Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.856
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...

Razumijemo se u potpunosti ...... samo navodim njihov odgovor kada im se saopšti da je cijena za određeni proizvod bila manja prije nekog vremena u odnosu na trenutnu ..... u najviše slučajeva kada je u toku neka akcija.

 ah, mislio sam da govoriš o slučaju kad im dođe inspekcija, obzirom da si odgovarao na moj post s citatom inspektora

to što oni kupcima prodaju muda pod bubrege je jedna stvar, mogu to pokušati i sa inspekcijom, no onda kad nemaju dokaz da su dobavljači poskupjeli, onda im idu sankcije za zavaravajuću trgovačku praksu

 

zato kažem da ih treba prijavljivati, čak i bez da ste imali screenshote prijašnjih cijena, to će sve utvrditi inspekcija

jedino kad dobiju po prstima će prestati s takvom praksom

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Neške kaže...

Razumijemo se u potpunosti ...... samo navodim njihov odgovor kada im se saopšti da je cijena za određeni proizvod bila manja prije nekog vremena u odnosu na trenutnu ..... u najviše slučajeva kada je u toku neka akcija.

 ah, mislio sam da govoriš o slučaju kad im dođe inspekcija, obzirom da si odgovarao na moj post s citatom inspektora

to što oni kupcima prodaju muda pod bubrege je jedna stvar, mogu to pokušati i sa inspekcijom, no onda kad nemaju dokaz da su dobavljači poskupjeli, onda im idu sankcije za zavaravajuću trgovačku praksu

 

zato kažem da ih treba prijavljivati, čak i bez da ste imali screenshote prijašnjih cijena, to će sve utvrditi inspekcija

jedino kad dobiju po prstima će prestati s takvom praksom

 

u normalnoj zemlji bi mozda prestali, ovdje ce otvoriti novi j doo i nastaviti sa glupiranjem... 

I believe Wi can Fi...
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HISENSE H55U7A u elipsu za 4700. Do sad najniža cijena za navedeni model..
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon nekog vremena evo mene opet s molbom. Konačno s eširim sa 32" na više, a trenutno je stvar sliedeća. Ograničen sam na jedan dućan, a kako ne bi previše potrošio trenutni duel je:

Sony KD-55XF7596B

TV Philips 55PUS7803/12

 

Ako vam se čini da je neki drugi TV u ponudi ovog dućana pametna opcija, javite...

 

Pozdrav i hvala na pomoći

 

M.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iako se provlače stalno ovuda molim vas za pomoć:

 

Dvije su dvojbe, protegnut se malo više pa

 

- SONY KD-55XF9005

- Samsung QE55Q7FN

 

ili

 

- Samsung UE55NU8002

- LG 55SK8100/500

 

Upotreba klasika, naši programi, filmovi, Netflix, Kodi svakako ako bude Sony. Bitna stavka je svakako i PES online (običan PS4), a osobno nisam svjestan koliko je problematičan input lag kod Sonya? Hvala na svakoj sugestiji.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
svenzg kaže...

Iako se provlače stalno ovuda molim vas za pomoć:

 

 

- Samsung UE55NU8002

 

 

Upotreba klasika, naši programi, filmovi, Netflix, Kodi svakako ako bude Sony. Bitna stavka je svakako i PES online (običan PS4), a osobno nisam svjestan koliko je problematičan input lag kod Sonya? Hvala na svakoj sugestiji.

 za sve navedeno taj Samsung je zbog tvojih financija i sljedećih pet godina TOP

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ministar02 kaže...

Nakon nekog vremena evo mene opet s molbom. Konačno s eširim sa 32" na više, a trenutno je stvar sliedeća. Ograničen sam na jedan dućan, a kako ne bi previše potrošio trenutni duel je:

Sony KD-55XF7596B

TV Philips 55PUS7803/12

 

Ako vam se čini da je neki drugi TV u ponudi ovog dućana pametna opcija, javite...

 

Pozdrav i hvala na pomoći

 

M.

 Nema boljeg LCD televizora, od ta dva modela:)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ministar02 kaže...

Nakon nekog vremena evo mene opet s molbom. Konačno s eširim sa 32" na više, a trenutno je stvar sliedeća. Ograničen sam na jedan dućan, a kako ne bi previše potrošio trenutni duel je:

Sony KD-55XF7596B

TV Philips 55PUS7803/12

 

Ako vam se čini da je neki drugi TV u ponudi ovog dućana pametna opcija, javite...

 

Pozdrav i hvala na pomoći

 

M.

 Pusti garfilda i njegovog Philipsa, bježi odnjega ako ti ga neko i poklanja (užas od TV-a). Jel imaš ograničen budžet i koja vličina Tv-a

Ako je 55" uzmi Lg 55B8

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ministar02 kaže...

Nakon nekog vremena evo mene opet s molbom. Konačno s eširim sa 32" na više, a trenutno je stvar sliedeća. Ograničen sam na jedan dućan, a kako ne bi previše potrošio trenutni duel je:

Sony KD-55XF7596B

TV Philips 55PUS7803/12

 

Ako vam se čini da je neki drugi TV u ponudi ovog dućana pametna opcija, javite...

 

Pozdrav i hvala na pomoći

 

M.

 Ako ti ne triba android 
https://webshop.gradja.hr/proizvod/tv-lg55vk6750pld/

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ministar02 kaže...

Nakon nekog vremena evo mene opet s molbom. Konačno s eširim sa 32" na više, a trenutno je stvar sliedeća. Ograničen sam na jedan dućan, a kako ne bi previše potrošio trenutni duel je:

Sony KD-55XF7596B

TV Philips 55PUS7803/12

 

Ako vam se čini da je neki drugi TV u ponudi ovog dućana pametna opcija, javite...

 

Pozdrav i hvala na pomoći

 

M.

 kolega iznad je ponudio ok tv no meni nije jasno što znači 32 na više ?

odjednom su grunio 55 inch,,,,

 

može li kvalitetniji 49..50 " ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinnn kaže...
ministar02 kaže...

Nakon nekog vremena evo mene opet s molbom. Konačno s eširim sa 32" na više, a trenutno je stvar sliedeća. Ograničen sam na jedan dućan, a kako ne bi previše potrošio trenutni duel je:

Sony KD-55XF7596B

TV Philips 55PUS7803/12

 

Ako vam se čini da je neki drugi TV u ponudi ovog dućana pametna opcija, javite...

 

Pozdrav i hvala na pomoći

 

M.

 Ako ti ne triba android 
https://webshop.gradja.hr/proizvod/tv-lg55vk6750pld/

 Mala ispravka tipfehlera na stranici - nije VK nego UK - LG 55UK6750.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nešto mi je ostalo u oko prije mjesec-2 da je netko pisao nešto za TV signal?
I da će to biti na današnji dan...
I vidim da nemam signala više, ali ne znam što se točno prestalo emitirati.
Riječ je o bnet.
Ne kužim se baš pa ne mogu točno niti objasniti, ali nadam se da će netko ovdje staviti link ili objasniti.
Ako nešto znači, u stanu do mene se plaća bnet pa je do mog stana proveden neki kabel s kojim sam imao osnovne programe + neke satelitske (mtv, vh1...)?!
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo backlight bleed na Sony 55XE8596 u uvjetima di je soba skroz zamračena, najviše se primjećuje lijevo od centra ekrana i lijevi gornji kut. Igral sam se malo sa slikom, primjetil da opcija "Advance contrast enhancer" pomaže u ovome, smanji dosta brightness dok prevladava crni kadar, ako je skorz crni kadar onda mislim da ugasi panel nakon 1s. Tak da sam uspel nešt reducirati backlight bleed. Sad koristim svoj Custom picture mode i defaultni Cinema pro mode, na ta dva se najmanje primjećuje. Ako ima 'ko još kakav savjet...

I dal backlight bleed ulazi inače pod reklamaciju? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 18:28 (HrcHC).
 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gospodo molim Vas pomoć.

Glava mi se više užarila od mozganja što na kraju uzeti od TV-a.

 

H55U7A ili 55NU7402

 

Cijena je ista, koristilo bi se pretežno za obične programe na iskonu i ps4PRO

Samsung garancija 2 + 3, Hisense 2god.

 

Pliz help

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemam neki izriciti budget..ne bi htio bacati novac, trenutno sam na Iskon TV i malo YouTube...nadam se da cu uskoro i PS upogoniti...

 

Ajmo reci da ne bi vise od 6000 kn potrosio...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravni da moze i manji.32" je ostao iz stana, a sada sam opet u kuci a tu imam cca cca 4 m razmaka.

 

 

 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima li tko iskustva s ovim tv-om
LG 65SK8000PLB
Ili neku preporuku u tom rangu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno lagano pitanjce za LG znalce...da li se onscreen menu odnosno kad pojacavas/smanjuses ton moze prebaciti na ljevu stranu? Rijec je o UK6470PLC ? 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Nešto mi je ostalo u oko prije mjesec-2 da je netko pisao nešto za TV signal?
I da će to biti na današnji dan...
I vidim da nemam signala više, ali ne znam što se točno prestalo emitirati.
Riječ je o bnet.
Ne kužim se baš pa ne mogu točno niti objasniti, ali nadam se da će netko ovdje staviti link ili objasniti.
Ako nešto znači, u stanu do mene se plaća bnet pa je do mog stana proveden neki kabel s kojim sam imao osnovne programe + neke satelitske (mtv, vh1...)?!

 Netko info?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@wrbex Ne može koliko znam, kako je tako je. Za to ili bilo kakve zamjene u samom izgledu bi LG trebao izdat novi firmware .
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerojatno se ugasila analogija koju je imao bnet...sad je digitalija i ti koji plačaju bnet,gledaju normalno preko njihovog prijemnika....

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon pustih savjeta i odličnih recenzija,nekako zapeo na OLED ali me tip u dućanu ubio u pojam.Bolje pričekati fleksibilne panele,ne isplati se zasad....s obzirom na cijenu ohladio sam se...

 

Dva odlična modela imam u vidu i to

-----------------------------------------------------------

LG 55SK8100PLA & 55SK8500PLA razlika je cca 900kn

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/aec751467

 

 

Jeli vrijedi te razlike,posegnuti za boljim modelom i u čemu je razlika.Vidim Edge vs direct led ali kao full dimming?Jeli ima kakve veze i razlike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@buudaa

Ja bih svakako išao na HISENSE h55u7a..
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 1:59 (2fast4u).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
2fast4u kaže...
@buudaa

Ja bih svakako išao na HISENSE h55u7a..

 Jedino mi je malo bed što ima 2 god. garanciju u odnosu na Samsunga koji ima 5.

Ali vjerojatno će biti ipak HISENSE onda :)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bogy333 kaže...

Nakon pustih savjeta i odličnih recenzija,nekako zapeo na OLED ali me tip u dućanu ubio u pojam.Bolje pričekati fleksibilne panele,ne isplati se zasad....s obzirom na cijenu ohladio sam se...

 

Dva odlična modela imam u vidu i to

-----------------------------------------------------------

LG 55SK8100PLA & 55SK8500PLA razlika je cca 900kn

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/aec751467

 

 

Jeli vrijedi te razlike,posegnuti za boljim modelom i u čemu je razlika.Vidim Edge vs direct led ali kao full dimming?Jeli ima kakve veze i razlike?

 zahebi 900 kn. 55SK8500PLA je svakako napredniji tv s direct led itd......već je milijun puta objašnjeno te mislim da je totvoj odličan izbor... ako želiš LG s IPS.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
buudaa kaže...

 Jedino mi je malo bed što ima 2 god. garanciju u odnosu na Samsunga koji ima 5.

Ali vjerojatno će biti ipak HISENSE onda :)

 ukucaj firmu koja se bavi produženjem osiguranja http://www.partum.hr/protecto.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Vjerojatno se ugasila analogija koju je imao bnet...sad je digitalija i ti koji plačaju bnet,gledaju normalno preko njihovog prijemnika....

 Da, nazalost ugasila se analogija...

Ne znam sta mi je sada raditi. TV u tom stanu ionako ne gledam puno, ali navecer volim zaspati uz njega.

Eventualno da platim susjedu dodatni STB... kolika je cijena? Ako je do 20-30 kn mjesecno onda mi je to bolje nego potpisivati gluposti.

Nista, ili na obicnu antenu opet ili potpisati neki ugovor s vragom

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bogy333 kaže...

Nakon pustih savjeta i odličnih recenzija,nekako zapeo na OLED ali me tip u dućanu ubio u pojam.Bolje pričekati fleksibilne panele,ne isplati se zasad....s obzirom na cijenu ohladio sam se...

 

Dva odlična modela imam u vidu i to

-----------------------------------------------------------

LG 55SK8100PLA & 55SK8500PLA razlika je cca 900kn

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/aec751467

 

 

Jeli vrijedi te razlike,posegnuti za boljim modelom i u čemu je razlika.Vidim Edge vs direct led ali kao full dimming?Jeli ima kakve veze i razlike?

 Tih 900 kn je malo s obzirom na razliku edge/FALD, a evo i demo gdje se vidi razlika:

 

 

 

Kao što vidiš, na FALD-u nema toliko sive ispod i iznad ribice (mjeseca), dok na edge-u je cijela vertikalna pruga osvjetljena. Egde je jednostavno fuj ako si videofil 

 

p.s. o kakvim savitljivim ekranima ti je ovaj pričao, niđe veze...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 11:25 (Mad Ant).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
buudaa kaže...
2fast4u kaže...
@buudaa

Ja bih svakako išao na HISENSE h55u7a..

 Jedino mi je malo bed što ima 2 god. garanciju u odnosu na Samsunga koji ima 5.

Ali vjerojatno će biti ipak HISENSE onda :)

 Uzeo sam prije mjesec dana hisense A6550 43" za 2800 kn 3+2 god garancije. Tražio sam nešto što jeftinije...čak sam se ugodno iznenadio sa slikom s obzirom na cijenu. smart tv ništa posebno, ja koristim samo youtube i netflix i to radi super. S obzirom da je samsung zakazao ovu godinu možda ipak uzmi hisense...

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipi, opet jedan mali update vezan za moj Samsung Q6 😅

 

Znači, televizor radio kao i prvog dana, bajno! 

Slika je super, samo se trebaju pratiti savjeti sa rtingsa i Darkovih videa na YT-u.

 

Posto nema DTS i dolby atmos potporu, uzeo sam nvidia shield tv 2017. i uređaj u kombinaciji sa TV-om radi super.

 

Guta filmove od 50GB+ ko veliki, što je i za očekivati od uređaja sa tolikom cijenom ali opet, prezadovoljan sam.

 

A jučer sam "otkrio" da se može instalirati vpn aplikacija na nvidiji i ponovno sam se preporodio 😄

 

Netflix piči do uhd HDR (imam 20 mbit/s), a spojen sam u land of freedom 😊

 

Jedino prime video ne šljaka jer mi je adresa na Amazonu moja prava pa mi ne dopušta gledanje američke verzije. Vidim sadržaj ali ga ne mogu gledati 😅

 

A pošto volim pogledati anime tu i tamo, crunchyroll u funimationnow rade ko po špagi 😊

 

Uglavnom, kupovina novog TV-a je bila pun pogodak za moju lijenost ali će možda biti pogubna za društveni život jer me moraju lopatama tjerati na friški zrak 😅

 

Tv je za mene i moje potrebe odličan, nije oled ali je barem qled pa makar entry level qled, odnosno "premium uhd".

 

Koji je plaćen 7000,00 kn + sat na poklon, 5 godina garancije. I stvarno mislim da za tu lovu bolji nisam mogao dobiti.

 

Na kraju ispada da je update bio skoro isključivo vezan za radnje u mutnom kruh ti mili hahaha...

 

Nadam se da je barem malo pomoglo 😅

 
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice