Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.141.180
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja na Lg nafrljim kontrast na 95 a smanjim pozadinsko osvjetljenje na 35 pa je u mraku gledljivo, nema toliko "bjeline"  ali nije to to kod filmova, serija koje skinem.

za "normalne " tv programe, sport je sasvim solidan tv.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 12:42 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

...........a Q6F mi nije imao tako užasan kut gledanja kako se piše po forumu. Ne znam, možda je do mene...

 Ti televizori imaju sasvim dobar kut gledanja a to pišu likovi koji taj tv nisu uživo vidjeli a čuli su da je kod VA panela užasan kut gledanja.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa

Kupujem tv 49 - 55''
Cijena do 4000 kn, 4K
Trenutno se dvoumim između TCL u55p6006 i Philips 50pus6703. Cijena tcl 3499 kn a philips u sancta domenici 3599 kn.
Ako moze neki savjet sto bi vi? Nisam baš znalac oko televizora tako da je svaka preporuka i kritika dobrodošla
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 meni radi super ARC  a imam LG tv i sony soundbar tako da... nema teveja kod kojeg možeš biti siguran da će sigurno raditi ARC kod receivera ili soundbara drugih proizvođača.

prvo napiši, koliko novaca, VA ili IPS panel..

 

novaca do cca 7k, naravno šta manje :))) ne znam ima li smisla davati više za 43". Preferiram IPS, black crush me iritirao još dok sam imao VA monitor kojeg sam na kraju poklonio zbog toga. IPS glow mi nije problem pošto ne buljim u nikakve ekrane u potpunom mraku, nekakvo lagano svjetlo je uvijek uključeno navečer. I da panel po mogućnosti nije glossy jer ću danju više vidjeti sebe nego sadržaj na panelu :)) E sad, ono što sam gledao je QD tehnologija (triluminos/qled) i sviđa mi se što daje veći gamut boja i svjetlinu, ali ispod 55" ne vidim kod nas ništa osim jednog sony-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 13:13 (masami).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
knez000 kaže...
Pozdrav ekipa

Kupujem tv 49 - 55''
Cijena do 4000 kn, 4K
Trenutno se dvoumim između TCL u55p6006 i Philips 50pus6703. Cijena tcl 3499 kn a philips u sancta domenici 3599 kn.
Ako moze neki savjet sto bi vi? Nisam baš znalac oko televizora tako da je svaka preporuka i kritika dobrodošla

 50uk6470 je dobar za 3700 trenutno na akciji ako vec trazis za te pare... 

I believe Wi can Fi...
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni se sve više sviđa ideja IPSa + pozadinsko osvjetljenje... Ima cool rješenja i kontrast ne izgleda loše jer nije potpuni mrak... Jedno od cool rješenja (ok, ok, ne funkcionira kad su tamne scene, ali je cool):

 

 

Nisam uopće znao da postoji cijela znanost pozadinskog osvjetljenja. Sprečava umaranje očiju, može se smanjti svjetlina na tv-u, crne na ips-u ne izgledaju tako isprano. Opet samo komentiram, ne podcjenjujem OLED i VA panele, ali oni imaju neke nedostatke preko kojih mi je teško preći (ne kažem da nikad neću :D i može se desiti da uzmem i neki od ta dva)... dok ne kupim tv cu i dalje istrazivati...

živili

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zato je to filips stavio... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
masami kaže...

 

novaca do cca 7k, naravno šta manje :))) ne znam ima li smisla davati više za 43". Preferiram IPS, black crush me iritirao još dok sam imao VA monitor kojeg sam na kraju poklonio zbog toga. IPS glow mi nije problem pošto ne buljim u nikakve ekrane u potpunom mraku, nekakvo lagano svjetlo je uvijek uključeno navečer. I da panel po mogućnosti nije glossy jer ću danju više vidjeti sebe nego sadržaj na panelu :)) E sad, ono što sam gledao je QD tehnologija (triluminos/qled) i sviđa mi se što daje veći gamut boja i svjetlinu, ali ispod 55" ne vidim kod nas ništa osim jednog sony-a.

 Nema ti tu velike pameti.

Tom kategorijom drma Sony pa si izaberi https://www.nabava.net/televizori?se=6,475425,281950,964339

 

ovaj isto ima triluminos, jeftini je ali ima 50 Hz ako ti ne smeta https://mobilmedia.hr/ultra-hd-4k-led-tv-sony-kd43xe8005baep-proizvod-447/?search_q=09155398&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ovdje gledaj specifikacije https://www.displayspecifications.com/en

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 14:22 (Anđeo bez falinge).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što više gledam po internetu..to sve manje znam :(... negativne komentare lakše zapamtiš nego ove druge... Znači poniti USB stick...sa materijalom za testiranje tih nesavršenosti....pa onda odlučiti....taman se zagriješ za xf....kad ono...problemi sa vignetting-om....2018 godina... A još imamo problema:(
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Što više gledam po internetu..to sve manje znam :(... negativne komentare lakše zapamtiš nego ove druge... Znači poniti USB stick...sa materijalom za testiranje tih nesavršenosti....pa onda odlučiti....taman se zagriješ za xf....kad ono...problemi sa vignetting-om....2018 godina... A još imamo problema:(

 To ti je sve relativno, imaš po yotubeu komentara kako xf  ima ogroman blooming, vignetting i sl, drugi za oled serije 6/7 kažu kako je neupotrebljiv radi 5% bandinga. 

Najbolje pogledaš za sebe što ti od tog smeta, a što ne, najbitnije je da ne gledaš to na slideovima i test uzorcima nego na realnom sadržaju. U večini slučajeva  u 99% vremena se to ništa ne vidi.

 

Problem je ako ideš gledati to sve u trgovini , tamo su ti tvi u shop modu koji obično ima vivid postavke (prenapucano sve i nerealno kako bi slika bila što atraktivnija i sakrili se nedostatci tv-a)

Ako ti se XF svidja, radije poslušaj iskustva ljudi koji ga imaju i koliko su sviti problemi stvarno vidljivi kad se tv normalno podesi i gleda kod kuće. 

Najbolje kad bi kod nekoga doma to pogledao, ali to je obično neizvedivo jer nema puno ljudi te skuplje tv-e.

Probaj  zamoliti da ga prebace iz shop u neki normalni preset (obično su ISF i movie preseti puno precizniji)

I ono što ne treba nikad raditi je procjenjivati tv na temelju slike na youtube videu jer to veze sa stvarnosti nema.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Peanut
Mogu potvrdit iz prve ruke. Nekima to ne paše, ali mogu reći da sam instalacijom led trake otraga minimizirao glavne nedostatke IPS panela osim DSE. Crna je brutalno dobra a i sami kontrast generalno u noćnom režimu .
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 16:14 (error_666).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Peanut
Mogu potvrdit iz prve ruke. Nekima to ne paše, ali mogu reći da sam instalacijom led trake otraga minimizirao glavne nedostatke IPS panela osim DSE. Crna je brutalno dobra a i sami kontrast generalno u noćnom režimu .

 Hvala. Mislim da ce to i meni odgovarati. Koji tv imas?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...
error_666 kaže...
Peanut
Mogu potvrdit iz prve ruke. Nekima to ne paše, ali mogu reći da sam instalacijom led trake otraga minimizirao glavne nedostatke IPS panela osim DSE. Crna je brutalno dobra a i sami kontrast generalno u noćnom režimu .

 Hvala. Mislim da ce to i meni odgovarati. Koji tv imas?

 

 LG UH85 

Ak imas jos kakvih pitanja , slobodno pucaj 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. U potrazi sam za novim televizorom pa me zanima preporuka da nije previše skup a da je dobar i da su mu karakteristike 140cm ili veće, 4k rezolucija, naravno da je smart.

Unaprijed hvala na pomoći.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam isto led traku vec par godina na starom lg. . i na novi tv ide traka, nemrem si zamislit bez toga, zato sam ispocetka htio philipsa zbog ambilighta, pa odustao od kineza. . 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Ivan00245

Ja bi to preporucio Philips model 7303 veličine 55". Ili Samsung model Nu7402. A sto se tiče veličine 65" Philips model 6703 ili isto taj Samsung model.
 
0 7 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može mala preporuka za kupnju novog tv-a, kupujem tv od 140cm, za gledanje iptv a, malo ps4 za tako 4000 do max 5000kn?? Gledao sam malo hisense šta kažete na taj  ili nesto pametnije? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Daky123

Ja ti preporucujem Hisense model U7A ili Philips model 7503 ili 7303.
To su ti najbolji televizori za takve pare.
 
0 8 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo su ti dojmovi forumaša koji ima taj Hisense u7a,

"antiratar kaže..:

Nikakvih problema s WiFi em nema. Kutovi gledanja su dobri. I kod mene se gleda sa kutne garniture i sve ok. Nije kao ips ali nije ništa lošiji od drugih va panela šta sam gledao. Šta se tiče vršnog osvjetljenja ili sam ja slijep ili neko ima spržene oči. Moji gledaju tv sa upaljenim svjetlom (4x9w led žarulje) i s tim nema nikakvih problema s tim da je jačina osvjetljenja na tv u tvornička(50%). Na netu imaš upute za kalibraciju ali s tim još nisam stigao zezati se. Crna je stvarno crna, kontrast odličan. Sport je na tv u zbog 100hz refresha odličan. Jedini minus po meni je vidaa os jer ima malo aplikacija. Taj dio me ne zanima jer sam ionako spojio pc sa hdmi kablom. Inače sam os brz i fluidan.  Skaliranje sd kanala dobar. Iskreno i više sam nego zadovoljan. 

I da ne zaboravim, mogućnosti štelanja slike i zvuka stvarno ne fali. Po meni u ovom trenutku best buy u ovom cjenovnom rangu.

Mene je isto zanimao taj TCL ali sam se ipak odlučio za Hisense zbog refresha."

 

A što se tiće phillipsa 7503 detaljnih testova, recenzija s konkretnim podacima baš i nema (rezenzije tipa ritings ili avforum...) bar ih ja nisam pronašo, što ne znači da nije dobar tV, na papiru je prilično konkurentan a ima ih i za 5400kn.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Peanut
Mogu potvrdit iz prve ruke. Nekima to ne paše, ali mogu reći da sam instalacijom led trake otraga minimizirao glavne nedostatke IPS panela osim DSE. Crna je brutalno dobra a i sami kontrast generalno u noćnom režimu .

 može li pikčr kako si i gdje te ledice i kakve stavio otraga i gdje otraga ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima pogotov TV ekspertima,

 

kupujem TV za dnevni boravak od 110cm pa na veće, SMART TV mi nije toliko bitan, cijena do 3000,00 kn, na naglasak na sliku i zvuk i da mogu skidati filmove sa njega ili preko usb na njega.

 

 

Što mislite o Hitqachi televizorima, nešto kao:

 

https://tehno-mag.hr/proizvod/hitachi-48hb6w62-full-hd-smart-tv/

 

https://www.uzishop.hr/tv/29274-lg-49lv300c-124cm-t2-s2-fhd-hotel-mode.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/69624/toshiba-55v5863dg-ultra-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ovaj mi se nudi jeftino pa me zanima mišljenje:

 

Toshiba 43L3663DG

 

 

Hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li se na npr Samsung NU7402 koji nema ugrađenu memoriju (ili bar nisam našao) instalirati KODI? Ili na neki drugi tv, npr. LG?

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dpavic kaže...

Može li se na npr Samsung NU7402 koji nema ugrađenu memoriju (ili bar nisam našao) instalirati KODI? Ili na neki drugi tv, npr. LG?

Hvala

 

 Mislim da bi morao imati bar nesto intrrne memorije posto je smart i ima store. Za LG ne postoji verzija Kodija, a devsi kazu da nece ni biti jer bi trebali kompletno nanovo raditi.

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Okej gospodo, mala pomoć potrebna da prelomim odluku. Naime, nakon dosta gledanja uokolo odlučio sam se za kupovinu SOONY 4k telke, jer sam imao priliku vidjeti uzivo Braviu 55XE9005 model kod frenda i stvar me oduševila. I drugi imaju noviji LG model, isto super ali SONY mi je bolji. Usto, Android Tv vs ostali OS-ovi su mi nekako draža opcija. Ne volim limitiranje po tim specificni OSevima ...

 

E sada, problem me mori oko kvalitete slike na jeftinijim Sony telkama koje nemaju Triluminos tech kao ovi skuplji modeli od 6000kn i naviše a sad ima na akciji za uzet jedan Android (ne linux!) Sony Tv SONY KD-49XE8005 za 4800kn.  Ima i jeftiniji, ali bez Triluminosa. I sad vas pitam, jel taj Triluminos (koji sam vidio u akciji ) doista tolko značajno bolji od Sony-a bez te tehnologije iako ti jeftinini modeli ( I nema ih preveć) imaju onaj 4k x reality poboljšavač i sve ostalo. Koliko sam vidio većina tih telkača su isti više manje.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marik7 kaže...

Okej gospodo, mala pomoć potrebna da prelomim odluku. Naime, nakon dosta gledanja uokolo odlučio sam se za kupovinu SOONY 4k telke, jer sam imao priliku vidjeti uzivo Braviu 55XE9005 model kod frenda i stvar me oduševila. I drugi imaju noviji LG model, isto super ali SONY mi je bolji. Usto, Android Tv vs ostali OS-ovi su mi nekako draža opcija. Ne volim limitiranje po tim specificni OSevima ...

 

E sada, problem me mori oko kvalitete slike na jeftinijim Sony telkama koje nemaju Triluminos tech kao ovi skuplji modeli od 6000kn i naviše a sad ima na akciji za uzet jedan Android (ne linux!) Sony Tv SONY KD-49XE8005 za 4800kn.  Ima i jeftiniji, ali bez Triluminosa. I sad vas pitam, jel taj Triluminos (koji sam vidio u akciji ) doista tolko značajno bolji od Sony-a bez te tehnologije iako ti jeftinini modeli ( I nema ih preveć) imaju onaj 4k x reality poboljšavač i sve ostalo. Koliko sam vidio većina tih telkača su isti više manje.

 

Lp

 

Uf, mislim da si kompletnao na krivom tragu :)

Što se os-a tiče,  android je tu zapravo najgori  iza samsungovog i lg-evog. Čak i na x9000f koji je skup tv dosta šteka. 

Drugo, "Triluminosa" , marketinške fore, zaboravi na sve to.  

To što si kod frenda vidio dobru sliku, to vrijedi samo zataj model,  Uzmi bilo koji slabiji Sony model i dobit ćeš IPS panel i daleko lošiju sliku.

 KD-49XE8005 nema po pitanju kvalitete nikakve veze s 55XE9005 od kojek je daleko lošiji. Soni s tim slabijim serijama samo pokušava prodati svoje ime, ali slika je loša u odnosu na ove s VA panelima iz jače serije.  Osim ako novci nisu u pitanju izbjegavaj, a čak i onda traži nešto drugo s VA panelom.  

Ja bih svakako to sve zaobišao i pokušao s Q6FN kako je ekipa tu na forumu kupovala, jer je to trenutno daleko najbolji tv u toj klasi i za nekoga tko ne misli potrošiti previše novaca na TV Q6FN (opcija NU8000) je odličan izbor jer ima i ivše nego pristojnu sliku i solidan HDR. Ostalo u toj klasi totalno razočaranje (i LG i Sony).  Eventualno neki TCL ili Hisense s VA panelom.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 13:59 (Pixel).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzeo Panasonic 43FX623 sa IPS - om koji sam htio izbjeći i ugodno sam iznenađen sa slikom.
 
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...
Uzeo Panasonic 43FX623 sa IPS - om koji sam htio izbjeći i ugodno sam iznenađen sa slikom.

 Ma sve je to dobro.

Napad je najbolja obrana :)
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo prošlo je tjedan dana pa da vam prenesem neke prve dojmove u vezi Samsung 55Q6FN 2018 modela.

 

Znači nakon kalibracije uzete sa rtings.com sve jako lijepo izgleda, crna (NAPOMENA: nisam išao gledati kako OLED izgleda u trgovinama tako da za mene je crna jako dobra, ali vjerojatno nije dobra kao na OLED panelima!), kontrast sve jako lijepo izgleda. Kut gledanja nisam nešto previše provjeravao jer gledam direktno u telku, koja je zauzela mjesto mog pc-a dok ne nađem neko riješenje u obliku odgovarajućeg tv regala di bi mi stao i komp, žice, sve. TV stoji na vertikalno ˝srušenoj˝polici ^^'

 

Iz tog razloga nisam još zavrtio neki skinuti HDR film te ne mogu još reći kakav je tv što se tiče tog sadržaja, niti što se tiče game-inga...

 

4K HDR sam pogledao na Youtube-u i izgleda bolesno, stavrno bolesno. Na Netflixu sam pogledao Daredevil S3E1 i u HDR-u ne izgleda nešto posebno, pretpostavljam zbog tamnih boja koje prevladavaju u toj seriji.

 

Plus skoro me herc strefio kada sam pokrenuo Daredevila na TV-u i kada se subtitle pojavi cijeli ekran ˝posivi˝, odnosno izblijedi. I nakon paničnog guglanja sam skužio da se to događa jer je boja titlova bijela a HDR raspali tu svjetlinu pa zato dolazi do toga. Nastavio sam gledati bez titlova i slika super, ali velim zbog prevladavajućih tamnih scena nije me očarao HDR kako sam mislio da me hoće, osim video uradaka na Youtube-u koji prikazuju prirodu i imaju puno više boja u sebi. Tek kada skinem neki film i zavrtim ga mogu nešto više reći o TV-u što se HDR-a tiče.

 

OS nije nešto extra fluidan ali je svejedno brz. Aplikacije se brzo otvaraju, ponavljam, proces nije baš fluidan, ali je brz.

 

I da, danas je HBO GO odlučio proraditi oko 11 sati tako da sam i njega zavrtio, jako lijepo izgleda ali sam morao Auto Motion Plus staviti na Prilagođeno 3/5 jer je slika štucala malo.

 

HBO GO ću još navečer pokrenuti da vidim jesu li napokon uklonili greške vezane za T-com internet.

 

I da, NAJBITNIJI detalj sam skoro zaboravio...TV mi ne pucketa!!!! Toga sam se najviše i bojao haha ^^'

 

Koristim ga tjedan dana ali ga nisam uspio intenzivno isprobati, tako da se uskoro opet javim ^^

 

 

 
4 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zar tizen player nema mogućnost mijenjanja boje titlova ?

Na Lg imam pet boja, koristim žutu kad gledam nešto na jeziku koji ne kontam.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 15:37 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice