Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 16.935
|
čitano: 2.161.178
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa je nizi rang ali mi smo recimi gledali black panther 4k navecer i stvarno je super kao da si u kinu. Nije on to ni kupio da se gleda umjesto tv a

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
naPerk777 kaže...

Pozdrav ljudi, imam jedno malo specifično pitanje.

Naime imam u cilju do nove godine uselit se u svoj novi stan. Pa sad vidim kako je krenulo svjetsko da je dosta televizija na dobrom popustu. Da li mi se isplati sad uzimati nešto ili da to tek gledam prije useljenja?

TV nebi stajao zapakiran do tad koristio bi se naravno. Planirao sam do nekih 6-7k izdvojiti.

Čekaj do kraja godine osim ako baš želiš neki prošlogodišnji model dok ih još ima, oni su sad na akciji dok ne rasprodaju zalihe. U 11. mj. kreću akcije ovogodišnjih modela, biti će cijene ko sad prošlogodišnji, uvijek je tome tako. Nakon toga opet 6. mj. kad dolaze novi modeli i tako ti to ide godinama.

Deckard
4 tjedna
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li mi netko objasniti koje su značajnije razlike između ova tri televizora (ako postoje), muči me što svatko smišljava neke svoje indekse, tipa Samsung PQI 1300, SONY pak ima svoj Motionflow XR 400 Hz, a izvorno je zaslon od 50 Hz...

SONY KD43XE7077SAEP  https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD43XE7077SAEP/ 

Samsung UE43NU7192 UHD  https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue43nu7192-uhd.aspx

LG 43UK6400  https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-43uk6400.aspx

I kakva imate mišljenja o ovim novim "kinesko-hrvatskim" televizorima NOA Vision https://megastore.hr/kategorija-proizvoda/tv/noa-vision/

mogao bi to biti dobar omjer cijene i kvalitete? i jamstvo je 5 godina, al opet ne treba mi televizor koji će svaka 2 mjeseca biti na servisu :D 

ps. možda će biti i na većem popustu jer imaju neku akciju nogometno ludilo, kolika će biti gol razlika X 10% toliki je popust, tipa ako pobjedimo Nigeriju 5 golova razlike popust je 50%, ali samo na odabrane artikle to će danas staviti na web stranicu

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 9:45 (Star93).

0 0 hvala 0
6 godina
Zadnji put je megastore napravio istu stvar dok su rukometasi igrali. Svaki gol 1% popusta.. nakon tridesetog gola im vise nije bilo do zajebancij.. vecinu stvari su maknuli iz ponude, a onom sto je ostalo su digli cijene. Stranica im se rusila cijelu noc.. ugl. Nije za ocekivati da ce se opet tako sto desiti jer cemo tesko imati 1 ili 2 razlike. No i u slucaju da bude vise od 3 gola razlike tj. Vise od 20%, ne nadaj se previse da ces to uspijeti iskoristiti.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
13 mjeseci
b4rt!mej kaže...
 Svaki gol 1% popusta.. nakon tridesetog gola im vise nije bilo do zajebancij.. 

ahahahahahahahaaaaa..... e jebenti kasno sam se ustao. Ovo mi je dobro sjelo uz kapućino. Sreća što je tipkovnica nepotopiva.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 11:56 (Anđeo bez falinge).
13 mjeseci
Star93 kaže...

Može li mi netko objasniti koje su značajnije razlike između ova tri televizora (ako postoje), muči me što svatko smišljava neke svoje indekse, tipa Samsung PQI 1300, SONY pak ima svoj Motionflow XR 400 Hz, a izvorno je zaslon od 50 Hz...

SONY KD43XE7077SAEP  https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD43XE7077SAEP/ 

Samsung UE43NU7192 UHD  https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue43nu7192-uhd.aspx

I kakva imate mišljenja o ovim novim "kinesko-hrvatskim" televizorima NOA Vision https://megastore.hr/kategorija-proizvoda/tv/noa-vision/

mogao bi to biti dobar omjer cijene i kvalitete? i jamstvo je 5 godina, al opet ne treba mi televizor koji će svaka 2 mjeseca biti na servisu :D 

ps. možda će biti i na većem popustu jer imaju neku akciju nogometno ludilo, kolika će biti gol razlika X 10% toliki je popust, tipa ako pobjedimo Nigeriju 5 golova razlike popust je 50%, ali samo na odabrane artikle to će danas staviti na web stranicu

Svaki proizvođač ima drukčije oznake za motion i njegovu korekciju te brojčane oznake. Više o tome potraži na webu.

Noa 50" košta 2800kn i ako misliš da je to zbog konkurencije, varaš se.

Pogledaj ostale proizvode hrvatske proizvodnje. Svi koji valjaju su nešto skuplji ili ekvivalentne cijene EU proizvođačima iste ili slične kvalitete.

Vjerojatno ugrađuju jeftiniji panel, elektroniku, kao i Philips pa mogu ići dolje s cijenom. (za razliku od Philipsa,  pošteni su, "koliko para toliko muzike")

No, možda sam u krivu, ali vrijeme čini čuda i ubrzo će se saznati kakav im je kvalitet kad ljudi navale u kupovinu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 12:26 (Anđeo bez falinge).
3 godine
jelincav kaže...

bok,

Kupio TCL 43 p6046, i nikako povezat sa hdmi kablom iz H1 recivera, znači na staroj televiziji radi preko hdmi-ja a na TCL-u neprepoznaje ulaz. Probo i sa 1.4 i sa 2.0 hdmi ulazom. Inače ulazi na tv-u rade, probo i filmove preko usb-a i hdmi preko drugog stb-a. Nemam pojma što bi bilo u krivu!? 

Pod 2.: u trgovini se reklamira da se prodaje sa daljinskim na glasovno a ja sam dobio obični daljinski. Ovo je trgovina: https://www.technodom.hr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=586&virtuemart_category_id=158&utm_source=jeftinije.hr&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link&utm_content=pp_16

Pod 3.: primjetio da je ekran udaren, znači na tamnoj površini svijetlo probija, a na zelenom travnjaku je tamnija od okoline. Primjeti se i sa 3 metra daljine.

Pitanje: koje su mi opcije? Mislim da mogu vratit tv u roku 14 dana bez objašnjenja zašto, ali dali to važi ako je vađen iz kutije?

Pristao bi i da ga zadržim i naučim se na točku na ekranu za neki povrat novaca + 300 kuna vrijedan daljinski(ili novci ili daljinski), ali mislim da trgovine ne funkcioniraju na taj način.

Jel ima tko kakva iskustva sa tom trgovinom i sa reklamacijama opčenito, šta mi je najbolje radit?

poz

I danas probo spojit tv sa H1 prijamnikom - bezuspješno, ne kužim šta radim krivo. Ni u H1 neznaju šta bi bilo u pitanju. Te nigdje nemogu dobit postavke da šaltam između 1.4 i 2.0 hdmi. Mada sumljam da je to rješenje. Na starom LG 32LB561V sve radi, smo plug and play. Iz trgovine se ne javljaju ni na pozive ni na mail. Rzočaran sam jako.

5 godina
Star93 kaže...

Nesto je davor pisao recenziju o Noa tv mozda bude i jos recenzija 

https://www.bug.hr/recenzije/televizor-noa-n43lfsk-novi-teritorij-provjereni-koncept-4518

5 tjedana

vidim da puno kupaca gleda male televizore.

ne znam gdje ih stavljaju, ali takve dimenzije 43 i slično su

samo za spavaću sobu od 9 ili 12 m2.

ja imam dnevni boravak oko 22 m2 i stavio sam lg oled od 55 i odlično

je sjeo. jedino što bi bilo bolje je čini mi se 65. istina to je veliko ali

novi modeli su tanki sa malo mesa i odlično se uklapaju.

prije sam imao plazmu Panasonic od 43, ali imala je strašno puno "mesa"

tako da je bila ne puno manja od fantastičnog tv-a

55 inča je standard za prosječan dnevni boravak i manje ne bih preporučio.

Da sam uzeo oled od 65 to bi me koštalo 20.000 kn ali to mi je ipak previše,

u odnosu na 55 za 8.000 kn. A da bi bilo idealno, mislim da bi bilo, ali i ovako

sam više nego zadovoljan. Dakle, ako se uklapa u prostor ne bojte se veličine.

0 0 hvala 0
4 tjedna

Ja za sobu tražim, gledam na udaljenosti od oko 2 metra, trenutno 23 inčni quadro, tak da bi mi 43 inča bio svemirski brod, ne znam bi li pasalo uopće 50 inča i više na udaljenosti od 2 do 2,5 metra?

postoje razni kalkulatori al im ne vjerujem previše 

5 tjedana

onda 43 bez straha, vjerojatno montiran na zidu možda čak pod blagim kutem

8 tjedana

Nakon podužeg razmišljanja,suzio sam izbor na dvije opcije:

- Za 49" TV izbor pada na LG 49UJ7507.

- Za 55" TV izbor pada na Samsung UE55MU6172 ili SONY KD-55XE7077

Razmišljanja oko ovog izbora za 55" TV, koji je bolji?

0 0 hvala 0
8 godina

Ajde probaj resetirati tv na tvornicke postavke pa iskljuci rad u trgovini. Onda u postavkama mozes ukljuciti mislim pod system hdmi 2.0 enabled ali to ti netreba zapravo jedino ako ti h1 prijamnik radi na 4k i 60hz posto je meni radila 4k rezolucija cak i kad je to iskljuceno. 

5 mjeseci

AJMO HRVATSKAAAA.PRODALO SE PUNO TELEVIZORA.NAVIJAJMO ZA NAŠE.

stršljen

1 1 hvala 0
13 mjeseci
suixilak kaže...

Nakon podužeg razmišljanja,suzio sam izbor na dvije opcije:

- Za 49" TV izbor pada na LG 49UJ7507.

- Za 55" TV izbor pada na Samsung UE55MU6172 ili SONY KD-55XE7077

Razmišljanja oko ovog izbora za 55" TV, koji je bolji?

Sony.

4 godine

Pozdrav!

Treba mi neki full HD, non smart tv, za 1500-2000 kn.

U izbor su mi ušli:

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-32PFS4132/

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lj500v.aspx

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue32m5002-led-tv-t2/81456?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click.

Malo sam skeptičan prema Grundingu, makar imaju 5 godina garancije, ali ako je slika bolja od ovih uzeo bih ga u obzir. Tv je za stariju osobu, uglavnom SD program i tu i tamo koji USB film.

Unaprijed hvala!

0 0 hvala 0
3 godine
CroVandal kaže...

Ajde probaj resetirati tv na tvornicke postavke pa iskljuci rad u trgovini. Onda u postavkama mozes ukljuciti mislim pod system hdmi 2.0 enabled ali to ti netreba zapravo jedino ako ti h1 prijamnik radi na 4k i 60hz posto je meni radila 4k rezolucija cak i kad je to iskljuceno. 

Našo postavke za hdmi 2.0, mora bit spojen preko hdmi priključka br.1 onda se otvore hdmi 1.4, 2.0 ili automatski postavke. Nije bilo to fora, tv još uvjek ne prima signal iz H1 prijamnika. Neznaš više šta napravit, ovi iz LG-ja su me i telefonski i preko mail-a pomagali što zapravo ni nije trebalo nešto ekstra poštimat več fine tuning, a ovo da tv uopče ne radi, a nemaš nikakve podrške je stvarno loše. Što je najgore mislim si vratit tv al uzet opet isti samo bez te bijele-tamne točke na ekranu. Koristit če se u spavačoj preko antene i interneta(kodi). Neznam samo šta mogu očekivat kad dođem u trgovinu sa tv-om i velim da ima grešku, a oni meni da sam ja kriv jer sam ga negdje maznuo na kakav rub. I daljinski dobit na glasovno što su obečali a nemam. Još bi i dalo se dogovorit samnom, za neki povrat novaca, rješit stvar preko mail-ova. Recimo daljinski je 300 kuna, oštečen ekran, pa nemam pojma 500 kuna i to je 100€. Al nema njih na telefon ni na mail, pa moram osobno u trgovinu... Živi bili pa vidjeli

13 mjeseci
jelincav kaže...

Našo postavke za hdmi 2.0, mora bit spojen preko hdmi priključka br.1 onda se otvore hdmi 1.4, 2.0 ili automatski postavke. Nije bilo to fora, tv još uvjek ne prima signal iz H1 prijamnika. Neznaš više šta napravit, ovi iz LG-ja su me i telefonski i preko mail-a pomagali što zapravo ni nije trebalo nešto ekstra poštimat več fine tuning, a ovo da tv uopče ne radi, a nemaš nikakve podrške je stvarno loše. Što je najgore mislim si vratit tv al uzet opet isti samo bez te bijele-tamne točke na ekranu. Koristit če se u spavačoj preko antene i interneta(kodi). Neznam samo šta mogu očekivat kad dođem u trgovinu sa tv-om i velim da ima grešku, a oni meni da sam ja kriv jer sam ga negdje maznuo na kakav rub. I daljinski dobit na glasovno što su obečali a nemam. Još bi i dalo se dogovorit samnom, za neki povrat novaca, rješit stvar preko mail-ova. Recimo daljinski je 300 kuna, oštečen ekran, pa nemam pojma 500 kuna i to je 100€. Al nema njih na telefon ni na mail, pa moram osobno u trgovinu... Živi bili pa vidjeli

Dakle, pošto si kupio tv s dodatnim jamstvom od 2+3 godine zvano PLATINUM na toj stranici piše što obuhvaća to Platinum jamstvo.

Osim toga, prilikom preuzimanja proizvoda kupac je dužan pregledati ambalažu, izvaditi i pregledati tv, te preuzeti neoštećen proizvod a, ako je oštećena ambalaža ili uređaj, NIJE ga dužan preuzeti.

Ovo jamstvo pokriva sve štete nastale:

-kratkim spojem, nadstrujom ili prenaponom i neposrednim djelovanjem električne energije zbog zemljospoja,

-prenaponom ili podnaponom, električnim nabojem, elektromagnetskim smetnjama

-požarom, udarom groma, eksplozijom, udarom ili padom zrakoplova, njegovih dijelova ili njegovog tereta, kao i sporim izgaranjem, tinjanjem, paljenjem, žarenjem ili implozijom te gašenjem požara

-provalnom krađom

-nepažnjom osiguranika (pad, lom, tekućine) uz participiranje u   troškovima popravka ovisno o vrsti proizvoda  (25%+PDV za stacionirane uređaje ili 33%+PDV za mobilne uređaje )

-djelovanjem mehaničke sile svih vrsta predmeta bez vlastite ili tuđe krivnje

-implozijom ili drugim djelovanjem pri podtlaku

-vodom ili vlagom uslijed elementarnih šteta, šteta na građevinama (puknuće cijevi, itd.)

-elementarnim štetama poput visokih voda, odrona kamenja, oluja, poplava, smrzavanja, snježnih lavina

-ovo jamstvo se može kupiti najduže na rok koliko traje proizvođačka garancija ( originalna ili produžena).

-jamstvo počinje vrijediti odmah nakon sklapanja  (prilikom kupnje proizvoda ili nakon  registracije ako je tako  ugovoreno) a traje do roka kako je ugovoreno.

8 godina
jelincav kaže...
CroVandal kaže...

Ja bi ga vratio svakako ja sam na svoj spajao razne uredaje preko hdmi a i sve radi bez problema jedino sam sa postavkama slike imao problem ali i to je rijesivo. Moguce da tv nije ispravan.

3 godine
Anđeo bez falinge kaže...
jelincav kaže...

Dakle, pošto si kupio tv s dodatnim jamstvom od 2+3 godine zvano PLATINUM na toj stranici piše što obuhvaća to Platinum jamstvo.

Osim toga, prilikom preuzimanja proizvoda kupac je dužan pregledati ambalažu, izvaditi i pregledati tv, te preuzeti neoštećen proizvod a, ako je oštećena ambalaža ili uređaj, NIJE ga dužan preuzeti.

Ovo jamstvo pokriva sve štete nastale:

-kratkim spojem, nadstrujom ili prenaponom i neposrednim djelovanjem električne energije zbog zemljospoja,

-prenaponom ili podnaponom, električnim nabojem, elektromagnetskim smetnjama

-požarom, udarom groma, eksplozijom, udarom ili padom zrakoplova, njegovih dijelova ili njegovog tereta, kao i sporim izgaranjem, tinjanjem, paljenjem, žarenjem ili implozijom te gašenjem požara

-provalnom krađom

-nepažnjom osiguranika (pad, lom, tekućine) uz participiranje u   troškovima popravka ovisno o vrsti proizvoda  (25%+PDV za stacionirane uređaje ili 33%+PDV za mobilne uređaje )

-djelovanjem mehaničke sile svih vrsta predmeta bez vlastite ili tuđe krivnje

-implozijom ili drugim djelovanjem pri podtlaku

-vodom ili vlagom uslijed elementarnih šteta, šteta na građevinama (puknuće cijevi, itd.)

-elementarnim štetama poput visokih voda, odrona kamenja, oluja, poplava, smrzavanja, snježnih lavina

-ovo jamstvo se može kupiti najduže na rok koliko traje proizvođačka garancija ( originalna ili produžena).

-jamstvo počinje vrijediti odmah nakon sklapanja  (prilikom kupnje proizvoda ili nakon  registracije ako je tako  ugovoreno) a traje do roka kako je ugovoreno.

To ti nije platinum jamstvo, ono je samo 3 dodatne godine standardnog jamstva. To što si ti sve naveo je Platinum + lom jamstvo koje košta dodatnih 200 kuna za 5 godina, i da -platio sam tih 200 kuna ekstra.(u krajnjem slučaju ču razbit telku ili pustit 1500V kroz nju te dobit drugi tv u zamjenu!?) 

Gledali tekmu na toj TCL telki i jako se vidi "dirty screen effect", te se dosta gubi kontrast iz centra. 

U pravima potrošača vele: ako se ugotovi defekt u roku 2 mjeseca od kupnje imam pravo na zamjenu, povrat novaca itd... 14 dana bez razloga(internet kupnja na neviđeno), 2 mjeseca ako je defekt, i 6 mjeseci ako se pokvari... mislim da sam dobro to sročio... Na kutiji nije bilo znakova udarca, niti je sigurno oštečenje od udarca, možda je greška u proizvonji? Tako mi se ga neda vuč sa sobom u ZG i riskirat još kakvo oštečenje na ovoj vručini u autu, a ako tjeram preko mail-a i telefona neču ništa napravit... Baš neznam,,, točka niti nije toliko vidljiva, više je smetalo prljavi screen efekt.

6 godina
Zenu i djecu pod ruku.. napravis izlet do zg-a.. kava, sladoled, obilazak starog grada. Mozda skoknut do jaruna da se rashladis. Vratis tu pokvarenu kramu i uzmes si novi tv. Ne znam cemu tolika komplikacija kad je stvar jednostavna?!
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
9 mjeseci

Netko je spomenuo Black Friday popuste. To su oni u 11. mjesecu?

Gdje te ponude i popuste vrebati? Nekako sumnjam da će na nabavi pisati BF popusti sutra, TV-i xy% off i sl... Ili hoće?

0 0 hvala 0
10 godina
Prati web stranice dućana gdje se prodaju televizori; Svijet medija, Sancta Domenica, Elipso, Harvey Norman, Emmezeta... Prati spam letke koje ostavljaju po sandučićima.
Deckard
4 tjedna

pozdrav svima,kupujem 4k tv i izbor sam suzio na ova tri modela pa bih zatrazio misljenje;

namjena opcenita sve po malo,

SONY KD-55XE7005

LG 55UK6470PLC

SONY KD-55XE7077

a spreman sam se malo protegnuti ako ovaj opravdava cijenu,

SONY KD-55XE8096

unaprijed zahvaljujem

0 0 hvala 0
6 godina
suspendiran
big_pegi kaže...

pozdrav svima,kupujem 4k tv i izbor sam suzio na ova tri modela pa bih zatrazio misljenje;

namjena opcenita sve po malo,

SONY KD-55XE7005

LG 55UK6470PLC

SONY KD-55XE7077

a spreman sam se malo protegnuti ako ovaj opravdava cijenu,

SONY KD-55XE8096

unaprijed zahvaljujem

Jel živiš u inostranstvu, da češ ovdje uzet..?

4 tjedna

pa valjda linkovi sve govore,i ne zanimaju me drugi proizvodjaci,hvala

6 godina
suspendiran
big_pegi kaže...

Ne trebaš biti tako arogantan: ) Samo sam pitao..

4 tjedna
garfield1 kaže...
big_pegi kaže...

nije arogancija,samo trazim odgovor za konkretne modele,bio sam vec odlucio pa me je trgovac zaintrigirao sa ovim LG kao novi model 2018

13 mjeseci
garfield1 kaže...
big_pegi kaže...

To su se Picajzla, Leonardo, endoki sinoć zajedno napili, ujutro otvorili zajednički profil i sad flejmaju...

Drž se Garfy..frrr...frr..mrnjauuuuuu 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 9:25 (Anđeo bez falinge).
4 tjedna
Anđeo bez falinge kaže...
garfield1 kaže...
big_pegi kaže...

To su se Picajzla, Leonardo, endoki sinoć zajedno napili, ujutro otvorili zajednički profil i sad flejmaju...

Drž se Garfy..frrr...frr..mrnjauuuuuu 

ne razumijem al dobro,ponovicu trebam realno misljenje o nabrojanim modelima jer kupujem tv,prepirke na forumu me ne zanimaju,jos jednom unaprijed zahvaljujem ako netko sa vise znanja zeli pomoci,hvala

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice