Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.494
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Boli me patka za druge. Ja znam da nisam bio zadovoljan i da sada jesam.

 A nisam neki pro lik koji pada na ne znam kakve gluposti... Običan sam korisnik koji želi vidjeti crnu crnu i koji želi u mračnim scenama skužiti što je crno, što tamno sivo, a što sivo. Na Philipsu si, u takvim scenama, imao samo jednu nijansu sive i to je to.

...mj ptps...
 
11 0 hvala 1
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo bio u Elipsu u zadarskoj Supernovi, gore spomenuti Samsung i Philips izloženi jedan kraj drugog :-) koja ironija, Samsung normalno izgleda bolje, ali je Philips jeftiniji 50 kn, pa ko misli škrtariti...iskreno ne znam koji je k... s onim Philips ovim demo materijalom, boje nepostojeće, kontrasta nigdje, a slika mutna ko da je 720p, pa ne vjerujem da su tv-i tako loši ili nekalibrirani, jebote prošao sam pokraj njihovog oleda a da nisam ni skužio da je Oled. Inače Sony tv-i svi izgledaju jako dobro, od serije 7 do 9, a jedino sam zastao i divio se kraj sonyjevog oleda koji izgleda fantastično bez obzira na osvjetljenu poslovnicu i s tim da je on najtamniji Oled. Još jedan apsurd je da Q7 49" košta 13000kn. Na izlasku sam rekao da stave Philipse kraj Grundiga, ako žele prodati koji komad, a ne između Sonyja i Samsunga...ili možda žele istaknuti razliku između ta 3 branda. Još bi želio istaknuti da ambilight izgleda presmješno po danu, tj. neprimjetno, te ne pridonosi ničemu, a po mraku mi ionako treba dobra i duboka crna, a ne noćne lampice za čitanje oko tv-a.

 
10 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NathanDrek kaže...

Upravo bio u Elipsu u zadarskoj Supernovi, gore spomenuti Samsung i Philips izloženi jedan kraj drugog :-) koja ironija, Samsung normalno izgleda bolje, ali je Philips jeftiniji 50 kn, pa ko misli škrtariti...iskreno ne znam koji je k... s onim Philips ovim demo materijalom, boje nepostojeće, kontrasta nigdje, a slika mutna ko da je 720p, pa ne vjerujem da su tv-i tako loši ili nekalibrirani, jebote prošao sam pokraj njihovog oleda a da nisam ni skužio da je Oled. Inače Sony tv-i svi izgledaju jako dobro, od serije 7 do 9, a jedino sam zastao i divio se kraj sonyjevog oleda koji izgleda fantastično bez obzira na osvjetljenu poslovnicu i s tim da je on najtamniji Oled. Još jedan apsurd je da Q7 49" košta 13000kn. Na izlasku sam rekao da stave Philipse kraj Grundiga, ako žele prodati koji komad, a ne između Sonyja i Samsunga...ili možda žele istaknuti razliku između ta 3 branda. Još bi želio istaknuti da ambilight izgleda presmješno po danu, tj. neprimjetno, te ne pridonosi ničemu, a po mraku mi ionako treba dobra i duboka crna, a ne noćne lampice za čitanje oko tv-a.

 Pa što ti napišeš ne znači ništa:)) Jer se ionako zna što je tvoja namjera.. A dobro, da nisi napisao, da je Philipsov OLED slabiji napram svim LCD televizorima.. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrzm smglsnk kaže...

 Boli me patka za druge. Ja znam da nisam bio zadovoljan i da sada jesam.

 A nisam neki pro lik koji pada na ne znam kakve gluposti... Običan sam korisnik koji želi vidjeti crnu crnu i koji želi u mračnim scenama skužiti što je crno, što tamno sivo, a što sivo. Na Philipsu si, u takvim scenama, imao samo jednu nijansu sive i to je to.

 Pa nisam ja ovo stavio zbog tebe več zbog drugih , da malo vide.. Jer svaki ionako ne može biti zadovoljan..A što se tiče crne je normalno, kad to nije model sa VA panelom:))

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
NathanDrek kaže...

 Pa što ti napišeš ne znači ništa:)) Jer se ionako zna što je tvoja namjera.. A dobro, da nisi napisao, da je Philipsov OLED slabiji napram svim LCD televizorima.. 

 A što je točno moja namjera? Pa ja ti još jedini kažem koju dobru za Philips (valjda zato što ga nisam imao), zato sam i rekao da je do demo materijala koji se vrti ili loše kalibracije. Ako ćemo već o namjerama nema većeg kenjatora od tebe.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomy01 kaže...

i ja sam uzeo prije četiri dana

Samsung UE50MU6172

za sada je sve OK,

dal ima ko kakve postavke u vezi što bolje slike za ovaj tv

 Ima li kod tebe malo bandinga dok gledas nogomet?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
NathanDrek kaže...
garfield1 kaže...
SHELBY_09 kaže...

Je li 50MU6172 jos uvijek best buy u kategoriji 50inch oko 4000kn?

Best buy ti je još uvijek taj model Philipsa.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

 

 

 

 5x puta manji kontrast kod Philipsa, što je najvažnija stavka kvalitete slike, svakome čovjeku bi trebala biti dovoljna informacija da je Samsung bolji. I duplo manji input lag kod MU6172. HDR Samsung može još donekle prikazati, dok Philips nikako. Samsung ima iznadprosječan kut gledanja za VA panele i pod kutom mu više degradiraju boje nego svjetlina i crna, ali Philips kao IPS tu nešto bolji. U svemu drugome su oba prosječni tv-i.  

Taj Philips ti ima isto VA panel:) Što se tiče HDR-A je na oba isto, ali ionako nijedan ne može prikazat pravi doživljaj HDR-A.. Ali ima Philips i nešto bolju svetilnost:) Jedino prednost Samsunga je u input lagu, ali to ne znači ništa jer i na Philipsu rade igre veoma dobro..To govorim za model 6412, a model 6503 je ionako bolji od oba:) A ovdje si pogledaj za taj model Samsunga. 

 Ne znam gdje si nasao te fotke za mu6172 ali ti mogu reci da je kod mene na 50mu6172 black uniformity perfektan, niti jedan oblacic i niti malo flashlightinga nema. Imao sam puno televizora ali na ovom je uniformnost crne boje ubjedljivo najbolja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 17:59 (Binac6).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Danas kupljen 50mu6172. Za sada zadovoljan. Slika je ocekivano na nasim SD programima teski uzas, pogotovo kad je rastegnuto na ovih 127cm, dok npr HRT HD izgleda odlicno. Ciljano sam isao na VA panel. Vec imam monitor i drugi tv s VA i za filmove je nezamjenjiv (ne racunajuci oled).

Takoder nema nikakvog probijanja osvjetljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi, na dva najaktivnija foruma, u zadnje vrijeme je došlo puno reklamacija na sve marke. I na Sony i Samsung i Philips, a bogami sam negdje vidio i za LG oled.

Ima dobrih i boljih telki, a najbitnije je izgleda da imaš sreće i ne dopadne te neki defektni model, sa puno DSE-a, probijanjem svijetla ili nešto slično.

Gledam doma PHILIPS 49PUS7503 već 5 dana i stvarno ne vidim zbog čega bi taj TV trebao biti loš. Imam i LG 49lf632v i također sam jako zadovoljan. Stari ima LG Ultra hd (ne znam koji model) i on je odličan.

I ja sam vratio Philipsa 6561 zbog DSE-a, a neki to možda ne bi ni primijetili. Osim toga TV je bio za deset.

Što se mene tiče, uzeo sam Philips zbog ambilighta, a vjerojatno ima još ljudi koji se pale na to, tako da se onda par mogućih nedostataka ili bolje rečeno slabijih specifikacija (koje laičko oko neće ni vidjet), mogu i zanemarit.

Jedini minusi kod ovog TV-a su mi male sjene u uglovima što se u principu ne primijeti i kut gledanja jer je VA panel, što mi nije bitno jer sam direkt ispred TV-a u uskoj sobi. Naravno i to što je 60hz ali to je većina ostalih.

Ponavljam, ne kužim šta bi trebalo biti loše kod tog TV-a, gledam 4k materijal i ne mogu se nadivit.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stavi link da vidimo o kojim reklamacijama se radi...mislim kad vec iznosiš tvrdnje onda ih potkrijepi. 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa samo na ovom forumu idi koju stranicu unatrag, na forum.hr je reklamacija za Sony, a mislim na hdtv ili pcekspert je čovjek opisao banding na LG OLED-u.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 10:11 (soecc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrzm smglsnk kaže...

...Na Philipsu si, u takvim scenama, imao samo jednu nijansu sive i to je to.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...

Pa samo na ovom forumu idi koju stranicu unatrag, na forum.hr je reklamacija za Sony, a mislim na hdtv ili pcekspert je čovjek opisao banding na LG OLED-u.

Npr. Sony XE85/90 iz prošle godine imaju 50Hz bug. Svi oledi na planeti zemlji uključujući i smartphone s oled ekranima imaju katastrofalni banding na 3-5% crne i crushing black što ih za moje oči čini no-go za gledanje tamnih scena filmova i video igara + što pate od burnina koji je neriješiv niti se može dugoročno prevenirati, bez obzira na to što je crna crna i kontrast do neba. Pa kome to ne smeta i ko ne mari dati ponovno 10-15-20k kn za novu telku za dvije-tri godine zbog burnina, široka mu vrata trgovina. Velika većina edge led telki pati od DSE-a i bandinga, uniformnost bijele odavno ne postoji na televizorima, IPS paneli crnu prikazuju kao tamno sivu s glareom a svi led televizori pate od cloudinga koji se donekle može ispeglati local dimmingom (no to je rezervirano za višu klasu televizora). Netko to sve skupa ne smatra greškama (proizvođači i trgovci), ja osobno sve nabrojeno smatram prcanjem u zdrav mozdak za novce koje televizori koštaju. I šećer na kraju, kupnja televizora je panel lottery a trgovci i servisi se svi redom prave mutavi. Eto, to je ukratko realnost tržišta televizora. Sve izgleda bajka nafrljeno do jaja s full screen šarenim 4k hdr demo materijalima u jako osvijetljenim trgovinama. No kad se televizor dofura doma i zakuri u mraku, često bude bolno otriježnjenje. Malo koji trgovac ima zapravo pojma o tome što prodaje, a o serviserima i reklamacijama nećemo. S druge strane postoje ignoranti i mušterije koji kupuju televizore konfekcijski po metraži, po izgledu i po tome da li im stane u regal ili ne. Pričao mi je čovjek u jednoj trgovini da mu je lik došao s kešovinom i kupio oled za 20k+ kn sa sobnom antenom. Usprkos upozorenjima s obzirom na obzir, vratio im se i psovao ih zbog antene s kojom je ulovio samo par kanala, kao kupio je najskuplju sobnu antenu. Dok je takvih biti će i bandinga, DSE-a, bleedinga, cloudinga, 50Hz bugova, mrtvih piksela itd.

Deckard
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odličan komentar, sa gotovo svime se mogu poistovjetiti, a pogotovo sa time da trgovci DSE i ne smatraju nekom greškom, nego ti kažu to vam je tako kod tih boljih (!) televizora?!

 

Na forumu HD televizije lik opisuje kako je morao vratiti LG OLED zbog bandinga, ispod recenzija za LG OLED također se piše o zamjeni LG-a, a dosta njih preporučuje i Philips između ostalih marki (nije Garfield :-)). Tako da ne vjerujem da je samo Philips smeće, a ostalo da su puno bolje televizije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Puno hvala svima na odgovorima! Sad ima jos jedan moment, a to je da imam firmu pa mogu uzeti najam TVa u Santa Domenici i to mi se cini ok potez.

Sad, da li imate kakva iskustva sa time i da li mi mozete preporuciti koji TV da odaberem u dijagonali 165cm i da je iskljucivo iz njihovog kataloga? Puno hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

50" za 2799

https://webshop.gradja.hr/proizvod/tv-philips-50pfs4012-12/ 

još su u nekoj akciji 5 godina jamstva

kome ne treba 4k dobra kupovina

 

 

vatrom
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Npr. Sony XE85/90 iz prošle godine imaju 50Hz bug. Svi oledi na planeti zemlji uključujući i smartphone s oled ekranima imaju katastrofalni banding na 3-5% crne i crushing black što ih za moje oči čini no-go za gledanje tamnih scena filmova i video igara + što pate od burnina koji je neriješiv niti se može dugoročno prevenirati,

 Nije baš tako sve tako uniformno crno...

OLED se normalnim korištenjem ne bi smio zapeći u 5 godina a na RTINS.com pišu (odgovori čitateljima) da se kod "normalnog korištenja" neće zapeći ni 10 godina kao što se nije kod većine "normalnih" gledača nije zapekla ni plazma.

Ako je tv uključen 20h dnevno burn in je moguć i nakon par mjeseci, tako da ima tu svega.

 

Sve lijepo piše dolje kod odgovora čitateljima za 2018 godinu....

 

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

 

About plasmas, their susceptibility to burn-in varied quite significantly from brand to brand and year to year; some burned in very fast, while others like yours barely burned-in at all; but in general the burn-in of OLEDs should be roughly comparable to the average plasma. If your plasma lasted this long then your usage habits seem to be low risk for burn-in, so you may be able to use an OLED for ten years without noticing much burn-in; but if you're not willing to take the risk then an LED TV with good local dimming may be best, like the Sony X930E..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 12:51 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

OLED se normalnim korištenjem ne bi smio zapeći u 5 godina a na RTINS.com pišu (odgovori čitateljima) da se kod "normalnog korištenja" neće zapeći ni 10 godina kao što se nije kod većine "normalnih" gledača nije zapekla ni plazma.

Ako je tv uključen 20h dnevno burn in je moguć i nakon par mjeseci, tako da ima tu svega.

Znaš kako se ono kaže, živi bili pa vidjeli  .

Deckard
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To je najgora moguca serija, čak i za filips. Što dalje od toga. Radije za 3000kn lg 49uj6307
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporučuje Philips a nije Garfield, da nije možda Andrej?

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja mogu samo reći svoje iskustavo gledanja oled-a.3 godine sam imao FHD model 55EG910, nisam vidio burn in niti image retention niti u promilima.Sin je znao nakon što mu se ne da više igrati PS, ostaviti satima statičnu sliku, pa niti tada.Sada imam B7 i radi savršeno bez ikakvih anomalija.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zanima me misljenje za samsung MU6172 4K u velikoj sam ne odlucnosti kupiti ga ponajvise me zanima kakav mu je input lag jer vecinu vremena bi bio spojen na pc pa eto dobro bi doslo neko misljenje.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dreadmoore kaže...
Zanima me misljenje za samsung MU6172 4K u velikoj sam ne odlucnosti kupiti ga ponajvise me zanima kakav mu je input lag jer vecinu vremena bi bio spojen na pc pa eto dobro bi doslo neko misljenje.

 Ocjena na RTINGS.com 8.1/10 što je odlično.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Garfi opet pocrvenio?! :(
Sigurno se sam prijavio da u miru moze gledati prvenstvo na svom ambipuru.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
3 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok,

znam da nije pitanje za ovu temu al tu sam često i znam igrače.

 

Pitanje je bilo: pojačivač zemljanog signala, znači antene za najmanje 4 televizije. Prodavačica u Pevecu mi je nudila ovo na slici. Ja se slabo razumijem al svejedno mislim da je to nešto za satelitski prijem. Jesam li u pravu?

 

Jel ima tko kakvu ideju di bi dobio to šta tražim?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 16:48 (jelincav).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod poštovanog  koji je vratio LG Oled 99.9% vjerojatno da se radi o sindromu "lošem k.... i dlake smetaju" i na takve nije pametno gubiti vrijeme. Dragocjeno vrijeme.  Danas sam pridodao soundbar LG SJ 5 mom LG Oledu HD i izuzetan je ukupan dozivljaj. Svakome preporučujem

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

bok,

znam da nije pitanje za ovu temu al tu sam često i znam igrače.

 

Pitanje je bilo: pojačivač zemljanog signala, znači antene za najmanje 4 televizije. Prodavačica u Pevecu mi je nudila ovo na slici. Ja se slabo razumijem al svejedno mislim da je to nešto za satelitski prijem. Jesam li u pravu?

 

Jel ima tko kakvu ideju di bi dobio to šta tražim?

Ovaj pojačivač ti je sa tri ulaza. Koliko imaš antena? 

Tu su ti djelitekji signala: https://www.antene-zupancic.si/delilniki-odcepniki-c-100_220_202.html

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz, uskoro namjeravam kupiti TV koji ce mi sluziti iskljucivo za PS4. Ne gledam TV i filmove, barem ne na TV-u.  Zanima me, ako stavim tv u dnevni, bit cu oko 3 m udaljen, a ako ga stavim u sobu, 2m max. Da li je na 2m previse TV dimenzija 140 cm? Gledam na Sancta Domenici Sony XE90 model al mi je isto malo preskup za sad pa ako netko ima nekakvu jeftiniju preporuku? Do 6-7k kn, bilo koja marka.
Tnx.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam samo jednu antenu, trebam signal raspodijelit na 4 pa i 6 televizija, velika kuča,,, al meni bi bilo logično da se ti razdjeljnici ukopčaju u struju i tako pojačaju signal, a ovima što si podijelio i onom što sam ja sliko nema napajanja... i što mi je isto čudno je navoj na razdjeljnicima, navoj sam vidio samo na satelitskom priključku???

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Razaniash kaže...

Poz, uskoro namjeravam kupiti TV koji ce mi sluziti iskljucivo za PS4. Ne gledam TV i filmove, barem ne na TV-u.  Zanima me, ako stavim tv u dnevni, bit cu oko 3 m udaljen, a ako ga stavim u sobu, 2m max. Da li je na 2m previse TV dimenzija 140 cm? Gledam na Sancta Domenici Sony XE90 model al mi je isto malo preskup za sad pa ako netko ima nekakvu jeftiniju preporuku? Do 6-7k kn, bilo koja marka.
Tnx.

 Sva tri imaju nizak input lag za igrice, a inače su odlični teveji.

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xe8577-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-42318191

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55mu8002-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-41547911

https://www.nabava.net/televizori/lg-55sk7900pla-televizor-cijena-55-139-cm-led-oled-ultra-hd-62088371

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice