Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.140.563
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
cizma kaže...

I da,vezano za postavljalje, kalibririanje tv-a, jesu li rtings.com kalibracije dobre, koristi li ih itko?

A gle, bolje išta nego ništa. Dobro kalibrirane postavke se razlikuju od primjerka do primjerka istog televizora/monitora, ali neka odstupanja kod televizora nisu uopće bitna ko kod monitora za pro-foto, tisak itd. Tako da probaj i vidi hoće li ti se to dopasti. A možeš si i sam podesiti stvari, imaš tonu materijala na jubitu i po netu za skinuti s čime si možeš narihtati balans bijele, boje, crnu i kontrast. Nekad davno sam znao žonglirati s primjercima istih monitora, pa kad sam ih kalibrirao kalibratorom svakoga je trebalo podešavati nešto drugačije da im ujednačim osvijetljenje i balans bijele. Tako da... Evo ti nekih materijala koji ti mogu pomoći da si sam odradiš dovoljno dobru kalibraciju bez previše zamaranja:

 

The Lagom LCD monitor test pages

 

HDTV Calibration

 

LPT: Learn how to properly set up you tv's picture settings (tu imaš slika za kalibriranje u 4k rezoluciji za skinuti)

 

LCD MONITOR CALIBRATION

 

 Hvala!! 

Ma provjeravam samo ako će slika biti malo čudna il neš, ali tv-i koje sam do sada imao su svi bili plug and play, znači nisam niti jedan kalibrirao. Eventualno sam promijenio modove slike sa općenito na sport ili tak neš ^^'

Ali koliko sam skužio čitanjem reviewova, qled-i imaju već jako dobre preset-ove, tak da ne bi trebalo biti problema...valjda, nadam se ^^'

 

ALI, hvala ti na info-u!!!!

 

ps, nisam bio ovoliko nabrijan još od kada mi je došao novi komp prije 4-5 godina haha...tako da se ispričavam ako ostavljam dosta postova nevezanih za savjete za kupovinu tv-a ^^'

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
cizma kaže...
ParaNO1d kaže...
cizma kaže...

Dolazi telka danas između sada i 13:30! 

Valjda ću ju dobro postaviti ^^'

Osjećam se kao kada sam prelazio sa nokije 95 na HTC one x haha...

Mislim da ću nakon dugo vremena prelistati user manual 😁

Sta si na kraju uzeo?

 

na kraju sam uzeo samsungov 55q6fn, sa voucherom i satom (ako ga prodam) me ispadne 5500 kn.

Kada kupujem tak neš često ubacim proizvod u uloženo/dobiveno jednadžbu, i kada sam ovaj tv ubacio u tu jednadžbu bio je no brainer buy ^^'

Preživjeti ću bez DV i DTS-a, androida, magic remote-a, oleda i raznoraznih stvari koje ovaj tv nema za 5500 kunića ^^

A ako će mi stvarno toliko faliti te stvari sljedeće godine mogu nekaj drugo uzet, ako će biti love normalno ^^'

Ajd malo slika kad dođe 

 Ma nakon Panasonic-a iz 2007-08,ovo bi trebao biti zmaj. Nakon FHD-a, UHD i to još HDR. Ma...sljedećih par dana me nema za nikoga, svi dogovori vezani za ikakvu socijalizaciju otpadaju samo tako haha ^^'

Netflix je upgrade-an na premium pretplatu, na kompu je oslobođeno dosta giga za filmiće koji nisu na netflixu...ponovno počinje klupski nogomet nakon pauze...do ponedjeljka me nema ^^'

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...
deckard kaže...
cizma kaže...

I da,vezano za postavljalje, kalibririanje tv-a, jesu li rtings.com kalibracije dobre, koristi li ih itko?

A gle, bolje išta nego ništa. Dobro kalibrirane postavke se razlikuju od primjerka do primjerka istog televizora/monitora, ali neka odstupanja kod televizora nisu uopće bitna ko kod monitora za pro-foto, tisak itd. Tako da probaj i vidi hoće li ti se to dopasti. A možeš si i sam podesiti stvari, imaš tonu materijala na jubitu i po netu za skinuti s čime si možeš narihtati balans bijele, boje, crnu i kontrast. Nekad davno sam znao žonglirati s primjercima istih monitora, pa kad sam ih kalibrirao kalibratorom svakoga je trebalo podešavati nešto drugačije da im ujednačim osvijetljenje i balans bijele. Tako da... Evo ti nekih materijala koji ti mogu pomoći da si sam odradiš dovoljno dobru kalibraciju bez previše zamaranja:

 

The Lagom LCD monitor test pages

 

HDTV Calibration

 

LPT: Learn how to properly set up you tv's picture settings (tu imaš slika za kalibriranje u 4k rezoluciji za skinuti)

 

LCD MONITOR CALIBRATION

 

 Hvala!! 

Ma provjeravam samo ako će slika biti malo čudna il neš, ali tv-i koje sam do sada imao su svi bili plug and play, znači nisam niti jedan kalibrirao. Eventualno sam promijenio modove slike sa općenito na sport ili tak neš ^^'

Ali koliko sam skužio čitanjem reviewova, qled-i imaju već jako dobre preset-ove, tak da ne bi trebalo biti problema...valjda, nadam se ^^'

 

ALI, hvala ti na info-u!!!!

 

ps, nisam bio ovoliko nabrijan još od kada mi je došao novi komp prije 4-5 godina haha...tako da se ispričavam ako ostavljam dosta postova nevezanih za savjete za kupovinu tv-a ^^'

 Ja sam uzeo s rtings postavke, osim onih za white balance jer su napisali da to previse varira od primjerka do primjerka. ostalo sve super, motion odlican, nema nikakvih trzanja, boje super.

 

samo backlight treba staviti daleko visi nego sto oni stave (oni stave 9 sto je onako, uzasno tamno), za HDR content drzim na 50 fiksno (max), a za SDR imam upaljenu opciju za autodetection osvjetljenja sobe pa mi automatski varira od 20 - 50

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...
 Ma nakon Panasonic-a iz 2007-08,ovo bi trebao biti zmaj. Nakon FHD-a, UHD i to još HDR. Ma...sljedećih par dana me nema za nikoga, svi dogovori vezani za ikakvu socijalizaciju otpadaju samo tako haha ^^'
Netflix je upgrade-an na premium pretplatu, na kompu je oslobođeno dosta giga za filmiće koji nisu na netflixu...ponovno počinje klupski nogomet nakon pauze...do ponedjeljka me nema ^^'

 

tebe ako herc ne strefi ovih dana... 

I believe Wi can Fi...
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Hhahahahaha, došle bluetooth slušalice koje sam naručio u mall.hr-u...

Ali dobro, doći će i tv...!!!!!!

Evo tipkam ovo i zove gls, dolaze za par minuta hahahah...

Koliko emocija u par minuta kruh ti mili...

 

To je prvi put da ces imati Tv doma ili? 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
cizma kaže...
deckard kaže...
cizma kaže...

I da,vezano za postavljalje, kalibririanje tv-a, jesu li rtings.com kalibracije dobre, koristi li ih itko?

A gle, bolje išta nego ništa. Dobro kalibrirane postavke se razlikuju od primjerka do primjerka istog televizora/monitora, ali neka odstupanja kod televizora nisu uopće bitna ko kod monitora za pro-foto, tisak itd. Tako da probaj i vidi hoće li ti se to dopasti. A možeš si i sam podesiti stvari, imaš tonu materijala na jubitu i po netu za skinuti s čime si možeš narihtati balans bijele, boje, crnu i kontrast. Nekad davno sam znao žonglirati s primjercima istih monitora, pa kad sam ih kalibrirao kalibratorom svakoga je trebalo podešavati nešto drugačije da im ujednačim osvijetljenje i balans bijele. Tako da... Evo ti nekih materijala koji ti mogu pomoći da si sam odradiš dovoljno dobru kalibraciju bez previše zamaranja:

 

The Lagom LCD monitor test pages

 

HDTV Calibration

 

LPT: Learn how to properly set up you tv's picture settings (tu imaš slika za kalibriranje u 4k rezoluciji za skinuti)

 

LCD MONITOR CALIBRATION

 

 Hvala!! 

Ma provjeravam samo ako će slika biti malo čudna il neš, ali tv-i koje sam do sada imao su svi bili plug and play, znači nisam niti jedan kalibrirao. Eventualno sam promijenio modove slike sa općenito na sport ili tak neš ^^'

Ali koliko sam skužio čitanjem reviewova, qled-i imaju već jako dobre preset-ove, tak da ne bi trebalo biti problema...valjda, nadam se ^^'

 

ALI, hvala ti na info-u!!!!

 

ps, nisam bio ovoliko nabrijan još od kada mi je došao novi komp prije 4-5 godina haha...tako da se ispričavam ako ostavljam dosta postova nevezanih za savjete za kupovinu tv-a ^^'

 Ja sam uzeo s rtings postavke, osim onih za white balance jer su napisali da to previse varira od primjerka do primjerka. ostalo sve super, motion odlican, nema nikakvih trzanja, boje super.

 

samo backlight treba staviti daleko visi nego sto oni stave (oni stave 9 sto je onako, uzasno tamno), za HDR content drzim na 50 fiksno (max), a za SDR imam upaljenu opciju za autodetection osvjetljenja sobe pa mi automatski varira od 20 - 50

 Hvala na info-u! 

Pa kada će doći tih 15 sati!!??

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...
cizma kaže...
 Ma nakon Panasonic-a iz 2007-08,ovo bi trebao biti zmaj. Nakon FHD-a, UHD i to još HDR. Ma...sljedećih par dana me nema za nikoga, svi dogovori vezani za ikakvu socijalizaciju otpadaju samo tako haha ^^'
Netflix je upgrade-an na premium pretplatu, na kompu je oslobođeno dosta giga za filmiće koji nisu na netflixu...ponovno počinje klupski nogomet nakon pauze...do ponedjeljka me nema ^^'

 

tebe ako herc ne strefi ovih dana... 

 ...a bio je tako mlad...^^

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C3c1l kaže...
cizma kaže...

Hhahahahaha, došle bluetooth slušalice koje sam naručio u mall.hr-u...

Ali dobro, doći će i tv...!!!!!!

Evo tipkam ovo i zove gls, dolaze za par minuta hahahah...

Koliko emocija u par minuta kruh ti mili...

 

To je prvi put da ces imati Tv doma ili? 

 MA, prvi put nakon 4-5 godina, otkako sam uzeo novi komp sam ovak nabrijan, ne znam kaj je, valjda bu vurica izdržala haha

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...
dpavic kaže...

Ponovo pišem poruku jer sam ju postavio baš u pola rasprave o OLED-u. :) pa je moguće prošla nezapaženo.

Ako imate kakvo mišljenje oko ovog TV-a tcl U55C7006 za 5.600kn? Neki usporedni modeli Samsunga ili Sonyja. Nekako mislim da sam ostale proizvođače isključio. Eventualno dolazi u obzir LG ali ne IPS matrica.

Može i skuplje i jeftinije ali nikako manje. :)

KODI sa 'obveznim' pluginovima bih htio imati isto a koliko vidim na ovom TCLu bi se to dalo. Molim preporuke i savjete a najviše iskustva.

 

p.s. Krenio sam sa 43" i budžetom od 3500kn. 

 

Hvala svima na pomoći

 hisense h55u7a

 LP, sad si već nekih 10-tak dana s tim tv-om, prvi dojmovi su ti bili odlični. Jesi li otkrio neke slabosti, kako se ponaša Wifi tj. moraš li svaki put kad upališ tv ručno spajati ili se on sam odmah spoji, hdr materijali i vršna svijetlos su mu slabost, kako je u praksi za prosječnog korisnika. Dali slika gubi na kvaliteti pod kutem jako brzo (kod mene se tv gleda na kutnoj garnituri pa kutovi mogu varirati od 0 do 30 stupnjeva. Ozbiljno sam zagrijan za taj TV (kad mi se poslože neke finacijske stvari), a kopka me i philips 55pus7503. Znam da većina s ovog foruma ga nebi nikada uzela zato što je Philips, ali ima Android pa ne bi trebao još jedan daljinac za android tvbox. Nema nikavih ozbilnijih recenzija za taj Tv gdje se vidi maksimalna svjetlina u SDR, HDR-u, boje., kutovi gledanja... Sad su mi taj Hisese 55u7a (5000kn) i philips 55pus7503 (5400kn) u užem izboru (naravno može i samsung nu8000 ako bi ga bilo za max 6000kn).

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 13:41 (kdokma).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja bi ti svakako preporucio taj model Philipsa.. A ovdje si možes pogledat test.
https://www.cnews.cz/4k-televizor-philips-7503-vyzkouseno-test/
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani,

 

U svijetu medija su na akciji neki samsunzi...a svi su blizu cijenom...ne kuzim bas koja je bitna razlika izmedju njih (osim sto je ovaj zadnji 65" umjesto 55", jer je jedini iz te serije koji je na akciji)...

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue55nu7172-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/86747

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue55nu7402-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/86754

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue65nu7092-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/88784

 

Sto biste preporucili?

 

Plan je gledanje raznih materijala...sport, serije, filmovi (ne bas u nekoj ludoj kvaliteti vecinom).

 

Pozdrav, 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U Sancta Domenici imaš 10% kod na prijavu na Newssetler.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukasijaner kaže...

Poštovani,

 

U svijetu medija su na akciji neki samsunzi...a svi su blizu cijenom...ne kuzim bas koja je bitna razlika izmedju njih (osim sto je ovaj zadnji 65" umjesto 55", jer je jedini iz te serije koji je na akciji)...

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue55nu7172-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/86747

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue55nu7402-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/86754

 

 

 7402 ima bolje odn višu interpolaciju, odn bolje procesuira tih 50 Hz,,.... i smart daljinski te neke sitnice...

 

Usporedba

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/0c6755e87

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 15:07 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prošlo je 15h, cizma  jesi živ? Di su slike? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 15:32 (dmanz).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cizma je vjerojatno upal u sliku :)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...

Prošlo je 15h, cizma  jesi živ? Di su slike? 

 

Samo da ne zaboravi jesti ili otici na wc povremeno, pa ne eksplodira ko zlatna ribica u onom vicu  

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko iskustva sa LG 50UK6950 ?

 

VA, direct LED, local dimming, wcg...po specifikacijama jako dobro, ima "sve" osim motiona i dijagonale 55.

 

Da li je to bolji izbor od Sony 55XE7005/7077 ?

 

Motion bi se možda i pregrmio, ali ionako u tom cjenovnom rangu ne postoji osim kod Hisense 55U7a. Sve ostalo su cijene x2.

Kineza me iskreno strah, jer nemam pojma kakva je kvaliteta, ponajprije procesora i elektronike. Slika je vjerojatno dobra, recenzije su OK, ali postoji ono "ali"...do kada?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 
5 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da li netko može baciti oko na ovo https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-4k-tv-prijemnik-ue55nu7172
da li je to dobar deal za tv+nosač (koji bi mi i trebao...)?
...pročitao sam negdje da je panel VA, koji ima bolju crnu boju i općenito bolju sliku ali lošiji kut gledanja...ako sam u krivu ispravite me

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 18:34 (dr.gonzo69).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za 4400 imaš sa 5god garancije u SD sa 10% popusta na prijavu newslezter
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sutra vjerojatno pada odluka u ZG-u.

No još jedno pitanje.
Dojdeš u SD poslovnicu, odučiš se za nekaj.

Dal je, i kak, moguće sljedeće: prek mobitela iskoristiti newsletter 10% i - platiti u kešu (baš gotovina) u poslovnici, uz to da ti kuriri TV dopelaju doma ali bez plaćanja pouzećem?

Znači da ispadne čist račun.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li neko na forumu ima LG SK8500?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 I ja zadnjih par tjedana imam problema s hbo go, slika ispod razine SD-a !

Nakon maltretaze korisnicke sluzbe , i tisucu provjera s moje strane, zakljucili su da je problem kod tcoma vezna uz link prema hbo go aplikaciji.

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OLED je bolji tu je raspravi kraj:)... Ali mene više muči 55" ili 65"...kod mene ovi šugavi dućani...ne možeš ka čovik sisti i malo se poigrati sa Tv...sidneš isprid 55" pa onda isprid 65"...sa određene udaljenosti.... hebote da oni u dućanu ne mogu imati hdd sa recimo trailer od filmova pa da vidim kako Tv čita te medije i još konzolu spojenu pa da vidim i taj segment

Ja sad razmišljam da od kartona napravim te ekrane...55" je 120cmX70cm....65" je 144cmX80cm... stavim na zid pa da vidim... što mi je oku zanimljivije:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 I ja zadnjih par tjedana imam problema s hbo go, slika ispod razine SD-a !

Nakon maltretaze korisnicke sluzbe , i tisucu provjera s moje strane, zakljucili su da je problem kod tcoma vezna uz link prema hbo go aplikaciji.

 

 Pixel jeli je riješen problem? Meni kažu da mi je visok ping 20-25 (isto tcom), što je po meni glupost jer netflix isporučuje bez problema FHD

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Da li neko na forumu ima LG SK8500?

 Imam ja 49 SK 8500...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 I ja zadnjih par tjedana imam problema s hbo go, slika ispod razine SD-a !

Nakon maltretaze korisnicke sluzbe , i tisucu provjera s moje strane, zakljucili su da je problem kod tcoma vezna uz link prema hbo go aplikaciji.

 

 Meni su danas otkrili taj detalj, isto nakon višetjedne jebade...probajte na ovaj način, pa na onaj način, pa u ovo doba, pa u ono...pošizio sam skoro...

 

I da, evo nakon tri krafne postavio sam sliku na tv-u kako rtings.com kaže, i sve je ok, samo me zanima jeli normalno da je boja u meniu ovako žućkasta? Na tvorničkim postavkama je bila ledeno bijela.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...
antiratar kaže...
dpavic kaže...

Ponovo pišem poruku jer sam ju postavio baš u pola rasprave o OLED-u. :) pa je moguće prošla nezapaženo.

Ako imate kakvo mišljenje oko ovog TV-a tcl U55C7006 za 5.600kn? Neki usporedni modeli Samsunga ili Sonyja. Nekako mislim da sam ostale proizvođače isključio. Eventualno dolazi u obzir LG ali ne IPS matrica.

Može i skuplje i jeftinije ali nikako manje. :)

KODI sa 'obveznim' pluginovima bih htio imati isto a koliko vidim na ovom TCLu bi se to dalo. Molim preporuke i savjete a najviše iskustva.

 

p.s. Krenio sam sa 43" i budžetom od 3500kn. 

 

Hvala svima na pomoći

 hisense h55u7a

 LP, sad si već nekih 10-tak dana s tim tv-om, prvi dojmovi su ti bili odlični. Jesi li otkrio neke slabosti, kako se ponaša Wifi tj. moraš li svaki put kad upališ tv ručno spajati ili se on sam odmah spoji, hdr materijali i vršna svijetlos su mu slabost, kako je u praksi za prosječnog korisnika. Dali slika gubi na kvaliteti pod kutem jako brzo (kod mene se tv gleda na kutnoj garnituri pa kutovi mogu varirati od 0 do 30 stupnjeva. Ozbiljno sam zagrijan za taj TV (kad mi se poslože neke finacijske stvari), a kopka me i philips 55pus7503. Znam da većina s ovog foruma ga nebi nikada uzela zato što je Philips, ali ima Android pa ne bi trebao još jedan daljinac za android tvbox. Nema nikavih ozbilnijih recenzija za taj Tv gdje se vidi maksimalna svjetlina u SDR, HDR-u, boje., kutovi gledanja... Sad su mi taj Hisese 55u7a (5000kn) i philips 55pus7503 (5400kn) u užem izboru (naravno može i samsung nu8000 ako bi ga bilo za max 6000kn).

 Nikakvih problema s WiFi em nema. Kutovi gledanja su dobri. I kod mene se gleda sa kutne garniture i sve ok. Nije kao ips ali nije ništa lošiji od drugih va panela šta sam gledao. Šta se tiče vršnog osvjetljenja ili sam ja slijep ili neko ima spržene oči. Moji gledaju tv sa upaljenim svjetlom (4x9w led žarulje) i s tim nema nikakvih problema s tim da je jačina osvjetljenja na tv u tvornička(50%). Na netu imaš upute za kalibraciju ali s tim još nisam stigao zezati se. Crna je stvarno crna, kontrast odličan. Sport je na tv u zbog 100hz refresha odličan. Jedini minus po meni je vidaa os jer ima malo aplikacija. Taj dio me ne zanima jer sam ionako spojio pc sa hdmi kablom. Inače sam os brz i fluidan.  Skaliranje sd kanala dobar. Iskreno i više sam nego zadovoljan. 

I da ne zaboravim, mogućnosti štelanja slike i zvuka stvarno ne fali. Po meni u ovom trenutku best buy u ovom cjenovnom rangu.

Mene je isto zanimao taj TCL ali sam se ipak odlučio za Hisense zbog refresha.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni miriše na zaheb sa strane HBO GO aplikacije, jer preko kompa mi normalno streama FHD u edge browseru...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joleog kaže...
Mr_Peanut kaže...

Da li neko na forumu ima LG SK8500?

 Imam ja 49 SK 8500...

 i kakav je, slika (navedi i okruženje) SD, HD...zvuk ?

 

kakav je webOS i Magic remote, kako na tom TVu ta čuda rade...

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice