Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.141.209
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tonix8 kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue49nu7172-uhd.aspx

 

A ovaj, on je 3500, na popustu za 5500, malo je losiji nego prethodnik iz 2017, ali cini mi se skroz ok

 U centar tehnike je jeftinij https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-samsung-ue49nu7172uxxh-proizvod-980/

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

Molim pomoć :D, naime, imam stari LG42 iz ne znam koje godine (10ak godina star) i htio bih ga zamijeniti nečim boljim. Budžet mi je 6000kn nategnuto iznimno do 6500. Služi mi samo za gledanje filmova, serija i normalnog tv programa... igrice tek za par godina kad otroci porastu. Htio bi da je u mogućnosti se nekako spojiti s kompjuterom pa da pogledam i koji huubuuu zabranjeni materijal na 4k, HDR formatu ako je moguće.

Moja nekakva top 3 za sada su:

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-tcl-55dc760-proizvod-2916/

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-tcl-xess-2-u55x9006-proizvod-1150/

 

TCL sam za sada stavio u razmatranje jer imaju integrirani soundbar a nemam namjeru skoro kupovati zasebni, niti imam ikakav sound system, pa mi je to nekako big deal s laičkog aspekta. Za NU8002 sam svjestan da nema DTS no svejedno mi je u razmatranju.

Isto tako... da li mi je pametno malo se strpiti koji mjesec (teško izvedivo kod prosječnog impulzivnog kupca u koje i sam spadam :D), pa pričekati akcije ili...

Eto ako imate kakvu pametnu, vrlo rado bih Vas pročitao... do čitanja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
steele7 kaže...

Pozdrav svima,

Planiram si kupiti 43" tv za gledanje 4k filmova i povremeni gaming. Cjenovni rang bi bio negdje do 4500 kn, moze i malo iznad ako se isplati uzeti.

Nisam puno upucen u tv-e pa ne znam koji bi uzeo, do sada sam naisao na neke koji mi se cine zanimljivi:

 

 

1) LG 43UK6950PLB


2) Philips 43pus7303


3) SONY KD43XE8077SAEP


vjerujem da ima i boljih opcija tako da cekam :)

hvala svima unaprijed na odgovoru.




 U tom cenovnom rangu je Philips 7303 svakako najbolji :) A poslije imaš i taj Samsung model ili Hisense. I pošto se bavim televizorima, sam testirao sve te modele i pišem ti to iz prve ruke..A ostali neka prestanu pisat laži , pošto nimaju nikakvih iskustva sa svim tim televizorima:)) I pišu to što pročitaju na netu ili jim je neko drugi nešto rekao o kojem televizoru..I nemaju nikakvih direktnih kontakta sa televizorima..!

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue43nu7402-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-62020711

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43A6550/

 

Garfilde opet lažeš nebaviš se televizorima nego Philips smećem. Imaš pre jeben posao, stvarno moraš imati jak želudac da ljudima uvaljuješ taj krš.

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@jomi

Onda je smeče, i sve ovo što se ljudima preporučuje na tom forumu:))  A Philips je možda krš za tebe, koji nemaš pojma o televizorima i živiš u nekoj jazbini gdje nema televizora.. Pa pogledaj, ti možeš pravit antireklamu kao i ostali koliko očeš, ali ljudi još uvijek kupuju ogromno Philips televizore:)) A pravite antireklamu več dugo vremena na tom forumu, ali vam izgleda to ne pomaže dosta..!

 
0 8 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ladovina12 kaže...

Bok,

Molim pomoć :D, naime, imam stari LG42 iz ne znam koje godine (10ak godina star) i htio bih ga zamijeniti nečim boljim. Budžet mi je 6000kn nategnuto iznimno do 6500. Služi mi samo za gledanje filmova, serija i normalnog tv programa... igrice tek za par godina kad otroci porastu. Htio bi da je u mogućnosti se nekako spojiti s kompjuterom pa da pogledam i koji huubuuu zabranjeni materijal na 4k, HDR formatu ako je moguće.

Moja nekakva top 3 za sada su:

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-tcl-55dc760-proizvod-2916/

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-tcl-xess-2-u55x9006-proizvod-1150/

 

TCL sam za sada stavio u razmatranje jer imaju integrirani soundbar a nemam namjeru skoro kupovati zasebni, niti imam ikakav sound system, pa mi je to nekako big deal s laičkog aspekta. Za NU8002 sam svjestan da nema DTS no svejedno mi je u razmatranju.

Isto tako... da li mi je pametno malo se strpiti koji mjesec (teško izvedivo kod prosječnog impulzivnog kupca u koje i sam spadam :D), pa pričekati akcije ili...

Eto ako imate kakvu pametnu, vrlo rado bih Vas pročitao... do čitanja.

 meni su smiješni ti TCL tzv top modeli a imaju samo 50 hz osvježavanje...

za te novce svakako prije samsung NU8002

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@jomi

Onda je smeče, i sve ovo što se ljudima preporučuje na tom forumu:))  A Philips je možda krš za tebe, koji nemaš pojma o televizorima i živiš u nekoj jazbini gdje nema televizora.. Pa pogledaj, ti možeš pravit antireklamu kao i ostali koliko očeš, ali ljudi još uvijek kupuju ogromno Philips televizore:)) A pravite antireklamu več dugo vremena na tom forumu, ali vam izgleda to ne pomaže dosta..!

 Ljudi kupuju Philipse i nakon par mjeseci požale, a kupuju ih zato jer se pale na dobre "akcije" i ambient light ili kako se već zove. Ljudi ne kupujte Philips govorim iz osobnog iskustva i iskustva mojih prijatelja, dobro sve su to neki mid range televizori koje imamo, 3000-4500 kn, ne znam kakva je situacija sa high end modelima, ali sve u svemu ovo je krš, nebi još nit bilo tolko loše, ali tolko su spori i software im je tolko spor da je to nešto neopisivo, LG/Samsung televizori za te pare su vam puno bolje opcije. 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 meni su smiješni ti TCL tzv top modeli a imaju samo 50 hz osvježavanje...

za te novce svakako prije samsung NU8002

Sve manje televizora u toj nekoj srednjoj klasi ima 100Hz, nisu samo kinezi takvi nego gotovo svi. Čak i neki koji su već kao top klasa aka samsung 49" qled isto samo 50Hz. 100Hz ide sve više prema onim top modelima pa bi uskoro mogli samo oni top modeli lcd-a imati 100Hz. Ali nađe se i koji bolji kinez s 100Hz kao onaj Hisense U7A, svakako bolji od onih truljavih kineskih filipsa s 50Hz

 

NU8002 je najbolji od spomenutih ali opet ima nedostatak što je stavljen slabiji panel odnosno 8-bit+FRC pa se onda možda bolje odlučiti za Q6 koji nije puno skuplji ali ima pravi 10-bit panel.

 

Kad smo već kod samsunga evo u Harvey Normanu jedna neobična akcija: nekoliko modela sa 7 god. garancije

 

http://katalozi.net/harvey-norman-katalog/harvey-norman-katalog-veljaca-2019

 

Ubacili su i jedan 1080p lg, sve u svemu malo čudan odabir onih koji ulaze u tu akciju ali valjda se rješavaju zaliha:)

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ahh ta lijepa vremena . do prije tri cetiri godine u doba 3D televizora  svaki  je bio 100 Hz , a sad treba platit pun q da bi to imali . A i kvalitet slike se znacajno srozao u midrange segmentu umjesto da je bolje 

gamad pohlepna kapitalisticka 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Reedy kaže...
garfield1 kaže...

@jomi

Onda je smeče, i sve ovo što se ljudima preporučuje na tom forumu:))  A Philips je možda krš za tebe, koji nemaš pojma o televizorima i živiš u nekoj jazbini gdje nema televizora.. Pa pogledaj, ti možeš pravit antireklamu kao i ostali koliko očeš, ali ljudi još uvijek kupuju ogromno Philips televizore:)) A pravite antireklamu več dugo vremena na tom forumu, ali vam izgleda to ne pomaže dosta..!

 Ljudi kupuju Philipse i nakon par mjeseci požale, a kupuju ih zato jer se pale na dobre "akcije" i ambient light ili kako se već zove. Ljudi ne kupujte Philips govorim iz osobnog iskustva i iskustva mojih prijatelja, dobro sve su to neki mid range televizori koje imamo, 3000-4500 kn, ne znam kakva je situacija sa high end modelima, ali sve u svemu ovo je krš, nebi još nit bilo tolko loše, ali tolko su spori i software im je tolko spor da je to nešto neopisivo, LG/Samsung televizori za te pare su vam puno bolje opcije. 

 Ja osobno imam več drugi Philips, pa nisam imao/imam nijednog problema:) Kao ni moji obiteljski prijatelji...Jedino ako pričaš za modele izpred par godina..I što se tiče samog Softwera nema nikakvih problema..A što se tiče drugih proizvođača, da ti ne pričam koliko imamo povrataka od pokvarenih panela-samih pixla, od kvarova pozadinskog osvetljenja, HDMI utora itd.. I to ti pričam iz prve ruke, a ne jer sam negdje čuo :))

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Reedy kaže...
garfield1 kaže...

@jomi

Onda je smeče, i sve ovo što se ljudima preporučuje na tom forumu:))  A Philips je možda krš za tebe, koji nemaš pojma o televizorima i živiš u nekoj jazbini gdje nema televizora.. Pa pogledaj, ti možeš pravit antireklamu kao i ostali koliko očeš, ali ljudi još uvijek kupuju ogromno Philips televizore:)) A pravite antireklamu več dugo vremena na tom forumu, ali vam izgleda to ne pomaže dosta..!

 Ljudi kupuju Philipse i nakon par mjeseci požale, a kupuju ih zato jer se pale na dobre "akcije" i ambient light ili kako se već zove. Ljudi ne kupujte Philips govorim iz osobnog iskustva i iskustva mojih prijatelja, dobro sve su to neki mid range televizori koje imamo, 3000-4500 kn, ne znam kakva je situacija sa high end modelima, ali sve u svemu ovo je krš, nebi još nit bilo tolko loše, ali tolko su spori i software im je tolko spor da je to nešto neopisivo, LG/Samsung televizori za te pare su vam puno bolje opcije. 

 Ja osobno imam več drugi Philips, pa nisam imao/imam nijednog problema:) Kao ni moji obiteljski prijatelji...Jedino ako pričaš za modele izpred par godina..I što se tiče samog Softwera nema nikakvih problema..A što se tiče drugih proizvođača, da ti ne pričam koliko imamo povrataka od pokvarenih panela-samih pixla, od kvarova pozadinskog osvetljenja, HDMI utora itd.. I to ti pričam iz prve ruke, a ne jer sam negdje čuo :))

 Znaci na temelju svoja dva phillipsa si zakljucio da su ok, a kod ostalih si uzeonu obzir samo ove na povratu ?

zdrava logika ne mizevse poreci 

 

Znaci phillips se ne kvari, nema povrata, radi savrseno, slika najbolja ? Daj ne pricaj bajke !

Ima na se i android koji ocajno radi, sporo do bola, bacio bi to kroz prozor da mi tako radi tv, ono funkcihe koe bi trebale biti skroz responzivne kasne po par sekundi !

Tizen i webos i na jeftinijim modelima rade ok, android katastrofa !

A o kvaliteti izrade i dijelova u phillipsu je vec dovoljno receno 

Kinezi kupili ime i uvaljuju ljudima na temelju stare slave jer mnogi ne znaju da je to sad jeftini kinez u rangu vivaxa kojeg prodaju preskupo ! 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

SAMSUNG UE43NU7402

Jel mi moze netko rec jel ovaj tv ima IPS ili VA panel? Nigdje nisam uspio pronaci o kojem se panelu radi

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Sve manje televizora u toj nekoj srednjoj klasi ima 100Hz, nisu samo kinezi takvi nego gotovo svi. Čak i neki koji su već kao top klasa aka samsung 49" qled isto samo 50Hz. 100Hz ide sve više prema onim top modelima pa bi uskoro mogli samo oni top modeli lcd-a imati 100Hz. Ali nađe se i koji bolji kinez s 100Hz kao onaj Hisense U7A, svakako bolji od onih truljavih kineskih filipsa s 50Hz

 

NU8002 je najbolji od spomenutih ali opet ima nedostatak što je stavljen slabiji panel odnosno 8-bit+FRC pa se onda možda bolje odlučiti za Q6 koji nije puno skuplji ali ima pravi 10-bit panel.

 

Kad smo već kod samsunga evo u Harvey Normanu jedna neobična akcija: nekoliko modela sa 7 god. garancije

 

http://katalozi.net/harvey-norman-katalog/harvey-norman-katalog-veljaca-2019

 

Ubacili su i jedan 1080p lg, sve u svemu malo čudan odabir onih koji ulaze u tu akciju ali valjda se rješavaju zaliha:)

 isprobavao sam hisense s Va panelom i 100 hz..kaaaatastrofa kontrast za Va panel...

a ti televizori što su sad na velikim popustom spadaju u grupu poslovica "još nije umrla zadnja budala" ili " i "šugavo prase se proda"... to su sve rezapakirani televizori koje su ljudi po dva, tri puta vraćali.

garfield1 kaže...

 Ja osobno imam več drugi Philips, pa nisam imao/imam nijednog problema:) Kao ni moji obiteljski prijatelji...Jedino ako pričaš za modele izpred par godina..I što se tiče samog Softwera nema nikakvih problema..A što se tiče drugih proizvođača, da ti ne pričam koliko imamo povrataka od pokvarenih panela-samih pixla, od kvarova pozadinskog osvetljenja, HDMI utora itd.. I to ti pričam iz prve ruke, a ne jer sam negdje čuo :))

 mislim, takvu odvratnu rečenicu ne bi smislio ni najveći lažljivac i manipulator na planeti... 

tvoji Philipsi i Philipsi koje si "TI" preporučio svojim prijateljima su maltene perpetuum mobile (ma, to ni struju ne troši)dok su svi ostali odn ostale marke podložne kvarovima...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steele7 kaže...

SAMSUNG UE43NU7402

Jel mi moze netko rec jel ovaj tv ima IPS ili VA panel? Nigdje nisam uspio pronaci o kojem se panelu radi

 VA

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kratos091 kaže...

https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-lg-49uk6470plc-proizvod-962/

https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-samsung-ue49nu7172uxxh-proizvod-980/

Dvoumim se i naginjem više na LG (IPS, "bolji" OS), što vi kažete (može i neki argument)?

 Uzeo sam LG, zasad prezadovoljan (logično, nakon CRT-a ). Nisam se previše stigao igrati s smart funkcionalnostima, ali čini se sve ok.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jebote svi seru po tom Philipsu toliko da sam i ja poceo protiv njih,nikome ne preporucam taj TV,a cesto dobivam upite za savjet prilikom kupnje.Sony,Panasonic i LG ftw.
Ali sad se sjetih da sam nedavno kupio 27” IPS monitor,i to Philips!!!
Jel moguce da imam to Kinesko sranje doma!Lagao bih kad bi rekao da za sad nisam zadovoljan.Ko proizvodi AOC monitore?
Jel to”kinesko sranje” vridi za sve ili samo za TV?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj Garfield u svakom komentaru stavlja smajliće ko pe*er neki, a metode uvjeravanja da je Philips dobar i/ili bolji od drugih proizvođača su u rangu djeteta iz vrtića kad kaže "moj tata je jači od tvog i to je tako!".

 

 

Da skratimo muke svima:

 

 

Philips je smeće u low-end i mid-end rangu televizora kao i Vivax, TCL, Hisense i ostali kineski krš, dok su Philips OLED modeli sasvim solidni - ali kad već uzimaš OLED onda uzmeš Sony ili LG.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackstorm kaže...

Ovaj Garfield u svakom komentaru stavlja smajliće ko pe*er neki, a metode uvjeravanja da je Philips dobar i/ili bolji od drugih proizvođača su u rangu djeteta iz vrtića kad kaže "moj tata je jači od tvog i to je tako!".

 

 

Da skratimo muke svima:

 

 

Philips je smeće u low-end i mid-end rangu televizora kao i Vivax, TCL, Hisense i ostali kineski krš, dok su Philips OLED modeli sasvim solidni - ali kad već uzimaš OLED onda uzmeš Sony ili LG.

Kakve gluposti pričaš:)) Vjerovatno ni sam sebi ne vjeruješ..! Svi koji pljujete po Philipsu, ste dokazali, da nemate baš pojma o televizorima..Što se tiče Hisense televizora, se isto ide za veoma kvalitetne televizore..Ali pošto vi u Hrvatskoj nemate baš dugo Hisense televizore, ni neznate oko tih televizora baš dosta.. Ali uvijek se nađe par pametnih ljudi ovdje na tom forumu, koji znaju najviše, a drugi kao recimo ja koji se bavim televizorima više od 20 godina, ili koji drugi koji se isto bavi profesionalno televizorima neznaju ništa.. Zato je čovjeku več polako muka, oko svih tih napisanih laži..! Ali imate pravo na svoje mišljenje, tako, da možete i dalje lagati ljudima..

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Jebote svi seru po tom Philipsu toliko da sam i ja poceo protiv njih,nikome ne preporucam taj TV,a cesto dobivam upite za savjet prilikom kupnje.Sony,Panasonic i LG ftw.
Ali sad se sjetih da sam nedavno kupio 27” IPS monitor,i to Philips!!!
Jel moguce da imam to Kinesko sranje doma!Lagao bih kad bi rekao da za sad nisam zadovoljan.Ko proizvodi AOC monitore?
Jel to”kinesko sranje” vridi za sve ili samo za TV?

 Ovdje si pogledaj.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/AOC_International

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Jebote svi seru po tom Philipsu toliko da sam i ja poceo protiv njih,nikome ne preporucam taj TV,a cesto dobivam upite za savjet prilikom kupnje.Sony,Panasonic i LG ftw.
Ali sad se sjetih da sam nedavno kupio 27” IPS monitor,i to Philips!!!
Jel moguce da imam to Kinesko sranje doma!Lagao bih kad bi rekao da za sad nisam zadovoljan.Ko proizvodi AOC monitore?
Jel to”kinesko sranje” vridi za sve ili samo za TV?

 Monitor nije smart , sasvim drugačiji usecase.

Ja ne komentiram sliku na philipsu, nego sve ostalo.

 

Za monitor ne znam, nisma ga nikad koristio. Imam dva jedan Dell , drugi HP

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bit ce zanimljivo vidjeti po kojim cijenama ce se nuditi kod nas... 

 

Panasonic-2019-oled-televizori

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Došao slovenski mačor ovdje na temu u 7. mjesecu 2015. i ispitivao kakav je Philips 55PFS6909/12 jer kupuje. Mjesec dana poslije odjednom je najpametniji i počeo s uzdizanjem Philipsa u nebesa, slučajno? I kakti on sad ima iskustva s TV-ima 20 godina  Ajd nemoj me jebati, sa svih foruma si protjeran zbog očitog razloga samo te ovdje nekim čudom drže i pitam ovdje javno moderatore zašto. Na svoje oči više primjeraka sam vidio kako rade ti Philipsi i nemam dobre riječi više za tu marku. Prodavanje muda pod bubrege, ljudi padnu na taj ambilight iliti na lijepe oči i onda se većinom razočaraju. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Došao slovenski mačor ovdje na temu u 7. mjesecu 2015. i ispitivao kakav je Philips 55PFS6909/12 jer kupuje. Mjesec dana poslije odjednom je najpametniji i počeo s uzdizanjem Philipsa u nebesa, slučajno? I kakti on sad ima iskustva s TV-ima 20 godina  Ajd nemoj me jebati, sa svih foruma si protjeran zbog očitog razloga samo te ovdje nekim čudom drže i pitam ovdje javno moderatore zašto. Na svoje oči više primjeraka sam vidio kako rade ti Philipsi i nemam dobre riječi više za tu marku. Prodavanje muda pod bubrege, ljudi padnu na taj ambilight iliti na lijepe oči i onda se većinom razočaraju. 

Ovdje si sad gadno pogriješio:))   Jer nisam ja jedini Slovenac na tom forumu..! A to što ti nemaš dobre riječi za taj brend, ne znači ništa.. Jer moraš, da gledaš globalno kako su korisnici zadovolnji..Jer normalno, da ne mogu biti svi zadovolnji.. Pa to pričam za sve brendove ne samo za Philips..A to što sam negdje banovan, je zbog određenih ljudi kojima sam stao na put, i to jim je veoma zasmetalo..

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prva opcija mi je bila lg49sk8500, ali sam ipak odlučio uzeti lg49uk7550 jer je jeftiniji 2000kn (trenutno u extreme dig..je4111 kn)  Sad vrijedi li 8500 2000kn više ili ne?

Udaljenost gledanja mi je 2,6 m, mislio sam uzeti 55", ali su me u 

SD uvjerili da uzmem 49" uz obrazloženje da će mi slika na 55" uz takvu udaljenost biti prezrnata ...i da će mi za gledanje sporta na toj udaljenosti 55" biti prevelika. Ili sam ipak trebal uzeti 55"?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako sam i sam bio u sličnoj potrazi.. dijelim svježe iskustvo.. jučer mi je stigla sony-bravia-kdl-43we755. Kratak subjektivan dojam..

 

Pozitivno:

- triluminus (ili qled..) tehnologija u kombinaciji s IPS panelom daje fantastičnu sliku neusporedivu s ostalim uređajima u trenutnom cjenovnom rangu

- odlično funkcionira u osvjetljenom prostoru

- širok kut vidljivosti bez pada kvalitete

- odlično skaliranje SD sadržaja

- osnovne smart funkcije s nekoliko aplikacija (ima youtube, meni dovoljno)

- brz, osobito u odnosu na prekrcane 4K uređaje donjeg cjenovnog razreda sa slabim procesorima i malo RAM-a

- vrlo dobar lag za PS4 igranje, za PS4 podržava i HDR

- Full-hd (meni dovoljno)

- 5 god garancije

 

Negativno:

- IPS panel ima slab kontrast u odnosu na ostale tipove panela.. ujedno slabiji prikaz crnih boja

- samo osnovne smart funkcije za one koji traže više

- samo 2 HDMI ulaza

- nije 4K (kome treba)

 

Sretno!

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
POZNANOVEC kaže...

Prva opcija mi je bila lg49sk8500, ali sam ipak odlučio uzeti lg49uk7550 jer je jeftiniji 2000kn (trenutno u extreme dig..je4111 kn)  Sad vrijedi li 8500 2000kn više ili ne?

Udaljenost gledanja mi je 2,6 m, mislio sam uzeti 55", ali su me u 

SD uvjerili da uzmem 49" uz obrazloženje da će mi slika na 55" uz takvu udaljenost biti prezrnata ...i da će mi za gledanje sporta na toj udaljenosti 55" biti prevelika. Ili sam ipak trebal uzeti 55"?

8500 je osjetno bolji od 7550 , ali vrijedi li 2000 kna više , teško je reći, vjerojatno ne, pitanje je što želiš od tv-a

 

Uzmi 55" , vrlo se brzo navikneš na veći tv i onda poželiš da je još veći

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ništa ja nisam pogriješio nego si ti prozirniji od stakla. Sve se vidi crno na bijelo. Nisi jednom i kad su te argumentima poklopili ili pokazao svoje neznanje nestao na tjedan dva pa kad se malo zaboravilo evo opet njega sa ''znanjem''. Ajd bježi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=95&jumpto=4722610&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=97&jumpto=4743379&sort=asc&view=flat

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Ništa ja nisam pogriješio nego si ti prozirniji od stakla. Sve se vidi crno na bijelo. Nisi jednom i kad su te argumentima poklopili ili pokazao svoje neznanje nestao na tjedan dva pa kad se malo zaboravilo evo opet njega sa ''znanjem''. Ajd bježi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=95&jumpto=4722610&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=97&jumpto=4743379&sort=asc&view=flat

 Da jer sam htio malo isprobat, šta, če neki stručnjaci" kazat na moj post.. Tako, da je to bila mala provokacija..A nisam nikad kupio taj televizor, niti nisam imao namjeru:)) I, da je to istina, se zakunem na moju obitelj..! I baš zanimljivo, da svi traže nekakve greške kod drugih, a sam sebe niko ne pogleda i puno nekakve mržnje do drugih.. Takav ti je Balkan..

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 12:22 (garfield1).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Da jer sam htio malo isprobat, šta, če neki stručnjaci" kazat na moj post.. Tako, da je to bila mala provokacija..A nisam nikad kupio taj televizor, niti nisam imao namjeru:)) I, da je to istina, se zakunem na moju obitelj..! I baš zanimljivo, da svi traže nekakve greške kod drugih, a sam sebe niko ne pogleda.. Takav ti je Balkan..

 Aha, točno sam očekivao ovakav odgovor, nisam nimalo ni sumnjao. A gore pišeš da sam JA gadno pogriješio  Sad si se razotkrio do kraja i kakve su ti namjere bile od početka. Nemamo se ovdje više o čemu raspravljati. Budući kupci Philipsa koji slušate ovog  želim vam mnogo sreće, trebat će vam. Poz  

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...
garfield1 kaže...

 Da jer sam htio malo isprobat, šta, če neki stručnjaci" kazat na moj post.. Tako, da je to bila mala provokacija..A nisam nikad kupio taj televizor, niti nisam imao namjeru:)) I, da je to istina, se zakunem na moju obitelj..! I baš zanimljivo, da svi traže nekakve greške kod drugih, a sam sebe niko ne pogleda.. Takav ti je Balkan..

 Aha, točno sam očekivao ovakav odgovor, nisam nimalo ni sumnjao. A gore pišeš da sam JA gadno pogriješio  Sad si se razotkrio do kraja i kakve su ti namjere bile od početka. Nemamo se ovdje više o čemu raspravljati. Budući kupci Philipsa koji slušate ovog  želim vam mnogo sreće, trebat će vam. Poz  

 Pa ne zanimaju me moji postovi izpred par godina nazad čovječe.. A i da bi zapamtio sve moje postove što sam napisao, onda bi trebao biti nadčovjek.. I otkačite se več jedan put od mene..! iI svi koji budu kupovali Philips još dalje jim neče trebat ništa više sreče, kao i sa ostalim televizorima drugih proizvođača:))

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

 Aha, točno sam očekivao ovakav odgovor, nisam nimalo ni sumnjao. A gore pišeš da sam JA gadno pogriješio  Sad si se razotkrio do kraja i kakve su ti namjere bile od početka. Nemamo se ovdje više o čemu raspravljati. Budući kupci Philipsa koji slušate ovog  želim vam mnogo sreće, trebat će vam. Poz  

 lega, puno ti hvala što si ga razotkrio..

 

da mi stane taj njegov post u potpis odmah bih ga stavio ali ne stane cijeli....

permabaniran nije jer je moderator koji ureduje po ovom podforumu od. temi XXX-Man izuzatno tolerantan...

na Forumu.hr i drugim forumima "Majstor 1.2.3 itd nije imao sreće, naletio je na nervoznije moderatore.

 

screenshotao sam taj post da ga ne pobriše 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 12:41 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice