerili kontrast oko 7000:1. Neznam kak se to točno računa, ali ide  "nešto / dubina crne"

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 9:24 (Hyperion).
10 godina
mrxa1 kaže...

350w? Pa to je poprilično. Koliko inča ima?

Moja P42S20 troši ~165W.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 11:31 (Elles D.).
9 godina
neaktivan
mrxa1 kaže...

E jel moze neki link od tog TV-a u domacim ducanima jer ga ne vidim nigdje, bas me zanima.

Ispricati cu vam istinitu pricu. Dok su mi bile sve petice, nikad nisam dobio nista, a kad sam ispravio biologiju sa 1 na 5 dobio sam 200Kn. To je valjda neki poremecaj u mozgu. - Mentalist
9 godina
Elles D. kaže...

350w? Pa to je poprilično. Koliko inča ima?

Moja P42S20 troši ~165W.

50"

7 godina

SHARP LC-32 SH 340

razmišljam o kupnji ovog lcd-a,ali nikako naci više podataka o njemu na netu,jel bolji od quadra ili grundiga u tom cjenovnom razredu,negdje sam nacuo da sharp ima dobre ekrane..a isto sam cuo da su ovi drugi 2 jako loši,a za vivax i neke no name marke da ne govorim.. ako zna netko više podataka ili informacija,napišite... hvala {#}

0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
slevin kaže...

SHARP LC-32 SH 340

razmišljam o kupnji ovog lcd-a,ali nikako naci više podataka o njemu na netu,jel bolji od quadra ili grundiga u tom cjenovnom razredu,negdje sam nacuo da sharp ima dobre ekrane..a isto sam cuo da su ovi drugi 2 jako loši,a za vivax i neke no name marke da ne govorim.. ako zna netko više podataka ili informacija,napišite... hvala {#}

neusporedivo bolji od tog turčina i kineza.

sad im je generalni uvoznik Europatrade. imaju cijelu paletu svih modela.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
7 godina
protjeran
Hyperion kaže...
mrxa1 kaže...

Tko nije pravi kontrast nego marketinški trik, pitaj Boga kako su dobili tu brojku.

kao kad na kutijama mini linijama napišu 2000W!!!!!!{#}  istina, po nekom mjerenju u par sekundi i na nekim frekvencijama linija daje tu snagu ali sav ostali frekv. spektar je izobličen doneprepoznatljivosti

7 godina

imam pitanje/prijedlog, bi mogli stavit neki popis proizvodjača i iz koje zemlje dolaze, vjerojatno se sve radi u Kini,ali dal su i sjedišta u Kini ili ima zemalja koja i dalje rade kod sebe,Japan, Njemačka itd..

i napravit par kategorija od npr. low end brands pa do extra..

0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan

led/lcd do 2300 32''.. ima samsung u portia led 32'' hd ready... nova serija 4000 2250kn.. je li dobar...

[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan

Ja stvarno neznam gdje bih ovo pitao, ali imam "Sharp LC-32SHh340E" te bih preko USB-a htio gledati filmove, ali nigdje na netu niti u samom manualu nepiše koje video formate podržava taj tv, pa ako netko zna koji su da mi odgovori, te također imam pitanje kako namjestiti snimanje TV-programa na USB.
Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan

Trebala bi mi televizija do 60 cm, znaci moze i manje, izmedju 50 i 60 cm. Ne mora imat nista posebno, bilo bi pozeljno da ima dobru sliku sd signala, a ovo ostalo je nebitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
ako netko moze odgovoriti nasao sam u emmezete le tv full hd smart tv.. 82 cm.. samsung...sa 4500 na 2999kn..sad to je i vise nego dobra cijena ali mozete li mi revlc nes o njemu... samsung ue32eh5500 mislimda je tako nesto..
[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
8 godina
slevin kaže...

imam pitanje/prijedlog, bi mogli stavit neki popis proizvodjača i iz koje zemlje dolaze, vjerojatno se sve radi u Kini,ali dal su i sjedišta u Kini ili ima zemalja koja i dalje rade kod sebe,Japan, Njemačka itd..

i napravit par kategorija od npr. low end brands pa do extra..

Gotovo svi proizvođači sastavljaju svoje TV-ove u Kini/Tajvan ili od tamo uvoze dobar dio dijelova, pa ih sastavljaju u vlastitoj zemlji. 

E sada, ta kategorizacija je uvijek nezahvalna, no uzeviš u obzir broj dobivenih priznanja i nagrada ( CES, Engadget, Cnet, Techradar, PC World, Preporucamo.hr itd. )  za najbolje modele iz 2011. i 2012. išla bi nekako ovako. 

SONY - Japan ( top model > Sony Bravia HX929 )

Samsung - South Korea ( top model > ES8000 )

LG electronics - South Korea  ( top model > OLED  EM9600, LM9600  )

Panasonic - Japan ( top model > WT50,  VT50  plazma )

--------------------------------

Philips - Netherlands ( top model > 8000 )

Sharp (AQUOS) - Japan ( top model > LE945 )

Toshiba - Japan

VIZIO - U.S.A. 

Sanyo - Japan 

Hitatchi - Japan

Grundig AG - Germany / Turkey

-------------------------------

Quadro - Švicarska

Telefunken - Germany

Elite - ??

Vivax -  ??

Nažalost, koliko je meni poznato Philips, Sharp i Toshiba nisu dobili nikakva priznanja za svoje modele iz 2011. i 2012. godine ( za sada ), makar se radi o više nego dobrim televizorima. Kraj 2012. će sigurno bit obilježen sa OLED tehnologijom ( LG i Samsung ), te isto tako mogucim predstavljanjem Androida u nekim top modelima ( Sony, Samsung, LG .. ). Kada Apple predstavi svoj iTV stvari će sigurno malo živnuti na tv tržištu, a top proizvođači neće godišnje izbacivat po 10-20 modela, već samo 2-3.

0 Sony
2 Samsung
0 LG
6 Panasonic
1 Philips
In the end there will be only ( c )haoss ...
10 godina

i tako pronađen je na plazmi 1 (zasad) bad pixel ili stuck, kako god se kaže. radi se o panasonic plazma  p42s30e - kako sad dalje, jel ih treba biti više za vraćanja na garanciju ili kako dalje? ne vidi se kad ga gledam iz kauča, ali cura skužila kad je čistila - prvo je to bila fleka koja se neda skinuti :)

http://www.last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2012 15:33 (jollyb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

Dajte neki dobar za ps3 do 2000 kn

Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
protjeran
Leglo kaže..

-------------------------------

Quadro - Švicarska

Telefunken - Germany

Elite - ??

Vivax -  ??

Nažalost, koliko je meni poznato Philips, Sharp i Toshiba nisu dobili nikakva priznanja za svoje modele iz 2011. i 2012. godine ( za sada ), makar se radi o više nego dobrim televizorima. Kraj 2012. će sigurno bit obilježen sa OLED tehnologijom ( LG i Samsung ), te isto tako mogucim predstavljanjem Androida u nekim top modelima ( Sony, Samsung, LG .. ). Kada Apple predstavi svoj iTV stvari će sigurno malo živnuti na tv tržištu, a top proizvođači neće godišnje izbacivat po 10-20 modela, već samo 2-3.

eto moram te ispraviti...

Qvadro, Elit, Vivaks, Magnum, Venus... - nema tvornice niti veb sajta - sklapaju kinezi po sistemu tko plati njegovo je - vlasnik imena (logo, ne smije biti zauzet odprije) bira dizaj kutije i koje dijelove da ugrade, tako da tih tvornica nema, Telefunken je kao i Grundig prodan turcima (Beko).

Ostali proizvođači koji maju svoje tvornice po svijetu (ovisno gdje im se više isplati) su daleko bolja opcija, tako se Sony radi u Španiji, Francuskoj, Njemačkoj...Samsung - Mađarska, Poljska...

7 godina
neaktivan

Moze prepokuka nekoga lcd i plazme(do 32") ali da je sto jeftiniji? Znam da je glupo definirno ali tako traze, neku kvalitetu ali za sto manje pare. Hvala unaprijed

1 0 hvala 1
9 godina

I Philips je prodao svoju tv diviziju Kinezima, tako da i Philips - China...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan

treba mi preporuka za kvalitetan 32" LCD LED tv 3-4k kn max

naručio bih ga iz nekog webshopa, zasad su mi ovi zapeli za oko

http://protis.hr/products/details/televizor-sharp-lc32le510ev-lcd-led/51943 - ima edge led backlight

http://protis.hr/products/details/televizor-panasonic-txl32e5e-lcd-led/56214 cuo sam da su panasonic kvalitetni

http://protis.hr/products/details/televizor-philips-32pfl5007k12-led-tv/58489 i ovaj

kakvi su samsung i lg vidim da su jeftiniji od ostalih, ne treba bit iz protisa btw

0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice