Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.882
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U kojem su smislu nepouzdani?

edit: nvm, izguglao sam

 

 

Popis 4K TV-ova na nabavi: https://www.nabava.net/televizori?se=964339

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 1:18 (itf4n).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itf4n kaže...

U kojem su smislu nepouzdani?

edit: nvm, izguglao sam

 

 

Popis 4K TV-ova na nabavi: https://www.nabava.net/televizori?se=964339

 JVC je bio poznat brend sad su GK

Kupio sam više stvari u ED pa i ovaj zadnji tv i nikada s njima problema.

prije tri godine sam dobio zamjenski OCZ Vertex umjesto agilitija bez problema, no čitao sam da su neki ljudi imali problema s reklamacija pa sad ti ajde budi pametan.

 

Opet bolje je kupiti tv u Hrvatskoj nego u Njemačkoj npr...

Volio bih vidjeti kako se rješavaju reklamacije u odnosu hrvatska <>Njemačka.

koliko znam jedino je links dosta tolerantan s reklamacaijama i njihovi uvoznici, dok slične probleme ljudi imaju i u npr HG spotu a eto, svi navalili na jadni Extreme Digital.

 

Od tih televizora ti je solidan izbor LG 43UJ670V s čistim IPs panelom ili samsung 6172 s njihovim hibridnim panelom AMVa IPS panelom

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Nalazim se u fazi odabira dijagonale. Imam kauč na 4,1 m i fotelju na 2,3 m za Plajku i ponekad filmove. Ako uzmem 65" fotelja više nije opcija. A ono što mi je čak i veća nedoumica je ovih 4 m. Bio sam u trgovini i 65" mi se čak čini previše. Kao da ne mogu obuhvatiti čitavu sliku pogledom sa 4 m. Čak mi se trenutnih 40" počelo činiti ok. Znam za preporuke i da je kao veća dijagonala bolja ali ne želim pretjerivati. Kakva su vaša iskustva?

 Ako novci nisu u pitanju, uzmi 65. Oči se brzo priviknu, i 65 će ti nakon nekog vremena izgledati normalna veličina., čak ćeš htjeti više. Ako već nećeš 65, onda idi na 55. Ispod toga ne.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Nalazim se u fazi odabira dijagonale. Imam kauč na 4,1 m i fotelju na 2,3 m za Plajku i ponekad filmove. Ako uzmem 65" fotelja više nije opcija. A ono što mi je čak i veća nedoumica je ovih 4 m. Bio sam u trgovini i 65" mi se čak čini previše. Kao da ne mogu obuhvatiti čitavu sliku pogledom sa 4 m. Čak mi se trenutnih 40" počelo činiti ok. Znam za preporuke i da je kao veća dijagonala bolja ali ne želim pretjerivati. Kakva su vaša iskustva?

Ja sam na nešto sitno ispod 3m od telke i 55" mi je postao malo premalo (pogotovo za letterboxane filmove). Za tekme i 16:9 serije ajd još OK. Kad gledam u dućanima 65" pored 55" na sličnim udaljenostima, 65" fakat izgleda impresivnije, ono, kino, i definitivno hoću 65" kad budem uzimao novu telku. Gledao sam sa slične udaljenosti od oko 3m 85" i to je fakat nakaradno, ko u kinu da si u prvim redovima. Ali kad sam se udaljio dvostruko dalje bilo je ono, woooow.

Deckard
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
CroDexter kaže...
Nalazim se u fazi odabira dijagonale. Imam kauč na 4,1 m i fotelju na 2,3 m za Plajku i ponekad filmove. Ako uzmem 65" fotelja više nije opcija. A ono što mi je čak i veća nedoumica je ovih 4 m. Bio sam u trgovini i 65" mi se čak čini previše. Kao da ne mogu obuhvatiti čitavu sliku pogledom sa 4 m. Čak mi se trenutnih 40" počelo činiti ok. Znam za preporuke i da je kao veća dijagonala bolja ali ne želim pretjerivati. Kakva su vaša iskustva?

Ja sam na nešto sitno ispod 3m od telke i 55" mi je postao malo premalo (pogotovo za letterboxane filmove). Za tekme i 16:9 serije ajd još OK. Kad gledam u dućanima 65" pored 55" na sličnim udaljenostima, 65" fakat izgleda impresivnije, ono, kino, i definitivno hoću 65" kad budem uzimao novu telku. Gledao sam sa slične udaljenosti od oko 3m 85" i to je fakat nakaradno, ko u kinu da si u prvim redovima. Ali kad sam se udaljio dvostruko dalje bilo je ono, woooow.

 
Upravo to me i zanima. Meni 65" na 4 metra izgleda kao da sam u kinu u 1 redu :-)   Da bi vidio čitavu sliku moram gledati okolo. 55" se obuhvati pogledom. Ovisi naravno da li je slika preko čitavog ekrana ili je letterbox. Ja uglavnom gledam serije.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xe7005-led-smart-uhd-4k-tv-t2-hevcs2/81760?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

U SD je rasprodan ,sad su ga tu stavili da je raspoloziv,nije ga ni tu bilo..

Koji panel ima taj tv i da li ima android..isplati se to uzet.

Hvala..

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xe7005-led-smart-uhd-4k-tv-t2-hevcs2/81760?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

U SD je rasprodan ,sad su ga tu stavili da je raspoloziv,nije ga ni tu bilo..

Koji panel ima taj tv i da li ima android..isplati se to uzet.

Hvala..

 VA panel, nema android, solidan TV.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala, vec je stigla doma. Ma prva liga.
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji si ti tv uzeo? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Zanima me vaše mišljenje o dilemi koju imam između dva LG modela.

1. LG SK7900PLA (cca 4000 kn je na ED)

Citao sam neke pohvale za te modele sa Nano cell tehnologijom, ali ovaj model mi djeluje kao da je dosta ispod cijene ostalih modela s istom tom tehnologijom. Na internetu nisam nasao gotovo nista o ovom modelu, nikakve recenzije.

2. LG UJ701V

Procitao sam nekoliko vasih nedavnih postova o ovom modelu, pozitivnim dojmovima i objasnjenju RGB vs. RBGW. Na hdteleviziji i nije dobio neku narocitu preporuku, ali vidim da je ovdje hvaljen model.

 

Mozda bi u razmatranje jos ukljucio i model iz Sony XE70 serije (koliko sam shvatio 49'' ima IPS display), pa ako netko ima kakve dojmove o tom TVu volio bih ih cuti.

 

U svakom slucaju dijagonala treba biti 49 inca, trazim iskljucivo IPS display jer ce se gledati iz vise kuteva, a ne svidja mi se degradacija kvalitete slike kod VA panela pod kutevima. TV bi sluzio pretezno za gledanje nasih SD kanala, sporta na HD kanalima, PS4 (ne pro) te povremeno gledanje filmova u FHD rezoluciji, ne planiram gledati nikakav 4K sadrzaj u skorije vrijeme.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 10:15 (D'ante175).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
D'ante175 kaže...

Pozdrav,

 

Zanima me vaše mišljenje o dilemi koju imam između dva LG modela.

1. LG SK7900PLA (cca 4000 kn je na ED)

Citao sam neke pohvale za te modele sa Nano cell tehnologijom, ali ovaj model mi djeluje kao da je dosta ispod cijene ostalih modela s istom tom tehnologijom. Na internetu nisam nasao gotovo nista o ovom modelu, nikakve recenzije.

 Odličan tv zamalo novaca.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/0a04126c

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Možeš ti pričati i pisati o problemima koliko hoćeš, ja ih jednostavno ne vidim, nego uživam u sjajnoj slici sa media playera Dune HD 4k pro i Netflixa.Pa netko tko kupi high end tv neće gledati državnu televiziju, koja je kod nas u sd formatu.Dobro kod vas u slo je u hd formatu , ali je program nikakav. Krivo sam se izrazio B7 je star nekih 4 mjeseca i najbolje da ću sada ići na C8.Toliko lud baš nisam.

 

.Vjerujem da su Panasonic Oledi sjajni, doduše sa nikakvim smart sustavom.Nisi napisao najvažniju stavku a to je cijena njihovih Oled.a

 kako si zadovoljan sa dune hd 4k media playerom? jel ima kakvih mana dosada?

 

ja si gledam isto neki ozbiljniji profi media player tipa zidoo x9s sa istim chipsetom

 

https://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-386513.html

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oliol kaže...

Kupim panasonic 50ex703 sa VA panelom i to je bilo katastrofalno loše, kut gledanja katastrofa nad katastrofama.Nakon 10 dana muke,vratim ga i uzmem sony 49xe 80 sa ips panelom.Nije neki zgoditak ,ali je puno,puno bolje nego onaj panasonic.Imam i staru panasonic plasmu(2007 god) i kad uspoređivam sva tri tv sveukupno nije ovaj sony ni tako loš.Iduća kupovina oled.

 Po čemu loše?

 

Taj Panasonic je jedna od boljih BB serija i sigurno je slika kvalitetnija od tog Sonya sa IPS-om. A kut gledanja ... mislim ak gledaš tv pod 30-40 stupnjeva onda stvarno ne znam čemu ti tv služi. Kao drugo za kvalitetu slike su puno bitniji 3xveći kontrast i prava crna boja za razliku od sive. Tak da mislim da drobiš bezveze i da su tu zapravo drugo razlozi.

 

Softversko riješavanje pozadinskog zatamljenja još dugo neće biti jednako kvaliteti VA panela. Pogotov na srednjim rangovima tv-a.

 

To kaj se tu vas par "pametnih" fanovi LG-a našlo koji gura samo IPS je sasvim neka druga priča i nema veze sa kvalitetom niti to možeš pročitat iz specifikacija.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
itf4n kaže...

U kojem su smislu nepouzdani?

edit: nvm, izguglao sam

 

 

Popis 4K TV-ova na nabavi: https://www.nabava.net/televizori?se=964339

 JVC je bio poznat brend sad su GK

Kupio sam više stvari u ED pa i ovaj zadnji tv i nikada s njima problema.

prije tri godine sam dobio zamjenski OCZ Vertex umjesto agilitija bez problema, no čitao sam da su neki ljudi imali problema s reklamacija pa sad ti ajde budi pametan.

 

Opet bolje je kupiti tv u Hrvatskoj nego u Njemačkoj npr...

Volio bih vidjeti kako se rješavaju reklamacije u odnosu hrvatska <>Njemačka.

koliko znam jedino je links dosta tolerantan s reklamacaijama i njihovi uvoznici, dok slične probleme ljudi imaju i u npr HG spotu a eto, svi navalili na jadni Extreme Digital.

 

Od tih televizora ti je solidan izbor LG 43UJ670V s čistim IPs panelom ili samsung 6172 s njihovim hibridnim panelom AMVa IPS panelom

 Današnji JVC tv-ovi su low-end smeće turskog Vestela iz kojeg izlaze nekadašnje marke 80-90 aka grundig, telefunken uz quadro. Zajedno sa bijelom tehnikom od pečnice do fižidera!

 

Bitno je je da je vama IPS sve a nemate 3 čiste o tome šta pišete. I da su vam VA paneli Panasonica katastrofa...  tolko o vašem iskustvu, znanju i poznavanju ....

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 18:09 (Memphis).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima 

Imam LG 49UH 8507 TV i imam pitanje za znalce na temi . izasla je  nova verzija firmware-a (5.30.30), koja sudeci po iskustvima po inozemnim forumima rjesava bug previse zatamnjenog prikaza u HDR modu . TV mi ne nudi azuriranje , nema ni na LG.hr , ali dostupan je na LG.UK . Jel sigurno da skinem sa te stranice i uradim manualno azuriranje preko USB-a ? 

Hvala svima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Pozdrav svima 

Imam LG 49UH 8507 TV i imam pitanje za znalce na temi . izasla je  nova verzija firmware-a (5.30.30), koja sudeci po iskustvima po inozemnim forumima rjesava bug previse zatamnjenog prikaza u HDR modu . TV mi ne nudi azuriranje , nema ni na LG.hr , ali dostupan je na LG.UK . Jel sigurno da skinem sa te stranice i uradim manualno azuriranje preko USB-a ? 

Hvala svima 

 

ako nestane struje za vrijeme azuriranja, aj bog...rizicno je u svakom slucaju, ali ako je telka pod jamstvom i nervira te zatamnjeni prikaz, go for it...

velka me vrućina ovladala...
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A iskreno , nervira  . Bilo je ok i to su sj*** u nekoj od prijasnjih nadogradnji i evo sad su popravili ponovo . Evo sad vidim da su danas i na lg.hr ubacili novu verziju firmware-a . Onda bi moglo ubrzo stici i regularnim putem . TV je pod garancijom jos 3.5 godine , ali sacekat cu malo ipak ako ima rizika putem USB-a .

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 19:08 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gosp.Memphis da vam odgovorim na vaše kritike.Najprije imam puno više znanja o tv.nego što mislite.Spomenuti panasonic je katastrofa,a pogotovo kut gledanja.I ljudi u SD kad su pregledavali vraćam li ispravan tv nisu mogli vjerovat da je taj panasonic tako loš.Drugi nisu imali da mogu usporedit, da nije neka tvornička greška.Od tv koji su imali jedino sam mogao uzet sony ex 80 seriju.Rekao sam da nije neki zgoditak,ali u odnosu na panasonic koji vraćam je to svemirski brod.Što se tiče kvalitete slike u svjetlim scenama(nogomet mi je najbitniji) tv je odličan,a kad hoču pogledat  film tu je moja stara panasonic plasma.Ne navijam za nijednu tv marku sasvim mi je svejedno, a još imam nekoliko tv koji su mi na drugim lokacijama.I samo da vam kažem da je moja mladost i sva moja radost i sve šta imam mogu zahvalit GRUNDIGU i zbog toga imam uvijek jedan njihov tv svakih 5 godina.

 
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Grundig je radio zaista dobre CRT televizore. Možeš pitati bilo kojeg servisera o razlici el. sheme Grundiga i dosta drugih marki. Pojavom jeftinih marki a spašavajući se od bankrota komponente koje su ugrađivali su svakom godinom bile lošije. Ja sam na svu sreću stao na Grundig-Philips varijanti. Današnji Grundig LCD osim imena stvarno nema nikakve veze s tim televizorima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znam da grundig danas nema veze sa grundigom od prije.Zato sam i kupija panasonic,sony u novije doba od 2007god.Zbog koristi od grundiga koju sam imao kupim i njihov tv samo zbog natpisa grundig.Idući tv za godinu dana koji ću kupit bit će oled,a koje marke nebitno=Panasonic,Sony,Lg.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže...

   ....Ja sam nabavio Q6F neki dan dok je bio na akciji za 7900, što je dosta velika razlika u odnosu na 9000kn za koliko ide x900e na akciji. Nisam još uspio testirati kako treba, al na prvu me oduševio zvuk od svih stvari. Inače imam Yamahin YSP 1400 soundbar koji sam odlučio zapakirati za sad jer mi je zvuk iz telke bolji.

 

 

Dakle, Pacific Rim 4k HDR (prvi dio iz 2013.) - preporuka svakom tko želi "testirati" novu telku. Wow. Uz to, ovaj kanal ima hrpu 4k HDR demo videa od proizvođača. Jedan od najboljih videa:

(nisam ni znao da Youtube podržava HLG)

 

Inače,  jako zadovoljan za sad. Odjednom mi stara Panasonicova plazma odjednom djeluje isprano i tužno. I sve te spike oko bloominga i sl zbog edge ledica, kolko god se trudio nisam uspio u ova dva tjedna primjetiti nešto slično.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže...

 

 

 

 

Inače,  jako zadovoljan za sad. Odjednom mi stara Panasonicova plazma odjednom djeluje isprano i tužno. I sve te spike oko bloominga i sl zbog edge ledica, kolko god se trudio nisam uspio u ova dva tjedna primjetiti nešto slično.

 Je li to prošlogodišnji model Q6? (prošlogodišnji ima one connect box, ovogodišnjio nema)

Baš gledam uzeti taj model iz 2017 pa me zanimaju malo detalji.

 

Zanima me kakav je prikaz motiona, ima li kakvih trzanja ili drugih problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 17:11 (TunaPablo).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TunaPablo kaže...
Chronosus kaže...
Chronosus kaže...

   ....Ja sam nabavio Q6F neki dan dok je bio na akciji za 7900, što je dosta velika razlika u odnosu na 9000kn za koliko ide x900e na akciji. Nisam još uspio testirati kako treba, al na prvu me oduševio zvuk od svih stvari. Inače imam Yamahin YSP 1400 soundbar koji sam odlučio zapakirati za sad jer mi je zvuk iz telke bolji.

 

 

Dakle, Pacific Rim 4k HDR (prvi dio iz 2013.) - preporuka svakom tko želi "testirati" novu telku. Wow. Uz to, ovaj kanal ima hrpu 4k HDR demo videa od proizvođača. Jedan od najboljih videa:

(nisam ni znao da Youtube podržava HLG)

 

Inače,  jako zadovoljan za sad. Odjednom mi stara Panasonicova plazma odjednom djeluje isprano i tužno. I sve te spike oko bloominga i sl zbog edge ledica, kolko god se trudio nisam uspio u ova dva tjedna primjetiti nešto slično.

 Je li to prošlogodišnji model Q6? (prošlogodišnji ima one connect box, ovogodišnjio nema)

Baš gledam uzeti taj model iz 2017 pa me zanimaju malo detalji.

 

Zanima me kakav je prikaz motiona, ima li kakvih trzanja ili drugih problema.

 

Da, prošlogodišnji model. Nisam primjetio ikakve posebne probleme s pokretima, dapače. Prvo što sam gledao na telki je finale prvenstva u nevjerojatnom HRT HDu i nisam primjetio nikakav ghosting ili blur, a bome i ovaj Pacific Rim ima dosta akcijskih scena, opet bez ičeg zamjetnog. Motion Plus držim isključenim za većinu izvora.

Slobodno pitaj što god te još zanima.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže...

 

Da, prošlogodišnji model. Nisam primjetio ikakve posebne probleme s pokretima, dapače. Prvo što sam gledao na telki je finale prvenstva u nevjerojatnom HRT HDu i nisam primjetio nikakav ghosting ili blur, a bome i ovaj Pacific Rim ima dosta akcijskih scena, opet bez ičeg zamjetnog. Motion Plus držim isključenim za većinu izvora.

Slobodno pitaj što god te još zanima.

 

super tnx.

 

Na žalost sada je malo skuplji ali probat ću pitat za neki popust koji se dobije prilikom prve kupovine preko web shopa, onda bi me izašao 7900 što bi dao.

 

Meni je u početku bilo malo nejasno jer je dosta jeftiniji od sljedećeg Qleda pa pokušavam odgonetnuti zbog čega :D

Kako izgleda sport a da nije na HD programu, dosta ljudi se žali na taj aspekt jer kao to nije pravih 120hz-a

 

Gdje si ga kupio ako se smije znat?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 17:10 (TunaPablo).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

malo kratite citate, nema nikakve potrebice da taj jubito link četiri puta ponavljate skupa s četiri citata prvog posta na stranici

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...
oliol kaže...

Kupim panasonic 50ex703 sa VA panelom i to je bilo katastrofalno loše, kut gledanja katastrofa nad katastrofama.Nakon 10 dana muke,vratim ga i uzmem sony 49xe 80 sa ips panelom.Nije neki zgoditak ,ali je puno,puno bolje nego onaj panasonic.Imam i staru panasonic plasmu(2007 god) i kad uspoređivam sva tri tv sveukupno nije ovaj sony ni tako loš.Iduća kupovina oled.

 Po čemu loše?

 

Taj Panasonic je jedna od boljih BB serija i sigurno je slika kvalitetnija od tog Sonya sa IPS-om. A kut gledanja ... mislim ak gledaš tv pod 30-40 stupnjeva onda stvarno ne znam čemu ti tv služi. Kao drugo za kvalitetu slike su puno bitniji 3xveći kontrast i prava crna boja za razliku od sive. Tak da mislim da drobiš bezveze i da su tu zapravo drugo razlozi.

 

Softversko riješavanje pozadinskog zatamljenja još dugo neće biti jednako kvaliteti VA panela. Pogotov na srednjim rangovima tv-a.

 

To kaj se tu vas par "pametnih" fanovi LG-a našlo koji gura samo IPS je sasvim neka druga priča i nema veze sa kvalitetom niti to možeš pročitat iz specifikacija.

 

 Fino napisano. Pojedinci ovdje ne znaju ni neke osnovne stvari i osobine kvalitetne slike ali je bitno pametovati. Kupe IPS panel da bude dobra slika kada im dodju gosti pa da se mogu pohvaliti televizorom a to sto ce oni vecinu vremena gledati los kontrast i sivu boju umjesto crne to im nije bitno. Sto bi rekli na jednom drugom forumu: "svako tko kod svoje kuce gleda TV iz ugla veceg od 30 stepeni duze od pola sata odmah ga treba poslati na pregled glave".  Da je IPS panel toliko dobar ne bi ga svi proizvodjaci(osim LG-a) izbjegavali u svojim premium televizorima. U premium klasi televizora kao sto su Sony i Panasonic serije 9 i Samsung QLED-ima su uvijek VA paneli bas zato sto je kontrast najvaznija osobina slike.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 21:08 (Binac6).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TunaPablo kaže...
super tnx.

 

Na žalost sada je malo skuplji ali probat ću pitat za neki popust koji se dobije prilikom prve kupovine preko web shopa, onda bi me izašao 7900 što bi dao.

 

Meni je u početku bilo malo nejasno jer je dosta jeftiniji od sljedećeg Qleda pa pokušavam odgonetnuti zbog čega :D

Kako izgleda sport a da nije na HD programu, dosta ljudi se žali na taj aspekt jer kao to nije pravih 120hz-a

 

Gdje si ga kupio ako se smije znat?

 

 

A kažu ljudi da nije "čisti" qled, da je to zapravo MU9000 s ekstra qled slojem. Jel to istina, nemam pojma i nije me briga. Ne znam otkud ti da nije 120Hz, to još nisam nigdje vidio. 49 inch model je 60Hz al ovaj je 120. Fino imaš slajder za dejudder i deblur pa si naštimavaš od 1-10 kolko želiš već da ti izgladi. Bio je 7900 sad za vrijeme prvenstva čak i na rate. Valjda će bit opet. Sancta Domenica

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže...
TunaPablo kaže...
super tnx.

 

Na žalost sada je malo skuplji ali probat ću pitat za neki popust koji se dobije prilikom prve kupovine preko web shopa, onda bi me izašao 7900 što bi dao.

 

Meni je u početku bilo malo nejasno jer je dosta jeftiniji od sljedećeg Qleda pa pokušavam odgonetnuti zbog čega :D

Kako izgleda sport a da nije na HD programu, dosta ljudi se žali na taj aspekt jer kao to nije pravih 120hz-a

 

Gdje si ga kupio ako se smije znat?

 

 

A kažu ljudi da nije "čisti" qled, da je to zapravo MU9000 s ekstra qled slojem. Jel to istina, nemam pojma i nije me briga. Ne znam otkud ti da nije 120Hz, to još nisam nigdje vidio. 49 inch model je 60Hz al ovaj je 120. Fino imaš slajder za dejudder i deblur pa si naštimavaš od 1-10 kolko želiš već da ti izgladi. Bio je 7900 sad za vrijeme prvenstva čak i na rate. Valjda će bit opet. Sancta Domenica

 Negdje sma čitao na nije 60hz nego neki Samsungov konvert na 120.. ne znam baš o tome, tako sam pročitao.

Kakav je Tizen? Meni je isto jedan od pluseva Steam link, iako uskoro dolazi i na android.

 

Da li su možda prilikom kupovine gledao neku drugu telku za usporedbu?

Osim ovog gledam Sony 55XE8096 koji mi se čini ok i 2000 kn je jeftiniji.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zadnjih par dana gledam malo te 4k televizore za 4k kuna pa me

zanima koji ovih ponuđenih vi mislite da je boljii/kvalitetniji.

5 LG 49SK7900PLA 4000kn
1 Samsung UE49NU7102KXXH 3800kn
0 LG 50UK6470PLC 3800kn
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 10:02 (PoloMarko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

upe IPS panel da bude dobra slika kada im dodju gosti pa da se mogu pohvaliti televizorom a to sto ce oni vecinu vremena gledati los kontrast i sivu boju umjesto crne to im nije bitno.

 Žalosno je kad se pojavi padobranac s pet tjedana staža koji nikada nije vidio suvremeni IPs panel pa lupeta gluposti, i to uporno.

Ne, nije siva, da si vidio podešen IPs znao bi da nije, ali ti nisi vidio pa baljezgaš.

Loš kontrast ?

VA matrica ti baci "super kontrast s crnom"  da vidiš samo svjetlo i crno bez kolorita i detalja koje uspije stvoriti IPS, zato puno ljudi izbjegava VA matrice.

 

Nekom je to cool i ne miješam se u tuđi izbor.

 

Da si vidio IPS tv 30 stupnjeva odozgo isto bi primjetio da slika blijedi i gubi kontrast ali poto ti nisi vidio ni jedan IPs panel, tebi je to nepoznanica.

 

I IPS i Va imaju prednosti i nedostatke, te se zato proučavaju nove tehnologije uz OLED, QLEd i sl.

 

Nikad nisam nikome preporučio samo ili prvo IPS panel već sam uvijek pitao odgovara li vam više VA ili IPS, prosurfajte Webom, saznajte o čemu se radi pa ćemo onda odlučiti.

Ovdje sam preporučio više VA nego IPS panela jer ako netko inzistira na Samsungu, Sonyu serije 9xxx, čemu razmišljanje.

 

Što se tiče moje rasprave s tobom, EOD s moje strane.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice