Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.924
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Akcija, rasprodaja modela 2018.

Sve je novo u kutiji zapakirano.

I te priče da ne valja kut gledanja su gluposti.

Tko gleda iz kuta od 30 + stupnjeva?

Onaj tko kupi ips Tv za gledanje filmova i serija nema pojma kako slika treba izgledati. Možeš ti upaliti neko ambi svijetlo ali to i dalje ne pomaže ništa kad ekran ne može prikazati crnu boju.

Ips ekran ima smisla ako se Tv postavlja u birtiji ili kladionici.

Ovo je niže je više od 30 stupnjeva.

 Daj se malo saberi prije nego što počneš pisat takve gluposti ...

 

Samo ću ti reć da je danas 2019 odnosno modeli 2018 a IPS izmišljen prije 10+ godina ... i da si još jednom pogledaš ovaj video ...

 

prednost IPSa nije samo u kutu gledljivosti ...

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...
Crt True Colors kaže...
Kakve to ima veze u nižoj klasi??

 O čem ti pričaš? Kaj misliš da u nižoj klasi iza baterijom netko svijetli?

 

Bravo, mali, samo tako nastavi.
Ovdje si novo otkriće za spoznaju. :)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Ja nebi ni gledao tog LG-a s obzirom na cijenu NU8002.

 

usporedba

 

55NU8002

 Usporedba je vezana uz sk8100 i 55NU8002, a ne SK8500 i NU8002.

SK8500 je SK9000 serija u Americi, a europski SK8100 je ekvivalent SK8000 u Americi.

Just my two cents, da ne bi bilo zabune....

Edit:Pardon, vidim da je već odgovoreno :-) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 1:10 (Pasjiskot).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MR10 kaže...

Koja verzija je update?

Meni tv ne nalazi dostupan update

 idi na OVU stranicu, upiši broj modela i skini najnoviji firmware te ga instaliraj na USB stick u folder kojega ćeš nazvati točno ovako LG_DTV

automatski će krenuti nadogradnja.

 

ako firmware ne staviš u taj folder s točno tim nazivom NEĆEŠ moći pokrenuti nadogradnju.

 

(Tv uvijek kasni s traženjem nadogradnje, zato je bolje ručno ažurirati)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 9:46 (Anđeo bez falinge).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Imam još jedno pitanje prije završne kupnje tv

Odlucio sam se za LG UK6950 

Model 65" je IPS panel dok je model 70" VA panel.

Gledao bi SD kanale i Iptv. Šta mi je bolji odabir.

HVALA

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako puno gledaš filmove U MRAKU uzmi VA panel, a ako gleda tv više članova kućanstva iz raznih kuteva i ne gledaju tv u mrklom mraku uzmi IPS.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Razlika izmedju samsung q8dn i q8fn

pozdrav,

 

mozete li mi pomoci i napisati koja je razlika izmedju ova dva modela (osim cijene :) )

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q8DNATXXH/

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe55q8fn-2018.html

 

hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

C8 u Elipsu 10800 i ak se na njuškalu kupe bonovi 10% ispada 9720. 

 

Dal nekog zanima Samsung MU8000 55"? Ak ga uspijem prodat onda u ponedjeljak uzimam C8 definitivno.

 

Uz MU8000 poklanjam podršku za DTS 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 10:36 (gocc01).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Razlika izmedju samsung q8dn i q8fn
MrPingu kaže...

pozdrav,

 

mozete li mi pomoci i napisati koja je razlika izmedju ova dva modela (osim cijene :) )

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q8DNATXXH/

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe55q8fn-2018.html

 

hvala

 Ovako nabrzinu, DN je FALD, FN je edge pozadinsko osvjetljenje.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onda da gledam između

Lg 65"uk6950 i

Sony kd65xf7596

Di je bolja slika u SD i IPTV

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Onda da gledam između

Lg 65"uk6950 i

Sony kd65xf7596

Di je bolja slika u SD i IPTV

 Sony je svakako bolji odabir:) Svi Lg modeli, izpod modela SK8500 su loši.. I konkurencija u tom rangu, nudi osjetno više što se tiče kvalitet slike..

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Pozdrav

Imam još jedno pitanje prije završne kupnje tv

Odlucio sam se za LG UK6950 

Model 65" je IPS panel dok je model 70" VA panel.

Gledao bi SD kanale i Iptv. Šta mi je bolji odabir.

HVALA

 

 Budes pozalio odabir za bilo koji od ta dva, niti jedan se bas nije iskazao kvalitetom prikaza.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Onda da gledam između

Lg 65"uk6950 i

Sony kd65xf7596

Di je bolja slika u SD i IPTV

 SD je nažalost sranje na svima jer je signal loš i komprimiran. OK, etabliranije marke će to odrađivati bolje, ali ne možeš dobiti nešto iz ničega. IPTV isto tako, zavisi kakova je kvaliteta materijala koji ti puštaju.

Jednako tako, postoji "zamka" u tome što na manjoj dijagonali SD kanali izgledaju "bolje", dok se na većoj više vide greške i slično. Ali slika je zapravo iste (ne)kvalitete.

 

Tako da "bolji" TV možeš jedino kupiti za dosta više novaca, iako će i on prikazivati SD vrlo slično, a onda se postavlja pitanje da li ti je to na kraju trebalo uopće. Eh sad...

 

Pošto je cijeli ovaj proces nabavke TV-a zapravo jedan veliki glavoboljac, dosta ovisan o osobnim preferencama, tj. subjektivnom dojmu, ja preporučam da odrediškoji panel trebaš (IPS/VA), veličinu s obzirom na sobu/poziciju, odabereš recimo dva brenda koji te zanimaju i pogledaš u dućanu/na webu kako funkcioniraju OS i slično. Koji ti se više svidi kupiš i gotovo. Jer ako zagnjuriš u dubinu tu nema kraja, kao ni u Hi-Fi ili Video svijetu. A hiperbole kako je neki puno bolji od drugog, a tebi je realno razlika 10% će te samo izluditi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 14:03 (Mad Ant).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Onda da gledam između

Lg 65"uk6950 i

Sony kd65xf7596

Di je bolja slika u SD i IPTV

 Ovdje si pogledaj:)

 

https://www.tek.no/artikler/samletest-65-tommers-tv-er/439093

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledajuci malo usporedbu nu8002 i q6fn na rtings, po njihovima testovima ovaj nu8002 je bolji po pitanju uniformiranosti ekrana ako sam dobro skuzio te testove. Neznam jel to ovisi o primjerku testiranom ili o cijelim serijama. Vidim da su trenutno oba modela na akciji tu kod nas. Citajuci po temi uglavnom se svi slazu da su po kvaliteti i specifikacijama podjednaka ta dva modela. Sad, neznam ako bi uzimao neki od ta dva koji uzet, a da ima sto manje dse-a , bandinga i ostalog da mi to sto manje bude vidljivo recimo kod gledanja nogometa gdje to bude dosta izrazeno na panelima koji imaju problema sa tim. Da li je to lutrija ili bas ima da neka serija ima manje neka vise problema sa tim.

Hvala svima na savjetima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 14:11 (bero666).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

Zanima me koji bi trenutno bio neki best buy 55" Tv do 7000kn (moze plus par stotina kuna)

 

Tv ce se koristiti za vise manje sve osim za gaming.

 

Pretpostavljam da ce se mrvicu vise koristiti navečer (s obzirom na radno vrijeme).

Kutna garnitura je smještena odmah nasuprot tako da ce 98% kut gledanja biti manji od 30% 

S obzirom da necu imati niti jednog IPTV providera (za sada) od TV programa ce se gledati ovi naši zemaljski + ako uspijem ubaciti neku IPTV listu.

 

Ostalo ce se ili streamat sa netflixa ili ce biti spojen vanjski hard/laptop za gledanje filmova i serija.

 

Bitno mi je da se moze skinuti neka aplikacija pa da mogu ubaciti m3u liste (da ne moram jos dodatno kupovati Tv box).

 

Citao sam malo strane recenzije i dosta se spominje Samsung NU8000 serija (search term je bio best Tv underground 1000$)

 

Zanima me ako mi mozete preporučiti par TV-a koje se isplati pogledati i procitati detaljne reviewe.

 

 

Zahvaljujem unaprijed svima na pomoći i savjetu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za tu lovu nu8000 ili q6f.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lost4815152342 kaže...

 ili ce biti spojen vanjski hard/laptop za gledanje filmova i serija.

 

 

 Samo pazi, sa Samsungom bi ti ovo mogao bit problem posto ne podrzava najuobicajeniji format zvuka, DTS. Pa ces morati konvertirati filmove prije gledanja.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
lost4815152342 kaže...

 ili ce biti spojen vanjski hard/laptop za gledanje filmova i serija.

 

 

 Samo pazi, sa Samsungom bi ti ovo mogao bit problem posto ne podrzava najuobicajeniji format zvuka, DTS. Pa ces morati konvertirati filmove prije gledanja.

Je li DTS vezan za određeni video format ili ovisi o ripu filma neovisno o formatu? Što ako puštam film koji ima DTS? Mogu li promijeniti prije gledanja format zvuka ili bi morao raditi to prije nego uopće želim gledati film s nekim softwareom?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
Minneyar kaže...
lost4815152342 kaže...

 ili ce biti spojen vanjski hard/laptop za gledanje filmova i serija.

 

 

 Samo pazi, sa Samsungom bi ti ovo mogao bit problem posto ne podrzava najuobicajeniji format zvuka, DTS. Pa ces morati konvertirati filmove prije gledanja.

Je li DTS vezan za određeni video format ili ovisi o ripu filma neovisno o formatu? Što ako puštam film koji ima DTS? Mogu li promijeniti prije gledanja format zvuka ili bi morao raditi to prije nego uopće želim gledati film s nekim softwareom?

 Pise ti u opisu filma, obicno u naslovu, dal sadrzi DTS. Neki sadrze vise formata zvukova pa mozes switchati na drugi pa bude ok - ali ako je DTS jedini, onda dobijes poruku audio format not supported i nemas zvuka, pa moras prije konvertati.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ne brini za to, vecina(99%) tih ripova ima više oopcija zvuka, dts i dd.

Uostalom ako slušaš na zvučnike od TV-a sve radi, jedino ne radi DTS na HDMI ARC radi propusnosti.

Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

osim konvertiranja filmova postoji li neki zaobilazan put da se ovo riješi? čitao sam da neki spominju korištenje TV Boxa (što sam nekako htio izbjeći) drugi kao rješenje spominju kupnju AV receivera (što mi je pak ekstra trošak koji mi ne treba trenutno).

 

Jer koliko vidim većina BDRip i 4K filmova ima isključivo DTS 5.1 

 

S obzirom da me ples sa zvijezdama, super par i ostale emisije ne zanimaju previše :D nekako mislim da će mi ovo biti big deal

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Ma ne brini za to, vecina(99%) tih ripova ima više oopcija zvuka, dts i dd.

Uostalom ako slušaš na zvučnike od TV-a sve radi, jedino ne radi DTS na HDMI ARC radi propusnosti.

 NETOČNO. Ne radi ni na zvučniku od TV-a, osim ako se automatski prebaci na neki drugi kanal.

lost4815152342 kaže...

osim konvertiranja filmova postoji li neki zaobilazan put da se ovo riješi? čitao sam da neki spominju korištenje TV Boxa (što sam nekako htio izbjeći) drugi kao rješenje spominju kupnju AV receivera (što mi je pak ekstra trošak koji mi ne treba trenutno).

 

Jer koliko vidim većina BDRip i 4K filmova ima isključivo DTS 5.1 

 

S obzirom da me ples sa zvijezdama, super par i ostale emisije ne zanimaju previše :D nekako mislim da će mi ovo biti big deal

 Da, vecina kvalitetnih ripova sadrzi samo DTS / TrueHD/ Atmos, a Samsung nista od toga ne podrzava. Opcija ti je transkodiranje on the fly (Plex/ Serviio), al meni to uvijek steka, iako imam 150 mbit vezu i solidan procesor (i5 4690k 4,4 GHz), tako da ne znam u cemu je stvar s tim. Osobno gledam filmove uglavnom s Netflixa, a inace pokusavam naci rip s odgovarajucim formatom zvuka i uglavnom uspijem; u najgorim slucajevima moram rucno transkodirati prije, ali to mi se dosad dogodilo jednom tak da mi nije neki big deal. Ali ja gledam jedno 1-2 filma tjedno, inace su uglavnom serije na repertoaru, tako da... YMMV

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako onda meni radi, zvuk prebacim na PCM i nikakvih problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
Grga1984 kaže...

Ma ne brini za to, vecina(99%) tih ripova ima više oopcija zvuka, dts i dd.

Uostalom ako slušaš na zvučnike od TV-a sve radi, jedino ne radi DTS na HDMI ARC radi propusnosti.

 NETOČNO. Ne radi ni na zvučniku od TV-a, osim ako se automatski prebaci na neki drugi kanal.

lost4815152342 kaže...

osim konvertiranja filmova postoji li neki zaobilazan put da se ovo riješi? čitao sam da neki spominju korištenje TV Boxa (što sam nekako htio izbjeći) drugi kao rješenje spominju kupnju AV receivera (što mi je pak ekstra trošak koji mi ne treba trenutno).

 

Jer koliko vidim većina BDRip i 4K filmova ima isključivo DTS 5.1 

 

S obzirom da me ples sa zvijezdama, super par i ostale emisije ne zanimaju previše :D nekako mislim da će mi ovo biti big deal

 Da, vecina kvalitetnih ripova sadrzi samo DTS / TrueHD/ Atmos, a Samsung nista od toga ne podrzava. Opcija ti je transkodiranje on the fly (Plex/ Serviio), al meni to uvijek steka, iako imam 150 mbit vezu i solidan procesor (i5 4690k 4,4 GHz), tako da ne znam u cemu je stvar s tim. Osobno gledam filmove uglavnom s Netflixa, a inace pokusavam naci rip s odgovarajucim formatom zvuka i uglavnom uspijem; u najgorim slucajevima moram rucno transkodirati prije, ali to mi se dosad dogodilo jednom tak da mi nije neki big deal. Ali ja gledam jedno 1-2 filma tjedno, inace su uglavnom serije na repertoaru, tako da... YMMV

 
Na LG-u ne radi Atmos. Tako da ne znam koliko su ti TV-i sigurna stvar za playanje sadržaja. Ja sam ljut jer LG oglašava da podržava Atmos, a kad ono samo u Netflixu (pišem za C8).

OK, za razliku od Samsunga podržava DTS ali što mi to vrijedi kad kvalitetni HDR/Dolby Vision ripovi imaju 7.1

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Kako onda meni radi, zvuk prebacim na PCM i nikakvih problema?

 Mozda imas seriju iz 2017 koja je jos podrzavala DTS... i sta tocno mislis pod prebacivanjem zvuka na PCM? Poanta je ako ukopcas eksterni hard i oces pustiti zapis koji ima samo DTS, zvuk ti NECE raditi na serijama iz 2018 i 2019.

 

EDIT: Tako je, pise ti u Moj PC da imas 55KS8002 - model iz 2016. koji ima podrsku za DTS. Tako da nisi zahvacen problemom, al nemoj onda dezinformirati ljude da ce im raditi DTS kad nece.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 12:00 (Minneyar).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja ne znam o čemu vi tu razglabate?

Slušate DTS, Atmos na zvučnicima od TV-a. Da imate neka bjesna kućna kina 7.1 koja podržavaju Atmos onda bi i čuli neku razliku u zvuku.

Ja na 5.1 kućnom kinu čujem da je mala razlika između svih tih formata, koji god da playam, kako ćeš onda čuti na zvučniku od TV-a ili nekom jeftinom sound baru.

 

I u dvije godine od kada ima 4k TV nisam niti jedan film pogledao preko hdd-a.

Sa današnjim brzinama iterneta apsurdno je snimati na neke HDD, kada sav sadržaj na internetu možes stremati u bilo kojoj kvaliteti.

Jučer sam baš stremao film od 70gb na šugavom android boxu koji je jeftiniji od običnog eksternog diska i to bez ijednog problema.

 

Jer kada već daješ tisuća eura za Tv, onda je logično da kupuješ što kvalitetniji Tv sa što kvalitetnijim panelom(po mogućnosti da nije IPS) i nebi trebao biti problem za 50eura upiknuti Amazon fire stick (ili neki drugi 4k box) da na moraš čekati da se nešto skine, pa onda da se to isto snimi kada sve to možeš playati u roku minute.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 12:23 (Grga1984).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E sad, da li se držat nu8002 zbog slike, ili se prebaciti na LG SK8000 seriju pa biti hustle free što se tiče zvuka?

 

ili uložiti još par stotina kuna pa uzeti npr xiaomi box, spojiti ga na samsung, a HDD spojiti na box i tako riješiti problem zvuka?

 

S obzirom na jačinu laptopa i brzinu interneta Plex mi nije opcija :)

 

Ili baciti oko na neku treću opciju (sony možda) koja je unutar budžeta?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemaš šta razmišljati nu8000 je ispod 6000 kn.

Amazon fire stick 4k je oko 500kn i s njim možes streamati(nema potrebe za snimanjem na HDD) bilo koji Torrent ako imaš adekvatnu brzinu interneta.

Instaliraj elementum add-on u kodiu i vozi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

ja ne znam o čemu vi tu razglabate?

Slušate DTS, Atmos na zvučnicima od TV-a. Da imate neka bjesna kućna kina 7.1 koja podržavaju Atmos onda bi i čuli neku razliku u zvuku.

Ja na 5.1 kućnom kinu čujem da je mala razlika između svih tih formata, koji god da playam, kako ćeš onda čuti na zvučniku od TV-a ili nekom jeftinom sound baru.

 

I u dvije godine od kada ima 4k TV nisam niti jedan film pogledao preko hdd-a.

Sa današnjim brzinama iterneta apsurdno je snimati na neke HDD, kada sav sadržaj na internetu možes stremati u bilo kojoj kvaliteti.

Jučer sam baš stremao film od 70gb na šugavom android boxu koji je jeftiniji od običnog eksternog diska i to bez ijednog problema.

 

Jer kada već daješ tisuća eura za Tv, onda je logično da kupuješ što kvalitetniji Tv sa što kvalitetnijim panelom(po mogućnosti da nije IPS) i nebi trebao biti problem za 50eura upiknuti Amazon fire stick (ili neki drugi 4k box) da na moraš čekati da se nešto skine, pa onda da se to isto snimi kada sve to možeš playati u roku minute.

 
Ja recimo ne razumijem ljude koji ne razumiju ako sam kupio recimo OLED da želim pogledati neki film uz Dolby Vision. A uz Dolby Vision uglavnom dolazi Dolby Atmos. Kao što sam već napisao.

Ako sam kupio high-end TV onda ga gledam iskoristiti kako treba.

A što se tiče streama mislim da je to pitanje preference i nema potrebe filozofirati. Recimo možda želiš imati arhivu i onda bez razmišljanja pustiti bilo kada. Recimo i kada internet ne radi kako treba.

I nije mi problem kupiti neki box ali i s njima zna biti problema. Ali to ću sigurn morati napraviti kada složim Atmos sustav.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice