Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.106.778
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Kido kaže...
Kido kaže...

Pozdrav, u dvojbi sam između dva tv-a, Philips LED Full HD 43PFT4203/12  ili LG 43LK5100PLA, cijenom su tu negdje tj LG je skuplji za 30tak € pa sta bi bio pametan izbor? 

  Zna li iko??? Ili da ulozim jos novca pa kupim 4k? 

 Koliko novaca misliš dati maksimalno ?

Karanba kaže...

Od tih jeftinijih ima i Hisense i Tesla u Emmezeti. Mozda i Vivax ? Grundig ima 40" za 1600 kn. Treba samo da ima novi tuner a nikakav Smart TV ni nista.

 imaš i vivax 40 na akciji s kontrastom 4000:1 ima HEVc tuner.

akcija ti je do sutra pa ako ih ima kad već kupuješ jeftino zašto bi dao 600kn više za Grundig koji nije ni po čemu bolji od našega vivaxa.

 

https://www.emmezeta.hr/vivax-tv-40le112t2s2-full-hd-led-tv-629618.html

 

Sto manje to bolje :) Taj Vivax je skroz ok i ispod 59cm je visinom sto je pod muss. Vjerojatno cu njega ubost, hvala !

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislavk24 kaže...
Nakon proučavanja suzio sam izbor na:

LG 50UM7500PLA - 3.300kn

LG 50UM7600PLB - 3900kn

Samsung 49RU8002 - 4000kn

Pretežno za gledanje filmova u mračnijim uvjetima i gejmanje na kompu/ps4.
Daljina sjedanja oko 230-250cm

Molim vas savjet.

 mislim da sammmy nije 700kn bolji od prvog lg-a, ali ima manju kašnjenje i ghosting pa je bolje za gaming

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio ovaj tv https://pevec.hr/tcl-32es560-led-tv-321410.html  i ovaj tv nosač https://www.ronis.hr/zidni-stalak-fiksni-sbox-plb-2544f-32-55/PLB-2544F/product/ ali mi ne pašu vijci za tv predebeli su koje vijke treba uzeti da bi ga mogao staviti na zid?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebalo bi pisat u manualu, ako ne piše probaj M4 15mm takvi su najčešće za manje TV-ove.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislavk24 kaže...
Nakon proučavanja suzio sam izbor na:

LG 50UM7500PLA - 3.300kn

LG 50UM7600PLB - 3900kn

Samsung 49RU8002 - 4000kn

Pretežno za gledanje filmova u mračnijim uvjetima i gejmanje na kompu/ps4.
Daljina sjedanja oko 230-250cm

Molim vas savjet.

 

49" ima 60hz panel, svakako bolje ići na 55RU8002, 4399kn

 

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-55RU8002-Ultra-HD--SMART-1428616.aspx

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ovaj Philips 43'' je na snizenju 219€ , LG je 240€ a mogao bi do nekih 300-350€ max! i jel dovoljnda to veličina jer udaljenost tv od pozicije sjedenja je oko 3m ili trebam veći tv gledati

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anticone kaže...

Bil ovi LG C9 55" mogao tamo sljedeće godine kod nas bit ispod 9 tisuća kuna nabavljiv?

Kaj mislite dečki.

 

Sigurno, a možda čak i ove jer već je nedavno bio 9500 u SD tako da tih 500 kn nije neka vellka cifra ali fino bi izgledalo 55C9 8999 kn:)

 

Morat ćeš vrlo pažljivo pratit ovih dana, tko zna možda se pojavi negdje.

 

 

Btw vani su zaista bolesne cijene, najbolji primjer je super cijena za novi 65XG9505 1079€ u saturna sa 5 godina garancije!:) Već sad ima redovnu cijenu (1299€) koja je puno niža nego kod nas ali ova cijena od cca 8000 kn za 65XG9505 je luda

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ajd ako neko naleti na mydealz.de ili negdje drugo 55C9 da je cca 1200 € i ispod al da nije one ponude “local” (samo u trgovini) već da dostavljaju u njemačku nek javi. Može i pp. Hvala
P.s.
Nedavno je Sony 55AG9 bio cca 1700 €, da bar ima hdmi 2.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...
Karanba kaže...

Ljudi sta kupit babi od 80 godina da moze gledat HRT kad ugase obicni signal ? Zanima me koja marka ima najduzu garanciju a da je upotrebljiva, mislim da je 40" max al moram izmjerit rupu di ide TV pa onda vidit sta stane unutra. Kriterij je cijena i cijena.

 Ja danas taman naletia u peveca za cca 1500kn noa 43"(sad cu dobit rafalnu paljbu po sebi), ugl. smart tv je (ne treba ni ovim ljudima sta sam im to uzimao), fhd, 5 god garancije. mislin da jeftinije nema, mos i priko web shopa narucit. slika sigurno nece biti nesto predivno al to u koncu nije ni bitno, em sto oni nece primjetit razliku niti sto za takvu cijenu ne mozes bolje (bar sto sam uspio naci)

S obzirom tko stoji iza Noa brenda(firma je u raspadu), i kakav je njihov servis(katastrofa) ti si dobrovoljnu ušao u minsko polje.

 

Taj TV bit če više u servisu nego doma, a ono pet godina garancije ne vrjedi niti šaku graha.Da budem precizniji Hangar18 ili vlasnik Noa brenda, oni neče još dugo živit=garancija ide savom za Beograd.

 

Pogleč kaj sam ranije napisal, ili sa debelim razlogom Noa brend nisam niti spomenul.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=923&jumpto=6020169&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 19:11 (rambox).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
1950Killer kaže...
Karanba kaže...

 

 Hvala kolega na utjehi!  iskreno nisan ni zna da imate taj post, stoga... naletio sam slucajno, bila je prisa, uzea, a sad bit ce sta bude nije da su ogromni novci u pitanju, a nije ni da premium brandovi imaju konkurente u toj cijeni. 

Kad pogledate malo bolje, rijetko ce ljudi koji kupuju low budget proizvode pisati pohvale oko tih proizvoda jer vecinom su zadovoljni a i 99% ih nije prisutno na forumima. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 19:49 (1950Killer).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...

A gdje ti je TCL, ili njega baš posebno mrziš iz nekog specifičnog razloga.Kad smo več tu, eto Američkog Amazona koji televizore prodaje u ogromnim količinama.Dakle to je Amerika, ili tržište od čak 300milja ljudi ili idealno za dobar primjer.

 

Među prvih deset je šest TCL modela, a Sony niti jedan jedini model među prvih trideset.Zašto je TCL opčenito naprodavaniji u Americi, jel zato jer su ljudi glupi ili možda nekim čudom TCL nudi odličan omjer uloženo-dobiveno.Razni drugi brendovi nude jeftine ili jeftinije televizore, ali eto TCL je ipak naprodavaniji eh ti čudni Ameri.Zašto prosječan Amer ne kupuje jeftin 32 LG TV(jeftin je samo u LG mozgu), ali zato na tone kupuje jeftine TCL televizore=nisu smeče.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Electronics-Televisions/zgbs/electronics/172659

 

 

 

Melješ ga puno, a bezveze. Mi tu na forumu ne utječemo na prodaju TV-a, niti naši savjeti...

 

Broj 1 je marketing, broj 2 buđet.. Iz toga se zaključuje da je najprodavaniji Samsung serije 7000 u različitim dijagonalama... Jer dobiš SAMSUNG i dobru dijagonalu.

 

Što se tiče TCL-a, trenutno je ROKU jaki prodajni slogan...  A možda prodaju dižu i hoteli i slično.

 

Gore navedeno je moje razmišljanje...

 

TCL u Europi je preskupo smeće koje niti nudi specifikacije niti softwer.

Što se tiče Hisensa, brojke su tu, ali panel nije dorastao.

 

EOD

 

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
rambox kaže...

A gdje ti je TCL, ili njega baš posebno mrziš iz nekog specifičnog razloga.Kad smo več tu, eto Američkog Amazona koji televizore prodaje u ogromnim količinama.Dakle to je Amerika, ili tržište od čak 300milja ljudi ili idealno za dobar primjer.

 

Među prvih deset je šest TCL modela, a Sony niti jedan jedini model među prvih trideset.Zašto je TCL opčenito naprodavaniji u Americi, jel zato jer su ljudi glupi ili možda nekim čudom TCL nudi odličan omjer uloženo-dobiveno.Razni drugi brendovi nude jeftine ili jeftinije televizore, ali eto TCL je ipak naprodavaniji eh ti čudni Ameri.Zašto prosječan Amer ne kupuje jeftin 32 LG TV(jeftin je samo u LG mozgu), ali zato na tone kupuje jeftine TCL televizore=nisu smeče.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Electronics-Televisions/zgbs/electronics/172659

 

 

 

Melješ ga puno, a bezveze. Mi tu na forumu ne utječemo na prodaju TV-a, niti naši savjeti...

 

Broj 1 je marketing, broj 2 buđet.. Iz toga se zaključuje da je najprodavaniji Samsung serije 7000 u različitim dijagonalama... Jer dobiš SAMSUNG i dobru dijagonalu.

 

Što se tiče TCL-a, trenutno je ROKU jaki prodajni slogan...  A možda prodaju dižu i hoteli i slično.

 

Gore navedeno je moje razmišljanje...

 

TCL u Europi je preskupo smeće koje niti nudi specifikacije niti softwer.

Što se tiče Hisensa, brojke su tu, ali panel nije dorastao.

 

EOD

 

 

 

oh wow ... sada očekujem da daš barem 3-4 činjenice koje govore tebi u korist a protiv TCL televizora. Jer u protivnom i ti samo lupetaš.

 

Inače, Samsung TV nije po ničemu niti bolji niti lošiji od Sonya/LGa/Philipsa. Samo zato jer je "Samsung" ne znači da je za klasu bolji od konkurencije.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nani kaže...
Ajd ako neko naleti na mydealz.de ili negdje drugo 55C9 da je cca 1200 € i ispod al da nije one ponude “local” (samo u trgovini) već da dostavljaju u njemačku nek javi. Može i pp. Hvala
P.s.
Nedavno je Sony 55AG9 bio cca 1700 €, da bar ima hdmi 2.1

 

Osim mydealz.de prati i na kaufda.de tamo ima puno kataloga i black friday najava.

 

Online obično nemaju tako niske cijene kao local shop kupovina, ali nikad se ne zna:)

 

Bio je prije tjedan dana 1199€ u expert.de, sada svi čekaju s kojom cijenom će se pojaviti sljedeći tjedan. Mislim da je teško očekivati da će biti ispod te cijene, možda 1099€ tko zna. Ako bi netko ponudio i 999€što bi bila senzacija to će biti neki od onih lokalnih na mydealz.

 

Kod nekih je cijena sada 1274€

 

https://www.electrogiant.de/led-tv/lg/lg-oled55c9-4k-ultra-hd-tv-eek-a_12616_1341/

 

Pričekaj i situaciju sljedeći tjedan s medimarkt, saturn, euronics, expert itd.

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL ima takvu politiku, sve dok ne krše EU propise mogu radit što hoće. U North am prodaju puno bolje tv, a nama ovdje (ispod)prosječne.

 

Možda je ipak na vidiku bolja situacija jer uskoro u prodaju trebaju u EU krenuti fald 55/65X815 te miniLED 65/75/85X10 modeli. Razlika između ovih i onih za amere je samo u OS (njihov je Roku, EU Android) te tunerima. Presudna će biti cijena. Ako misle napravit neki bolji prodor morat će bit debelo ispod sadašnjih cijena 65" OLED-a pa i 65" QLED-a.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Duje2 kaže...

Dali zna neko mozda neki ducan unutar EU koji salje za HR?
Gledam da kupim za novu godinu oled, u piku je bio lg C9 dok nisam naisao na YT video - 

 ,gdje su nahvalili Sony AG8 dok za njega gledam cijene ne idu ispod 12.5 dok su za C9 bile 9500 nedavno pa dali postoji koji ducan iz van odakle bi bilo moguce narucit po nesto manjim cijenama?

AG8 je slabiji model, AG9 se treba uspoređivati.

 

 

Ovi šalju, dostava oko 130€.

 

https://www.gamingoase.de/de/led-tv-zubehoer/lg/oled-tvs/lg-oled55c97-55-zoll-flat-uhd-4k-smart-tv-webos

 

Kao što se vidi nije neka velika razlika. Čak i kod nas kad su akcije (55C9 9500) jeftinije izađe. Poznato je da se ne isplati 55" vani kupovati, osim kad je neka extra akcija tipa 55B8 za 879€, 65" su već dosta jeftiniji. Sljedećih 10-ak dana će biti udarni popusti pa će se vidjeti.

 

 

Sada 55C9 vani ima najnižu cijenu 1199€, takvu cijenu kod nas vjerojatno nećemo imati, osim ako ovi iz SD ne "polude" pa daju BF popust od npr 30% na OLED-e 

 Pa ja sam prosle godine svoj OLED kupio u SD na 30% popusta,u redu bio puna dva sata!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isprike na offtopicu, ali mislim da ovdje ima popriličan broj stručnjaka koji bi mi mogli pomoći sa problemom... Naime, radi se on novom Hevc signalu i mom TV-u koji nije baš nov, ali sam ga skupo platio pa ne znam koje su mi opcije... 

Vlasnik sam Samsung TV-a UE55HU7500 za koji pretpostavljam da nema DVBT2 tuner sa Hevc 265 pošto sam tražio kanale neki dan i nije mi pronašao nove u HD formatu. Mada na ovom linku piše da ima "Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-S2, DVB-C, Dual DVB-T2" tunere pa sad ni sam ne znam što sve to znači... 

Sjetio sam se da moja telka podržava i onaj tzv. Samsung evolution kit (nešto poput ovoga), ali ne znam ni kako to funkcionira i da li mi se to upoće isplati...

Uglavnom, grozim se dodavanja dodatnog receivera (još jedan daljinac me užasava), a nemam nikakvu televiziju tipa Max tv i sl. pa sam osuđen na "antenske" kanale. Koje su mi onda opcije??? 

Eto, nadam se da ste razumjeli moj problem, i zašto sam ušao u offtopic tu, ne znam u kojoj bih drugoj temi obuhvatio i telku i kit i hevc signal... Hvala! 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

TCL ima takvu politiku, sve dok ne krše EU propise mogu radit što hoće. U North am prodaju puno bolje tv, a nama ovdje (ispod)prosječne.

 

Možda je ipak na vidiku bolja situacija jer uskoro u prodaju trebaju u EU krenuti fald 55/65X815 te miniLED 65/75/85X10 modeli. Razlika između ovih i onih za amere je samo u OS (njihov je Roku, EU Android) te tunerima. Presudna će biti cijena. Ako misle napravit neki bolji prodor morat će bit debelo ispod sadašnjih cijena 65" OLED-a pa i 65" QLED-a.

 U SAD-u gube pare ili su na nuli da ih navuku, a to ce im pomoci dalje uokolo. Ili bar se tako nadaju, samo sto vise nisu '80 - umrezeni smo i u marketingu ne postoji samo 'Murica.

 

Za mene ovdje TCL je usidren kao wannabe brand - marketinsko titranje po USA webu, a mlaka realnost at best. Dođe mi kao KIA/Hyundai (Genesis u SAD) kad drobe da su bolji od ostalih (BMW) jer su ih prekopirali i dodali malo kromirane plastiko okolo. S tim da njima prodaja okolo ide bolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 9:30 (Mad Ant).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Dali zna neko mozda neki ducan unutar EU koji salje za HR?
Gledam da kupim za novu godinu oled, u piku je bio lg C9 dok nisam naisao na YT video - 

 ,gdje su nahvalili Sony AG8 dok za njega gledam cijene ne idu ispod 12.5 dok su za C9 bile 9500 nedavno pa dali postoji koji ducan iz van odakle bi bilo moguce narucit po nesto manjim cijenama?

 Imaš na gamingoase.de mislim da je za hr paketna dostava 130eur

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 9:33 (meboro1).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vivaxa nema u Emmezeti Osijek nego samo u Dubrovniku. 

 

Koje shopove da gledam i koje marke s obzirom da Vivaxa ne drzi skoro nitko. Cilj je sto jeftiniji 40" TV koji treba samo nove programe hvatat. Vivax je bio 1079 kn za 40" sto je stvarno super cijena ali ga nema.

Mozda u petak bude nekih akcija na te shit TVe al ne znam sta da kupim, Tesla, Vox ili sta ?

 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Vivaxa nema u Emmezeti Osijek nego samo u Dubrovniku. 

 

Koje shopove da gledam i koje marke s obzirom da Vivaxa ne drzi skoro nitko. Cilj je sto jeftiniji 40" TV koji treba samo nove programe hvatat. Vivax je bio 1079 kn za 40" sto je stvarno super cijena ali ga nema.

Mozda u petak bude nekih akcija na te shit TVe al ne znam sta da kupim, Tesla, Vox ili sta ?

 ako ne misliš kupiti baš u osijeku, ovdje možeš naručiti taj vivax za 1269 kn https://elektrotrade.hr/shop/vivax-imago-led-tv-40s60t2s2/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vivax treba uzimati na eKupi jer je to ipak njihov brand. 

Vivax je hrvatski brand i što se tiče servisa puno bolji izbor od Tesli i ostalog sranja...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na eKupi sam ocekivao da ce biti puno izbora ali nemaju skoro nista od Vivax TVa. Za te pare je ovo u Emezetti bilo najbolje za 40".

 

Pricekat cu jos do petka pa cu kupit nesta. Znaci da idem na Vivax, da ne eksperimentiram sa ovim Fox i Vox sranjima ?

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Na eKupi sam ocekivao da ce biti puno izbora ali nemaju skoro nista od Vivax TVa. Za te pare je ovo u Emezetti bilo najbolje za 40".

 

Pricekat cu jos do petka pa cu kupit nesta. Znaci da idem na Vivax, da ne eksperimentiram sa ovim Fox i Vox sranjima ?

 Probaj vidit za Elit

https://mojaakcija.hr/proizvod/led-tv-elit-l-4017st2-links/

 

Ja ih imam dva kom već nekih 7/8g rade bez problema...u biti imao sam 3 kom.pa sam jedan dao frendu,i taj radi još uvjek svakodnevno...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 13:19 (karlito13).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Vivaxtreba uzimati na eKupi jer je to ipak njihov brand. 

Vivax je hrvatski brand i što se tiče servisa puno bolji izbor od Tesli i ostalog sranja...

Nema Vivax veze sa žutanjcima, koji u ponudi imaju par modela i to je to.

 

Kao primjer jedan Android TV/32 Vivax, i kao što vidiš moš ga kupit gdje očeš ovisno kak se probudiš ujutro itd.

 

https://www.vivax.com/hr/vivax-led-tv-32le78t2s2sm.aspx

 

https://www.vivax.com/hr/brend-vivax.aspx

 

https://www.nabava.net/televizori/vivax-tv-32le78t2s2sm-televizor-cijena-32-82-cm-led-hd-ready-79402931

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=923&jumpto=6020169&sort=asc&view=flat

 

Kupac je večinom u dilemi, jer se pita pa dobro ako je cijena okvirno ista gdje je razlika.Samo jedan primjer, Srpski Fox 32/Android TV vs gornji "domači Vivax" model.

 

https://www.mall.hr/android-tv/fox-electronics-32dle188-tv-prijemnik-android

 

https://foxelectronics.rs/sr/android-led-tv-32dle188

 

Kak sam napisal ranije, kod kvalitete LCD panela/elektronike nema bitne razlike to je druga ili treča klasa.LCD Panel sam po sebi neče krepat(krepat če pozadinsko osvjetljenje), ali zato če pokrepat naponski dio ili elektronika radi osjetno niže kvalitete.Takvi bezvrjedni brendovi, oni si ne mogu priuštit da na veliko kupe vagone kvalitetnijih LCD panela ili naponskih komponenti itd.

 

Na kraju debelo presuđuje "logika=Vivax domoljublje+pouzdaniji servis i podrška", pa eto dokle TV izdrži kak bude bit če.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
4 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

rambox . zakaj ti ovoliko puno koristiš markera podcrtanih u svojim textovima!?

Svaki tvoj post je žuto-zeleno-crven i baš teško ih pročitat do kraja, muka Isusova.

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kranjska kaže...

rambox . zakaj ti ovoliko puno koristiš markera podcrtanih u svojim textovima!?

Svaki tvoj post je žuto-zeleno-crven i baš teško ih pročitat do kraja, muka Isusova.

 Pa tko to uopce vise cita!

AUDIOFIL
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

 Pa ja sam prosle godine svoj OLED kupio u SD na 30% popusta,u redu bio puna dva sata!

 

Neka, barem se isplatilo:)

 

Znat ćemo uskoro, osobno mislim da, bez obzira koliko oni digli cijene pa onda lupili "veći" popust, 55C9 neće ispod 9K a 65" ispod 14K.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...

Isprike na offtopicu, ali mislim da ovdje ima popriličan broj stručnjaka koji bi mi mogli pomoći sa problemom... Naime, radi se on novom Hevc signalu i mom TV-u koji nije baš nov, ali sam ga skupo platio pa ne znam koje su mi opcije... 

Vlasnik sam Samsung TV-a UE55HU7500 za koji pretpostavljam da nema DVBT2 tuner sa Hevc 265 pošto sam tražio kanale neki dan i nije mi pronašao nove u HD formatu. Mada na ovom linku piše da ima "Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-S2, DVB-C, Dual DVB-T2" tunere pa sad ni sam ne znam što sve to znači... 

Sjetio sam se da moja telka podržava i onaj tzv. Samsung evolution kit (nešto poput ovoga), ali ne znam ni kako to funkcionira i da li mi se to upoće isplati...

Uglavnom, grozim se dodavanja dodatnog receivera (još jedan daljinac me užasava), a nemam nikakvu televiziju tipa Max tv i sl. pa sam osuđen na "antenske" kanale. Koje su mi onda opcije??? 

Eto, nadam se da ste razumjeli moj problem, i zašto sam ušao u offtopic tu, ne znam u kojoj bih drugoj temi obuhvatio i telku i kit i hevc signal... Hvala! 

 

Po svim dostupnim info trebao bi podržavati HEVC. Uvijek su Česi jedan od glavnih izvora budući da imaju HEVC dulje od nas i iskustvo pa po njima HU7500 podržava HEVC. Može pomoći i taj evo-kit koji ima HEVC uz ostalo.

 

https://www.televizniweb.cz/2018/06/prechazite-na-ceske-dvb-t2hevc-zkontrolujte-si-kompatibilitu-sveho-starsiho-televizoru/

 

https://www.mall.cz/televizory/samsung-ue55hu7500

 

https://www.samsung.com/uk/tv-accessories/evolution-kit-sek-3500/

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anticone kaže...

Bil ovi LG C9 55" mogao tamo sljedeće godine kod nas bit ispod 9 tisuća kuna nabavljiv?

Kaj mislite dečki.

 nema sanse

Huawei Mate 20 Pro
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

TCL ima takvu politiku, sve dok ne krše EU propise mogu radit što hoće. U North am prodaju puno bolje tv, a nama ovdje (ispod)prosječne.

 

Možda je ipak na vidiku bolja situacija jer uskoro u prodaju trebaju u EU krenuti fald 55/65X815 te miniLED 65/75/85X10 modeli. Razlika između ovih i onih za amere je samo u OS (njihov je Roku, EU Android) te tunerima. Presudna će biti cijena. Ako misle napravit neki bolji prodor morat će bit debelo ispod sadašnjih cijena 65" OLED-a pa i 65" QLED-a.

 U SAD-u gube pare ili su na nuli da ih navuku, a to ce im pomoci dalje uokolo. Ili bar se tako nadaju, samo sto vise nisu '80 - umrezeni smo i u marketingu ne postoji samo 'Murica.

 

Za mene ovdje TCL je usidren kao wannabe brand - marketinsko titranje po USA webu, a mlaka realnost at best. Dođe mi kao KIA/Hyundai (Genesis u SAD) kad drobe da su bolji od ostalih (BMW) jer su ih prekopirali i dodali malo kromirane plastiko okolo. S tim da njima prodaja okolo ide bolje.

 

Navodno su ovi novi iz 65"/75" Q825 miniLED serije za usa dobri, ali cijena je viša nego se očekivalo-2K $ z 65"- to je lova za koju idu OLED-i 65C9 pa je to ipak preskupo za kineza

 

 

Njima je cilj shebat samsung qled-e, na dobrom su putu jer taj Q825 ima samsungov VA FALD panel + TCL miniLED tehnologiju. Teško će se samsung nosit s time, posebno kad brzo padne cijena kineza 40-50%

 

Ne znamo kakve će tu kod nas lansirat, vele da su FALD 100hz. EU Serija 8 koja je lošija od usa serije 8. Ekvivalent za EU bi trebali biti X10 miniLED ali tek od 2020:)

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/feb9211

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/80001c0a

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice