Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.145.530
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...

da, to sam mislil kaj je pixel napisao, da je vjerojatnost da će više qleda izdržat duže nego oleda, ne na kvalitetu izrade samog tv-a...

 Viš, ja bih se kladio na oled-a :)

qled ima pozadinsko osvjetljenje od 480 zona, svaka zona ti je jedan mali modul sa svojom elektronikom i ledcama koje daju svjetlo. Statistički je tu več daleko veća šansa da će jedan krepat, a dovoljno je da jedan krepa da ti skupi tv postane neupotrebljiv. Ok, radit će ostali , ako ti en smeta da nemaš malog komadića slike :)  Koliko je eško zamijeniti krepani modul nemam pojma, vjerojatno zeznuto s obzirom na ulogu i poziciju unutar tva.

Kod oled pak ne oćekujem da se ekran pokvari , može otići elektronika koja pogoni ledice, ali onda ode ili sve ili ništa, i ta se elektronika daleko lakše zamijeni. 

Kod oleda se samo troše pixeli, ne crkavaju (osim inicijalne proizvodne greške), a ako koji i crkne nije uočljivo.

I ovih 100000 sati bilo za bijeli pixel ili ne, to ne znači da nakon toga ekran ne valja, to znači de će mu intenzitet pasti na pola ! A kako recimo C8 ide i do 900 nits, to znači da nakon 100000 sati imaš oko 400 nits.

Treba napomenuti da su testovima simulirani uvijeti rada preko 5 godina (ako se koristi tv 4-5 sati na dan) i nije bilo nikakvog gubitka vršne svjetline, a radi se o starim lg B6 oledima

11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...

da, to sam mislil kaj je pixel napisao, da je vjerojatnost da će više qleda izdržat duže nego oleda...

 i opet, još uvijek nemamo pravih podataka, a kamo li statistiku s većim uzorkom da bi mogli govoriti čak i o vjerojatnosti

isto tako ja mogu napisati obrnuto - da je veća vjerojatnost da će ti oled izdržati više od qleda i obzirom na manjak informacija jednako sam u pravu kao i ti

 

zato ne treba uopće to unositi kao neki faktor, jer kad izneseš tvrdnju da je qled u prednosti što se tiče izdržljivosti i tamo neke tehnologije izrade (štogod to značilo), a ustvari nemaš ništa što bi to potkrijepilo, onda samo pokušavaš banalizirati činjenicu da oled ima bolji prikaz

dakle oled je bolji, kad dobijemo neke konkretne podatke i statistiku onda se tek može govoriti o nekim drugim prednostima za ovog ili onog, a to može biti baš obrnuto od ovoga što si tvrdio

 

i na kraju, obzirom da 12-satnim korištenjem tih 100.000 sati bilo oleda bilo qleda nećeš dosegnuti niti za 20 godina i da će prije toga u većem broju slučajeva crknut nešto drugo od elektronike, sasvim je to nebitno za većinu korinika

 

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

QLED je bolji jer Samsung daje desetogodišnju garanciju da neće biti burn in-a 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad je cijena ovog Samsung QLED TV Q9FN  od 55"  negdje oko 14000kn jel ima šanse da to još padne za pola godina tamo do na ljeto negdje ko i ovi najbolji LG C8 OLED na bar 9-10k Kn  šta mislite?

To bi bio jako dobar TV za tu cijenu sad je definitivno preskup za moje("naše") prilike ali 9-10k bi se moglo isprsit.

Kaj velite...

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 12:56 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

QLED je bolji jer Samsung daje desetogodišnju garanciju da neće biti burn in-a 

 ae, tako i tesla može biti bolja od mercedesa jer može dati desetogodišnju garanciju na klipove i karike koje i nema

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Sad je cijena ovog Samsung QLED TV Q9FN  od 55"  negdje oko 14000kn jel ima šanse da to još padne za pola godina tamo do na ljeto negdje ko i ovi najbolji LG C8 OLED na bar 9-10k Kn  šta mislite?

To bi bio jako dobar TV za tu cijenu sad je definitivno preskup za moje("naše") prilike ali 9-10k bi se moglo isprsit.

Kaj velite...

Hm, sve je moguće. Ja sam tako ganjao dobar dio prošle godine 55" Sony XE9305 kojem je cijena u startu bila koma ko i Q9FN veći dio prošle godine, pa je pala na ~12-13k kn što je bilo odlično za taj model, da bi ga na kraju Harvey Norman i BigBang prodavali za oko 9k kn dok ga nisu rasprodali. Ako ostane gdje kakav komad, hm, možda. Inače taj bi Q9FN bio jako dobar televizor da podržava Dolby Vision i DTS. Bez toga je IMHO besmislen za taj rang cijene bilo kome ko recimo gleda Netflix i filmove s DTS zvukom.

Deckard
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bogami, ja bio pre manje od mesec dana u Skoplju (pisao sam o tome), da bih gledao uzivo C8 i video da li mi se isplati da sa Samsunga MU9002 i LG SK8500, predjem na C8 i ispruzim se 2500e, ali kada sam video ovaj Q9, nije me ostavio ravnodusnim i video materijal koji sam poneo na testiranje, na Q9 je bio nesto ispred C8, ali napomenuo sam da sam testiranje i podesavanja radio u dosta osvetljenoj prostoriji, pa je zato i Q9 bio dominantniji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

Bogami, ja bio pre manje od mesec dana u Skoplju (pisao sam o tome), da bih gledao uzivo C8 i video da li mi se isplati da sa Samsunga MU9002 i LG SK8500, predjem na C8 i ispruzim se 2500e, ali kada sam video ovaj Q9, nije me ostavio ravnodusnim i video materijal koji sam poneo na testiranje, na Q9 je bio nesto ispred C8, ali napomenuo sam da sam testiranje i podesavanja radio u dosta osvetljenoj prostoriji, pa je zato i Q9 bio dominantniji.

 To je tocno, q9 izgleda dominantnije u direktnoj usporedbi jer ima vecu vrsnu svjetlinu i bolji color volume i izgkeda atrakrivnije.

Problem je sto samsung to zlorabi pa je tv inicijalno podese da izgleda atraktivno, ali neprecizno.

Tko trazi sto tocniju reprodukciju, samsung nije dobar izbor. Ali tko voli atraktivniju sliku i nije mu bitno ako je nesto nepreciznija, samsung je ok izbor.

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze preporuku za tv do 50incha za cca 3500kn? Za starije je ljude, bitno da je ok i da ima dovoljno garancije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stryder kaže...

Pozdrav, moze preporuku za tv do 50incha za cca 3500kn? Za starije je ljude, bitno da je ok i da ima dovoljno garancije.

 LG 50UK6470 - cca 3500kn, ima klasični daljinski što je bolje za starije:

 

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-50UK6470PLC

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+50UK6470

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 8:51 (Mad Ant).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav ekipa,

odlučio sam se za promjenu TV pa bih vas molio za savjet.

 

Televizor gledam sa 3,5-4 metra udaljenosti, a radi u prosjeku 9-10 sati dnevno. Prostorom sam limitiran na maksimalu širinu od 120cm, tj maksimalno ekran 50" :(
Uglavnom se gleda preko MAXTV-a, ali koristio bi i smart opcije (eventualno KODI, ali nije od životne važnosti), te ga spojio sa kompjuterom (ne za igranje).
Cijena oko 6000kn mi je okvirni buđet, ali nije problem, uz opravdane razloge, i povećati vrijednost.
Android kao opcija mi se čini zanimljivom, ali nema iskustva sa korištenjem istog na TV-u, te je svaki savjet vezan za SMART sustav dobrodošao.

 

Razmišljao sam eventualno uzeti:

Philips 49PUS8303/12 Ultra HD LED TV
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68128/philips-49pus830312-ultra-hd-led-tv   5.900,00 kn sa 5 godina jamstva.


Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 11:28 (Alen0605).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alen0605 kaže...

pozdrav ekipa,

odlučio sam se za promjenu TV pa bih vas molio za savjet.

 

Televizor gledam sa 3,5-4 metra udaljenosti, a radi u prosjeku 9-10 sati dnevno. Prostorom sam limitiran na maksimalu širinu od 120cm, tj maksimalno ekran 50" :(
Uglavnom se gleda preko MAXTV-a, ali koristio bi i smart opcije (eventualno KODI, ali nije od životne važnosti), te ga spojio sa kompjuterom (ne za igranje).
Cijena oko 6000kn mi je okvirni buđet, ali nije problem, uz opravdane razloge, i povećati vrijednost.
Android kao opcija mi se čini zanimljivom, ali nema iskustva sa korištenjem istog na TV-u, te je svaki savjet vezan za SMART sustav dobrodošao.

 

Razmišljao sam eventualno uzeti:

Philips 49PUS8303/12 Ultra HD LED TV
https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68128/philips-49pus830312-ultra-hd-led-tv   5.900,00 kn sa 5 godina jamstva.


Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

 

 

 Veoma dobar odabir:) Ako očeš overall dobar televizor..

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kada je Philips u pitanju onda je overall i IPs panel... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze preporuka televizora za sto manje novaca 😁 Tv se ne bi koristio za nista posebno, niti mi je toliko bitna neka velika kvaliteta. Nasao sam na netu ovaj dolje tv cija je cijena jako primamljiva. E sad kvaliteta... ali ima 5 godina garancije tako da je i to plus. Znaci trazim tv od oko 100 cm ili 80 cm. I spreman sam dati oko 1500 kn. Ovaj je 1500 za 100 dijagonalu,ali ako smatrate da je kvaliteta bas llosa i da se ne isplati kupovati, kupio bih neki od 80cm. Hvala unaprijed.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/elit-tv-prijemnik-4017st2?utm_source=jeftinije&utm_medium=referral&utm_campaign=EC&utm_content=tv-prijemnici

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 14:27 (zizou5).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za te novce ok.Ima Elit u Intersparu 82 cm za 980 kn ali je HD
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZdravkoZ kaže...
Za te novce ok.Ima Elit u Intersparu 82 cm za 980 kn ali je HD

 Koji je smisao uhd-a na 82 cm ?

Bolje uzeti HD u toj velicini

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hoću reći da je hd a ne full hd.Mislim da niti nema UHD od 82 cm.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na kraju sam još malo razvukao i kupio LG 55SK8100:

 

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-55SK8100PLA

 

Preuređenjem boravka je došlo do toga da VA i nije najbolje riješenje, a apsolutno nikada ne gledamo TV u mraku, točnije, uvijek gledamo filmove uz sva moguća svjetla pa je zbog samog kuta i svjetla možda bolji izbor IPS.

 

Uz to, ovaj tv mi je uletio za uistinu pristojne novce tj. cca 6 k kn. Mogao sam jedino birati Sony ili LG, no cijena i još neke sitnice su bile na strani LG-a. 

 

U slučaju da TV iz nekog razloga ne bude valjao, zamijenim ga pošto provjereno ide zamjena 14 dana od kupovine.

 

Javim dojmove kakav je  

 

Hvala ekipa na svim savjetima!

 

P. S. 

 

Klasika  krenuo od 49" i cca 3500 kn, a završio na 55" i 6k kn. :) 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

eKupi ima (barem kako mi se cini) super popuste na 43" LG modele 6. generacije.

E sada, na papiru mi 6200 - 6300 - 6400 i 6470 izgledaju potpuno isto?

Jedina je fizicka razlika u stalku ili?
Svi dolaze s BT, sto je prednost u odnosu na nasljednike iz 7. gen., medutim niti jedan koliko pise po netu ne dolazi s magic remote?
Koja je uopce razlika onda izmedu navedenih modela, osim u stalku? Dali vrijedi razlike od 200 kn ili je to sve "isti TV"?

Hvala :)

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na ekupi je nocas akcija

Oled b8 10 milja

Sk8500 6630kn

Itd..

 

Dobra prilika ako netko trazi lg, ali kratko traje...

 

Sretno klikanje :)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

eKupi ima (barem kako mi se cini) super popuste na 43" LG modele 6. generacije.

E sada, na papiru mi 6200 - 6300 - 6400 i 6470 izgledaju potpuno isto?

Jedina je fizicka razlika u stalku ili?
Svi dolaze s BT, sto je prednost u odnosu na nasljednike iz 7. gen., medutim niti jedan koliko pise po netu ne dolazi s magic remote?
Koja je uopce razlika onda izmedu navedenih modela, osim u stalku? Dali vrijedi razlike od 200 kn ili je to sve "isti TV"?

Hvala :)

 I mene ovo zanima. Pa ako nam moze netko objasniti :D 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
43UK6470PLC - 2720kn
43UK6200 - 2550kn
43UK6300MLB -2634kn

Također...di je razlika?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 1:04 (ivanzd1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stryder kaže...
x360gamer kaže...

eKupi ima (barem kako mi se cini) super popuste na 43" LG modele 6. generacije.

E sada, na papiru mi 6200 - 6300 - 6400 i 6470 izgledaju potpuno isto?

Jedina je fizicka razlika u stalku ili?
Svi dolaze s BT, sto je prednost u odnosu na nasljednike iz 7. gen., medutim niti jedan koliko pise po netu ne dolazi s magic remote?
Koja je uopce razlika onda izmedu navedenih modela, osim u stalku? Dali vrijedi razlike od 200 kn ili je to sve "isti TV"?

Hvala :)

 I mene ovo zanima. Pa ako nam moze netko objasniti :D 

 Ovo oko generacija sam pomiješao s Samsungom. Kako god, ovo su noviji televizori i čine se dobra kupnja.

Po netu nema razlike apsolutno nikakve, čak su i dimenzije iste. Jedina je razlika boja i stalak. To sam našao guglajuci.

 

A sada, ako netko zna drugačije neka kaže.

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

eKupi ima (barem kako mi se cini) super popuste na 43" LG modele 6. generacije.

E sada, na papiru mi 6200 - 6300 - 6400 i 6470 izgledaju potpuno isto?

Jedina je fizicka razlika u stalku ili?
Svi dolaze s BT, sto je prednost u odnosu na nasljednike iz 7. gen., medutim niti jedan koliko pise po netu ne dolazi s magic remote?
Koja je uopce razlika onda izmedu navedenih modela, osim u stalku? Dali vrijedi razlike od 200 kn ili je to sve "isti TV"?

Hvala :)

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

Ova tablica pomaze kod razlika, vecinom stalak, boja i okvir, neki imaju local dimming (edge) dok drugi direct backlight kbez local dimminga). 50" i 70" su VA panel, ostali IPS. UK6950 je prvi koji dolazi sa Magic remoteom. WebOS i funkcije su identicne.

 

Za ostalo tesko reci, tj. mozda je subjektivno, ali tu i tamo se naiđe da je neki malo svjetliji, ultra luminance i sl. Ja imam 55UK6950 i lijepsi mi je taj tamno-srebrni okvir sa jednom nogom. Magic remote se preporuca onima koji se vole baviti telkom i morem funkcija.

 

Evo i jos jedna tablica:

 

https://infogram.com/lg-2018-tv-line-up-1h9j6qmxv1dy4gz

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
x360gamer kaže...

eKupi ima (barem kako mi se cini) super popuste na 43" LG modele 6. generacije.

E sada, na papiru mi 6200 - 6300 - 6400 i 6470 izgledaju potpuno isto?

Jedina je fizicka razlika u stalku ili?
Svi dolaze s BT, sto je prednost u odnosu na nasljednike iz 7. gen., medutim niti jedan koliko pise po netu ne dolazi s magic remote?
Koja je uopce razlika onda izmedu navedenih modela, osim u stalku? Dali vrijedi razlike od 200 kn ili je to sve "isti TV"?

Hvala :)

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

Ova tablica pomaze kod razlika, vecinom stalak, boja i okvir, neki imaju local dimming (edge) dok drugi direct backlight kbez local dimminga). 50" i 70" su VA panel, ostali IPS. UK6950 je prvi koji dolazi sa Magic remoteom. WebOS i funkcije su identicne.

 

Za ostalo tesko reci, tj. mozda je subjektivno, ali tu i tamo se naiđe da je neki malo svjetliji, ultra luminance i sl. Ja imam 55UK6950 i lijepsi mi je taj tamno-srebrni okvir sa jednom nogom. Magic remote se preporuca onima koji se vole baviti telkom i morem funkcija.

 

Evo i jos jedna tablica:

 

https://infogram.com/lg-2018-tv-line-up-1h9j6qmxv1dy4gz

 

 Koja je razlika, i sto je to tocno, laicki objasnjeno? :)

IPS su svi 43", ali ne dopusta mi stan veci. Razlika izmedu IPS i VA?

Gledat ce se u svijetloj prostoriji, pa je IPS bolji po tom ptanju?

5 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

IPS su svi 43", ali ne dopusta mi stan veci. Razlika izmedu IPS i VA?

Gledat ce se u svijetloj prostoriji, pa je IPS bolji po tom ptanju?

 nije bolji ako su oba kvalitetna panela, ali razlika u kontrastu je manje vidljiva u osvijetljenoj prostoriji, pa ips lakše prolazi nego kad se gleda u mračnijoj prostoriji

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony je oduvijek bio borac protiv divixa, mp3-ca, dugo su se odupirali no ipak su popustili.

Tako će biti i sa Kodi apk.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice