Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.334
|
čitano: 14.143.333
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bemu misha... taman se odlučim za 2 tv-a i onda opet dilema... Mislite da je sony XF9005 bolji od samsunga Q6f?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad ispada da je bolja kupnja nu 8002 ili Q6 nego sk 8500,bez obzira stan lg ima direkt led, dv, bolji daljinac. . itd. . 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ja sam sveo izbor na 

1. Q6F

2. SK8500

 a sada opet ubacujem 

3. XF9005

4. B7 OLED

 

e sad zašto je OLED loš za gaming? zbog burn ina? koliko je opasan taj burn in? SK8500 mi je bio dobar zbog većeg kuta gledanja... ma neznam gledat cu na mobu filmove jer ne mogu odlučiti... :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Bemu misha... taman se odlučim za 2 tv-a i onda opet dilema... Mislite da je sony XF9005 bolji od samsunga Q6f?

XF9005 je debelo bolji televizor od Q6F. Klasa više.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Mr_Peanut kaže...

Bemu misha... taman se odlučim za 2 tv-a i onda opet dilema... Mislite da je sony XF9005 bolji od samsunga Q6f?

XF9005 je debelo bolji televizor od Q6F. Klasa više.

 Po čemu? DV i Direct LED? I zašto onda samsung gura svoju Q seriju da je brutalna?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Bemu misha... taman se odlučim za 2 tv-a i onda opet dilema... Mislite da je sony XF9005 bolji od samsunga Q6f?

 Da , xf9005 je negdje u klasi Q8FD (fald)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Sad ispada da je bolja kupnja nu 8002 ili Q6 nego sk 8500,bez obzira stan lg ima direkt led, dv, bolji daljinac. . itd. . 

 Ja govorim isključiovo o slici, ako su te ove okolo stvari jako bitne onda moraš odvagati.

Osobno mi je na tv-u najbitnija slika jer mu je to primarna namjena, ovo drugo preživim ako je lošije.

 

A koja korist direct led-a ako je imlementacija očajna i kontrastt jako slab? Pa VA bez ikakvog dimminga ima bolji kontrast !

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Samsung izgleda ne želi plaćati licencu i to je ukinuo na svim novim TV-ima. Problem je kad koristiš aplikacije na tv-u.  Koliki je u problem u praksi ovisi što se gleda, večina sadržaja ima više opcija što se zvuka tiče.

Mislim da ti soundbar neće pomoći jer samsung ne radi niti pass through dts signala van (ali nisam 100% siguran za ovo). 

 Evo našao sam potvrdu tvoje tvrdnje. LINK

Znači..........jebeno 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidio sam uživo OLED LG ne znam koji i stvarno je crna crna i to je nešto wow. Ali isto tako sam vidio QLED seriju za 2018 i mogu reći da su boje i svjetlina nerealne i da izgleda kao da si tamo, a ne da gledaš tv. Tako da svi prije kupnje pogledajte u oba uživo, a onda malo recenzije. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Ma ja sam sveo izbor na 

1. Q6F

2. SK8500

 a sada opet ubacujem 

3. XF9005

4. B7 OLED

 

e sad zašto je OLED loš za gaming? zbog burn ina? koliko je opasan taj burn in? SK8500 mi je bio dobar zbog većeg kuta gledanja... ma neznam gledat cu na mobu filmove jer ne mogu odlučiti... :(

 

NU8000 je skoro isti kao Q6F, u nekim sitnicama koje su bitne čak i bolji (gradijenti - njih ćeš prije vidjeti nego malko lošiji color volume na  nu8000)

Oled je odličan za gaming, nema blura , mali input lag. 

Mogući problem je samo burn in ako satima igraš jednu te istu igru koja ima puno statičkih elemenata koji su jako svijetli (crvena i žuta boja su najosjetljivije).

Inače burnin je malo prenapuhana priča kao što je i bilo u vrijeme plazmi. A na mojoj se igralo 10 godina i evo ni traga burninu, nadam se da će se i oled isto ponašati.

 

Ako ti je kut gledanja jaaaaaako bitan onda si osuđen na IPS ili OLED. Na VA panelu kut je problematičan ako baš ideš skroz sastrane, do jedno 30% je ok. 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

e sad zašto je OLED loš za gaming? zbog burn ina? koliko je opasan taj burn in? SK8500 mi je bio dobar zbog većeg kuta gledanja... ma neznam gledat cu na mobu filmove jer ne mogu odlučiti... :(

S vremena na vrijeme odem u lokalni Elipso (Supernova u Varaždinu) pogledati što ima novoga, pa usput bacim pogled na Sonyev A1 oled koji im non-stop vrti onaj glass demo valjda od kad ga imaju tamo, pretpostavljam od kad je izašao. Baš sam neki dan isto bio, spustili su mu sad cijenu na 13k i kusur kn za taj izložbeni. Ali kako je sprženiii, pa majko mila nije za vjerovati  . Ono, fakat katastrofa da bi netko to sebi išao kupovati u takvom stanju. Ja to ne bih nosio doma u tom stanju ni da mi ga daju besplatno, fakat je razvaljen. Drugi Philipsov POS9002 ima fino ugraviran logo 12 s kružnicom od nekog kanala koji valjda povremeno vrte. Ili su ga možda takvog dobili od nekud jer se sad gore vrti neki demo. To ti je tako s oledom. Jasno da ti se to doma neće tako dogoditi osim ako bi radio s tim isto što i ovi u dućanima rade. Ali to je tu, možemo se svi mi natezati oko toga, paliti screensavere, raditi refresheve, paziti i maziti, ali statike ima sve po svuda, po igrama, smart funkcijama, izbornicima, semafori na sportu, logotipi kanala ako se gleda TV program, a priroda organskih ledica je takva da s vremenom slabe - i to u praksi neravnomjerno). Vjerojatno si uz malo pažnje s ovim modernijim oledima miran 2-3 godine. Da mi netko jamči da ga neću skuriti za 5 godina, ja bih ga uzimao odavno jer je benefit kvalitete slike u odnosu na tipične led lcd televizore vidljiv i iz svemira.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...
deckard kaže...
Mr_Peanut kaže...

Bemu misha... taman se odlučim za 2 tv-a i onda opet dilema... Mislite da je sony XF9005 bolji od samsunga Q6f?

XF9005 je debelo bolji televizor od Q6F. Klasa više.

 Po čemu? DV i Direct LED? I zašto onda samsung gura svoju Q seriju da je brutalna?

 Samsung ima jak marketing i prenapucane cijene na Q seriji, ništa drugo.

Q serija je ok, ali ništa spektakularno ili bolje od konkurencije.  Q6F čak i nije pravi QLED nego neki hibrid. Tek je Q7 pravi QLED.

REcimo Q9F ima paprenu cijenu, oled iste dijagonale je osjetno jeftiniji, a po svim recenzijama i testovima OLED je bolji po svim parametrima i u svim uvijetima, čak i u osvijetljenim sobama oled dobije preporuku prije qleda. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Ma ja sam sveo izbor na 

1. Q6F

2. SK8500

 a sada opet ubacujem 

3. XF9005

4. B7 OLED

 

e sad zašto je OLED loš za gaming? zbog burn ina? koliko je opasan taj burn in? SK8500 mi je bio dobar zbog većeg kuta gledanja... ma neznam gledat cu na mobu filmove jer ne mogu odlučiti... :(

 XF9005 i OLED su definitivno bolji izbori od Q6FN, iako jako ovisi koliko ces koji platiti. Evo za nas koji smo Q6FN uzeli za 5500 kn kad se proda poklon sat vjerojatno je to bio pravi izbor jer XF90 je bolji televizor, al nije toliko bolji da bi kostao skoro duplo... Kad si vec na toj razini cijene oko 10k, onda je opet bolje uzeti OLED nego taj Sony - takva je trenutna situacija i sve se to s dobrim ponudama i akcijama moze promijeniti.

 

Burn-in ti je problem kod statičkih slika koje su dugo na ekranu - dakle u gamingu za vecinu igara ne bi trebalo biti problem. A ni za gledanje filmova/ serija, najveci problem je gledanje programa sa logom koji je stalno prisutan, tipa da 12h dnevno imas upaljen isti program s logom, mozda bi doslo do burnina nakon nekog vremena. Mislim iskreno da za vecinu korisnika to nije problem.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
karlito13 kaže...

Sad ispada da je bolja kupnja nu 8002 ili Q6 nego sk 8500,bez obzira stan lg ima direkt led, dv, bolji daljinac. . itd. . 

 Ja govorim isključiovo o slici, ako su te ove okolo stvari jako bitne onda moraš odvagati.

Osobno mi je na tv-u najbitnija slika jer mu je to primarna namjena, ovo drugo preživim ako je lošije.

 

A koja korist direct led-a ako je imlementacija očajna i kontrastt jako slab? Pa VA bez ikakvog dimminga ima bolji kontrast !

 Hvala, meni je isto najbitnja slika.. Uzo bibxf ako bude ok cijena, a opet da imam i drugu soluciju. . znaci samy prije lg. . 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovorima. Na VA panelu se ne dešava burn in ili u manjoj količini od OLEDA? sad više nemam pojma što uzeti... najbolje najjeftiniji IPS i bok :D :D ... Mislim da će se odgovor iskristalizirati sam od sebe na BF... Čak mi je najjeftiniji OLED dostižan s parama ali me strah tog burn in-a, pogotovo što je tolika cijena.

Vidjet ćemo. Čekam BF. Da sam uspio uloviti Q6F u ovoj akciji bi ga uzeo (samo uz sat)

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Teško da se može iskoristiti newsletter kupon u trgovini. Mislim da to ide samo kroz webshop.

 dođeš u trgovinu i onda naručiš mobitelom pred njima preko web shopa, platiš kešom, zemiš tivi 10% popusta je tu i to je to.

svejedno popust vrijedi i kad plaćaš pouzećem u gotovini kad naručiš preko web shopa.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Vidio sam uživo OLED LG ne znam koji i stvarno je crna crna i to je nešto wow. Ali isto tako sam vidio QLED seriju za 2018 i mogu reći da su boje i svjetlina nerealne i da izgleda kao da si tamo, a ne da gledaš tv. Tako da svi prije kupnje pogledajte u oba uživo, a onda malo recenzije. 

 

To što si vidio u trgovini slobodno zaboravi jer svaki tv radi u shop modu !

Doma ti sigurno ne treba tolika svjetlina osim ako ti na TV direktno ne tuče cijeli dan sunce.

 

Imam doma oled i mogu ti potvrdaiti da ima svjetline i više nego treba i kad to ukombiniraš sa savršenom crnom slika je fenomenalna.

 

Da qled ima više svjetline, ali isto tako nema tako dobru crnu, a ako je želi dobiti mora jako prigušiti pozadinsko osvjetljenje čime se izgubi večina detalja u tamnim scenama, imaš primjera na netu kolko hoćeš gdje se vidi da u slučaju kad želi reducirati blooming koristi pretjerano agresivan dimming. Uz to treba razlikovati dinamički i sttički kontrast. Znači iako tv ima recimo kontrast 1 : 16000 na način da jednu zonu ugasi , a drugu napuca, problem je i dalje kad unutar iste zone imaš svijetle i tamne dijelove slike, tada moraš nešto žrtvovati i zato oled ima sliku koja je više upečatljiva.

 

U prostorijama koje su jako zagađene svjetlom (kao trgovien zbog jake umjetne rasvjete) naravno da će svijetliji tv izgledati bolje jer se tu nii ne vide prednosti kvalitetnih tv-a.

Uzmi za primjer da ocjenjuješ kvalitetu audio sustava , a kraj tebe prolazi vlak ili polijeće avion. Naravno da ćeš reći da ti je bolji onaj koji može svirati glasnije jer na njemu čuješ više stvari/detalja ako je pojačan do daske. Ali ako slušaš doma gdje nema buke sigurno ćeš više cijeniti sustav koji nije najglasniji nego onaj koji kvalitetnije reproducira i neće ti biti toliko bitno koji je glasniji jer obadva mogu dovoljno glasno koliko ti treba kod kuće.

 

Vjeruj mi oled definitivno izgleda kao da si tamo uz savršeno prirodne boje (što se za qled ne može reći jer je potvrđeno da namjerno korigira prikaz kako bi izgledalo atraktivnije i nerealno i tek se kalibracijom može donekle popraviti situacija, a ovi u trgovini sigurno nisu kalibrirani).

 

Zato se TV ne kupuje na dojmu iz trgovine nego se provjere recenzije provjerenih recenzenata i usporedi s komentarima ljudi na formima koji imaju pojedine tv-e. Na forumima se najbolje vide problemi pojedinih tv-a jer ljudi komentiraju probleme i traže rješenje. Recimo AVS forum je dobar izvor informacija.

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung pokriva 10 godina garancijom na burn in na qled modelima.

Za 10 god taj TV neces moci pokloniti nikome koliko ce ga tehnologija pregazit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Mr_Peanut kaže...

e sad zašto je OLED loš za gaming? zbog burn ina? koliko je opasan taj burn in? SK8500 mi je bio dobar zbog većeg kuta gledanja... ma neznam gledat cu na mobu filmove jer ne mogu odlučiti... :(

S vremena na vrijeme odem u lokalni Elipso (Supernova u Varaždinu) pogledati što ima novoga, pa usput bacim pogled na Sonyev A1 oled koji im non-stop vrti onaj glass demo valjda od kad ga imaju tamo, pretpostavljam od kad je izašao. Baš sam neki dan isto bio, spustili su mu sad cijenu na 13k i kusur kn za taj izložbeni. Ali kako je sprženiii, pa majko mila nije za vjerovati  . Ono, fakat katastrofa da bi netko to sebi išao kupovati u takvom stanju. Ja to ne bih nosio doma u tom stanju ni da mi ga daju besplatno, fakat je razvaljen. Drugi Philipsov POS9002 ima fino ugraviran logo 12 s kružnicom od nekog kanala koji valjda povremeno vrte. Ili su ga možda takvog dobili od nekud jer se sad gore vrti neki demo. To ti je tako s oledom. Jasno da ti se to doma neće tako dogoditi osim ako bi radio s tim isto što i ovi u dućanima rade. Ali to je tu, možemo se svi mi natezati oko toga, paliti screensavere, raditi refresheve, paziti i maziti, ali statike ima sve po svuda, po igrama, smart funkcijama, izbornicima, semafori na sportu, logotipi kanala ako se gleda TV program, a priroda organskih ledica je takva da s vremenom slabe - i to u praksi neravnomjerno). Vjerojatno si uz malo pažnje s ovim modernijim oledima miran 2-3 godine. Da mi netko jamči da ga neću skuriti za 5 godina, ja bih ga uzimao odavno jer je benefit kvalitete slike u odnosu na tipične led lcd televizore vidljiv i iz svemira.

 

Ovako, oled u trgovini radi non stop, doma ti sigurno neće tako raditi. Oled doma kad ga ugasiš radi kompenzaciju nakon svak 4 sata korištenja. Ovi u trgovini nemaju to prilike odraditi i zato su tako rastureni. Naravno da kad stalno vrtiš isto da će se  burn in. OLed ima zalihu protiv toga , ali ne toliku za ovakav način korištenja. Njihov način korištenja u godinu dana ne možeš doma  imati ni nakon 5 godina. Znači sigurno si miran 5 godina. Večina ljudi nema problema s burninom.  Uzmi u obzir koliko ih se proda, ovo je jako mali broj što su prijavili probleme i to su nespecifični uvijeti korištenja. Ako su u toj ekstemnoj skupini ond ne kupiš oled, za sve ostale nema neke bojazni.  Opet ponavljam ita stvar je bila s plazmama, ove izložbene su izgledale očajno, a doma mi se nikad ništa nije desilo u 10 godina.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Hvala na odgovorima. Na VA panelu se ne dešava burn in ili u manjoj količini od OLEDA? sad više nemam pojma što uzeti... najbolje najjeftiniji IPS i bok :D :D ... Mislim da će se odgovor iskristalizirati sam od sebe na BF... Čak mi je najjeftiniji OLED dostižan s parama ali me strah tog burn in-a, pogotovo što je tolika cijena.

Vidjet ćemo. Čekam BF. Da sam uspio uloviti Q6F u ovoj akciji bi ga uzeo (samo uz sat)

 

VA nema nikakvih problema s burninom. Ova reklaman kampanja samsunga da daju 10g garanciju protiv burnina je po meni prevara i neka vrsta dovođenja kupaca u zabludu. 

Jednostavno je teknologija takva da se tu burn in ne dešava i tu takva garancija nema nikakvog smisla. Kao da ti netko na dizelu da garanciju od 10g na sviječice :)

Da pričekaj BF i vidi što bude najpovoljnije OLED , xf9005 ili q6 , nu8000 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li ako OLED tv ima garanciju od 5 godina tipa nakon 4 godine primjetiš lagani burn in imaš pravo na reklamaciju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Da li ako OLED tv ima garanciju od 5 godina tipa nakon 4 godine primjetiš lagani burn in imaš pravo na reklamaciju?

Što se tiće LG-a ne. LG kaže da si je za burn-in korisnik sam kriv. Provjereno kod njihovog supporta. Za druge brandove ne znam, pretpostavljam da je stvar ista oko burn-ina i garancije. Vani je to više do trgovine koja daje jamstvo na burn-in.

Deckard
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li C8 neki nedostatak pred XF9005 što se tiče plejanja raznih formata H.265 ili neki audio format?
Vidio sam onaj post oko Samsunga i nepodržanog audio formata pa pitam zbog toga.

I što se tiče podržanih aplikacija (Netflix, Youtube, HBO)? Prepostavljam da su sve aplikacije ažurirane i da rade.

Ali i općenito ima li kakvih nedostataka. Potencijalni burn-in mi nije bitan.

Gledam telku u mraku.

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Ima li C8 neki nedostatak pred XF9005 što se tiče plejanja raznih formata H.265 ili neki audio format?
Vidio sam onaj post oko Samsunga i nepodržanog audio formata pa pitam zbog toga.

I što se tiče podržanih aplikacija (Netflix, Youtube, HBO)? Prepostavljam da su sve aplikacije ažurirane i da rade.

Ali i općenito ima li kakvih nedostataka. Potencijalni burn-in mi nije bitan.

Gledam telku u mraku.

Hvala

 Nema nikakvih nedostataka, naprotiv, ima bolju implementaciju Dolby Visiona.

LG općenito ima najbolju podršku što se formata tiče. 

Isprobao sam Netflix, Amazon Prime, Youtube , HBO GO ... sve radi, (naravno samo Samsug podržava onaj svoj HDR10+ format jer su oni to izmislili, ali ionako nemaš što gledati u tom formatu)

Što se audia tiče radi apsolutno sve, imaš čak i Dolby Atmos preko HDMI ARC- a ako  imaš neki AVR koji to podržava.

Ja do sada nemam nekih većih  zamjerki, a jako sam zahtjevan.

 

Mogu samo spomenuti dvije stvari:

1. 5% banding - to ovisi doslovno od panela do panela, moj panel je ok, ima na 5% slideu  samo s lijeve strane u donjem dijelu lagano zatamnjenje , to se jedino lagano nadzire kada reimo pokrećem amaon prime video koji ima tamnu sivu boju prije nego se app pokrene. Kod gledanaj normalnog sadržaja to nisam nikad primjetio ,a pokušao sam :)

 

2. Motion - ja sam navikao na plazmu i ništa drugo više nije dobro ako se usporedi s plazmom, znači oledi/lcd-i to jednostavno nije to. Sony navodno ima bolji motion od LG-a , ali nisam direktno uspoređivao pa neznam. LG bez uključenog motion processinga meni izgleda loše (nekima to ne smeta jer nisu osjetljivi na to, ja jesam) , znači stutter je katastrofa za mene :).  ZNači da bi meni bilo gledljivo koristim Dejudder na 3, preko toga je preiražen soap efekt , ispod toga je stutter preizražen. Nije mi niti ovako idealno, ali prihvatljivo je, ima ponekad malo artifakata na slici radi interpolacije, ali rijetko i ništa što smeta, niti ne primjeti se ako ne tražiš.  Ovo se sve odnosi na 24p sadržaj. Ostalo što je na 60 fps (dokumentarci i ostalo) nema nikakvih problema. Gebneralno, motion na  mi je nekako neprirodan na 24p snimkama u pojedinim scenama. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 16:24 (Pixel).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Sad ispada da je bolja kupnja nu 8002 ili Q6 nego sk 8500,bez obzira stan lg ima direkt led, dv, bolji daljinac. . itd. . 

Gle, ako ti cijena od 8999 nije previše onda za taj iznos možeš ODMAH kupiti 55XF9005 s 5 god. garancije uz newsletter popust. Sad čitamo kako XF9005 neće značajnije pojeftiniti pa treba odvagati opcije.

 

No i s tom cijenom od 8999 55XF9005+5g gar. je trenutačno najpovoljniji u HR kod SD, a kao što su dečki rekli 55Q6 nije u klasi XF9005 nego tek 55Q8DN koji je čak i skuplji od 55C8 OLEDA

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Nema nikakvih nedostataka, naprotiv, ima bolju implementaciju Dolby Visiona.

LG općenito ima najbolju podršku što se formata tiče. 

Isprobao sam Netflix, Amazon Prime, Youtube , HBO GO ... sve radi, (naravno samo Samsug podržava onaj svoj HDR10+ format jer su oni to izmislili, ali ionako nemaš što gledati u tom formatu)

Što se audia tiče radi apsolutno sve, imaš čak i Dolby Atmos preko HDMI ARC- a ako  imaš neki AVR koji to podržava.

Ja do sada nemam nekih većih  zamjerki, a jako sam zahtjevan.

 

Mogu samo spomenuti dvije stvari:

1. 5% banding - to ovisi doslovno od panela do panela, moj panel je ok, ima na 5% slideu  samo s lijeve strane u donjem dijelu lagano zatamnjenje , to se jedino lagano nadzire kada reimo pokrećem amaon prime video koji ima tamnu sivu boju prije nego se app pokrene. Kod gledanaj normalnog sadržaja to nisam nikad primjetio ,a pokušao sam :)

 

2. Motion - ja sam navikao na plazmu i ništa drugo više nije dobro ako se usporedi s plazmom, znači oledi/lcd-i to jednostavno nije to. Sony navodno ima bolji motion od LG-a , ali nisam direktno uspoređivao pa neznam. LG bez uključenog motion processinga meni izgleda loše (nekima to ne smeta jer nisu osjetljivi na to, ja jesam) , znači stutter je katastrofa za mene :).  ZNači da bi meni bilo gledljivo koristim Dejudder na 3, preko toga je preiražen soap efekt , ispod toga je stutter preizražen. Nije mi niti ovako idealno, ali prihvatljivo je, ima ponekad malo artifakata na slici radi interpolacije, ali rijetko i ništa što smeta, niti ne primjeti se ako ne tražiš.  Ovo se sve odnosi na 24p sadržaj. Ostalo što je na 60 fps (dokumentarci i ostalo) nema nikakvih problema. Gebneralno, motion na  mi je nekako neprirodan na 24p snimkama u pojedinim scenama. 

 

 

Samo mala nadopuna u vezi aplikacija, meni Netflix, Amazon Prime i Youtube rade bez greske, al HBO GO ne, uzeo sam pretplati i nism ga mogao krenuti, zvao HBO support i kazu na LG radi samo ako ga uzmes preko nekog od providera tipa HT ili Vip, ako kupis na njihovoj stranici pretplatu ne radi na webOS, konkretno imam webOS 3.5 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dal je 49XF9005 identičan 55" verziji, nema tehnoloških manjkavosti kao kod 49" - 55" Q6FN slučaja?
Mislim na panel ali i na sve ostalo.

Eh, da je barem 55XF9005 na 8000kn...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Vidim u SD stavili C8 na 11700kn s newsletter popustom, 5g jamstva i LG Q7 mobom na poklon. Mob, pretpostavljam, vrijedi barem 1000kn na njuški, pa ako se tako gleda telka ispadne 10700 što je, mislim, poprilično dobra cijena za C8. Ziher sam da će B8 za BF ispod 10k.

 

Od kud ti taj info ?  Gdje si to vidio ?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung QF9 je najbolji LCD za ovu godinu...Ali nije best buy...za te pare možete uzeti OLED....jedino ako prevladava statična slika onda imaš rizik od burn in.a....drugi najbolji LCD je Sony xf9005...za kojeg možemo reći da je i best buy....Jel Samsung bolji od ovog Sonya... je Ali ne duplo kolika je razlika u cijeni...bolji je od 10-20%.... ovisno o sadržaju....sad je xf9005 8999kn...idealno bi bilo recimo još 10% na to za Black Friday:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marax kaže...
deckard kaže...

Vidim u SD stavili C8 na 11700kn s newsletter popustom, 5g jamstva i LG Q7 mobom na poklon. Mob, pretpostavljam, vrijedi barem 1000kn na njuški, pa ako se tako gleda telka ispadne 10700 što je, mislim, poprilično dobra cijena za C8. Ziher sam da će B8 za BF ispod 10k.

 

Od kud ti taj info ?  Gdje si to vidio ?

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55c8.aspx

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice