Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.099.090
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg je pustio novi update softvera za olede (serija 8, za ostale ne znam).

Adresirali su probleme s flashingom, posterizacijom i bandingom na tamnim djelovima slike, pogotovo kod sadrzaja losije kvalitete.

Mogu potvrditi da se primijeti ogroman pomak, toliko su pocistili sliku u tamnijim dijelovima da su konkurenciji potpuno izbili asove  iz rukava. Isprobavao sem problematicne scene i nema vise bandinga, posterizacije, macroblockinga i ostalih sumove, tamni dio slike sve do crne je potpuno cist.

Prije sam imao upaljen mpeg noise reduction na low da to donekle pocisti. Sad sam to iskljucio jer je nepotrebno, slika je odlicna.

Pohvala lg-u.

 

Volio bih cuti impresije ostalih vlasnika lg oleda.

 

Ovo je bilo podrucje gdje je konkurencija bila nesto bolja, a sad ih je lg nadmasio.

 

Da samo jos malo podese motion algoritme i tv ce biti bez konkurencije :)

 

 
1 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A ti znaš kaj konkurencija radi?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

A ti znaš kaj konkurencija radi?

 Govorim o modelima koji se trenutno mogu kupiti, pogledaj kako izgleda slika na ostalim oledima i usporedi.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

 

Moze li preporuka za TV 55" od nekih 6000-7000 kn, za gledanje filmova sa torrenta u zamracenom prostoru, kut gledanja i dizajn mi nisu bitni. :)

 

Vidim da se dosta hvali Sony XF9005 koji je 9000kn.

 

Sto mislite o:

 

1) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG--QE55Q6FNATXXH/

 

2) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

 

3) https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-55sk8500.html

 

Ili nesto cetvrto/peto? :)

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 21:32 (Delas).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Delas kaže...

Pozdrav.

 

Moze li preporuka za TV 55" od nekih 6000-7000 kn, za gledanje filmova sa torrenta u zamracenom prostoru, kut gledanja i dizajn mi nisu bitni. :)

 

Vidim da se dosta hvali Sony XF9005 koji je 9000kn.

 

Sto mislite o:

 

1) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG--QE55Q6FNATXXH/

 

2) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

 

3) https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-55sk8500.html

 

Ili nesto cetvrto/peto? :)

 

Hvala

 Ako gledas xf9005 za 9000 kn , onda definitivno odi na oled koji se na akciji nađe za 9500 kn, bolje od oleda nema!

 

od led tva , ali samo ako je do 8000 kn gledaj ovog sonya, samsung q8dn, q8fn, q7fn, q6fn/nu8002. Ovo je neki poredak po kvaliteti.

lg (ako nije oled) zaboravi za gledanje u mraku.

 

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali je možnda netko pratio kojim tempom LG inače spušta cijene starih generacija kad izađu nove. Zanima me C8 jer preporučena cijena C9 je prevelika, iako će 55 sigurno pasti ispod 2t ojra. 

Da ga skalaju do 1t ojra nebi se sekunde mislio ali neznam dali je to izgledno u sljedećih cca pola godine ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Delas kaže...

Pozdrav.

 

Moze li preporuka za TV 55" od nekih 6000-7000 kn, za gledanje filmova sa torrenta u zamracenom prostoru, kut gledanja i dizajn mi nisu bitni. :)

 

Vidim da se dosta hvali Sony XF9005 koji je 9000kn.

 

Sto mislite o:

 

1) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG--QE55Q6FNATXXH/

 

 

 sam si sebi odgovorio.

 

ako nemaš za taj model sonija, dobar si stavio prvi izbor.

dakle, samsung 55 Qled

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

Adresirali su probleme s flashingom, posterizacijom i bandingom na tamnim djelovima slike, pogotovo kod sadrzaja losije kvalitete.

Mogu potvrditi da se primijeti ogroman pomak, toliko su pocistili sliku u tamnijim dijelovima da su konkurenciji potpuno izbili asove  iz rukava. Isprobavao sem problematicne scene i nema vise bandinga, posterizacije, macroblockinga i ostalih sumove, tamni dio slike sve do crne je potpuno cist.

Prije sam imao upaljen mpeg noise reduction na low da to donekle pocisti. 

 

Volio bih cuti impresije ostalih vlasnika lg oleda.

 

 

Da samo jos malo podese motion algoritme i tv ce biti bez konkurencije :)

 

 dragi bože pa ti kao da si Philipsa imao do sad a ne Lg OLED.

ja sam mislio da je OLEd savršen, tv bez mana, kad ono cijela kanta smeća... 

još i motion ne valja, auuuu klinac... 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru! A mozda LG Oled B8 koji je u cijenovnom rangu sa Sony XF9005? Izmedu ta dva koja bi bila preporuka?

Hvala

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Pixel kaže...

 

Adresirali su probleme s flashingom, posterizacijom i bandingom na tamnim djelovima slike, pogotovo kod sadrzaja losije kvalitete.

Mogu potvrditi da se primijeti ogroman pomak, toliko su pocistili sliku u tamnijim dijelovima da su konkurenciji potpuno izbili asove  iz rukava. Isprobavao sem problematicne scene i nema vise bandinga, posterizacije, macroblockinga i ostalih sumove, tamni dio slike sve do crne je potpuno cist.

Prije sam imao upaljen mpeg noise reduction na low da to donekle pocisti. 

 

Volio bih cuti impresije ostalih vlasnika lg oleda.

 

 

Da samo jos malo podese motion algoritme i tv ce biti bez konkurencije :)

 

 dragi bože pa ti kao da si Philipsa imao do sad a ne Lg OLED.

ja sam mislio da je OLEd savršen, tv bez mana, kad ono cijela kanta smeća... 

još i motion ne valja, auuuu klinac... 

 

 A znas ono, kad vozis kantu od auta ne smeta ti nista jer znas da je kanta, kad vozis premium limuzinu smeta ti svaka sitnica jer se ocekuje da je sve savrseno.

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Delas kaže...

Hvala na odgovoru! A mozda LG Oled B8 koji je u cijenovnom rangu sa Sony XF9005? Izmedu ta dva koja bi bila preporuka?

Hvala

 Suludo je uspoređivati Oled i lcd, pogotovo sada kada su se cijene gotovo izjednačile.B8 bez ikakvomg razmišljanja

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Delas kaže...

Hvala na odgovoru! A mozda LG Oled B8 koji je u cijenovnom rangu sa Sony XF9005? Izmedu ta dva koja bi bila preporuka?

Hvala

 Suludo je uspoređivati Oled i lcd, pogotovo sada kada su se cijene gotovo izjednačile.B8 bez ikakvog razmišljanja

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Delas kaže...

Hvala na odgovoru! A mozda LG Oled B8 koji je u cijenovnom rangu sa Sony XF9005? Izmedu ta dva koja bi bila preporuka?

Hvala

 B8 je dosta bolji tv !

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo LG OLEDC8 na akciji u SD
10 800 kn
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nikonja kaže...

Dali je možnda netko pratio kojim tempom LG inače spušta cijene starih generacija kad izađu nove. Zanima me C8 jer preporučena cijena C9 je prevelika, iako će 55 sigurno pasti ispod 2t ojra. 

Da ga skalaju do 1t ojra nebi se sekunde mislio ali neznam dali je to izgledno u sljedećih cca pola godine ?

Prije točno godinu dana počela je prodaja C8 u EU, u Njemačkoj je MSRP kao i u drugim zemljama bila 2499€. Već nakon nekoliko dana neki shopovi su odmah tu cijenu srezali na razumniju street price za 20-ak % pa je 55C8 bio nabavljiv 30.3.2018 za 1999€. Koliko znamo tada je C7 bio oko 1300-1400€, a ubrzo nakon toga i ispod 1200. Pa čak i za 999€ u lipnju ali to prije svega zato što je bilo svjetsko prvenstvo pa su se poklopili popusti i rano ispadanje Njemačke pa su morali rješavati zalihe.

 

Kakva će situacija biti sada još ne znamo jer još nije počela prodaja modela za 2019. Navodno bi sljedeći tjedan već mogla krenut prodaja, prvo po MSRP koja je 2499€ ali to će sigurno brzo ići dolje. Znači 55C9 vjerojatno 1900-2000€ za sve early adoptere, 65" 2800-2900€. Koliko će to utjecati na B8/C8, vidjet će se. Sada su B8/B87 999€ u Njemačkoj, C8 1100-1200 a s lansiranjem C9 i kasnije B9 ove cijene će sigurno ići na najniže ikada za 55" 4K oled televizor do sada.

 

Osobno ja bi rađe pričekao do kraja godine i išao na C9 jer će cijena sigurno pasti najmanje kao i za C8 a vjerojatno i koji postotak više. Znači tu govorimo o studenom, prosincu i 50% od MSPR +- koji postotak:) To naravno ne vrijedi kod nas, jer nije realno očekivati ovdje takve cijene. Primjer, kod nas je tek sada je ulazni 55B8 oko 9tkn, a vani već dugo i ispod 1000€.

 

U Njemačkoj se u nekim shopovima već pojavile prve cijene za 55C9. 2360€ ali to će brzo dolje ne treba uopće sumnjati:)

 

https://marini-bautzen.de/detail/index/sArticle/318962

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 13:54 (Flagship).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Picita kaže...

Pozdrav ekipa, treba mi vaša stručna pomoć.

Što više čitam vaše objave čini mi se da manje znam. Tražim 65" ekran jer mi je udaljenost gledanja oko 5m.

Buđet mi je od 8000-11000, mogu malo rastegnit ako se baš isplati za neki model.

Imam IPTV plačenu listu tako da ce se u 90% slučajeva to gledat, najvažniji program mi je NIKELODEON...., pokoji film kad dica zaspu.

Gledao sam modele:

- SONY KD - 65XF7596 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-65xf7596-4k.html

- LG 65SK8100 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-65sk8100.html

- SAMSUNG https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65nu7402-uhd.html

 

Uz ovaj LG na poklon se dobije mob LG G6 što je odlično.

Da li uzeti neki od ovih modela ili imate neku drugu preporuku. 

HVALA!!!

 

 

 

 

 Ne znam koliko si zahtjevan, ali s obzirom na 5m udaljenosti (sto je dosta) i vecinom djecu i crtice, razmisli o ovom 70" :

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-70uk6950.html

 

Ovaj specificni je VA panel (SK8100 je IPS 120Hz), ali 60Hz. Cisto da bacim bubu u uho s obzirom na udaljenost.

 Ja se isto dvoumim između LG55SK8500 I LG55UK6950.

 

Isplati li se razlika u cijeni za SK8500? Vidim na ovoj akciji u SD je SK8500 6000 KN, dok je LGUK6950 4200 KN, isplati li se platiti 1800 kn više?

 

Nisam pretjerano zahtjevan korisnik, tv bi se koristio za sve, i za dnevno gledanje u uvjetima dobre osvijetljenosti, i za noćno gledanje filmova pri slabijem osvjetljenju, zatim sport itd. Donekle mi je bitan i kut vidljivosti, dakle da ne pada kvaliteta čim malo nisi po sredini tv-a, inače udaljenost gledanja je neka 3,5 - 4m, možda bi mi trebala i veća dijagonala...

 

Jesu li oba ova modela IPS ili VA? 

 

Inače naginjem prema LG zbog media playera i smart tv, već imam sony i lg, sonijem sam zadovoljan šta se tiče kvaliteta slike, ali ne i media playera, dosta fajlova ne otvori, dok lg guta sve....

 

Možda neka preporuka samsunga? 

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

SD ima dobru akciju ovaj vikend na tv pa tko nije kupio ima sad lijepih prilika... 

 

npr LG sancta-domenica.hr/LG televizori

Samsung sancta-domenica.hr/samsung

Panasonic sancta-domenica.hr/panasonic

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovo je cec treci vikend da imaju akciju. Ocito ciste zalihe za nove lineupove.

Vidim da je ovaj vikend jos 5% veci popust na Panasonic modele
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
senderos kaže...

 Ja se isto dvoumim između LG55SK8500 I LG55UK6950.

 

Isplati li se razlika u cijeni za SK8500? Vidim na ovoj akciji u SD je SK8500 6000 KN, dok je LGUK6950 4200 KN, isplati li se platiti 1800 kn više?

 

Nisam pretjerano zahtjevan korisnik, tv bi se koristio za sve, i za dnevno gledanje u uvjetima dobre osvijetljenosti, i za noćno gledanje filmova pri slabijem osvjetljenju, zatim sport itd. Donekle mi je bitan i kut vidljivosti, dakle da ne pada kvaliteta čim malo nisi po sredini tv-a, inače udaljenost gledanja je neka 3,5 - 4m, možda bi mi trebala i veća dijagonala...

 

Jesu li oba ova modela IPS ili VA? 

 

Inače naginjem prema LG zbog media playera i smart tv, već imam sony i lg, sonijem sam zadovoljan šta se tiče kvaliteta slike, ali ne i media playera, dosta fajlova ne otvori, dok lg guta sve....

 

Možda neka preporuka samsunga? 

 

 

ja ti mogu potvrditi za navedene uvijete dobre osvjetljenosti, sirokog kuta i 55" dijagonale na 3,5-4m da je sk8500 dobar izbor. Filmove kad gledam, ne gledam u mrklom mraku nego uvijek svijetli bar jedna lampa i to je isto ok, zadovoljan sam prikazom kojeg sam nastimao prema vlastitim ocima a ne po preporukama sa neta. Sto se sporta tice 120hz odradjuje svoje i nogomet a i drugi sportovi se prikazuju bez problema (trzanja, zamucivanja slike i sl)

za uk6950 koji je VA panel nemogu previse tvrditi kakav je obzirom da sam ga vidio samo u trgovini...

nadam se da bar malo pomaze u odluci, a lg imas dobru akciju ovaj vikend u SD... 

I believe Wi can Fi...
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja nebi ni gledao tog LG-a s obzirom na cijenu NU8002.

 

usporedba

 

55NU8002

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 14:59 (Grga1984).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Sada su B8/B7 999€ u Njemačkoj.

Di toliko stoje?

 

Inace, di su u Austriji - Beč najbolje ponude ako znate?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja verzija je update?

Meni tv ne nalazi dostupan update

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
senderos kaže...

 Ja se isto dvoumim između LG55SK8500 I LG55UK6950.

 

Isplati li se razlika u cijeni za SK8500? Vidim na ovoj akciji u SD je SK8500 6000 KN, dok je LGUK6950 4200 KN, isplati li se platiti 1800 kn više?

 

Nisam pretjerano zahtjevan korisnik, tv bi se koristio za sve, i za dnevno gledanje u uvjetima dobre osvijetljenosti, i za noćno gledanje filmova pri slabijem osvjetljenju, zatim sport itd. Donekle mi je bitan i kut vidljivosti, dakle da ne pada kvaliteta čim malo nisi po sredini tv-a, inače udaljenost gledanja je neka 3,5 - 4m, možda bi mi trebala i veća dijagonala...

 

Jesu li oba ova modela IPS ili VA? 

 

Inače naginjem prema LG zbog media playera i smart tv, već imam sony i lg, sonijem sam zadovoljan šta se tiče kvaliteta slike, ali ne i media playera, dosta fajlova ne otvori, dok lg guta sve....

 

Možda neka preporuka samsunga? 

 

 Po ovome što si naveo tebi se isplati SK8500:

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/c8e711c1

 

 

p.s.  50", 60", 70" veličine imaju VA panel kod LG-a za 2018g, ostali IPS. Za Samsung NU8000 ili Q6, VA paneli i edge backlight oba, SK8500 je IPS FALD.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 20:41 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Ja nebi ni gledao tog LG-a s obzirom na cijenu NU8002.

 

usporedba

 

55NU8002

 Hmm... 5.799 Kn s PDV-om, Redovna cijena: 10.554,08 Kn...

 

Hmmm... suša na https://www.nabava.net/search.php?q=55NU8002

 

Meni to izgleda kao rješavanje izložbenih ili nešto slično...

 

EDIT: BTW, ovo je prava usporedba, RTINGS su Kanađani i prikazuju modele za SAD, gdje je naziv za SK8500 zapravo SK9000:

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu8000-vs-lg-sk9000/586/601?usage=7318&threshold=0.1

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 18:18 (Mad Ant).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Akcija, rasprodaja modela 2018.

Sve je novo u kutiji zapakirano.

I te priče da ne valja kut gledanja su gluposti.

Tko gleda iz kuta od 30 + stupnjeva?

Onaj tko kupi ips Tv za gledanje filmova i serija nema pojma kako slika treba izgledati. Možeš ti upaliti neko ambi svijetlo ali to i dalje ne pomaže ništa kad ekran ne može prikazati crnu boju.

Ips ekran ima smisla ako se Tv postavlja u birtiji ili kladionici.

Ovo je niže je više od 30 stupnjeva.

Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Akcija, rasprodaja modela 2018.

Sve je novo u kutiji zapakirano.

I te priče da ne valja kut gledanja su gluposti.

Tko gleda iz kuta od 30 + stupnjeva?

Onaj tko kupi ips Tv za gledanje filmova i serija nema pojma kako slika treba izgledati. Možeš ti upaliti neko ambi svijetlo ali to i dalje ne pomaže ništa kad ekran ne može prikazati crnu boju.

Ips ekran ima smisla ako se Tv postavlja u birtiji ili kladionici.

Ovo je niže je više od 30 stupnjeva.

 Ah...

 

Ima razlike i empirijski je dokazano... ne mogu vjerovati da moram to dokazivati...

 

Ja recimo često gledam iz kuta većeg od 30 stupnjeva, jer je jedaći stol u dnevnoj na 45 stupnjeva pored TV-a.

 

Ako ćemo mjeriti, jedino OLED ima pravu crnu.

 

I trebao si slikati i ravno ispred i sastrane, po mogućnosti sa materijalom koji ima malo više boja ili test matricu. BTW baš se lijepo vidi probijanje edge pozadinskog osvjetljenja na prvoj i zadnjoj slici dole na rubu...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jednostavnije je da pogledaš koja je razlika u stupnjevima gledanja između ta dva TV-a u recenziji vise.

Između va panela i oleda je velika razlika u crnoj ali razlika između va i ips-a je 3 puta veća, o kontrastu neću ni pocinjati.

Taj lg ne može prikazati hdr ni blizu kao Samsung, nema svjetline ni blizu, kontrasta niti ima wcg.

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukasijaner kaže...
Flagship kaže...
Sada su B8/B7 999€ u Njemačkoj.

Di toliko stoje?

 

Inace, di su u Austriji - Beč najbolje ponude ako znate?

U austriji su skuplji televizori ali nekad se nađe i jeftinije tamo.

 

Ovaj shop ima ok cijene, za druge treba guglati (.eu, .de, .at)

 

55B8 1098€

 

https://www.electronic4you.at/lg-oled55b8pla-uhd-tv-175329.html

 

https://geizhals.at/

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bolje je dati 600 kn više i uzeti 55Q6 za 6600 u SD, bolji od NU8002.

 

Ali što ako čovjek ima puno sadržaja na usb-u i disku sa DTS zvukom? Onda neće imati nikakav zvuk pa makar kupio i onaj Q85Q900 od 106000 kn

 

Na žalost izgleda ni ovogodišnji nemaju podršku za DTS, nevjerojatno za 2019. ali tako je..

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Jednostavnije je da pogledaš koja je razlika u stupnjevima gledanja između ta dva TV-a u recenziji vise.

Između va panela i oleda je velika razlika u crnoj ali razlika između va i ips-a je 3 puta veća, o kontrastu neću ni pocinjati.

Taj lg ne može prikazati hdr ni blizu kao Samsung, nema svjetline ni blizu, kontrasta niti ima wcg.

 Razlika u kutu gledanja je solidna u korist LG-a, a SDR i HDR su blizu:

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu8000-vs-lg-sk9000/586/601?usage=7318&threshold=0.1

 

EDIT: I ima WCG.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 20:46 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice