Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.334
|
čitano: 14.143.119
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ROXX kaže...
Znači LG 50UK6950 je bolji odabir od Samsunga 50NU7172? Oba VA paneli
Lg je skuplji 500kn

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/d7d46d81e

 

Stvarno ne znam što bih ti preporučio. Razlika je minimalna. Pogledaj oba uživo pa odliči. Ili ako je cijana bitna ipak 500 kn u džepu više nije za bacit 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na LG me vuče magic remote,direct led i local dimming
Ma najbolje uživo pogledat da
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ROXX kaže...
Znači LG 50UK6950 je bolji odabir od Samsunga 50NU7172? Oba VA paneli
Lg je skuplji 500kn

 50NU7172 ne postoji, postoji 49NU7172 ako na tog misliš

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
CroDexter kaže...

Pitanje u vezi B8 i C8. Pogledao sam kratko FHD film na LG 8500 koji ima alfa7 kao i B8. I nije to baš neko peglanje slike. Čini mi se da dosta bolje izgleda na C8 koji ima alfa9 - isto sam kratko pogledao isti FHD film.

Jel filozofiram ili je zaista razlika između B8 i C8 za FHD? Nije baš da ću gledati samo 4K.

I da ponovim pitanje za vas koji ste dobili XF9005. Kakva je situacija s bloomingom na titlovima? Upada li u oči? U video recenzijama često nije realno jer se snima kamerom.

 Razlika je u MPEG peglanju slike u 2 (B8) i 4 (C8) koraka, ali to je tekar kada ga upalis u opcijama. Znaci ripane stvari u manjoj rezi sa vecom kompresijom, ilitiga filmovi skidani s neta velicine par GB. Kada gledas full 4K ili nesto nekompresirano sa Blueraya nema razlike, tj. trebao bi gasiti MPEG peglanje slike jer ne dobivas nista, a gubis detalje.

 

Druga razlika je HDR i HFR u isto vrijeme na C8. Sto je za sada nekako akademska rasprava jer nema materijala u HDRu sa 120Hz recimo...

 

Treca je malo subjektivna, ali OS malo glađe radi.

Hvala na objašnjenju. Nisam znao da je tolka razlika.
Ako će nekoga zanmati sve razlike.

https://www.tvevaluate.com/2018/11/lg-b8-vs-c8-review-oled65b8pua-vs.html
B8 mi se više ne čini dobra kupnja pogotovo jer je razlika znala biti 1000 kn.
Ipak rijetko tko trenutno gleda 100% samo 4K

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je ovo 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/70247/samsung-qe49q6fnatxxh-ultra-hd-led-tv/

best buy opcija, znam da je ovo entry level Qleda i da je model 55" nešto bolji, ali ovo mi je cijenom prihvatljivo... Još sam gledao i ovaj model 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf8096-4k.aspx

, ali mislim da je Qled bolji... Svaki savjet je dobrodošao pošto nisam neki preveliki znalac, ali mi se ovo čini dobro za budžet od 5500-6000kn . Ovdje sam pročitao kod Qleda treba obratiti pažnu na kut gledanja, ali kod mene to nije problem...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 9:42 (Ivo88).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo i kolega bi kupio xf9, ali gdje je cijena od 55' 7200kn?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imaš ga u svijet medija za 8.200kn, ali kažu da neće biti na akciji za BF, taj tv se nedavno mogao kupiti za 6800kn ali izgleda da se svugdje rasprodao, razmisli si malo o xf9005 koji je bolji a malo skuplji

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Hvala na objašnjenju. Nisam znao da je tolka razlika.
Ako će nekoga zanmati sve razlike.

https://www.tvevaluate.com/2018/11/lg-b8-vs-c8-review-oled65b8pua-vs.html
B8 mi se više ne čini dobra kupnja pogotovo jer je razlika znala biti 1000 kn.
Ipak rijetko tko trenutno gleda 100% samo 4K

Mišljenja sam da ko planira kupiti oled da na njemu gleda SD programe i ripove filmova od 2-3GB, bolje da si kupi LCD i da se poštedi nepotrebnog troška i rizika burnina. Stvarno mislim da je jako glupo koristiti oled televizor za takve materijale. Propisno enkodiran FHD, ripovi od 10-15-25GB i Netflix bilo kakve rezolucije i tehnike na C8 s pogašenim MPEG NR-om i ostalim procesiranjima izgleda bajka. Evo sam baš jučer vrtio neke FHD stvari dobre kvalitete i to izgleda fenomenalno. Nije da sam imao prilike gledati B8 u potpunom mraku, ali dao bih se kladiti da slika sa svim isključenim tim procesiranjima izgleda praktički jednako na oba modela. HFR HDR? Zaboravi. Razlika brzine sučelja? Zaboravi. Ono malo razlike u vršnom svjetlu u HDR-u? Zaboravi. Stalak? Meni je na B8 i ljepši i praktičniji. Velim, igrao sam se jučer s MPEG noise reductionom i super resolutionom na slabije enkodiranom materijalu po Netflixu i na kraju sve to opet pogasio jer napravi više štete nego koristi. Valjda osobne preferencije. Evo kolega Pixel veli da je ok staviti MPEG NR na low i da popravi stvar. Tu bi onda valjda C8 imao prednosti nad B8. U onome što sam ja testirao jučer nije ništa popravilo nego je samo zabluralo malo neke stvari. Ali ok, to su osobne preferencije, ja sam uvijek bio više za grain i šum samo da bude što više detalja i oštrije. Kako na fotografijama tako i na videu. Pa ako netko želi peglati sliku s tim opcijama onda mu je C8 možda i bolja solucija. Ovako kad se čita taj dokument ispada da su razlike nebo i zemlja, a fakat bih se dao kladiti da 95% ljudi na dva-tri metra ne bi ni vidjelo ni percipiralo eventualnu razliku u slici. Druga stvar ako je cijena praktički ista kao što je bila kad sam ja uzimao C8. Tada B8 uopće nije ni bio na akciji. Ja osobno bih uzimao C8 ispred B8 samo da je razlika cijene do nekih max 500kn, i to samo radi toga jer je C8 na papiru napredniji model.

Deckard
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Mišljenja sam da ko planira kupiti oled da na njemu gleda SD programe i ripove filmova od 2-3GB, bolje da si kupi LCD i da se poštedi nepotrebnog troška i rizika burnina. Stvarno mislim da je jako glupo koristiti oled televizor za takve materijale. Propisno enkodiran FHD, ripovi od 10-15-25GB i Netflix bilo kakve rezolucije i tehnike na C8 s pogašenim MPEG NR-om i ostalim procesiranjima izgleda bajka. Evo sam baš jučer vrtio neke FHD stvari dobre kvalitete i to izgleda fenomenalno. Nije da sam imao prilike gledati B8 u potpunom mraku, ali dao bih se kladiti da slika sa svim isključenim tim procesiranjima izgleda praktički jednako na oba modela. HFR HDR? Zaboravi. Razlika brzine sučelja? Zaboravi. Ono malo razlike u vršnom svjetlu u HDR-u? Zaboravi. Stalak? Meni je na B8 i ljepši i praktičniji. Velim, igrao sam se jučer s MPEG noise reductionom i super resolutionom na slabije enkodiranom materijalu po Netflixu i na kraju sve to opet pogasio jer napravi više štete nego koristi. Valjda osobne preferencije. Evo kolega Pixel veli da je ok staviti MPEG NR na low i da popravi stvar. Tu bi onda valjda C8 imao prednosti nad B8. U onome što sam ja testirao jučer nije ništa popravilo nego je samo zabluralo malo neke stvari. Ali ok, to su osobne preferencije, ja sam uvijek bio više za grain i šum samo da bude što više detalja i oštrije. Kako na fotografijama tako i na videu. Pa ako netko želi peglati sliku s tim opcijama onda mu je C8 možda i bolja solucija. Ovako kad se čita taj dokument ispada da su razlike nebo i zemlja, a fakat bih se dao kladiti da 95% ljudi na dva-tri metra ne bi ni vidjelo ni percipiralo eventualnu razliku u slici. Druga stvar ako je cijena praktički ista kao što je bila kad sam ja uzimao C8. Tada B8 uopće nije ni bio na akciji. Ja osobno bih uzimao C8 ispred B8 samo da je razlika cijene do nekih max 500kn, i to samo radi toga jer je C8 na papiru napredniji model.

 Tako je, C8 je više za nekoga tko je techno-freak pa ne može izdržati da nije C8... Kao ja

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 11:36 (Mad Ant).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ti si odavno prerastao C8... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Tako je, C8 je više za nekoga tko je techno-freak pa ne može izdržati da nije C8... Kao ja

Nije da ne znam kak je to .

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivo88 kaže...

Da li je ovo 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/70247/samsung-qe49q6fnatxxh-ultra-hd-led-tv/

best buy opcija, znam da je ovo entry level Qleda i da je model 55" nešto bolji, ali ovo mi je cijenom prihvatljivo... Još sam gledao i ovaj model 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf8096-4k.aspx

, ali mislim da je Qled bolji... Svaki savjet je dobrodošao pošto nisam neki preveliki znalac, ali mi se ovo čini dobro za budžet od 5500-6000kn . Ovdje sam pročitao kod Qleda treba obratiti pažnu na kut gledanja, ali kod mene to nije problem...

 Samsung Q6FN je bolji izbor.

Problem je što ga trenutno mnema na zalihama (barem po informacijama ovdje na forumu)

11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

ti si odavno prerastao C8... 

 sad mu preostaje samo pilips, to je zadnja stepenica 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Striko2009 kaže...

ti si odavno prerastao C8... 

 sad mu preostaje samo pilips, to je zadnja stepenica 

 ... do ludila

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

803ka samo ceka.... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim televizor sa sljedečim specifikacijama:

 

Cijena: do 4.500 kn
Dijagonala: minimum 100 cm
Smart TV: DA
HDTV: Full HD

 

Što kažete na ovaj Smsung https://www.futura-it.hr/samsung-led-tv-50nu7402-ultra-hd-smart/02411459/product/?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@9111963,

 

Drugi je dosta izvan budžeta.

 

Jel znaš koliko je garancija za Samsungov? Ne mogu pronaći na stranici.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 13:19 (deckard).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ovo je dobro, još 10% ako se uzmu bonovi Emmezeta preko njuškala

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Kaj je 50hz,ja čitao da je 100hz.Jbg onda,bolje uzet Sony s drugog linka makar je skuplji dosta.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

 Kaj je 50hz,ja čitao da je 100hz.Jbg onda,bolje uzet Sony s drugog linka makar je skuplji dosta.

 Ta serija/generacija Sonyja ima 50Hz bug, tj. trzanje. Nikada ispravljeno.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
9111963 kaže...

 Kaj je 50hz,ja čitao da je 100hz.Jbg onda,bolje uzet Sony s drugog linka makar je skuplji dosta.

 Ta serija/generacija Sonyja ima 50Hz bug, tj. trzanje. Nikada ispravljeno.

 https://www.displayspecifications.com/en/model/edc0a4c

 

Baš nebi rekao.

8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma šta nebi rekao ima čovječe 50Hz bug i quit!

Napad je najbolja obrana :)
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

60hz, egde led, no DTS, no Dolby Vision, ukratko nije baš neka sreća.

 

Za 5500 s popustom bolje ići na 49SK8500 u SD s 5 god garancije.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sk8500.aspx

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

Čitaj pažljivije, nije riječ o hz-ima u specifikacijama nego o specifičnom problemu kod XE9005 serije.

 

https://www.avforums.com/threads/sony-xe90-and-also-xe85-frame-repeats-drops-on-50-59-94-native-content.2132939/

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobro,dobro.Zato i služi forum.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

Ne kužiš, nema to veze s panelom, pogledaj link koji sam poslao. Telka ima softverski bug koji uzrokuje zatrzavanje slike kod promjene scena kad se gleda PAL materijal (znači sve od televizije u Europi, filmovi i serije europske produkcije). Vidi se dobro na sportu (npr. nogomet). Postoje workaroundovi (av sync opcija) za to ali onda nabiju nenormalan input lag ili ako se koristi game mod za sliku ne mogu se koristiti neke postavke ko u drugim modovima. Sony nikad nije riješio slučaj niti izgleda imaju u planu to rješavati.

 

Edit: vidim da su ti već drugi opisali stvar. Inače i XE85 serija isto pati od toga.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 14:34 (deckard).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pola ljudi kaze idi s LG49SK8500 to ti je bolje, 100Hz, druga polovica, ma kakvi, to ti je IPS, Samsung 48Q6 ti je VA i bolji kontrast, to ti je sigurno bolje...ubilo me!Najbolja je impulzivna kupnja 🌋
Dajem na glasovanje! Family tv, filmovi, crtici, dokum. preko iskontv-a, ne treba mi za gejming
Sutra kupujem!
Hvala tkđ svima. Zivili
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice