Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.252
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iskreno sad kad tako kažeš na to nisam niti obraćao pažnju. Meni je najvažnije bilo kako će sport izgledati. Zato sam i uzeo tv sa 100hz panelom. Taj dirty screen effect je najizraženiji na našim kanalima i to se vidi u brzim kadrovima na travi igrališta i publici. Ali s tim i xf9005 ima problema a trebao bi biti najbolji. Kad gledaš full hd ili još bolje 4k i isključiš motion i oštrinu onda je dse stvarno za tražiti jer je stvarno minimalan. Kao što si reko da je još bio direct led bio bi skoro bez greške.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U shop i isprobaš više tv-a. Onaj koji tebi najviše odgovara kupiš. Kod nas su ljudi još dosta skeptični kad je riječ o ovim tzv. nepoznatim markama a i liječe neke svoje frustracije pa ono mora biti marka radi sela. Ako se i predomišljaš ili bojiš uvijek imaš 5 godina garancije pa ko ga jebe. Ali da je h65u7a komad tv-a stvarno je.

I kad budeš isprobavao tv-e u trgovini probaj se igrati malo sa postavkama. Motion, oštrina i to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 23:36 (antiratar).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

Sutra idem vidjet C8,vidjet kakva je slika u odnosu na druge i ak je bolja,uzet ču ga...

 dakle, uzet ćeš ga

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 Možda si picajzla i nemora to biti loše i ja sam dosta puta picajzla i fakt u puno situacija jednostavno drugi to ne vide ksj ne znači da ne postoji... Nego, kolko daješ Hisensu id 1 do 10 može i na decimalu? Dosta sam blizu da ga fakat kupim, al moram ga ići prvo isprobati u shop... 👍 Kaj opet znači da sam picajzla 😁🎉

 

Dobro, jesam picajzla po prirodi, ali sam donekle realan sta se za ove novce dobije. I ovo sam samo naveo kao manji nedostatak koji sam primjetio, jer u 2 tjedna stvarno nisam uocio losih stvari. Dakle, cisto da drugi koji se premisljaju imaju sto vise informacija. 

Za ovo kratko korištenje i s tim da se jos nisam stigao pošteno poigrati s podesavanjem slike, dajem mu ocjenu 7, ako bi podesavanje slike ispunilo moje neke pretpostavke onda i 7.5 do 8. Ostavljam 2 ocjene za sve top televizore na trzistu.

Definitivno isprobaj tv u trgovini, a prvo sto trebas napraviti je odmah ugasiti motion procesuiranje i noise reduction.

 

@antiratar

Ovo smece od naseg signala, narocito za nogomet i prikaz trave nije niposto po meni DSE, na toj losoj slici ni DSE ne sljaka. Dakle, po meni to jednostavno losa kvaliteta slike, a DSE je problem ako ga vidis na kvalitetnim sadrzajima. Ja ga zasad nisam primjetio. 

A ovo za slova sto sam pisao i tu nekakvu anomaliju, me iskreno zaboli, jer je kao prvo na bljestavim i jeftinim sadrzajima reklama, kao drugo na na nasem SD signalu. Da to vidim na na filmovima, titlovima, netflixu i sl. tad bi vec bio problem... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 0:04 (DamirDz).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

Sutra idem vidjet C8,vidjet kakva je slika u odnosu na druge i ak je bolja,uzet ču ga.Ak je isti drek,ništa od kupovine.Hebe me samo maxtv,tj.kakva če biti slika.To me najviše brine.

 C8 ima genijalnu sliku, ali ako ti je MAXTv jedini izvor (ili skoro jedini), onda ti je mozda dovoljan jako dobar LCD. Bolje mozda ici na Sony 65XF9005 za slicne pare.

Razliku vidis u Netflix UHD ili kvalitetnom HD-u, u BR filmovima ili UHD ripovima. Za ostale programe, ja mislim da je bolje ustedit pare ili ih ulozit u veci TV .

Cak i za PS4 Pro, mislim da nije neka ludo bitna razlika OLED - odlican LCD TV, ipak su to igre i vizualna referenca nije realnost kao na igranim filmovima, tako da meni te razlike ne znaci toliko. Pogotovo sto kod nekih malo starijih igara (npr. 1886 the order), na LG OLED/u je tesko dobiti dobar omjer kontrasta, ili je sve presvjetlo a u tamnim scenama dobro ili je dobro u osvjetljenim scenama a u tamnima ne vidis nista. Kod novih naslova koji imaju dobar HDR mastering je izgleda to ok.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Potpisujem sve ovo sto Dekard pise o OLED-u. Imam LG B8 cca mjesec dana i vise nema povrata nazad na LCD. Vise nema kompromisa, sad se skidaju samo filmovi i serije u 4k/hdr verzijama sa sto vecim bitrateom. Tko sad kupuje Tv u rangu 10k kuna topla preporuka naravno ne za one koji drze staticne slike po cijele dane na Tv-u.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ali "šta držanje statičnih slika po cijele dane" točno znači dajte nama laicima malo pojasnite!?

Ako ja hoću bubam sad napamet po 4-5h ili više prek vikenda ili preko tjedna kad je liga prvka,liga nacija gledat utakmice po SK,Arenama,Planet Sportovima,Eurosportovima a na svim tim kanalima postoje izraženi logovi smetat dugoročno unutar 2-3 godine da mu se pojavi taj burn-in.

Ps4 pro neigram nikad više od 3-4h u komadu to vjerovatno nesmeta?

Mislim ako je poanta OLED TV samo gledanje UHD 4K i FHD od 20-40GB sadržaja samo filmovi i serije Netflixi i takve stvari da se skroz izbjegnu i smanje problemi sa burn-inom onda to nema smisla.

Jer sigurno nebi ga držao sad cijeli dan upaljenog na samo jednom kanalu sa logom 24h nego bi šaltao sa jednog na drugi svako sat-dva ali svi imaju taj jebeni logo i kaj sad....

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 8:09 (Seki001).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...

Ima na ekupi ovaj Philips 50PUS6703  na akciji s 5g. garancije. Valja li ovo išta? 

 Veoma dobar model uopšte za takve pare:)

 

https://www.whathifi.com/philips/50pus6703/review

 

https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-55pus6753-12

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DamirDz kaže.

 

@antiratar

Ovo smece od naseg signala, narocito za nogomet i prikaz trave nije niposto po meni DSE, na toj losoj slici ni DSE ne sljaka. Dakle, po meni to jednostavno losa kvaliteta slike, a DSE je problem ako ga vidis na kvalitetnim sadrzajima. Ja ga zasad nisam primjetio. 

A ovo za slova sto sam pisao i tu nekakvu anomaliju, me iskreno zaboli, jer je kao prvo na bljestavim i jeftinim sadrzajima reklama, kao drugo na na nasem SD signalu. Da to vidim na na filmovima, titlovima, netflixu i sl. tad bi vec bio problem... 

 Dobro kažeš, na ovim našim kanalima ni dse ne radi. Vjerojatno kako si ti primijetio tu sitnicu sa slovima tako ja vidim taj minimalni dse na kvalitetnijim kanalima. Kako god okreneš, picajzle.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Ali "šta držanje statičnih slika po cijele dane" točno znači dajte nama laicima malo pojasnite!?

Ako ja hoću bubam sad napamet po 4-5h ili više prek vikenda ili preko tjedna kad je liga prvka,liga nacija gledat utakmice po SK,Arenama,Planet Sportovima,Eurosportovima a na svim tim kanalima postoje izraženi logovi smetat dugoročno unutar 2-3 godine da mu se pojavi taj burn-in.

Ps4 pro neigram nikad više od 3-4h u komadu to vjerovatno nesmeta?

Mislim ako je poanta OLED TV samo gledanje UHD 4K i FHD od 20-40GB sadržaja samo filmovi i serije Netflixi i takve stvari da se skroz izbjegnu i smanje problemi sa burn-inom onda to nema smisla.

Jer sigurno nebi ga držao sad cijeli dan upaljenog na samo jednom kanalu sa logom 24h nego bi šaltao sa jednog na drugi svako sat-dva ali svi imaju taj jebeni logo i kaj sad....

 Mislim da si sam sebi odgovorio.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ukratko ako koristis TV kao ja za PS3/4, pa pogledas film, pa pogledas tekmu, pa netfilx neku seriju, pa maxtv klinci crtice po cijele dane...nemas beda.

Nije poanta u filmovima u velikim bitrate-ovima da se ne pojavi burnin...nego samo moja digresija da sada zelim film u najboljoj kvaliteti :)

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...
Seki001 kaže...
9111963 kaže...

Jel se isplati uopče kupovati lcd 55,(nebitno koja marka),za cca 7-8 tisućica,kad za 10-11 ima Lg oled?Znači dali se protegnuti još 3 soma i kupiti oled ili ne?Dali je to vrh?

 Ali zapržit će ti se ekran za 2-3 godine ili manje tako da će ti propast tih 10-11 tisuća kuna svakako loše kako god okreneš. 

 Pa nije baš takva koma što se tiče ekrana?Ne igram igrice,samo filmovi i maxtv.

 Nista ti se nece zaprzit od tvog nacina koristenja, ne slusaj ekipu koja nema pojma nego siri paniku. Imali smo ve ctu malo zescu raspravu prije par tjedana, ali ljudi ne citaju postove nego samo ulijecu s komentarima o burinu. Svi pametni, a oled eventualno vidjeli u izlogu 😂

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Ali "šta držanje statičnih slika po cijele dane" točno znači dajte nama laicima malo pojasnite!?

Ako ja hoću bubam sad napamet po 4-5h ili više prek vikenda ili preko tjedna kad je liga prvka,liga nacija gledat utakmice po SK,Arenama,Planet Sportovima,Eurosportovima a na svim tim kanalima postoje izraženi logovi smetat dugoročno unutar 2-3 godine da mu se pojavi taj burn-in.

Ps4 pro neigram nikad više od 3-4h u komadu to vjerovatno nesmeta?

Mislim ako je poanta OLED TV samo gledanje UHD 4K i FHD od 20-40GB sadržaja samo filmovi i serije Netflixi i takve stvari da se skroz izbjegnu i smanje problemi sa burn-inom onda to nema smisla.

Jer sigurno nebi ga držao sad cijeli dan upaljenog na samo jednom kanalu sa logom 24h nego bi šaltao sa jednog na drugi svako sat-dva ali svi imaju taj jebeni logo i kaj sad....

 Nije komplicirano i vec si sam napisao odgovor. Burnin dobijes ako drzis jednu te istu, nepromijenjenu sliku cijeli dan, svaki dan, a nikada ne promijenis na nesto drugo. Pogotovo ako se takav nikada ne gasi. Znaci ducani sa staticnom reklamom ili bar staticnim dijelovima slike.

 

Jer promjena sadrzaja, bar nekad, te gasenje nekada da odradi refresh ciklus te drze podalje od burnina. A 95% ljudi gleda normalno sa promjenom sadrzaja svakih par sati, te ionako ne gledaju u statiku nikada. Znaci ekrani na burzi i kladionicama recimo, ne bi smjeli biti OLED.

 

Žišku?

 

Image retention je kratkorocno zadrzavanje lagane siluete par minuta, koliko sam vidio samo na HDR materijalu (full svjetlo) i to kod starijih tipa C6.

 

EDIT: sjetih se evo jednog "real life" primjera koji, ajde, ne bi trebalo raditi: ako imaš npr. kućno kino koje ima radio ili neki music player koji kada rade, samo prikazuju sučelje preko cijelog ekrana i unutar kojeg se ništa ne mijenja, pa tako recimo cijeli dan... Moje starije LG k-kino ima bijele menije preko cijelog ekrana, ali nikada nisam ostavio dugo da gori tako jer je glupo gledati satima u 95% bijeli ekran na kojem velikim slovima piše samo "89,7 FM" dok sa ekipom sjedim u dnevnoj. Barem pustiš neke slike da se vrte ili equilizer ili nešto (LG ionako ima funkciju gašenja slike dok zvuk ostaje za takove slučajeve). Znači ne kupiti OLED da ti glumi ekran music playera. Glupo ali eto, primjer:

 

https://www.lg.com/in/support/video-tutorials/CT20150005-1400565145923-others

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 12:37 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Ali "šta držanje statičnih slika po cijele dane" točno znači dajte nama laicima malo pojasnite!?

Ako ja hoću bubam sad napamet po 4-5h ili više prek vikenda ili preko tjedna kad je liga prvka,liga nacija gledat utakmice po SK,Arenama,Planet Sportovima,Eurosportovima a na svim tim kanalima postoje izraženi logovi smetat dugoročno unutar 2-3 godine da mu se pojavi taj burn-in.

Ps4 pro neigram nikad više od 3-4h u komadu to vjerovatno nesmeta?

Mislim ako je poanta OLED TV samo gledanje UHD 4K i FHD od 20-40GB sadržaja samo filmovi i serije Netflixi i takve stvari da se skroz izbjegnu i smanje problemi sa burn-inom onda to nema smisla.

Jer sigurno nebi ga držao sad cijeli dan upaljenog na samo jednom kanalu sa logom 24h nego bi šaltao sa jednog na drugi svako sat-dva ali svi imaju taj jebeni logo i kaj sad....

 Nista mu se nece desit od takvog koristenja

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže..

 Dobro kažeš, na ovim našim kanalima ni dse ne radi. Vjerojatno kako si ti primijetio tu sitnicu sa slovima tako ja vidim taj minimalni dse na kvalitetnijim kanalima. Kako god okreneš, picajzle.

 Pa naravno. Svi ovdje znaju da su paneli lutrija čak i na daleko skupljim i "kvalitetnijim" tv-ima i brandovima. Nekog ce nesto zadesit, u manjoj ili vecoj mjeri i ne treba se previse osvrtat na to osim ako je bas negledljivo.

Mislim da za te novce 55u7a daje stvarno puno, a cijena možda i jos padne iako se meni nije dalo vise cekati nakon 2 mjeseca traganja. Problem je sto duze istrazujes, ocekivanja i zahtjevi rastu, ali budzet je kod vecine tu gdje jeste i ne mrda. 

 

Da sam kupio tv za 10-12000 kn onda bi itekako bio picajzla, a ovako sam donekle realno uklopio svoja ocekivanja sa cijenom.

 

Nemam ga dovoljno dugo da bih ga 100% preporučio

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...

 ...Kako god okreneš, picajzle.

 što ti imaš protiv picajzli 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

 Hmmm, oke za Hisens, ići ću ga i ja pogledat u Elipso, valjda nije tak strašno, mada se čini strašno prema Deckardu, no hvala na info.

Strašno se čini prema FHD i 4k materijalima kojima civilizirani zapadni svijet hrani takve televizore . Za gledati televiziju preko domaćih providera (osim ono malo HD kanala koji se tu i tamo nude, i to ne preko iptv-a nego preko satelita) sve iznad 32" lcd-a ili 42" plazme (kojih više nema) je bacanje novca. Samo moje mišljenje. Kao što rekoh, muljavo, jedino možda s 5-6-7 metara za 55" .

 To je to...top post...bravo @deckard ..kupi šta ti treba...sve je bacanje para...oled mogu kupit sad ,a necu jer mi nije potreban,isto kao i bmw...top

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav  u vezi HISENSE-55u7a,, zanima me kakav je smart, iz razloga jer koristim iptv preko smatra, da li ima aplikaciju za to, za skinuti? Koristis li to? 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pratim temu dobro zadnjih par tjedana i nekako me izbor TV-a došao na ova dva. Većina testova kaže da su slični jako, koji je po vama bolji i zašto? Koliko vidim po displayspecifications, razlike su QLED/LED, nešto veći kontrast kod Q6F, različita tehnologija interpolacije (PQI vs Motion Rate koje je bolje?), jedino mi je čudno za Q6FN nisu navedeni digitalni tuneri. Nedostajanje DTS-a mi ne igra ulogu.

 

 

1 UE55NU8002
8 QE55Q6FN
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...

Pratim temu dobro zadnjih par tjedana i nekako me izbor TV-a došao na ova dva. Većina testova kaže da su slični jako, koji je po vama bolji i zašto? Koliko vidim po displayspecifications, razlike su QLED/LED, nešto veći kontrast kod Q6F, različita tehnologija interpolacije (PQI vs Motion Rate koje je bolje?), jedino mi je čudno za Q6FN nisu navedeni digitalni tuneri. Nedostajanje DTS-a mi ne igra ulogu.

 

 

 Q6 je mrvicu bolji, ali presuđuju zbilja nijanse. Kupi koji je povoljniji :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidio danas isti model Philips 43PUS6703 u Pevecu, i ima jako loš kut gledanja. Do njega je bio 43PUS7373 koji je isto VA panel, ali odokativno s duplo boljim kutom gledanja. Kod PUS6703 čim se malo makneš iz centra boje blijede na očigled i to baš jako izraženo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 13:44 (Wagner).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...

Pratim temu dobro zadnjih par tjedana i nekako me izbor TV-a došao na ova dva. Većina testova kaže da su slični jako, koji je po vama bolji i zašto? Koliko vidim po displayspecifications, razlike su QLED/LED, nešto veći kontrast kod Q6F, različita tehnologija interpolacije (PQI vs Motion Rate koje je bolje?), jedino mi je čudno za Q6FN nisu navedeni digitalni tuneri. Nedostajanje DTS-a mi ne igra ulogu.

 

 

 I ja isto bas gledam ta dva i gledajuci testove na Rtings vidim da ovaj NU8002 ima bolji Gray Uniformity. Pretpostavljam da sto je to bolje da su manje vidljive anomalije na slici tipa dse, banding itd.. Sad ako gresim neka me netko ispravi. Mada isto tako koliko citam sve ovisi od srece kakav ce te primjerak tv-a potrefit. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...

Vidio danas isti model Philips 43PUS6703 u Pevecu, i ima jako loš kut gledanja. Do njega je bio 43PUS7373 koji je isto VA panel, ali odokativno s duplo boljim kutom gledanja. Kod PUS6703 čim se malo makneš iz centra boje blijede na očigled i to baš jako izraženo.

 Zato jer imaju modeli serije 7 MVA panele.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš sam išao malo pročitati o ovom i prijašnjim LG promocijama za 5 godina sigurnosti za TV-e, pa to je praktički za inspekciju. Tekst na prvoj strani ne daje nikakav info o tome da je u pitanju Partum i Wiener osiguranje, već konstantno naglašava jamstvo proizvođača u produljenom trajanju, što zapravo nije istina, to je tvoje plaćanje osiguranja koje onda prihvati ili ne prihvati "grešku" zbog koje prijavljuješ slučaj. I kako znamo po ostalim forumima to potraje solidno i koliko sam shvatio kupac praktički postaje treća strana koja može samo očekivati krajnji rezultat, bez ikakovih dogovora ili rasprave sa servisom (backup i slično). Kao da imaš auto na lizing kojem nisi vlasnik. Tek duboko u općim uvjetima (i ajde, ove godine i na strani za registraciju) se može naći spomen na Partum/Protecto.

 

Nemam problema ako je naznačeno lijepo na prvoj strani i da piše osiguranje, a ne produženo tvorničko/proizvođačevo jamstvo i sl. I kad na to nadodamo da ostali proizvođači daju stvarno tvorničko produženo... Ja ne znam kako ove u LG-u kod nas toliko boli kifla, još i skrivaju po tekstu takove informacije koje npr. Sancta Domenica ima lijepo ispisano odmah. Prejadno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daky123 kaže...

Pozdrav  u vezi HISENSE-55u7a,, zanima me kakav je smart, iz razloga jer koristim iptv preko smatra, da li ima aplikaciju za to, za skinuti? Koristis li to? 

 Ima, može...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Wagner kaže...

Vidio danas isti model Philips 43PUS6703 u Pevecu, i ima jako loš kut gledanja. Do njega je bio 43PUS7373 koji je isto VA panel, ali odokativno s duplo boljim kutom gledanja. Kod PUS6703 čim se malo makneš iz centra boje blijede na očigled i to baš jako izraženo.

 Zato jer imaju modeli serije 7 MVA panele.

 A kako znati koji model ima MVA panele, ne mora biti Philips, na display specifications samo stoji VA panel i to je to. Primjetio sam kod Va matrica različitih proizvođača, da itekako treba voditi računa o vidljivom kutu jer se razlikuje od modela do modela.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E to me zanimalo, hvala. Jedino to i koristim na tv-u... A budžet za tv mi je oko 5000kn plus minus 500kn...mislim da je taj hisense najbolji za te pare  Ili???? Cekam sad Black ili Božić

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A jel netko zna da li moguće npr. iskon tv, Max Tv... prebaciti nekako preko nekakve IPTV aplikacije, da se koristi jedan daljinac za sve...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
antiratar kaže...

 ...Kako god okreneš, picajzle.

 što ti imaš protiv picajzli 

 Scabitex, neopitroid,vape, biokill, sumefin, paranit....

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 18:56 (antiratar).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daky123 kaže...

E to me zanimalo, hvala. Jedino to i koristim na tv-u... A budžet za tv mi je oko 5000kn plus minus 500kn...mislim da je taj hisense najbolji za te pare  Ili???? Cekam sad Black ili Božić

 Pričekaj, možda bude još jeftiniji.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice