Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.337
|
čitano: 14.149.035
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen U SD (sa kodom -20%) Sony 50XE8505.... kako sam i prije pisao cijena je 5840kn
Nadam se da će transport biti "bezbolan".

 

Buraz još kalkulira sa Samsungom ...ne znam do kad će biti taj kod aktivan

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj kod prolazi samo za jednokratnu kupnju ili može i na rate? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jednokratno

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Starom trebam kupiti novi TV, čim veći. Gleda preko EVO TV, tu i tam preko laptopa.

 

Budget do 4000kn, 49/50" ekran i 5 godina garancije.. izbor je ovo:

 

- Samsung 50MU6172

- LG 49UJ701V

- LG 49UJ6307

- LGUJ635V

 

Nisu mi jasne razlike tih LG modela ?!

 

Molim preporuke i zašto

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG B7 kupiti da/ne? Vidim cijena u Domenici je 11 500 kn, jel to isplativo?

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

a može li tko pojasniti koja je nomenklatura kod svakog pojedinog proizvođača (LG, Samsung, Sony, Philips)?

znači kako da prepoznam nove modele (ovogodišnje) i kako da se vidi koji je više klas/s jačim procesorom/s novijim OS-om ???

 

i dalje ne znam kaj uzeti 43-50", da je smart (poželjno Android ili webOS 4.0), ne znam da li ići na 4 K ili je Full HD dosta...

 

i do nekih 5000 kn +- 500

 

uglavnom se gleda IPTV, i to dokumentarci, serije, filmovi s tim rijetko kad puknem neki film s diska...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

great

Trenutni status Vaše narudžbe: Stornirana

neko me sjebo i uzeo zadnji tv a jucer ga je bilo na webshopu

 

ajmo trazit dalje onda,cijena do 5500kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

a može li tko pojasniti koja je nomenklatura kod svakog pojedinog proizvođača (LG, Samsung, Sony, Philips)?

znači kako da prepoznam nove modele (ovogodišnje) i kako da se vidi koji je više klas/s jačim procesorom/s novijim OS-om ???

 

i dalje ne znam kaj uzeti 43-50", da je smart (poželjno Android ili webOS 4.0), ne znam da li ići na 4 K ili je Full HD dosta...

 

i do nekih 5000 kn +- 500

 

uglavnom se gleda IPTV, i to dokumentarci, serije, filmovi s tim rijetko kad puknem neki film s diska...

 

 

 https://image.ibb.co/f39uZ6/TV_model_numbers.png

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto LGUJ701V serije vise nema za kupit onda kojeg da uzmem...

 

Dali ima neke prevelike razlike izmedu njih cetvero osim u cijeni???

 

Samo SD signal se gleda tj. preko Iskon televizije

 

 

Problem mi je sa sonyem sto je VA panel a televizor je u dnevnom boravku tak da ce bit onda losa vidljivost ako se npr. gleda iz kuhinje ili sa skroz lijeve strane kauca

 

0 55UJ670V-6000kn
6 55UJ7507-6400kn
0 55UJ5517-5000kn
0 Sony KD-55XE7077-5600kn
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 16:37 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imas sony xe8505 8577...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

imas sony xe8505 8577...

 Cijena njega je 6900 sto definitivno prelazi moje granice,max mi je negdje do 6000 kuna tako da mi ispadne 5000kn s 20% popusta

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

prošla baba s kolačima, kod vikend20 vise ne vrijedi za sony...jbg morali ste ispitivat njihovu sluzbu umjesto da ste šutili i cekali potvrdu

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zepina kaže...

LG B7 kupiti da/ne? Vidim cijena u Domenici je 11 500 kn, jel to isplativo?

 ajde ga kupi ;) pise ti neraspolozivo znaci nema na lageru

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

prošla baba s kolačima, kod vikend20 vise ne vrijedi za sony...jbg morali ste ispitivat njihovu sluzbu umjesto da ste šutili i cekali potvrdu

 Ma kakav kod vikend20,zvao direktora santa domenice i sredio si popust od 20% zato sto su oni prodavali model 701v kojeg nije bilo u skladistu tako da sad na svaki tv imam popust,samo ne znam koji vise izabrati...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...

Još uvijek se dvoumim pa bi trebao odgovore na nekoliko stvari da to riješim ovaj tjedan.Kupuje se TV s ograničenim budžetom do 4500kn za veći dnevni boravak gdje će se televizija gledati s 2,5-3m.TV će biti na zidnom nosaču pod malim kutom prema kauču i gledat će se najviše naši programi,a nakon toga filmovi i ponekad neki sportski događaj.Poželjno je da ima Smart opcije i da mogu to povremeno koristiti kada će trebati.Do sada je bio korišten običan 43" Philips TV.

 

1. Prvo me zanima mišljenje da li je bolje ići na 49-50" ili 55"? (neki naveli kako nisu bili zadovoljni kvalitetom prikaza naših programa na većoj dijagonali)

2. Drugo, koje mi televizore preporučate u tim kategorijama? (znam da za 4500kn sigurno ima neki odličan 49" model,ali ako bi recimo za iste novce dobio neki solidan 55" model onda bi rađe išao na tu opciju)


Nisam zahtjevan korisnik tako da mi je bitno da dobijem najbolji izbor za dobiveno/uloženo.I naravno da ima 5 godina garancije. 

 ovaj ti je ok model , samsungov pls panel u 55" verziji, znaci pandan LG Ipsu

 

http://prntscr.com/jnnbzf

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lp ekipa dolazi SP i stoga sam se odlucio na kupnju tv-a koji kadkad planiram spojit s pc-om filmovi koja igra kasnije myb i ps.... Budzet mi je oko 5000kn zelim proci sto jeftinije s obzirom da sam pomalo corav kvaliteta slike ne mora biti perfect... LG me ne zanima jer kolege su kupovale lg i cim je garancija prosla tv je riknuo,negdje sam procitao da philips ima pomalo input laga pa sam skeptican i ako ima definitivno najljepsu sliku...

Bero
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

6412

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo bi model LG 50UK6950 ali nigdje ne mogu naci rezenciju ili nekakav podatak o njemu,sta vi mislite...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 A đe je filjips 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 20:20 (drummond).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pitanje:

android = lg webOS = samsung tizen 3.0 =?

odnosno što android znači više odnosno na sami smart?..pomozi laiku? sa djetetom u pubertetu

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drummond kaže...

 A đe je filjips 

Da, tko bi rekao.

A baš bi taj zeleni ambilight oko teveja zbog trave trebao odmarati okice......

Garfy je rekao da taj LGUJ701v ne valja a Samsung 6172 ima tehničke nedostatke (meni na pm)... 

hepy kaže...

pitanje:

android = lg webOS = samsung tizen 3.0 =?

odnosno što android znači više odnosno na sami smart?..pomozi laiku? sa djetetom u pubertetu

Ne tako davno počeli ljudi pričati o pametnim oliti smart televizorima.

To je značilo da moš so njim na Itrnet, na google, moš na You tube i to je bilo to.

 

Poslije se širenjem Android OS-a, Linux odn Web OS-a, pa Tizena i na televizore, taj pojam malo proširio pa možeš skidati aplikacije, igrati igre, igrice, igretine, gledati hrpu drugih sadržaja koje nekad nisi mogao povezivati tv blututom yajfajom, mobitelom itd...itdd.

U suštini ako ti netko prodaje polovni tv i kaže da ima smart to ne mora puno značiti, naročito za televizore ispod 2015 godine, moguće je da imaju osnovne funkcije povezivanja na web.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
suixilak kaže...

Još uvijek se dvoumim pa bi trebao odgovore na nekoliko stvari da to riješim ovaj tjedan.Kupuje se TV s ograničenim budžetom do 4500kn za veći dnevni boravak gdje će se televizija gledati s 2,5-3m.TV će biti na zidnom nosaču pod malim kutom prema kauču i gledat će se najviše naši programi,a nakon toga filmovi i ponekad neki sportski događaj.Poželjno je da ima Smart opcije i da mogu to povremeno koristiti kada će trebati.Do sada je bio korišten običan 43" Philips TV.

 

1. Prvo me zanima mišljenje da li je bolje ići na 49-50" ili 55"? (neki naveli kako nisu bili zadovoljni kvalitetom prikaza naših programa na većoj dijagonali)

2. Drugo, koje mi televizore preporučate u tim kategorijama? (znam da za 4500kn sigurno ima neki odličan 49" model,ali ako bi recimo za iste novce dobio neki solidan 55" model onda bi rađe išao na tu opciju)


Nisam zahtjevan korisnik tako da mi je bitno da dobijem najbolji izbor za dobiveno/uloženo.I naravno da ima 5 godina garancije. 

 ovaj ti je ok model , samsungov pls panel u 55" verziji, znaci pandan LG Ipsu

 

http://prntscr.com/jnnbzf

To sam i gledao,ali kao i za svake TV-e u tom cjenovnom rangu bilo je i onih koji su napisali da tog izbjegavam (nešto sa probijanjem svijetlosti itd.) tako da nisam više pametan.

Ima tko osobnog iskustva sa tim Samsung UE55MU6172? I kakav je Tizen naspram Androida i My Home Screen?

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Finalna odluka je tu no opet sami problemi

 

LG 49UJ7507(testni model),cijena 5600kn ili LG 49UJ701V(iz skladista),cijena 4600kn

 

Razlika u cijeni je 1000 kuna a sada dali se isplati kupovat skuplji samo zato sto ima 2200PMI dok ovaj jeftiniji ima 1900PMI

 

Dali PMI poboljsava kvalitetu slike i jel bi se trebala vidit razlika na SD rezoluciji koju trenutno gledamo preko satelita?

 

Ajmo molim vas helpajte da se rijesimo spamera poput mene,dosta mi je vise zajebancije s tim televizorima...

2 49UJ7507(izložbeni)5600kn
13 49UJ701V(iz skladista),4600kn
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 22:40 (karlo125).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...

 LG 49UJ701V(iz skladista),cijena 4600kn

 

 

 Kupi više ovaj tv, imam ga i ja i ne kaki više po temi...  

 

PMI zaboravi, ne utječe nešto bitno na funkcionalnost televizora.

SD slika je vrlo dobra.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 22:54 (Anđeo bez falinge).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
karlo125 kaže...

 LG 49UJ701V(iz skladista),cijena 4600kn

 

 

 Kupi više ovaj tv, imam ga i ja i ne kaki više po temi...  

 haha pa misliš da nisam ni sam sebi više dosadio s tim ispitivanjem.

JBGa u ned. sam bio naručio 55 no nekako su uspijeli to zajebat,danas na telefonu cijeli dan u razgovoru sa santa domenicom i ostalim članovima njihove ekipe.

Nikog ne krivim ali ako nema tog modela u skladištu zašto ga onda stavljaš na webshop...

Kroz kakve muke ja prolazim 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

6412

Taj 6412 ima nedostatak chroma 4:4:4 za PC

 

Ovdje pogledaj  i čemu služi:
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/pc-monitor

Philips 6412 Philips 6412
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hahahahaaa.... mučio sam se i ja, jebiga skočio sam sam samcat u vodu i ispalo je OK.

S tim Picture Mastering Index samo zbrljaju sliku.

To govance treba isključiti jer je 60 Hz potpuno dovoljno za bilo kakvo gledanje sporta, filmova.

Jedino kod UHD filmova "brzih scena" može zatrebati više od 60Hz pa se malo nafrlji taj motion na Clear a an full HD-u sport na Smooth.

 

Na tom LG modelu ni na HD ni na SD rezoluciji pri sportu ne primjetiš nikakvu razliku nafrljio ti taj TruMotion na max ili ga isključio.

 

Staviš li slučajno na nekom filmu na Clear (napraviš se pametan kako ćeš ti ispraviti "nedostatke" tih 60Hz) slika ti počne zapinjati i onda ti dođe razbiti tv jer misliš da je nešto neispravno a ni proizvođač ni trgovac ni klinca ne znaju čemu uopće taj podešivač motiona služi.

 

U suštini jedino serviseri u LG, Sony, i ostalim velikim centrima znaju i oni su mi objasnili. Glupi administratori koji s tobom komuniciraju mailom nemaju pojma.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 23:07 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo bi trebala biti finalna odluka po drugi put pa me zanima što od ovoga dvoje ili nešto treće (izmorilo me).
Neka eksperti nabace koji komentar.

 

1. Samsung UE40MU6172 UHD / VA Direct LED (5 godina jamstva)

 

2. SONY KDL-40WE665 FHD / VA Edge-LED (2 godine jamstva)

 

Display specs usporedba - KLIK

 

Ne znam koliko se isplati ovaj Samsungov model + što je ujedno i UHD, a udaljenost gledanja neće bit velika max 3 m (standarno do 2m) pa neće doci do izražaja i ima li kakav utjecaj na SD kanale, koliko bolje ili lošije će se prikazivati nego na ovoj Sony-evoj FHD-ici. Modele sam vidio uživo i tu su mi negdje što se tice SD kanala. Od USB reprodukcije Samsungov vrti nešto više formata, ali sve je to tu. Svrha korištenja - više manje sve osim gaminga, frontalno gledanje +/- koji stupanj i to neki blaži unutar osvjetljenje prostorije u 99% slučajeva.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 1:47 (Stux).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samo da potvrdim da mi je u SDu potvrđena kupnja i tv pripremljen za isporuku sa cijenom za kod sa "onih" 20% popusta.
Tko je jamio jamio je :)
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice