Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.320
|
čitano: 14.094.120
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Doktor Rambaudi kaže...

Jedini faktor koji je mjerodavan je težina, i raspon rupa za VESA. Prije par dana sam bušio na zid baš LG sa rupama 20x20, SBOX ovaj...

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/stalci-i-drzaci/22974/sbox-lcd-2903-stalak-za-lcd/

 

visoka kvaliteta i pomicanje, zakretanje. 

 zahvaljujem na informaciji iz prve ruke, bitno mi je da je kvalitetan koliko-toliko, a obzirom da je ista firma vjerojatno mogu računati na to

meni se nikako ne isplati davati duplo više novaca za tvoj model, jer bakuti apsolutno nije potrebno značajnije pomicanje od par centimetara da se tv namjesti i da tako stoji

 

Jolckan

je li puno bolji od lg-a?

veličina je nebitna, jer joj je i 50'' sasvim dovoljno za udaljenost od 3-3,5 metara

također, bitna mi je i ova opcija s dodatnih ukupnih 5g garancije preko proizvođača

Jedina prednost samsunga je veličina. Nema DTS, nema satelitski tuner (dobro dođe u slučaju ako se recimo maxtv sat modul koristi) S druge strane lg ima Direct led VA panel, sat tuner, DTS, i malo je jeftiniji. Ali ne vidi se u SD. Rasprodan? Mislim da onih 5 god garancije vrijedi bez obzira gdje se kupi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 20:33 (Flagship).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...
buudaa kaže...

HISENSE H55U7A Kupljen.

Hvala svima na pomoći i savjetima. U Rijeci bila 2 zapakirana, sada ostao još jedan. Da li su bili izložbeni ne znam ali znam da su povućeni iz Elipsa u Zadru jer sam bio u Elipsu kada ih je prodavač povukao.

Nisam ga mogao ukrcati odmah jer sam prvo morao autosjedalice povaditi :)

Javim se povratno nakon instalacije.

Možda ako ima netko prijedlog kakav zidni nosač kupiti? Ne treba ništa specijalno, eventualno da se može regulirati gore/dole

 

lp

 

 Imam isti tv već 2 mjeseca i s njim nemam nikakvih problema. Jedino preporuka za update firmware-a kojeg možeš naći na avforum. Raspakiraš ga 3 puta dok ti ne bude samo pkg ekstenzija, staviš na usb stick i napraviš update. Zadnji firmware je 1008.

 

 

A čemu služi firmware? Ja sam malo laik u tim stvarima. Možeš li me uputiti na neki link gdje to mogu skinuti?

thanks

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Ali ne vidi se u SD. Rasprodan?

 izgleda da jest, još jutros ih je bilo, ako se ne varam

jbga, a još zovem bakutu da potvrdi narudžbu i baka kaže - ne sad, kartam belu, zovi me sutra 

 

ma, pričekat ću malo, možda bude još dobrih ponuda za taj model, onaj jeftiniji 50UK6300 ili za nešto slično

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 0:41 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
buudaa kaže...

 

A čemu služi firmware? Ja sam malo laik u tim stvarima. Možeš li me uputiti na neki link gdje to mogu skinuti?

thanks

 

 Firmware je naziv za operativni softver elektroničkog uređaja, u ovom slučaju TV-a je to Hisense Vidaa U OS. Skidanjem nadogradnje dobivaš nove funkcije ili ispravke grešaka starih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 6:42 (Mad Ant).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
buudaa kaže...

 

A čemu služi firmware? Ja sam malo laik u tim stvarima. Možeš li me uputiti na neki link gdje to mogu skinuti?

thanks

 

 Imam taj firmware negdje na kompu pa ću ti poslati na pm. I daj nekome od prijatelja, rodbine, ukućana da ti to napravi.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ajde pls pošalji i meni. Meni se super sviđa ovaj tv, ali jednom mjesečno izgubi wifi signal i piše da wifi modul nije prepoznat. Možda taj novi firmware to riješi.
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u elipsa soni minus 20 posto, samsung 15, filips 15 ovaj vikend.. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 9:47 (lesonitka).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poslat ću. Meni to nije nikad radio. Sad sam nedavno dobio od t coma novi router i sad se brže spoji na internet tako da mislim da nije samo do tv a. Isto Remote now app sad radi doslovno trenutno. Istu aplikaciju update od mobitela zna zeznuti. Definitivno nije samo do tv-a.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...

u elipsa soni minus 20 posto, samsung 15, filips 15 ovaj vikend.. 

 Nadam se samo da nije kao u ekupi... dignu cijenu 18% pa stave 20% snizenja.... 

 

Idem provjerit pa da se odma ujutro nazivciram 

I believe Wi can Fi...
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...
lesonitka kaže...

u elipsa soni minus 20 posto, samsung 15, filips 15 ovaj vikend.. 

 Nadam se samo da nije kao u ekupi... dignu cijenu 18% pa stave 20% snizenja.... 

 

Idem provjerit pa da se odma ujutro nazivciram 

 imaju ova dva samsung 55 q6 po 6700 i 6950 kn... jel to. dobra cijena i je li bila niža kod nas negdje? 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka za tv, 60-65"?

Cijena: ciljano 6-8k, ali 8k nije tvrd limit. Ako je super cijena za tv odem i preko, samo ne mislim da mi treba bolje. Ako bude npr b8 na popust za 10-11 (znam da nece biti :P) ne bi to propustio.

Koristenje: Primarno online sadrzaj, od cega najvise netflix pa poslije twitch i youtube. Nekada i skinute stvari, ali to slabije gledam od online sadrzaja. Imam i xbox one (obicni, bez hdr/4k) koji ne koristim puno ali mozda pocnem i ako to budem vise igrao uzmem si vjerojatno ps4 pro (s hdr/4k). Lokalni tv sadrzaj prakticki i ne gledam, nemojte uzeti u obzir za preporuku.

Zelim kupiti unutar sljedecih mjesec dana, tako da ako ce ubrzo biti neki bozicni popusti mogu to sacekati.


Jedan koji sam ja nasao je nedavno spomenuti U7a, ali naravno 65" verzija. 7k kod elipso trenutno https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H65U7A/

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
karlito13 kaže...

Vjerojatno se ugasila analogija koju je imao bnet...sad je digitalija i ti koji plačaju bnet,gledaju normalno preko njihovog prijemnika....

 Da, nazalost ugasila se analogija...

Ne znam sta mi je sada raditi. TV u tom stanu ionako ne gledam puno, ali navecer volim zaspati uz njega.

Eventualno da platim susjedu dodatni STB... kolika je cijena? Ako je do 20-30 kn mjesecno onda mi je to bolje nego potpisivati gluposti.

Nista, ili na obicnu antenu opet ili potpisati neki ugovor s vragom

 Probaj skenirati DVB-t, u Šibeniku su ugasili analogiju ali puštaju na DVB-T nacionalne programe jer moraju zbog zakona

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...
Striko2009 kaže...
lesonitka kaže...

u elipsa soni minus 20 posto, samsung 15, filips 15 ovaj vikend.. 

 Nadam se samo da nije kao u ekupi... dignu cijenu 18% pa stave 20% snizenja.... 

 

Idem provjerit pa da se odma ujutro nazivciram 

 imaju ova dva samsung 55 q6 po 6700 i 6950 kn... jel to. dobra cijena i je li bila niža kod nas negdje? 

 

Po nabavi je to dobra cijena... da li je bila nize ili ce biti za blagdane.... prati i riskiraj 

I believe Wi can Fi...
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kakva je stvar s ovih 2 godine jamstva + 3 osiguranja oko tih hisense tv-a? što pokriva ovih 3 godine? hvala

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je priča sa LG 55UK7550?

 

Vidim Nanocell, Magic remote a ispod 6000 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Koja je priča sa LG 55UK7550?

 

Vidim Nanocell, Magic remote a ispod 6000 kn.

 UK7550 je najbolji iz UK serije, naspram UK6950 ima Nano cell filter i full 4K rezoluciju (nije RGBW). Sve veličine UK7550 su iste u smislu ekrana (IPS sa edge local dimmingom).

 

Recimo da bi UK7550 bio bolji ako se koristi kao PC monitor jer je zbog pune 4K rezolucije lakše čitati slova/znakove na desktopu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 16:37 (Mad Ant).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi hvala vam na podršci i savjetima i već sam prednaručio HISENSE H55U7A kad je u Elipsa u Splitu osvanila akcija -15% na Samsung...otkazao narudžbu i uzeo

SAMSUNG UE55NU8002TXXH za 5995kn

Tv 2018g model,100 herza,djeluje vrhunski...bio i Hisense pored njega...nekako onako laički,djeluju ko Mercedes i Opel a razlika samo 1000kn....QLED je bio još 1000 skuplji ali odlučio sam se na seriju 8 jer što više dođem do mgične 10ke onda OLED ide 10000%....čim je raspakiram dajem dojmove!

HVala još jednom!Nadam se da nisam pogriješio u odabiru!

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 17:09 (bogy333).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bogy333 kaže...

Ljudi hvala vam na podršci i savjetima i već sam prednaručio HISENSE H55U7A kad je u Elipsa u Splitu osvanila akcija -15% na Samsung...otkazao narudžbu i uzeo

SAMSUNG UE55NU8002TXXH za 5995kn

Tv 2018g model,100 herza,djeluje vrhunski...bio i Hisense pored njega...nekako onako laički,djeluju ko Mercedes i Opel a razlika samo 1000kn....QLED je bio još 1000 skuplji ali odlučio sam se na seriju 8 jer što više dođem do mgične 10ke onda OLED ide 10000%....čim je raspakiram dajem dojmove!

HVala još jednom!Nadam se da nisam pogriješio u odabiru!

 jel ide 5g garancije ili 2g...

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, tražim solidan smart tv ako znate za kakvu "akciju" :)  do 3000kn i koju kunu više.. thnx

 

ZG

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam otišao danas po samsung 55g6f u elipso, no situacija je takva da u svim elipso dućanima imaju samo po 1 komad i to onaj izložbeni, pa sam mjerkao hisense 55u7a i onda uzeo samsung 55nu8002...i sad već tri sata gledam tv, stvarno sam jako zadovoljan, slika obične antene je odlična...mislim da vrijedi 5950 kn...

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne žalim što sam uzeo NU8002 prije par mjeseci. TV je odličan. Treba samo podesiti auto motion koji je napucan do kraja u zadanim postavkama. Tizen je relativno brz. Slika kvalitetna u raznim scenarijima.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kak si podesio to ako se smije znat 😀

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bogy333 kaže...

Ljudi hvala vam na podršci i savjetima i već sam prednaručio HISENSE H55U7A kad je u Elipsa u Splitu osvanila akcija -15% na Samsung...otkazao narudžbu i uzeo

SAMSUNG UE55NU8002TXXH za 5995kn

Tv 2018g model,100 herza,djeluje vrhunski...bio i Hisense pored njega...nekako onako laički,djeluju ko Mercedes i Opel a razlika samo 1000kn....QLED je bio još 1000 skuplji ali odlučio sam se na seriju 8 jer što više dođem do mgične 10ke onda OLED ide 10000%....čim je raspakiram dajem dojmove!

HVala još jednom!Nadam se da nisam pogriješio u odabiru!

 
...... predpostavljam da je negdje u rangu sa SK8500 po kvalitetu ?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže... 

 Imam taj firmware negdje na kompu pa ću ti poslati na pm. I daj nekome od prijatelja, rodbine, ukućana da ti to napravi.

 Pridruzujem se zahtjevu za link na firmware za 55u7a. Molim te sibni i meni na pm... 

 Samo jedno pitanje:

To je update 1008, kod mene je trenutno 0413 i uopce mi ne nudi nadogradnju. Sta je onda sa update-ovima izmedju toga?

Recimo 05xx, 06xx itd. 

Da li taj zadnji obuhvaca sve prethodne? Ili bi trebalo pokupiti i sve druge?

Da li znas mozda koji je kontakt hisense-a za nase podneblje? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...
bogy333 kaže...

Ljudi hvala vam na podršci i savjetima i već sam prednaručio HISENSE H55U7A kad je u Elipsa u Splitu osvanila akcija -15% na Samsung...otkazao narudžbu i uzeo

SAMSUNG UE55NU8002TXXH za 5995kn

Tv 2018g model,100 herza,djeluje vrhunski...bio i Hisense pored njega...nekako onako laički,djeluju ko Mercedes i Opel a razlika samo 1000kn....QLED je bio još 1000 skuplji ali odlučio sam se na seriju 8 jer što više dođem do mgične 10ke onda OLED ide 10000%....čim je raspakiram dajem dojmove!

HVala još jednom!Nadam se da nisam pogriješio u odabiru!

 jel ide 5g garancije ili 2g...

 5g garancije je za sve modele

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...

ja sam otišao danas po samsung 55g6f u elipso, no situacija je takva da u svim elipso dućanima imaju samo po 1 komad i to onaj izložbeni, pa sam mjerkao hisense 55u7a i onda uzeo samsung 55nu8002...i sad već tri sata gledam tv, stvarno sam jako zadovoljan, slika obične antene je odlična...mislim da vrijedi 5950 kn...

 Doslovno smo isti životni put danas imali....slika je nevjerojatna i nemože se usporediti s Hisenseom 55u7a...nekažem da je on loš odabir ali definitivno je ovo puno bolji izbor.Tv izgleda predobro

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo se cini isplativo...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ove postavke mi odgovaraju za NU8002. Kad potpuno isključim, čini mi se lošije.
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da neki spominju neke njemaćke trgovine konkretno media markt i saturn,pa me zanima kako rješavaju dostavu iz Njemačke jer ovi ne dostavljaju u Hrvatsku? I ja mjerkam tv iz Njemačke.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako sam ne odes po tv u njemacku ili austriju tesko ti je to izbedivo.Imas onaj gamingoase.de koji salje, ali cijene im nisu bas prejeftine.To ti je vise manje utopija osim ako si spreman ici po tv.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice