Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.106.729
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrkihrle kaže...

Kužim..znači, taj račun sa tvog  profil računa koji isprintaš  ti zamjenjuje i ovjerenu garanciju ?

Ne trebaš ići  i naknadno nositi garanciju na ovjeru ( ako ti je već ne pošalju ovjerenu sa proizvodom ?) 

 

Vidim da se razumiješ u sve to ( ja nisam dugo kupovao neke skuplje tehnike, a online  nikada pa ne znam ništa oko toga ) .

Možeš li mi nešto reći  u vezi mog gornjeg pitaja u vezi otvarane robe  kupljene online i koja se vraća prodavaču?

Šta oni rade s njome, kome je vraćaju?

Ili je vraćaju opet u prodaju? U tom slučaju , kako zamaskiravaju otvaranu i oštećenu ambalažu da ljudi ne misle da je nešto pojvareno na tom proizvodu?

 Ja sam danas zvao eKupi posto nisam dobija racun.Receno mi je da nema problema ako nesto nedaj Boze bude logiran se na svoj racun isprintam racun od narudzbe i to je to.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

  Pitanje: da li si primjetio kod preuzimanja da je otvarana kutija? Znači može biti samo jedan sloj selotejpa na bilokojoj strani (i vezice kod nekih), sve ostalo je otvarano/dirano.

 

Ako si primjetio, da li si odbio preuzimanje (ovo je više kod online, ali slično može biti i u dućanu)? Ja ću kod dostave glatko odbiti preuzimanje ako vidim išta slično, odmah tamo na ulici.

 Ma nisam, jer sam tulav. Bilo mi je čudno ali mi je prodavač mrtav hlada nrekao da je to nekorišteno i da su uvijek takve kutije. A pored mog B8 je bio jedan C8 isto tako sav zamotan, pa sam popušio spiku. 

Ti uvijek možeš odbiti preuzimanje i tražiti tvornički zatvoren, što mislim i da je najpametnije.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...
Mad Ant kaže...

  Pitanje: da li si primjetio kod preuzimanja da je otvarana kutija? Znači može biti samo jedan sloj selotejpa na bilokojoj strani (i vezice kod nekih), sve ostalo je otvarano/dirano.

 

Ako si primjetio, da li si odbio preuzimanje (ovo je više kod online, ali slično može biti i u dućanu)? Ja ću kod dostave glatko odbiti preuzimanje ako vidim išta slično, odmah tamo na ulici.

 Ma nisam, jer sam tulav. Bilo mi je čudno ali mi je prodavač mrtav hlada nrekao da je to nekorišteno i da su uvijek takve kutije. A pored mog B8 je bio jedan C8 isto tako sav zamotan, pa sam popušio spiku. 

Ti uvijek možeš odbiti preuzimanje i tražiti tvornički zatvoren, što mislim i da je najpametnije.

 Ako TV ima foliju na ekranu, nema ostecenja i uredno radi, onda nije neka frka. Tesko da je B8 bio dugo na nekoj polici, mislim da se oni brzo prodaju. Sa straznje strane TVa kod serijskog broja pise mjesec i godina proizvodnje. Ako je nedavno proizveden, pa i da je stao kratko negdje izlozen nije strasno. B8 ima foliju na ekranu. Ako je to nedirnuto, znaci da nije nitko to ozbiljno koristio.

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6140/

Ovaj TV je inače bio na akciji 2700,00 kn, zanima me kakav je TV i dali ima šta bolje za te novce, nadam se da će biti opet na nekoj akciji za BF.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Deckard zanima me kakva ti je slika na HDR netflixovim serijama vidi li se banding il sl i kakva je crna i koje postavke koristis.Nekako mi nije neka slika il je mozda do interneta.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Ne znam dal je bilo, al Samsung uz svoje telke (Q7 naviše) daruje Xbox One S.
https://www.samsung.com/hr/offer/Xbox-One-S-konzola-na-poklon-uz-kupnju-QLED-televizora/

Kad smo kod Xboxa, evo danas i sutra na Amazon.de Xbox One S 1TB konzole s igrom (više bundleova) oko 1400 i sitno kuna s poštarinom preračunato u kune. Ovo vam je svima koji trebate dobar media player s podrškom za 4k, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos, Netflix, Kodi itd. itd. odlična prilika. Ja sam svojeg upecao prošle godine isto u Cyber Monday tjednu za par kuna manje, ali 500GB verziju bez igre, tako da mislim da je ovo sad prilika koja se ne propušta.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daddyss kaže...

Deckard zanima me kakva ti je slika na HDR netflixovim serijama vidi li se banding il sl i kakva je crna i koje postavke koristis.Nekako mi nije neka slika il je mozda do interneta.

Izmjeri si brzinu, meni telka u Netflixu vuće preko 50Mbps, ali koliko sam čuo 4k HDR enkodiraju i puštaju u cca 17Mbps. Nisam gledao puno HDR-a, malo sam tek vrtio Stranger Things 2, Lost in Space, Luke Cage i The Haunting of Hill House. Meni sve to izgleda fenomenalno, čak i kad upalim Energy Saving na medium jer ne volim preblještavo sučelje i ne želim pržiti telku odmah u startu. Banding sam očekivao ali toga jednostavno u praksi nema, barem ja ne vidim. Ajmo reći da sam ga vidio u par scena Breaking Bada u 2. sezoni (SDR), ali to je toliko beznačajno... Na 5% sive telka ima par tamnijih pruga i pokoju flekicu, ja bih rekao i malo svijetliji desni dio ekrana, ali i to recimo moja žena ne vidi dok ja skužim. Velim, u real-world sadržaju ne skužim tih stvari, koloristika, uniformnost, crna i sveopći doživljaj totalna ekstaza, praktički Netflix i koristim 80-90% vremena. Za postavke koristim one s rtings.com-a s tim da sam pogasio sve one obrade tipa noise reduction, super resolution. Gama na 2.2, temperatura bijele Warm2. Za HDR i Dolby Vision sam oled light ostavio kako je bilo po defaultu (HDR10 100 i DV 50), za SDR oled light na 25 (gledam ionako samo po mraku ili polumraku). I interpolaciju slike držim na user 3 (dejudder) i 7 (deblur).

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
zuper kaže...
Ne znam dal je bilo, al Samsung uz svoje telke (Q7 naviše) daruje Xbox One S.
https://www.samsung.com/hr/offer/Xbox-One-S-konzola-na-poklon-uz-kupnju-QLED-televizora/

Kad smo kod Xboxa, evo danas i sutra na Amazon.de Xbox One S 1TB konzole s igrom (više bundleova) oko 1400 i sitno kuna s poštarinom preračunato u kune. Ovo vam je svima koji trebate dobar media player s podrškom za 4k, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos, Netflix, Kodi itd. itd. odlična prilika. Ja sam svojeg upecao prošle godine isto u Cyber Monday tjednu za par kuna manje, ali 500GB verziju bez igre, tako da mislim da je ovo sad prilika koja se ne propušta.

 Nice!!

Ja sam prije par sati naručio nvidia shield, sa brzom dostavom 172€ ^^

Uzeo sam prime na 30 dana free triala pa reko da vidim hoće li me ispasti malo jeftinije, ili hoće li možda prije doći ali ćorak...

Ista cijena isti dan dostave^^'

 

Ako imaš iskustva, daj mi reci kako je sa reklamacijama na amazon.de?

Sve uredno prolazi?

Ako mi slučajno uređaj dođe u više dijelova 😅

 

Za konzolu ću ipak pričekati noviju generaciju Xbox ili playstationa!

 

Ali znači i na C8-ici se vidi banding...ali imam osjećaj da je i do sadržaja...gledam jednu seriju vidi se banding, pogledam drugu sa sličnom scenom, čisto ko suza...

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najbolje pogledati banding na testnim slajdovima. Ali svaki OLED ima neku razinu bandinga. Samo.je bitno da.nije ekstremno (kako se može vidjeti na nekim slikama na netu).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto se spominje Netflix može pojašnjenje oko istog ... gledate uz plaćanje ili se ide i zaobilaznim putem tj. besplatno i da li je brzina interneta od 10 Mbit/s dovoljna za FHD, za 4K sumnjam ali eto neka iskustva jer ne vjerujem da svi imaju brzi internet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nema zaobilaženja, možeš dobit mjesec dana da probas uz unijete podatke s kartice. Dalje plaćaš ,osim ako nemaš još kartica za trial , al moraju bit na drugo ime. Ima i siva zona doduše, i to se plaća, ali manje.
Sto se brzine tiče 10 Mbps je vjerojatno dovoljno za fullHD.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za FHD ti je dovoljno 10 mbita. Netflix plaćam 12€ mjesečno za uhd, FHD je 10 € ako se ne varam.

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što je sa prijevodom?

Meni nije problem engleski niti njemački ali roditeljima engleski je pa da vidim kako je po tom pitanju prijevod na hrvatski i iskustava s istim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nekoliko serija ima hr titlove, desetak možda . Za starije i one koji ne znaju eng vj i nije neka sreća .
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 22:17 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Daddyss kaže...

Deckard zanima me kakva ti je slika na HDR netflixovim serijama vidi li se banding il sl i kakva je crna i koje postavke koristis.Nekako mi nije neka slika il je mozda do interneta.

Izmjeri si brzinu, meni telka u Netflixu vuće preko 50Mbps, ali koliko sam čuo 4k HDR enkodiraju i puštaju u cca 17Mbps. Nisam gledao puno HDR-a, malo sam tek vrtio Stranger Things 2, Lost in Space, Luke Cage i The Haunting of Hill House. Meni sve to izgleda fenomenalno, čak i kad upalim Energy Saving na medium jer ne volim preblještavo sučelje i ne želim pržiti telku odmah u startu. Banding sam očekivao ali toga jednostavno u praksi nema, barem ja ne vidim. Ajmo reći da sam ga vidio u par scena Breaking Bada u 2. sezoni (SDR), ali to je toliko beznačajno... Na 5% sive telka ima par tamnijih pruga i pokoju flekicu, ja bih rekao i malo svijetliji desni dio ekrana, ali i to recimo moja žena ne vidi dok ja skužim. Velim, u real-world sadržaju ne skužim tih stvari, koloristika, uniformnost, crna i sveopći doživljaj totalna ekstaza, praktički Netflix i koristim 80-90% vremena. Za postavke koristim one s rtings.com-a s tim da sam pogasio sve one obrade tipa noise reduction, super resolution. Gama na 2.2, temperatura bijele Warm2. Za HDR i Dolby Vision sam oled light ostavio kako je bilo po defaultu (HDR10 100 i DV 50), za SDR oled light na 25 (gledam ionako samo po mraku ili polumraku). I interpolaciju slike držim na user 3 (dejudder) i 7 (deblur).

 Brzina mi je oko 28 do 30...isto tako je i u mene na 5% par crtica i mrlja koja al se jako tesko vidi...za desni dio ekrana nisan primjetija kod sebe...onda je vjerovatno problem u netu,jer na.ps4pro to izgleda brutalno...malo cu se jos igrat sa postavkama pa cemo vidit.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Daddyss kaže...

Deckard zanima me kakva ti je slika na HDR netflixovim serijama vidi li se banding il sl i kakva je crna i koje postavke koristis.Nekako mi nije neka slika il je mozda do interneta.

Izmjeri si brzinu, meni telka u Netflixu vuće preko 50Mbps, ali koliko sam čuo 4k HDR enkodiraju i puštaju u cca 17Mbps. Nisam gledao puno HDR-a, malo sam tek vrtio Stranger Things 2, Lost in Space, Luke Cage i The Haunting of Hill House. Meni sve to izgleda fenomenalno, čak i kad upalim Energy Saving na medium jer ne volim preblještavo sučelje i ne želim pržiti telku odmah u startu. Banding sam očekivao ali toga jednostavno u praksi nema, barem ja ne vidim. Ajmo reći da sam ga vidio u par scena Breaking Bada u 2. sezoni (SDR), ali to je toliko beznačajno... Na 5% sive telka ima par tamnijih pruga i pokoju flekicu, ja bih rekao i malo svijetliji desni dio ekrana, ali i to recimo moja žena ne vidi dok ja skužim. Velim, u real-world sadržaju ne skužim tih stvari, koloristika, uniformnost, crna i sveopći doživljaj totalna ekstaza, praktički Netflix i koristim 80-90% vremena. Za postavke koristim one s rtings.com-a s tim da sam pogasio sve one obrade tipa noise reduction, super resolution. Gama na 2.2, temperatura bijele Warm2. Za HDR i Dolby Vision sam oled light ostavio kako je bilo po defaultu (HDR10 100 i DV 50), za SDR oled light na 25 (gledam ionako samo po mraku ili polumraku). I interpolaciju slike držim na user 3 (dejudder) i 7 (deblur).

 Ja sam malo eksperimentirao s mpeg noise reduction i na kraju ga ostavio na low, barem za sdr.  Pokazao se odlican za tamne scene gdje ima puno onog ruznog suma, pixelizacije i grubih prijelaza tamnih to ova, na low se to lijepo popravi, a nisam primjetio da ubije detalje.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Nema zaobilaženja, možeš dobit mjesec dana da probas uz unijete podatke s kartice. Dalje plaćaš ,osim ako nemaš još kartica za trial , al moraju bit na drugo ime. Ima i siva zona doduše, i to se plaća, ali manje.
Sto se brzine tiče 10 Mbps je vjerojatno dovoljno za fullHD.

 Samo ti treba drugi mail i koristis paypal :)

moguce da moze i samo drugi mail.

usput 4k hdr paket dozvoljava 4 streama od jednom pa se moze trosak podijeliti na 4 korisnika ako se dogovore. To je ni 3€ mjesecno

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači ta šema ide,nice to know :)
Kad smo već kod netflixa molio bi nekog sa UHD paketom da provjeri jel Stranger Things ide u DV ?
U opisu piše da je DV, ali ga TV ne pali
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo koga zanima kako izgkeda 5% siva na oledu.

slikano je u potpunom mraku s iphone 6.

Kamera doda kontrasta pa se ovo zatamnjenje oko broja 5 na slici vidi daleko više nego uživo.

uživo je jedva primjetno, a i ostatak ekrana je cisci..

samo zaistamo se naziru ove pruge i to tek kad se skroz priblizi ekranu. 

Eto cisto za referencu ostalima da mogu usporediti

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Znači ta šema ide,nice to know :)
Kad smo već kod netflixa molio bi nekog sa UHD paketom da provjeri jel Stranger Things ide u DV ?
U opisu piše da je DV, ali ga TV ne pali

 Sezona 1 nije (samo obican hd sdr), sezona 2 je u DV, meni radi normalno.

Koji tv imas ?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Aha ok , pise u opisu da je DV i za 1 sezonu pa zato pitam . LG UH85
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas mi stiže xf9005. Nadam se da će sve biti ok. Najgore je što danas nemam uopće vremena. možda 1h sveukupno, da vidim da li je nov i ok. Stavim slike kad stignem

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

je imala emmezeta lani black friday?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I meni stize xf9 danas evo jedva cekam

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji ce dobiti zapakiran a koji odpakiran, tko je najslabija karika?? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

koji ce dobiti zapakiran a koji odpakiran, tko je najslabija karika?? 

 Striko, nemoj da ti trazim strinu :D

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...
Striko2009 kaže...

koji ce dobiti zapakiran a koji odpakiran, tko je najslabija karika?? 

 Striko, nemoj da ti trazim strinu :D

 

Jezuš

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dolazi za 10 min a mora mi ga stari preuzeti. Bože pomagaj :D, njemu bi i dasku uvalili

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Dolazi za 10 min a mora mi ga stari preuzeti. Bože pomagaj :D, njemu bi i dasku uvalili

 Cuj preuzeti, meni su zadnji put ostavili TV i friđ u dvoristu i otisli.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u ronisu akcija za qled

 

TV SAMSUNG QE55Q7FNATXXH (QLED, Smart TV, UHD, PQI 3200, Q HDR 1500, 140cm, 5 godina jamstva) + poklon Xbox One S + zvučnik JBL CHARGE 3 plavi

 

11500kn 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice