Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.135.931
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doupli post
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 19:08 (b4rt!mej).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dupli post
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 19:08 (b4rt!mej).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nije meni nitko uvalio filipsa, nego sam ga sam htio odavno ;) prije garfija

i nisam uopce pozalio...

Moj PC  
0 4 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

I evo toliko opevan Sony, a Kinezki televizor..

 

 Ti, ili si stvarno retardiran ili si bezobrazan do jaja...

Jedno je japanski televizor koji se proizvodi u japanskoj tvornici koja ima tvornicu u Kini ili južnokorejski Samsung koji sklapa televizore po cijelom svijetu.

Tvoj usrani Philips je kupila posrana kineska firma koja je do kupnje philipsove marke televizora prodavala multipraktik aparate na kineskim veletržnicama.

 

Možda će za desetak godina kineski televizori biti jeftini i dobri (kad pokradu tehnologiju kao s mobitelima) no, danas nisu.

 

Nekad smo se smijali kad smo čuli "kineski mobitel" a danas se više ne smije nitko.

 

No, s televizorima je to otvorena mogućnost u budućnosti, dok je trenutno stanje takvo kakvo je.

Kineski televizori su 40% manje kvalitetni nego LG, Panasonic, Sony i Samsung iste cijene i u tome je cijela bit.

 

Ako se Philipsa i prodalo puno u Hrvatskoj to sigurno nisi ti pomogao jer te protjeruju sa svih poznatijih foruma a sad te već tjeraju i s PC Ekspert foruma gdje si otvorio nick Andro13, no ljudi te već znaju od prije i ni tamo ne možeš prodati niti jedan televizor.

 

Da si moj zaposlenik odmah bi dobio otkaz jer si nanio nenormalnu štetu marki televizora koju nestručno, bahato, što više glupasto podmećeš ljudima.

 

Philips je dobar kao i Grundig, Hisense, Noa, Vivax, Telefunken, JVC itd...ništa bolji ni lošiji.

 

Eto, ne mogu reći da je loš, solidan je tv ali je druge klase.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 Oba su tu negdje.

LG IPS panel dobar odaziv, Samsung VA panel dobar odaziv.

Grunding je nešto niže po kvaliteti.

  Uzeo sam LG-a na kraju , da li imaju kakve dodatne postavke za sliku ili je ovaj model good to go odma iz kutije?

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja do prije mjesec dana nisam imao pojma o televizorima, ali kako sam odlucio promjeniti tv, polako ucim. I sto vise ucim, sve mi je manje jasno

 

Gledam televizore po shoping centrima u velicinama od 65" i u cijenovnom rangu od 8000-10000kn i sve mi to izgleda priblizno isto. Najvise me muci zamucenje slike kod skrolanja objekta (ne znam strucni izraz) posto planiram tv koristiti prvenstveno za PS4 i nogometne utakmice.

 

Da li postoji neki model u tom cjenovnom rangu a da je to zamucenje slike slabije izrazeno ili je to nemoguca misija za tu lovu? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sova kaže...

Ja do prije mjesec dana nisam imao pojma o televizorima, ali kako sam odlucio promjeniti tv, polako ucim. I sto vise ucim, sve mi je manje jasno

 

Gledam televizore po shoping centrima u velicinama od 65" i u cijenovnom rangu od 8000-10000kn i sve mi to izgleda priblizno isto. Najvise me muci zamucenje slike kod skrolanja objekta (ne znam strucni izraz) posto planiram tv koristiti prvenstveno za PS4 i nogometne utakmice.

 

Da li postoji neki model u tom cjenovnom rangu a da je to zamucenje slike slabije izrazeno ili je to nemoguca misija za tu lovu? Hvala!

 Za takve pare , definitivno" sada ovaj više nego odličan FALD  model Philipsa:))

 

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a1681907.html?hloc=at

 

Ili poslije nešto od toga.

https://www.nabava.net/televizori/philips-65pus7502-12-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-45727971

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-65xe8577-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-41856131

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue65mu7002-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-40804071

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Osvetnik88 kaže...

  Uzeo sam LG-a na kraju , da li imaju kakve dodatne postavke za sliku ili je ovaj model good to go odma iz kutije?

 Svaki tv ima već više preddefiniranih postavki, no sve to ovisi u kojim svjetlosnim uvjetima gledaš tv, veličini prostorije, udaljenost, odsjaj od prozora itd.
Svaku od ih opcija možeš sam korigirati i podesiti sliku kako tebi odgovara. Svi smo mi drugačiji, netko voli više boje, netko više brightnesa, netko manje pozadinskog osvjetljenja, netko više.
Osobno filmove gledam na vivid ali opet s USER postavkama, dakle, nešto sam dodao, nešto oduzeo.
Sve ostalo.. sport, Sd programe, serije u Sd-u, komplet sve osim skinutih filmova ili serija u HD ili full HD..gledam na HDR effect User.

 

Ovako..

Picture mode HDR effect user, Energy saving medium, (fino zatamni IPS efekt) Backlight 75, Contrast 83, Brightness 65, Sharpness 32, colour 50, tint R9, Colour Temperature W25. ADVANCED CONTROLS Dynymic colour LOW, Colour gamut wide, Super Resolution medium, PICTURE OPTIONS.. Noise Reduction Medium, MPEG Noise reduction Medium, Black Level LOW, Motion Eye Off, Tru Motion Off.

 

Video s USB li hard diska gledaš na default LG playeru kod kojega možeš podesiti veličinu, pet boja titlova, sikronizirati titlove, bez problema TV zapamti gdje si stao kad odlučiš stati negdje s filmom itd.

Izvrsno i brzo čita sve vrste formata i zvučnih codeca.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LGSova kaže...

Ja do prije mjesec dana nisam imao pojma o televizorima, ali kako sam odlucio promjeniti tv, polako ucim. I sto vise ucim, sve mi je manje jasno

 

Gledam televizore po shoping centrima u velicinama od 65" i u cijenovnom rangu od 8000-10000kn i sve mi to izgleda priblizno isto. Najvise me muci zamucenje slike kod skrolanja objekta (ne znam strucni izraz) posto planiram tv koristiti prvenstveno za PS4 i nogometne utakmice.

 

Da li postoji neki model u tom cjenovnom rangu a da je to zamucenje slike slabije izrazeno ili je to nemoguca misija za tu lovu? Hvala!

 https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-65xe8577-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-41856131 (izvrstan model)

 

Taj Sony ti je (po pisanim specifikacijama) najbolji izbor za te novce.. čistih 10 bita 100 Hz https://www.displayspecifications.com/en/model/4222cda

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65uj701v.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ja imam takav LG 49" model i NEMA nikakvih zamućenja, tv je brz, nema ghostinga, trzanja slike..nizak input lag, nema nikakvih problema s igrama na ps4, nogomet gledam s isključenim efektom za umjetno poboljšanje muvinga, nema uopće potrebe za tim.

LG mada s navedenim lošijim karakteristikama je izvrstan tv i zato je malo skuplji.

 

Sony je VA panel, LG IPS

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 8:08 (Anđeo bez falinge).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Osvetnik88 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Oba su tu negdje.

LG IPS panel dobar odaziv, Samsung VA panel dobar odaziv.

Grunding je nešto niže po kvaliteti.

 Uzeo sam LG-a na kraju , da li imaju kakve dodatne postavke za sliku ili je ovaj model good to go odma iz kutije?

 Ovdje imaš postavke.

 

Picture mode: Cinema

Backlight: 75-80

Contrast: 80

Brightness: 50

Colour: 55

Colour temperature: warm2

Tint / r5

Sharpness: 25

 

Energy Saving: off
Eye Comfort Mode: off
Dynamic Contrast: off
Dynamic Colour: low
Skin: 0
Sky:  0
Grass: 0
Colour Gamut: auto
Super Resolution: low
Gamma: medium
Noise Reduction: off
MPEG NR: off
Black Level: low
Real Cinema: on
Motion Eyecare: off

Tru Motion: off

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg serija 7.

 

The motion handling of the UJ7700 is okay. It has a fast response time, resulting in only a short trail of blur following moving objects. Motion isn't as smooth as some other TVs though as the backlight flickers by default. It is not possible to increase the amount of flicker to clear up fast moving content. Those sensitive to judder may notice it when watching movies from a HTPC or cable, but most people won't notice these minor cadence issues. Unlike the UH7700, this TV has a 60Hz panel so can't produce as strong of a soap opera effect. The UJ7700 has a 60Hz panel and can interpolate lower frame rate content by setting 'TruMotion' to 'User' and increasing the 'De-Judder' slider. Fans of motion interpolation may be disappointed that it can't produce as strong of a soap opera effect as 120Hz TVs such as the UH7700 from 2016.

 
0 9 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sova kaže...

Ja do prije mjesec dana nisam imao pojma o televizorima, ali kako sam odlucio promjeniti tv, polako ucim. I sto vise ucim, sve mi je manje jasno

 

Gledam televizore po shoping centrima u velicinama od 65" i u cijenovnom rangu od 8000-10000kn i sve mi to izgleda priblizno isto. Najvise me muci zamucenje slike kod skrolanja objekta (ne znam strucni izraz) posto planiram tv koristiti prvenstveno za PS4 i nogometne utakmice.

 

Da li postoji neki model u tom cjenovnom rangu a da je to zamucenje slike slabije izrazeno ili je to nemoguca misija za tu lovu? Hvala!

 Neces promasit s tim sigurno...ja gledam evo prvenstvo cak imam problema s vanjskom antenom pa ne mogu uhvatit (zivim u hercegovini) HD gledam na normalnom hrt 2 i slika je odlicna kad uzmes u obzir da je to sd signal jos na tolikoj dijagonali stvarno izgleda odlicno,cak bolje nego na dosta manjih dijagonala koje mores po kaficima vidit.

Takodjer ps4 pro imam pa u 4k igram fifu i god of war,za to imas postavke za sliku "gaming console".Ja sam rucno jos doda boje malo i to je to,slika je takodjer cista perverzija.Ja osobno ne primjetim nikakvo trzanje slike ni nista,a picajzla sam sto se tice takvih stvari.Postavka imas pun k...pa se mores igrat i s tim podesavanjima.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

al ga SERETE na siroko, odjavljujem se iz ovog topica, jer mi muka slusati uvijek iste kako lupaju u prazno, napamet, citajuci neznam kakva i cija iskustva...a doma imaju skroz druge televizije...

 

eto zakljucno moj zadnji post ovdje: philips je odlican TV, jedinu zamjerku daljinskom, ostalo sta vi pokusavate prodati pod gresku ili nedostatak nisam vidio...kupio sam tv, ne treba mi vise ovaj topic, pogotovo kad se pljuje i usporeduje philips sa ovim znj markama koje su nabrojane malo iznad...

 

LP

Moj PC  
3 5 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
st00ne kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

st00ne

 

Prelistaj zadnjih dvadesetak stranica jer je teško svakom novom članu koji se pojavi objašnjavati nešto već desetke puta objašnjeno.

sretno...

 

Iako sam mislio da sam prošao dobar dio uglavnom sam tražio po keywordima i gledao šta se piše o njima. Na tvoju preporuku uzeo sam si vremena i prošao kroz zadnjih 20 stranica ovog foruma. Pa sam možda tek sada shvatio ironiju u tvome "Sretno".

 

Očito je da garfield non stop gura phillips što moram priznati jako otežva zadržavanje objektivnosti. Ako nikad ne predlažeš nešto drugo nego cijelo vrijeme guraš isto jednostavno gubi se kredibilitet(pogotovo kad to tako agresivno radiš). Jako mi je pomogao jedan post koji piše o komponentama koji se ugrađuju u philips telke i to me malo brine moram priznat. U svakom slučaju dosta je teško izvući nešto jako objektivno jer ima puno prepucavanja, možda je jednostavno industrija takva, ne znam.

Moje pitanje na kraju dana nije bilo koji je od ova 3 televizora bolji za 0.1 u nekoj specifikaciji, nego jel neki od njih za marignu bolji ili lošiji od drugog pogotovo ako ima neka iskustva. Sa obzirom na komentare kroz forum i vaše prijedloge rekao bih da nijedan toliko ne odskače, naravno moram dodatno istražiti ove koje ste još naveli. Ali imam dojam da se na kraju ipak svede na subjektivni dojam, pogotovo kada se radi o ova 3 za sada. (ili generalno taj rang). Tako da ću ipak morati ih naći uživo i sve svojim okom vidjeti pa mogu staviti i svoj zaključak ovdje za one koje kopa ambilight a generalno nisu filmofili pa neće svaku sitnicu zamjetiti.

 

Hvala svima koji ste uzeli vremena, pročitali moj post, shvatili moje pitanje i dali prijedloge. Ovaj forum ima smisla zbog vas i nedajte se provocirati. Sa druge strane ovi koji su tu za trolanje i prepirke stvarno štete te se nadam da će prestat biti šteta ovog foruma i postat korist.

 

Ako ti mogu pomoći, ja sam uzeo PHILIPS 49PUS 7503 i zadovoljan sam. Uzeo sam ga najviše zbog ambilighta, ali sam jako zadovoljan i ostalm stvarima, a i svi koji vide sliku kažu da je odlična. Dozvoljavam da sam laik i da slika može biti bolja, ali moje oko to ne može dovoljno dobro ocijeniti, a ni namjestiti TV na najbolje moguće postavke.

Prije toga sam vratio Philips 6561 zbog dirty screen effecta. Sad, prije nego što pomisliš da je to zbog Philipsa, da ti kažem da APSOLUTNO SVE MARKE imaju taj problem. Ovisi ti od primjerka do primjerka. Imam LG iz 2016te i iako neprimjetno, i on ima malo. Ljudi zbog toga vraćaju i Sony i Samsung i LG, pa čak i OLED tv. Što se tiče kvarova, neistina je da se Philips kvari najviše. Imao sam recimo LG i nakon mjesec dana je završio na mjenjanju matične ploče. Frend koji radi u velikom servisu kaže da imaju podjednako sve TV-e, čak u zadnje vrijeme da je nešto više jedne druge marke.

Što se tiče ovog foruma, jasno je da Garfield gura Philips, ali nije istina da gura SAMO Philips jer uglavnom preporuči bar još dvije marke svaki put. A što se tiče ostalih, nitko ti nikad neće preporučiti neki Philips, ni u najcrnjim snovima, baš zbog Garfielda. Sumnjam da je Philips baš takvo smeće kakvim ga žele predstaviti, jer bi se onda mogle takve stvari pročitati i na stranim forumima i recenzijama, a ja sam dosta istraživao prije kupnje i velika većina kupaca je zadovoljna ovim TV-om.

Priznajem da ima i dobrih argumenata, tako da bi da nisam htio Ambilight i ja uzeo nešto drugo osim Philipsa, ali ne znači da bi se time usrećio jer problema imaju svi televizori, više ili manje.

 

Za kraj, laičke prednosti kod ovog Philipsa: Ambilight, odličan daljinski, fluidni Android, odlična slika, odličan videoplayer.

Nedostaci: DSE na uglovima (primjetno samo kad je skroz svijetli ekran), malo probija LED po rubovima ali zanemarivo, 60 hz je a ne 120, zbog zvučnika ispod izgleda jači i robusniji a gubi malo na eleganciji, i ako gledaš sa strane je slika nešto slabija jer je VA panel.

 

Eto, to bi ti bilo od prosječnog kupca koji nije opterećen markama i privatnim sukobima :-)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže... 

Ako ti mogu pomoći, ja sam uzeo PHILIPS 49PUS 7503 i zadovoljan sam. Uzeo sam ga najviše zbog ambilighta, ali sam jako zadovoljan i ostalm stvarima, a i svi koji vide sliku kažu da je odlična. Dozvoljavam da sam laik i da slika može biti bolja, ali moje oko to ne može dovoljno dobro ocijeniti, a ni namjestiti TV na najbolje moguće postavke.

Prije toga sam vratio Philips 6561 zbog dirty screen effecta. Sad, prije nego što pomisliš da je to zbog Philipsa, da ti kažem da APSOLUTNO SVE MARKE imaju taj problem. Ovisi ti od primjerka do primjerka. Imam LG iz 2016te i iako neprimjetno, i on ima malo. Ljudi zbog toga vraćaju i Sony i Samsung i LG, pa čak i OLED tv. Što se tiče kvarova, neistina je da se Philips kvari najviše. Imao sam recimo LG i nakon mjesec dana je završio na mjenjanju matične ploče. Frend koji radi u velikom servisu kaže da imaju podjednako sve TV-e, čak u zadnje vrijeme da je nešto više jedne druge marke.

Što se tiče ovog foruma, jasno je da Garfield gura Philips, ali nije istina da gura SAMO Philips jer uglavnom preporuči bar još dvije marke svaki put. A što se tiče ostalih, nitko ti nikad neće preporučiti neki Philips, ni u najcrnjim snovima, baš zbog Garfielda. Sumnjam da je Philips baš takvo smeće kakvim ga žele predstaviti, jer bi se onda mogle takve stvari pročitati i na stranim forumima i recenzijama, a ja sam dosta istraživao prije kupnje i velika većina kupaca je zadovoljna ovim TV-om.

Priznajem da ima i dobrih argumenata, tako da bi da nisam htio Ambilight i ja uzeo nešto drugo osim Philipsa, ali ne znači da bi se time usrećio jer problema imaju svi televizori, više ili manje.

 

Za kraj, laičke prednosti kod ovog Philipsa: Ambilight, odličan daljinski, fluidni Android, odlična slika, odličan videoplayer.

Nedostaci: DSE na uglovima (primjetno samo kad je skroz svijetli ekran), malo probija LED po rubovima ali zanemarivo, 60 hz je a ne 120, zbog zvučnika ispod izgleda jači i robusniji a gubi malo na eleganciji, i ako gledaš sa strane je slika nešto slabija jer je VA panel.

 

Eto, to bi ti bilo od prosječnog kupca koji nije opterećen markama i privatnim sukobima :-)

 E hvala ti, ovo mi puno pomaže. Za sada sam pogledao većinu njih uživo ali mi je problem što se na svakom tv-u vrtio potpuno drugačiji surce pa sada gledam da ih usporedim sa istim izvorom slike pa ću biti pametniji i konkretniji.

11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže... 

Sumnjam da je Philips baš takvo smeće kakvim ga žele predstaviti, jer bi se onda mogle takve stvari pročitati i na stranim forumima i recenzijama, a ja sam dosta istraživao prije kupnje i velika većina kupaca je zadovoljna ovim TV-om.

nije pilips smeće, ali nije mu niti mjesto među top brendovima kako se to pokušava progurati, nego među vivaxom, grundigom i ostalih nižerazrednim markama

kolega pilipsovac redovito gura pilips kao najbolji u svemu, što jednostavno nije istina

 

stvar je u tome što se recenzije ne bave kvalitetom televizora koje testiraju

nitko od recenzenata, ali baš više nitko, ne otvara televizore niti analizira komponente

zato postoje specijalizirani forumi poput ovoga, gdje se može naići na konkretne informacije

a po konkretnim informacijama pilips koristi daleko nekvalitetnije komponente u odnosu na top proizvođače i to smo ovdje činjenično utvrdili

hermei i elite kondenzatori koje koristi pilips nisu bez razloga desetke puita jeftiniji od japanskih koje koriste sony, panasonic i ostali top brendovi

 

primjer su ti napajanja za računala - sve iti jedna recenzija danas bavi se kvalitetom komponenti, zato su proizvođači prisiljeni koristiti kvalitetne komponente ako misle išta prodati

zato danas za malo više novaca imaš vrlo kvalitetna gold napajanja i općenito je kvaliteta napajanja drastično porasla posljednjih godina - zato jer proizvođači znaju da su pod povećalom i da će im štednja na kvaliteti zacementirati prodaju

komponente koje koristi pilips koriste i nižerazredni proizvođači napajanja za računala poput ms industrial, njoy, akyga i sličnih sranja koja se prodaju triput jeftinije od seasonica ili corsaira - i kod njih ćeš naići na laike poput tebe, koji ugrade ms platinum od 100 kuna i pričaju kako je napajanje njima super

 

isti ti je primjer prošlogodišnja red devil rx 480, na kojoj je powercolor odlučio uštedjeti na komponentama, pa kad je nekoliko recenzenata ukazalo na to da su kvalitetom pcb-a išli čak i niže od referentnih amd kartica, prodaja im je masovno pala i već u sljedećoj verziji u seriji rx 5xx im takve gluposti više nisu padale na pamet

 

nažalost, kod televizora nismo došli do tog stupnja, dobrim dijelom zato jer i sami proizvođači radije stavljaju naglasak na marketinške pizdarije

ne samo pilips naravno, nego i ostale marke koje su sklone fušanju i korištenju jeftinih rješenja, pa jednostavno ne vole da se to ističe

tv je danas malo all-in-one računalo, ima svoje napajanje, matičnu ploču, procesore, ram i ostalo, a da recenzenti malo pažnje posvete tim detaljima, da vidiš kako bi brzo pilips i ostali slični njima promijenili politiku i prestali uvaljivati šrot komponente

 

je, ti si zadovoljan pilipsom, isto kao što je moj susjed zadovoljan svojim ms platinum napajanjem

no on je to napajanje platio 150 kuna, a ne 500-600 koliko netko plati kvalitetno gold napajanje

a kad taj ms platinum crkne i povuče za sobom i grafu od dva i pol soma kuna, onda će susjed drugi put biti pametniji pa će znati zašto kvaliteta košta

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@picajzla0707

Još uvijek pametuješ..? Evo bio sam u servisu, pa sam za tebe poslikao Philips napajalnu ploču.. I baš smo malo razgovarali i došli do zaključka, da se kondenzatori danas veoma malo kvare.. Puno više ima danas problema sa pozadinskim osvetljenjem i samim pixlima na panelu..Što se tiče matičnih i napajalnih  ploča  nema nikakvih večih problema.. Tako, da bi bilo sad vreme, da prestaneš sa tim oko kondenzatora itd..

 
0 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
soecc kaže... 

Sumnjam da je Philips baš takvo smeće kakvim ga žele predstaviti, jer bi se onda mogle takve stvari pročitati i na stranim forumima i recenzijama, a ja sam dosta istraživao prije kupnje i velika većina kupaca je zadovoljna ovim TV-om.

nije pilips smeće, ali nije mu niti mjesto među top brendovima kako se to pokušava progurati, nego među vivaxom, grundigom i ostalih nižerazrednim markama

kolega pilipsovac redovito gura pilips kao najbolji u svemu, što jednostavno nije istina

 

stvar je u tome što se recenzije ne bave kvalitetom televizora koje testiraju

nitko od recenzenata, ali baš više nitko, ne otvara televizore niti analizira komponente

zato postoje specijalizirani forumi poput ovoga, gdje se može naići na konkretne informacije

a po konkretnim informacijama pilips koristi daleko nekvalitetnije komponente u odnosu na top proizvođače i to smo ovdje činjenično utvrdili

hermei i elite kondenzatori koje koristi pilips nisu bez razloga desetke puita jeftiniji od japanskih koje koriste sony, panasonic i ostali top brendovi

 

primjer su ti napajanja za računala - sve iti jedna recenzija danas bavi se kvalitetom komponenti, zato su proizvođači prisiljeni koristiti kvalitetne komponente ako misle išta prodati

zato danas za malo više novaca imaš vrlo kvalitetna gold napajanja i općenito je kvaliteta napajanja drastično porasla posljednjih godina - zato jer proizvođači znaju da su pod povećalom i da će im štednja na kvaliteti zacementirati prodaju

komponente koje koristi pilips koriste i nižerazredni proizvođači napajanja za računala poput ms industrial, njoy, akyga i sličnih sranja koja se prodaju triput jeftinije od seasonica ili corsaira - i kod njih ćeš naići na laike poput tebe, koji ugrade ms platinum od 100 kuna i pričaju kako je napajanje njima super

 

isti ti je primjer prošlogodišnja red devil rx 480, na kojoj je powercolor odlučio uštedjeti na komponentama, pa kad je nekoliko recenzenata ukazalo na to da su kvalitetom pcb-a išli čak i niže od referentnih amd kartica, prodaja im je masovno pala i već u sljedećoj verziji u seriji rx 5xx im takve gluposti više nisu padale na pamet

 

nažalost, kod televizora nismo došli do tog stupnja, dobrim dijelom zato jer i sami proizvođači radije stavljaju naglasak na marketinške pizdarije

ne samo pilips naravno, nego i ostale marke koje su sklone fušanju i korištenju jeftinih rješenja, pa jednostavno ne vole da se to ističe

tv je danas malo all-in-one računalo, ima svoje napajanje, matičnu ploču, procesore, ram i ostalo, a da recenzenti malo pažnje posvete tim detaljima, da vidiš kako bi brzo pilips i ostali slični njima promijenili politiku i prestali uvaljivati šrot komponente

 

je, ti si zadovoljan pilipsom, isto kao što je moj susjed zadovoljan svojim ms platinum napajanjem

no on je to napajanje platio 150 kuna, a ne 500-600 koliko netko plati kvalitetno gold napajanje

a kad taj ms platinum crkne i povuče za sobom i grafu od dva i pol soma kuna, onda će susjed drugi put biti pametniji pa će znati zašto kvaliteta košta

Gle, vjerojatno znaš o čemu govoriš, a ja ti mogu ili vjerovat ili ne jer o tome nemam blage. Ili biti negdje na sredini. To što govoriš ima smisla, ali poanta je, da je baš to sve tako i da se to puno više kvari, da bi to već odavno postalo poznata stvar. Ne kužim samo kako je Philips uspio održati brand i cijenu i prodaju iznad Grundiga i sličnih ako je tako loš. Samo ambilight? Sumnjam. Ima jedan sportski bar tu u blizini sa jedno 6,7 televizija. Vlasnik koji je sad otvorio drugi bar kaže da je najmanje problema imao sa Philipsom i uzeo je dvije telke za tamo, a ima ih 4, sa ta dva nova, 6. To ne mora ništa značiti, ali čisto ono, iz normalnog života. A i slika je ok.

Meni je na jednoj LG plazmi otišla matična ploča (nije se palila telka uvijek nego ju je trebalo par puta). Zamijenjena je i radila je super 7 godina dok ju nije skurio grom. Na drugoj LG televiziji mi je otišao jedan HDMI ulaz. Na trećoj LG televiziji mi je otišla opet matična ploča koja je bila u garanciji pa je zamijenjena. I sad radi dobro. Ja ne mislim zbog toga da je LG smeće, ali sad sam htio malo promijeniti. Ako se Philips nešto i pokvari, falabogu ima 5 godina garancije pa će se to i riješiti.

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čudna ti je storija.

Tvoj susjed koji ima lokal ima 6/7 televizija ?

Što on drži, lokal ili apartmane, hotel  ?

Tko to ima u "lokalu"..... ajde neka je i restoran,,, 6/7 televizora.

I, pazi sad, ti kažeš da je do sad imao najmanje problema s Philipsom televizorima?!

Pa koliko je taj čovjek do sad imao televizora, 89 i mijenja ih svake dvije godine, ma hajde ?

Ako je imao Philipse, imao je LCD modele do 2011 koji su bili nizozemska firma i koji su bili cijenjeni televizori u rangu sa Samsungom, LG, sony, Panasonicom, pa ranije i JVC, Telefunken, Grundig, toshiba.

Ali, sjećaš li se ti marke Pioneer ?

Prestali su proizvoditi televizore još u vrijeme plazmi ali se nisu prostituirali sa svojim imenom i prodali brand nekoj šrot kineskoj firmi.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TP vision je šrot jer ti nisi čuo za njih..
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
TP vision je šrot jer ti nisi čuo za njih..

 Ti znaš što ja znam, za koga sam "čuo" a za koga nisam..đizs... ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bla bla bla

 

Sancta Domenica ima 20% popusta na sve LG i Samsung televizore do kraja mjeseca uz kod "koreja20".

 

LG naravno nije na akciji al Samsunga ima dosta. 

 

Naravno, valja i sa tim popustom usporedit na Nabavi dal je najpovoljnije.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...

Gle, vjerojatno znaš o čemu govoriš, a ja ti mogu ili vjerovat ili ne jer o tome nemam blage.

 da samo znaš koliko se puta ovdje vodila rasprava oko toga, da samo znaš koliko smo puta stavljali linkove

...i koliko je puta kolega pilipsovac pokušavao banlizirati činjenice, baš kao i maloprije... a možda je u pravu, možda je i seasonic glup što troše lovu na bezvezne skupe komponente koje se, eto, ne kvare 

 

imaš ovdje na forumu tvrde činjenice i ako te zanima potraži ih, ne govorim rekla-kazala

makar, u tvojem stilu prijatelja birtijaša bi mogao spomenuti da znam dvojicu servisera (jedan mi je baš dobar prijatelj, drugi je više poznanik) koji su mi rekli da bježim od pilipsa, a isto tako i dvojicu trgovaca (jedan kod nas, drugi u bihaću) koji su mi rekli u povjerenju da uzmem nešto drugo jer im se najviše vraćaju baš pilipsi

 

također, to zasad ne vrijedi za potpuno novu seriju pilipsa, za njih još nemamo informacije što ugrađuju, pa su se možda popravili

a i tih 5g garancije je zakon, bez obzira na firmu, tako da nemoj se žderat ako si zadovoljan, jer na koncu je to najbitnije - tvoje zadovoljstvo kupljenim

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://edigital.hr/led-televizori/lg-49uj6307-uhd-webos-35-smart-active-hdr-led-televizor-p506942

 

Povremeno pratim ponudu i čini mi se da za relativno malo novaca 3.050,00 kn sa dostavom je ovaj trenutno best buy.

Inače imam ovaj od prije mjesec dva dana OLED LG https://edigital.hr/led-televizori/lg-55eg9a7v-fhd-smart-webos-20-oled-televizor-p502665

i sada je 7 i pol tisuća. Stvarno sam prezadovoljan iznad svih očekivanja. Mislim da se LED TV ne može mjeriti sa OLED ni duplo skuplji.

 

Da li netko ima postavke za moj OLED 55 HD ?

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na kraju sam se odlučio za Samsung UE55MU6172UXXH

Uzeo sam preko Mall.hr, sve došlo uredno cijena najbolja na tržištu 4300kn.

Teško da mogu naći nešto u tom rangu za te novce, za sad sve super funkcionira.

Pozdrav od mene

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

isto tako nije mi jasna ova rasprava ovdje oko philipsa, čemu ta žestina.

moje mišljenje da je philips prije 20 ili 30 godina bio dobra marka i u vrhu tehnologije.

Ali danas se teško uspoređivati sa Korejom i Japanom. Philips je samo ime kojeg se

malo stariji i stariji sjećaju, ali kome se sviđa ambilight zašto ne. Meni je to bez veze i nebitno.

 

Da ovoga časa kupujem tv, marke koje bih gađao su LG, Panasonic, Sony i Samsung.

To su proizvođači koji nisu prodani kao isluženi brandovi.

Isto tako ona slika na kojoj je Sony made in China je pokušaj zavaravanja. Kina je država

u kojoj se radi sve, sa daleko najviše milijardera tako da made in china danas nema veza sa

made in china prije 5, 10 ili 15 godina. Kina je velesila u svemu, ali tehnološki naravno puno

iza Koreje i Japana koje je preferiram. Danas za relativno malo novaca možete kupiti vrhunsku robu

i treba u tome uživati. Recimo LG OLED 55-ca je "pišljivih" za najnoviju tehnologiju tisuću eura.

Da mogu ponovno kupovati kupio bih LG OLED 65, ali tu je problem puno viša cijena za sada, tako

da je moja preporuka 55-ca.

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Super mi je to. Vecina LG tv-a su u Santa Domenici trenutno skuplji od drugih ducana 30%, a onda oni kao daju popust od 20%. Proslogodisnji 55 inch OLEDi su kod njih trenutno 15000kn, a drugdje su ovogodisnji modeli jeftiniji od toga. Svasta

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung UE55MU6172 je sigurno dobra kupnja, za prosječnog korisnika.

I takvom kupnjom ne možeš pogriješiti. Realno, sve u svemu top roba.

Naravno da ima boljih ali to su sve male nijanse na kraju koje nisu isplative,

kao kupnja za 4.300 kn.

 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

idem baš usporedit LG oled cijene

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://edigital.hr/led-televizori/lg-oled55b7v-uhed-webos-35-smart-bluetooth-oled-televizor-p498681

 

Sancta Domenica ima cijenu od 15 tisuća za OLED koji je na ED svega 10 tisuća. Popust nisam računao kod SD
ali trenutno nije niti raspoloživ i sa popustom je puno skuplji.

 

Dok je ovaj HD OLED svega 7.500 kn. Po meni 4k je samo bacanje novaca, HD je sasvim dovoljno, ali to ne 

znači da si ne bi kupio ovaj skuplji, da ne gledam na kune. Inače kod ED sam nedavno naručivao i sve je bilo

besprijekorno. Staviš plaćanje pouzećem i ne brineš se niti malo. Pregledaš paket da nije oštećen i stvarno super.

Evo imate OLED za 7.500 i za 10.100 kn. Stvarno OK ponuda i izbog pun pogodak

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice