Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.435
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Evo malo friškog dojma o Philipsu, još uvijek sam nabrijan:

 

Naime, starci imaju 7373/12 model, kao neki srednje dobri sa daljincem sa tipkovnicom s druge strane, nije šljuka navodno. I sada, MaxTV HBO GO usluga. Skinem je sa Play storea, aktiviram i proradi normalno. I tada stara pita kako se vratim na klasičnu televiziju, kao što sam joj maloprije pokazao u drugoj sobi na LG 55UK6950 - gdje god da si u nekom trenutku, tipka "home" i LiveTV, nemoš' fulat.

 

Ali ne, na ovom Philipsu mora biti debilana - naime, kada se nalaziš u HBO GO aplikaciji, moraš izaći van iz nje (skroz do "početne" od HBO-a plus sa podpitanjem da li želiš da/ne) i tek onda možeš dalje. Niti jedan gumb na daljinskom, poput "source" gumba, ne funkcionira više u njoj. Nemoj me je**t... Većina funkcija na daljincu u aplikaciji ne radi, uključujući fizičku tipkovnicu na samom daljinskom kada si u search dijelu. WTF?!

 

S obzirom na 3 različita menija na TV-u i ovom totalnom glupošću da ne možeš ništa dok ne izađeš iz aplikacije (iako je Android), stara je vidno ostala zbunjena. Prestrašno

 

BTW, VA panel mu ne pomaže da ne propušta backlight na crnoj.

 
Mad Ant,

lično smatram, a već vidim i sliku, da svi proizvođači TV-a sjede za jednim velikim stolom i dogovaraju se šta i kako da rade tako da jedan drugom ne prave konkurenciju u bilo kom pogledu.

Naprimjer, da se primjetiti da Sony, realno, ima bolju sliku, ali ima vremenski neprikladan daljinski i bagovit OS. Sa druge strane, LG ima odličan i stabilan OS, odličan dizajn, ali za malo novaca ne daje odličnu sliku ..... I tako dalje za ostale proizvođače, da ne nabrajam.

Opet se sve svodi na kompromis koji me navodi na razmišljanje da LG dosta novaca ulaže u programere svog OS-a i na dizajn svojih proizvoda (kao i Samsung), ali opet to sve u nekom rangu cijene za određeni proizvod. Jer, nadam se a se složite samnom, pri kupovini nekog TV-a mi jednim dijelom plaćamo i dizajn istog, a ne samo sliku koju produkuje isti. Mada, to i jeste cilj proizvođača da se nama taj proizvod svidi i dizajnerski, a ne samo tehnološki. 

Sa druge strane, dosta ljudi kupuje stvari na osnovu njihovog izgleda ..... posebno ženski pol. Mada, sve više i mi muškarci postajemo slični navedenima ...... dosta paralela se da provući i ovdje na forumu.

Sve u svemu - psihologija marketinga. Marketing je taj koji je zadužen da nas ubijedi zašto da se odlučimo za kupovinu skupljeg proizvoda od onog koji je nama realno potreban i koji realno zadovoljava naše potrebe. Odgovor je u sitnicama i iz tog razloga enorman broj modela nekog proizvoda koji obavlja osnovnu stvar - radi ono za šta je praktično i namjenjenjen. Mada, i tu ima stvari koje se namjerno rade sa greškom kod jeftinijih modela da bi se kupio skuplji proizvod.
 

   

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 20:30 (Neške).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Malo sam se potrudio pogledat sve bitne recenzije ovog LGSK8500 i u svim recenzijama taj tv ima prođu, ili je vrlo dobro ili odlicno ocjenjen. Nigdje spomena da je IPS neko smece, da ne valja ili da se e.preporucujeShvacam da ima boljih slika, pogotovo kod tog Sonya 9005 al meni je slika na tv-u zaista super, cak ne vidim ni probleme kod crne boje.
Evo jedan review u kojem je tv dobio top ocjene:
http://www.s21.com/lg-55sk8500pla.php

 
martyzd,

pravo pitanje oko te fame sa LG SK serijom je samo u poređenju između LG SK9500 i Sony XF9005 jer su to top modeli i jednog i drugog proizvođača u tom cijenovnom rangu i u toj tehnologiji. Ne možete, a i nije realno, porediti SK8500 sa XF9005 modelom ..... svi već znamo ko u tom poređenju izvuče deblji kraj.

SK8500 treba porediti sa nekim modelom iz serije Sony XF85xx ..... ako ne griješim ???

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 20:31 (Neške).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Ali ne, na ovom Philipsu mora biti debilana - naime, kada se nalaziš u HBO GO aplikaciji, moraš izaći van iz nje (skroz do "početne" od HBO-a plus sa podpitanjem da li želiš da/ne) i tek onda možeš dalje. Niti jedan gumb na daljinskom, poput "source" gumba, ne funkcionira više u njoj. Nemoj me je**t... Većina funkcija na daljincu u aplikaciji ne radi, uključujući fizičku tipkovnicu na samom daljinskom kada si u search dijelu. WTF?!

 

 

Jesi probao držat tipku za izlaz malo duže?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

trebao bi savjet u vezi ovog tv-a:

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat-1.aspx

 

zanima me najviše kvaliteta qled-a za te novce, jel u redu ili da bježim od toga?

tv bi koristio isključivo za filmove i sport, ne gledam domaće programe i ne igram igre.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postoji li kakav promo kod u Svijet medija

 Za Sony tv me zanima

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 23:37 (Dr_Acula_Hr).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...
Mad Ant kaže...

Ali ne, na ovom Philipsu mora biti debilana - naime, kada se nalaziš u HBO GO aplikaciji, moraš izaći van iz nje (skroz do "početne" od HBO-a plus sa podpitanjem da li želiš da/ne) i tek onda možeš dalje. Niti jedan gumb na daljinskom, poput "source" gumba, ne funkcionira više u njoj. Nemoj me je**t... Većina funkcija na daljincu u aplikaciji ne radi, uključujući fizičku tipkovnicu na samom daljinskom kada si u search dijelu. WTF?!

 

 

Jesi probao držat tipku za izlaz malo duže?

 Tipku za "izlaz"?? Drzao sam source malo duze ali nista. Mislim da sam i strelicu za "back" ali nisam siguran. Cak i da radi, opet prekomplicirano za starije (nazalost), a i mene bi iritiralo s obzirom da je to jedna od glavnih funkcija te ju nisam susreo nigdje drugdje na taj nacin....

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
destruct kaže...

trebao bi savjet u vezi ovog tv-a:

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat-1.aspx

 

zanima me najviše kvaliteta qled-a za te novce, jel u redu ili da bježim od toga?

tv bi koristio isključivo za filmove i sport, ne gledam domaće programe i ne igram igre.

 

U redu je tv,za sve navedeno uključujući i igre.Međutim,ima (po meni) veliki nedostatak QLED serije je to što nemaju Dolby podršku,zato sam i odustao od tih modela.To ti i nije toliko bitno ako ne gledaš Netflix odnosno slične sadržaje,ali u budućnosti će biti, vjerujem,to standard za sve nove filmove.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...
destruct kaže...

trebao bi savjet u vezi ovog tv-a:

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat-1.aspx

 

zanima me najviše kvaliteta qled-a za te novce, jel u redu ili da bježim od toga?

tv bi koristio isključivo za filmove i sport, ne gledam domaće programe i ne igram igre.

 

U redu je tv,za sve navedeno uključujući i igre.Međutim,ima (po meni) veliki nedostatak QLED serije je to što nemaju Dolby podršku,zato sam i odustao od tih modela.To ti i nije toliko bitno ako ne gledaš Netflix odnosno slične sadržaje,ali u budućnosti će biti, vjerujem,to standard za sve nove filmove.

 Nema DTS podršku (neće biti zvuka na nekim skinutim filmovima) i neke DIVX-e nece možda htjeti puštati. Tu se misli direktno preko TV-a, morat ćeš neki drugi uređaj/player koristiti, tipa neki Androidbox ili PC.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HDTVTest - LG C9 OLED TV: 2019 Upgrades (HDMI 2.1, Game Mode Calibration) vs 2018 C8

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...
win32 kaže...

Danas odem do Kc u Elipso, a tamo niti jedan LG (jučer je bilo navedeno kako imaju određene modele).

 

Ono što sam vidio je npr. Samsung UE50NU7092UXXH i ima ok sliku tj. za ono malo što sam mogao vidjeti pošto toliko nabriju boje da je uistinu teško za gledati sve one telke. Baš ga pretjeraju s bojama i osvijetljenjem.

 

Drugi model koji mi se čini ok, ali nažalost nisam ga nigdje vidio je LG 49UK6400PLF.

 

Jedan je VA  drugi je IPS i baš taj drugi nisam vidio. 

 

Ima li netko od vas neki od ta dva modela pa da kaže neke svoje dojmove tj. koji bi bio manje zlo? 


win32, 

od Samsunga preporuka za sve modele, ali od serije NU74xx pa nadalje.

Od LG-a opet preporuka za model UK6750 ..... mislim da je približno iste ili male razlike u cijeni u odnosu na navedeni.  

 Iskreno, Samsung mi je imao ok sliku (ali teško je to vidjeti u trgovini na nabrijanom demo videu uz one užasno nabrijane postavke).

Taj Samsung bi uistinu uzeo da nema jednu, meni osobno jako veliku manu preko koje mi je ipak teško preći, a to je nedostatak podrške za DTS. 

Gotovo svaki 1080p pa na dalje film koji se nalazi na HDbits ili npr  PTP ima DTS kao audio pa samim time nažalost brišem TV iz odabira. Da bar ima nekih naznaka oko nekog updatea s podrškom za DTS, ali sumnjam. 

Tako da mi sada ostaje ili taj LG LG 50UK6750 ili navedeni LG 49UK6400PLF.

 

Ovdje je usporedba oba modela pa ako netko može baciti oko:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/bb836ca05

 

Jedan je VA, drugi IPS. 

 

Ovo je ista drama kao kod monitora tj. još je gore u nekim situacijama. :) 

 

Da, cijenom su tu negdje tj. 100kn više-manje. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...

 zato postoje recenzije, savjeti forumaša, proba u trgovini i ako ništa drugo - web narudžba s pravom povrata robe u 14 dana

dakle, potpuno isto kao i za sve druge, pa i ips televizore na kojima također nemereš riskirat loš panel i dobiti probijanje svjetla i ostala ips veselja, jel

sve ostalo je bespotrebno filozofiranje, kao ips kupuješ bez rizika, a va je kao rizik... budaleština

čitaj s razumijevanjem.

pisao sam o kutu gledanja gdje s LG IPS televizorom od 4500 kn sigurno neću kiksati.

 a volio bih vidjeti bilo koji panel u tom cjenovnom rangu koji nema na nekim mjestima probijanje poz.osvjetljenja. taj koji ga dobije je dobio na lotu.

ima Va panela gdje su kutevi gledanja vrlo dobri ali su meni tada bili preskupi za svrhu kojoj bi takav tv bio namijenjen.

 

misliš da je meni iz Osijeka lako vratiti tv u npr Santa domenicu koja nema ispostavu u Osijeku.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
win32 kaže...

 

 Iskreno, Samsung mi je imao ok sliku (ali teško je to vidjeti u trgovini na nabrijanom demo videu uz one užasno nabrijane postavke).

Taj Samsung bi uistinu uzeo da nema jednu, meni osobno jako veliku manu preko koje mi je ipak teško preći, a to je nedostatak podrške za DTS. 

Gotovo svaki 1080p pa na dalje film koji se nalazi na HDbits ili npr  PTP ima DTS kao audio pa samim time nažalost brišem TV iz odabira. Da bar ima nekih naznaka oko nekog updatea s podrškom za DTS, ali sumnjam. 

Tako da mi sada ostaje ili taj LG LG 50UK6750 ili navedeni LG 49UK6400PLF.

 

Ovdje je usporedba oba modela pa ako netko može baciti oko:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/bb836ca05

 

Jedan je VA, drugi IPS. 

 

Ovo je ista drama kao kod monitora tj. još je gore u nekim situacijama. :) 

 

Da, cijenom su tu negdje tj. 100kn više-manje. 

 A pazi sad drame, LG za 50" uzima VA panele od drugih (Sharp, Samsung, AU Optronics) i ne znaš točno koji. Utoliko ne znaš da li je isti/sličan/bolji panel u recimo 50" UK6300/UK6470/UK6950

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG Display Crystal Sound 8K OLED - Hands On at CES 2019

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A jebes ga ako ti je kut gledanja jedini faktor, onda uzmi oled jer i ips ima taj problem, samo koji stupanj manje.
I sad ispada da s va panelom moras kutomjerom odredit tocnih 90 stupnjeva otkud ces sam gledat tv, a svi ostali ukucani lijevo i desno od tebe na kaucu ce imat ispranu sliku. Za takve gdje ukucani gledaju tv samo i sto vise iskosa, najbolje je svakom kupit svoj tv, lakse nego babu preselit iz fotelje za koju je zacrtala da tv mora gledat sto vise iskosa, jer to joj je valjda pernar prepisao da je zracenje iz tva ne udara direktno
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
gocc01 kaže...
Mad Ant kaže...

Ali ne, na ovom Philipsu mora biti debilana - naime, kada se nalaziš u HBO GO aplikaciji, moraš izaći van iz nje (skroz do "početne" od HBO-a plus sa podpitanjem da li želiš da/ne) i tek onda možeš dalje. Niti jedan gumb na daljinskom, poput "source" gumba, ne funkcionira više u njoj. Nemoj me je**t... Većina funkcija na daljincu u aplikaciji ne radi, uključujući fizičku tipkovnicu na samom daljinskom kada si u search dijelu. WTF?!

 

 

Jesi probao držat tipku za izlaz malo duže?

 Tipku za "izlaz"?? Drzao sam source malo duze ali nista. Mislim da sam i strelicu za "back" ali nisam siguran. Cak i da radi, opet prekomplicirano za starije (nazalost), a i mene bi iritiralo s obzirom da je to jedna od glavnih funkcija te ju nisam susreo nigdje drugdje na taj nacin....

 

Tipku za povratak u prethodni meni, ne znam kak je na Philipsu i ima li takva tipka al mora bit neka "back" (?) Kod mene na Samsungu se normalno vraćam unazad sa back/previous ali ako tipku držim dvije tri sekunde odmah izađe iz bilo koje aplikacije neovisno u kojem sam podmeniju i dal aplikacija normalno radi ili se zbrejkala.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
win32 kaže...

 

 Iskreno, Samsung mi je imao ok sliku (ali teško je to vidjeti u trgovini na nabrijanom demo videu uz one užasno nabrijane postavke).

Taj Samsung bi uistinu uzeo da nema jednu, meni osobno jako veliku manu preko koje mi je ipak teško preći, a to je nedostatak podrške za DTS. 

Gotovo svaki 1080p pa na dalje film koji se nalazi na HDbits ili npr  PTP ima DTS kao audio pa samim time nažalost brišem TV iz odabira. Da bar ima nekih naznaka oko nekog updatea s podrškom za DTS, ali sumnjam. 

Tako da mi sada ostaje ili taj LG LG 50UK6750 ili navedeni LG 49UK6400PLF.

 

Ovdje je usporedba oba modela pa ako netko može baciti oko:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/bb836ca05

 

Jedan je VA, drugi IPS. 

 

Ovo je ista drama kao kod monitora tj. još je gore u nekim situacijama. :) 

 

Da, cijenom su tu negdje tj. 100kn više-manje. 

 A pazi sad drame, LG za 50" uzima VA panele od drugih (Sharp, Samsung, AU Optronics) i ne znaš točno koji. Utoliko ne znaš da li je isti/sličan/bolji panel u recimo 50" UK6300/UK6470/UK6950

 E, ali sada gledam specifikacije i kakve gluposti, ispada da su oba modela IPS, a na Display Specifications webu za 6750 stoji da je VA!? Sada  je li IPS ili VA?

Koji užas! Koliko se sjećam, te fore oko kemijanja displaya tj. panela su bile užasno izražene kod Samsunga s modelom monitora 2232BW. Toliko različitih panela je bilo u istom modelu da su kasnije (ako se dobro sjećam) na istom modelu onemogućili uvid u to od kuda je panel  Imao sam dva 2232BW monitora kod kuće  dva različita panela i dvije totalno različite slike.

Sada sam s ovom telkom bio uvjeren kako je u pitanju VA, a sada se okolo spominje IPS.

Ima li netko ovdje taj TV pa da kaže koji je panel u igri? 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
destruct kaže...

trebao bi savjet u vezi ovog tv-a:

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat-1.aspx

 

zanima me najviše kvaliteta qled-a za te novce, jel u redu ili da bježim od toga?

tv bi koristio isključivo za filmove i sport, ne gledam domaće programe i ne igram igre.

 

Posalji ti njima lijepo upit na mail prvo.
Desno dolje ispod cijene ne pise da je igdje dostupan. Ja sam tako narucio 2 TVa kod njih u zadnjih mjesec dana i 2 puta su mi stonirali racun jer "TV nije dostupan" iako im to na webu nigdje nije pisalo. 
Navodno desno ispod kosarice i onih reklama za rate mora pisat dostupnost u odredenoj poslovnici 

Mame te kreteni sa "velikim" popustima i jos 10% preko newslettera, a ustvari kurca nemaju na raspolaganju osim izlozbenih primjeraka. Vec me lagano frustriraju 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 1:53 (DariX).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
win32 kaže...

 E, ali sada gledam specifikacije i kakve gluposti, ispada da su oba modela IPS, a na Display Specifications webu za 6750 stoji da je VA!? Sada  je li IPS ili VA?

Koji užas! Koliko se sjećam, te fore oko kemijanja displaya tj. panela su bile užasno izražene kod Samsunga s modelom monitora 2232BW. Toliko različitih panela je bilo u istom modelu da su kasnije (ako se dobro sjećam) na istom modelu onemogućili uvid u to od kuda je panel  Imao sam dva 2232BW monitora kod kuće  dva različita panela i dvije totalno različite slike.

Sada sam s ovom telkom bio uvjeren kako je u pitanju VA, a sada se okolo spominje IPS.

Ima li netko ovdje taj TV pa da kaže koji je panel u igri? 

 ?? Ne znam gdje si pročitao da je 50UK6750 IPS, ali svugdje ili piše direktno ili daje naznaku poput "direct backlight" da je VA. Pitanje je da li je isti panel u 50" 6XXX seriji

 

Samsung ima te fore i kod televizora BTW...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 13:42 (Mad Ant).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji oda ova 2 tva da kupim ? Znam da su stari,ali dobijam ih povoljno a ne treba mi bolji,cijena je ista

Oba su u odlicnom stanju,bez ogrebotina i slicno

 

Medion MD30466 AT-A ili Vivax 32le74

 

Medion je full hd,ali mi se cini nekako mali naspram vivaxa

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja gledam taj LG uk6750 i nije mi jasno koji panel ima.

Ne znam koliko je ovo pouzdano ali i tu piše IPS edge led.

https://infogram.com/lg-2018-tv-line-up-1h9j6qmxv1dy4gz

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy Lenard kaže...

Koji oda ova 2 tva da kupim ? Znam da su stari,ali dobijam ih povoljno a ne treba mi bolji,cijena je ista

Oba su u odlicnom stanju,bez ogrebotina i slicno

 

Medion MD30466 AT-A ili Vivax 32le74

 

Medion je full hd,ali mi se cini nekako mali naspram vivaxa

 

 

 Ja neznam tko to još kupuje....kad čujem medion slabo mi dođe...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Antonio3003 kaže...

I ja gledam taj LG uk6750 i nije mi jasno koji panel ima.

Ne znam koliko je ovo pouzdano ali i tu piše IPS edge led.

https://infogram.com/lg-2018-tv-line-up-1h9j6qmxv1dy4gz

  Zaboravio si pogledati što piše ispod tablice pod zvjezdicom:

 

"* VA LCD panels in 70/50" UK69 + 50" UK67 + 50" UK65 + 50" UK64 + 50" UK63"

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
win32 kaže...

 A pazi sad drame, LG za 50" uzima VA panele od drugih (Sharp, Samsung, AU Optronics) i ne znaš točno koji. Utoliko ne znaš da li je isti/sličan/bolji panel u recimo 50" UK6300/UK6470/UK6950

 E, ali sada gledam specifikacije i kakve gluposti, ispada da su oba modela IPS, a na Display Specifications webu za 6750 stoji da je VA!? Sada  je li IPS ili VA?

Koji užas! Koliko se sjećam, te fore oko kemijanja displaya tj. panela su bile užasno izražene kod Samsunga s modelom monitora 2232BW.Toliko različitih panela je bilo u istom modelu da su kasnije (ako se dobro sjećam) na istom modelu onemogućili uvid u to od kuda je panel  Imao sam dva 2232BW monitora kod kuće  dva različita panela i dvije totalno različite slike.

Sada sam s ovom telkom bio uvjeren kako je u pitanju VA, a sada se okolo spominje IPS.

Ima li netko ovdje taj TV pa da kaže koji je panel u igri? 

Zakaj si ti zapel za LG kao sivonja, pa izaberi drugi TV brend/model ili gdje 100% znaš da se koristi VA LCD panel.

 

LG realno nikad niti nije proizvodil bilo kakve VA LCD panele.PC Monitor ili TV, LG več godinama proizvodi samo TN/IPS LCD panele i jasno OLED zaslone.Vezano za dolnje linkove, tam sam ja večinom mislil na PC monitor LCD panele.Na TV VA LCD panelima i Sharp je isto prilično jak igrač, ali opet znatno manji od ostale ekipe kao Benq/AU Optronics ili Chimei Inoolux itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/panasonic-4k-oled--bug-ga-isprobao/229784.aspx?page=0&jumpto=4771030&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=194&jumpto=4905234&sort=asc&view=flat

 

 

 

Kaj se tiče starog Samsunga 2232BW, i ja imam taj monitor ali več dost godina spava u ormaru.Jasno unutra je original Samsung TN panel, ili ja sam prije kupnje dobro debelo istražival pa nisam ugazil u govno.

Antonio3003 kaže...

I ja gledam taj LG uk6750 i nije mi jasno koji panel ima.

Ne znam koliko je ovo pouzdano ali i tu piše IPS edge led.

https://infogram.com/lg-2018-tv-line-up-1h9j6qmxv1dy4gz

 Prema LG-u 65/55/43 veličine su IPS LCD panel, dakle biži od njih kao vrag od tamjana.Kaj se tiče 50 veličine vidi vraga, nema ništa o čemu se radi jel to IPS ili kaj hrastova bukva=LG se igra skrivača.LG očito ne želi napisat, ili ih je sram da eto 50 veličina koristi VA LCD panel.

 

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-43UK6750PLD

 

Još jedan primjer druga serija, opet isto za 70 i 50 veličinu opet nema detalja jel to IPS ili VA LCD panel, ili friška bukva itd.

 

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-70UK6950PLA

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat

 

Prosječan kupac je vrlo neupučen, i večinom nema poima o raznim bitnim detaljima ili razlici između LCD panela.Najbitnije da je 4K i što veči, sve ostalo je nebitno u očim slabo upučenog kupca.Baš zato večina TV brendova na svojim internet stranicama za dosta modela(gornji LG primjer) uopče ne navodi LCD panel specifikacije.Večinom se uopče ne spominje jel to IPS ili VA LCD panel, pa kupac nema za čime goglat to je glavna namjera ovakvih smicalica.Ipak živim u teškom konzumerizmu, dakle proizvođači/brendovi koriste razne smicalice i to radi prodaje što više komada razne elektronike ili televizora itd.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 15:22 (rambox).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG u seriji 6 u sve televeizore osim 50"/70" stavlja vlastite WRGB IPS panele. 50"/70" su nestandardne veličine koje je do sada najviše koristio Panasonic i nešto manje Sharp i prvenstveno radi njih postoje Samsung 50" paneli. AUO i Sharp nisu toliko lošiji da bih ih automatski diskvalifikacirao. Vjerojatno radi smanjenog interesa za televizore kod Panasonica ostalo je viška panela uz solidne popuste pa je dosta proizvođača uvelo 50" u svoju ponudu. Do sada nisam nigdje pročitao da postoje 50"/70" IPS paneli i svi imaju punu RGB matricu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 15:39 (Leon4rdo).
 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Antonio3003 kaže...

I ja gledam taj LG uk6750 i nije mi jasno koji panel ima.

Ne znam koliko je ovo pouzdano ali i tu piše IPS edge led.

https://infogram.com/lg-2018-tv-line-up-1h9j6qmxv1dy4gz

 
Tako se navodi i na njihovom sajtu vezano za ovaj model.

Evo isječak specifikacija :

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 15:49 (Neške).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovde imate najpreciznije inaće o specifikacijama TV-a

https://www.displayspecifications.com/en

pa tako i za ovaj LG:

https://www.displayspecifications.com/en/model/1ab11269
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, planim uzeti 50" smart Tv 4k, ali sam u dilemi koji izabrati.Isao bih do nekih 500eura (ne više ).Gledao sam između 3 rivala Samsunga, LG i Philips.E sad jedino Samsung daje 2 godine garancije, a ova dva po 5 godina.Cijene su tu gore u par Eura veće/manje.Koja od ova tri izabrati ili imate preporuku za drugi ? Hvala.



LG 50UK6300MLB


Samsung 4K 50" 50NU7022



Philips 4K 50" 50PUS6162



Naglašavam da moraju imati wifi(smart), 4k i 50incha.
ne znam nista, ali ću naučiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Ovde imate najpreciznije inaće o specifikacijama TV-a

https://www.displayspecifications.com/en

pa tako i za ovaj LG:

https://www.displayspecifications.com/en/model/1ab11269
Stavio je kolega gore već taj link, ali ti podaci se razlikuju od podataka proizvođača. I kome sad vjerovati?
Iako meni treba Tv za spavaču sobu pa nije ni toliko bitan panel ni kut gledanja ali htio bi znati što kupujem. Kad si malo razmislim taj mi je i preskup za to što mi treba, ali tražim neki best buy.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
picajzla0707 kaže...

 zato postoje recenzije, savjeti forumaša, proba u trgovini i ako ništa drugo - web narudžba s pravom povrata robe u 14 dana

dakle, potpuno isto kao i za sve druge, pa i ips televizore na kojima također nemereš riskirat loš panel i dobiti probijanje svjetla i ostala ips veselja, jel

sve ostalo je bespotrebno filozofiranje, kao ips kupuješ bez rizika, a va je kao rizik... budaleština

čitaj s razumijevanjem.

pisao sam o kutu gledanja gdje s LG IPS televizorom od 4500 kn sigurno neću kiksati.

 a volio bih vidjeti bilo koji panel u tom cjenovnom rangu koji nema na nekim mjestima probijanje poz.osvjetljenja. taj koji ga dobije je dobio na lotu.

ima Va panela gdje su kutevi gledanja vrlo dobri ali su meni tada bili preskupi za svrhu kojoj bi takav tv bio namijenjen.

 

misliš da je meni iz Osijeka lako vratiti tv u npr Santa domenicu koja nema ispostavu u Osijeku.

 Mi u Osijeku smo kao u Sjevernoj Koreji.

Ja sam htio uzeti sony xf9005 u Svijet medija pa još važem.

pretpostavljam da u slucaju nekog kvara u jamstvenom roku ne moram slati njima tv nazad nego da se obratim ovlastenom Sony servisu u Osijeku

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...
Antonio3003 kaže...

I ja gledam taj LG uk6750 i nije mi jasno koji panel ima.

Ne znam koliko je ovo pouzdano ali i tu piše IPS edge led.

https://infogram.com/lg-2018-tv-line-up-1h9j6qmxv1dy4gz

 
Tako se navodi i na njihovom sajtu vezano za ovaj model.

Evo isječak specifikacija :

 Na kojoj to LG stranici gledaš, tj. koja zemlja? Ja ne nalazim ni na UK niti na USA (nema uopće)...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice