Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.146.942
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x18x05x kaže...
Duje2 kaže...

Sad ste me malo zaintegrirali s vasim misljenima o velicini 65 digonala za 4m kod mene se trenutno nalazi TV 82cm na 3.5m i nebi rekao da je malo, kada gledam u trgovini TV od 55 izgleda mi kao kucno kino idealno bi bilo 110-120cm ali kako OLEDA nema u toj dijagonali isao bi na 55, 65 na 4m mi izgleda smjesno jer mjeruci 140cm pola zida mi je zauzeto.

 Nemaš pojma šta propuštaš. 55 je taman, 65 baš ako imaš mjesta.

 kako nema pojma što propušta - pa veći ekran 

 

neš ti čuda, gledao 55 ili 65 ili 45 inča navikneš se u sekundi samo ako je tv dovoljno velik ili dovoljno blizu da ne škiljiš na slova

ono što meni ne izlazi iz glave je razlika u kvaliteti slike i nemrem zaboravit kako jebeno izgleda oled, veličina mi je tak nebitna

slično kao mojim grafičarima rezolucija - radili na 24 ili 27 inča sasvim im je svejedno, ali kvaliteta boja i rezolucija, e to je ono što mijenja stvari

 

druga je stvar što neki daju par soma kuna za veći tv, pa onda samo sebe uvjeravaju da nikad više ne bi manji da opravdaju tu lovu

isto kao i 4k na manjem tv-u, jednostavno s normalne udaljenosti ne vidiš razliku u rezoluciji, moraš sjest pred tv da bi je vidio, a ljudi se pale na taj 4k a da nikad niti ne pogledaju materijal u toj rezoluciji

ono što nikad više ne bi, e to je ips tv, nema fakin šanse da više trpim tako bijedni kontrast

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 1:40 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
bero666 kaže..

 

 Da li mozes ovo malo pojasnit. Znaci trenutno imam tv 48'' koji nije 4k. Planiram da si uzmem 4k tv od 55''. Gledam sa negdje 2,5m udaljenosti. Po ovom tvom ispada da nebi vidio neku veliku razliku u kvaliteti slike naspram ovog fhd sto sad imam? Ili sam ja nesta krivo shvatio?

Hvala.

Pa radi samog povecanja rezolucije ne bas.

Na tvima ispod 55” se to ne promjeti ni s 2.5 m

Radio sam direktnu usporedbu s 50” ekranom i na 65” na jedno 2-2.5 m, nema razlike sto se tice rezolucije ili je doslovno marginalna.

cak kad na 65” pustus dobar hd , jako je tesko skuziti je li source 4k ili hd .

 

znaci kupovina tva samo radi 4k je potpuno besmislena.

Jedinu znacajnu razliku donosi hdr i to kod panela koji ga mogu prikazati.

Ako kupujes novi tv uzmi znaci veci, puno vise dobijes vecom dijagonalom nego time sto je 4k. 4k tek ima pravog smisla za 75” i dalje, 65” je minimum i to ako sjedis na 2m.

Isto tako puno vise ces profitirati tvom s dobrim panelom, tj kvalitetnim tvom s dobrim kontrastom i dobrim prikazom boja.

 

Ukratko, ako planiras neki entry level 4k tv, nemoj, bacit ces novce bezveze jer neces imati nesto bolju sliku nego sad.

 Na 2,5 m da se ne primijeti 4K na 55"? Možda slabovidne osoba. Brat mi je prvo komentirao da se ne vide pixeli. 65" na 2 m je glupost. Meni je 55" na 4 m sasvim ok s tim da ponekad gledam sa 2,5 m. Btw, Koji se to FHD dobar panel može kupiti umjesto 4K?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Sad ste me malo zaintegrirali s vasim misljenima o velicini 65 digonala za 4m kod mene se trenutno nalazi TV 82cm na 3.5m i nebi rekao da je malo, kada gledam u trgovini TV od 55 izgleda mi kao kucno kino idealno bi bilo 110-120cm ali kako OLEDA nema u toj dijagonali isao bi na 55, 65 na 4m mi izgleda smjesno jer mjeruci 140cm pola zida mi je zauzeto.

 Ja sam za 4 m uzeo 55". PS4 igram sa 2,5 m I ponekad gledam filmove sa 2,5 m. 65" bi mi zauzeo cijeli zid i mislim da bi izgledalo preogromno za sobu i zid.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uh, kad gledam da sam u svibnju 2016. godine dao za Samsung 55ks9002 17600kn, bas su cijene pale jako tim top modelima, tada je lg 4k oled bio 22500kn, a danas su cijene stvarno prihvatljive, jer msm da 11000 za 55 il 15000 nije puno dat za high end modele, pogotovo ak je oled, mislim da bih dns progutao sta je lg oled i kupio (lg marku ne preferiram nikako, imao par uredaja i nemam dobrih iskustava s njima, valjda tak potrefilo se i zamjerio mi se)..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Pixel kaže...
bero666 kaže..

 

 Da li mozes ovo malo pojasnit. Znaci trenutno imam tv 48'' koji nije 4k. Planiram da si uzmem 4k tv od 55''. Gledam sa negdje 2,5m udaljenosti. Po ovom tvom ispada da nebi vidio neku veliku razliku u kvaliteti slike naspram ovog fhd sto sad imam? Ili sam ja nesta krivo shvatio?

Hvala.

Pa radi samog povecanja rezolucije ne bas.

Na tvima ispod 55” se to ne promjeti ni s 2.5 m

Radio sam direktnu usporedbu s 50” ekranom i na 65” na jedno 2-2.5 m, nema razlike sto se tice rezolucije ili je doslovno marginalna.

cak kad na 65” pustus dobar hd , jako je tesko skuziti je li source 4k ili hd .

 

znaci kupovina tva samo radi 4k je potpuno besmislena.

Jedinu znacajnu razliku donosi hdr i to kod panela koji ga mogu prikazati.

Ako kupujes novi tv uzmi znaci veci, puno vise dobijes vecom dijagonalom nego time sto je 4k. 4k tek ima pravog smisla za 75” i dalje, 65” je minimum i to ako sjedis na 2m.

Isto tako puno vise ces profitirati tvom s dobrim panelom, tj kvalitetnim tvom s dobrim kontrastom i dobrim prikazom boja.

 

Ukratko, ako planiras neki entry level 4k tv, nemoj, bacit ces novce bezveze jer neces imati nesto bolju sliku nego sad.

 Na 2,5 m da se ne primijeti 4K na 55"? Možda slabovidne osoba. Brat mi je prvo komentirao da se ne vide pixeli. 65" na 2 m je glupost. Meni je 55" na 4 m sasvim ok s tim da ponekad gledam sa 2,5 m. Btw, Koji se to FHD dobar panel može kupiti umjesto 4K?

 Ne, ne primjeti se, mozes pricati sto hoces ali stavi hd i uhd isti video i reci iskreno kolika je razlika.

usput, moj vid je savrsen, svake godine se kontrolira :)

A sto se tice mojih kriterija kod ocjene slike, mislim da je vecini na forumu jasno da sam jako kritican.

I odgovorno tvrdim da je razlika hd i uhd cak i na 65” marginalna i posve nebitna za kvalitetu slike, a odgledao sam hrpu toga i kupujem i original diskove. I moje iskustvo sebtemelji na gkedanju vrhunske kuro plazme i sad oleda c8, ako ti vidis toliku razliku na nekim tvu nize klase, to sigurno nije radi rezolucije.

Nema vise fhd ekrana za kulit osim u nekim entry serijama, nisam niti rekao da ima.

Samo naglasavam da kupivanje tva radi 4k nena smisla.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr_Acula_Hr kaže...

 

“Nemojte se, međutim, zavaravati da će televizijski program standardne definicije izgledati dobro. Bit će prihvatljive kvalitete, tek toliko da bude podnošljiv za gledanje, ali čak ni Sonyjev procesor X1 Extreme nije sposoban proizvesti nešto ni iz čega.”

ovo u navodnicima je iz Bug recenzije, pošto sam laik neznam sto znaci to “prihvatljive kvalitete” 

 

nije mi 8000kn malo za dati pa da mi onda slika bude prihvatljive kvalitete

 

 

 ajde,.... taj Bug recenzent je vidio dva NOVA televizora u živo.

on je vjerojatno htio objasniti da od govna ne možeš napraviti pitu..  i nije ništa novo rekao.

neki ljudi očekuju da će ako kupe 4K tv odmah imati i 4K Sd upscaling sliku.

neće, no imat ćeš duplo bolju SD sliku nego na starom teveju (ako nije plazma)

 

nama u Osijeku dostupni provideri imaju ok SD signal jedino EVO ima nešto lošiji Sd signal... (to sam pročitao, nisam vidio).

 

evo, imao sam Iskon a sad sam na max tv i čim sam prikopčao na moj tv Max tv primjetim da je Iskonov SD signal bio bolji bar 20 % na istom teveu gledajući.

 

nećeš biti nezadovoljan već možeš biti sam zadovoljniji slikom od one koju imaš trenutno.

 

netko je napisao da se razlika između HD i Sd ili Hd i UHD ne primjeti.

to nije točno ili taj ima deuteranopiju a uvjerili su ga da vidi odlično.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 10:34 (Anđeo bez falinge).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Što je ppi i dali ma velike razlike 2900ppi i 1700ppi 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neke ovdje su uvjerili da su ips ekrani vrh, imaju odlican kontrast i savrsenu crnu, i da je kod njih na ipsu crna stvarno crna .

Ali bitno da vide na 55” razliku hd inuhd s 3-4 m 😂

I jos poremecaj u percepciji boja brkaju s rezolucijom koju oko raspoznaje. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 11:34 (Pixel).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Kako su mi rekli u emmezeti samo se na android televozoru mogu spojiti na Google market?Potwm zbog toga što bi instalirao Kodi i neke igrice sa marketa. Koji marke televizora imaju android? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postovani,

 

Treba mi best buy telka za strica Sony ili Samsung ekran do 125cm. 

Cijenq do nekih 4500kn, Smart tv obavezan.

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Neke ovdje su uvjerili da su ips ekrani vrh, imaju odlican kontrast i savrsenu crnu, i da je kod njih na ipsu crna stvarno crna .

Ali bitno da vide na 55” razliku hd inuhd s 3-4 m 😂

I jos poremecaj u percepciji boja brkaju s rezolucijom koju oko raspoznaje. 

 

To su ti isti ovi kojima treba 500 ppi na mobitelu.

 

E sad da se nadovežem na nabavku nove telke..

 

Dvoumim se između 49 -55 inča.. Gledal budem od 1.7 do 3,5 m... i mišljenja sam da mi možda 55 bude preveliko.

I koliko vidim ekipa hvali LG Televizore, razgovaral sam sa 2 servisera, oba pljuju po samsungu philipsu i soniju. neznam zašto.

Znam da Samsung neću.. jer ode drugi LCD TV u 7 godina + jedan Samsung monitor.

 

Sad da li uzeti IPS ili VA.. nemam pojma... ali onak koliko sam proyujal po centrima nekako mi Bravie imaju najljepšu(najoštiju) sliku i LG.. Philips me ne jeb. jer je led traka u Mira Maru 200 kn.

 

Plejku imam. Jedino kaj me u biti točno zanima je da li ima Razlike u panelima na LG 50UK seriji 6300, 6400, 6900.. ili je isti panel samo drugi izgled i neke sitne điđe miđe.

14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li neko koliki je razmak izmedju nogu na UE43NU7022?

 

Thx

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Za te novce uzeo si najbolji tv.

Mislis da drugi nemaju problema 😂

probaj spojiti mrezu kabelim ako ti ruter nije predaleko za razvlacenje zice

 

 Ma znam da jesam. Super je TV, al ubije me tak neka mušica. Ma već kombiniram kanalice i žicu, kaj ću drugo :D

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku za tv 55' do 3500 kn.

 

Sto kazete na ovaj? Ima VA panel, kontrast 4000:1

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/a165129c

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
bero666 kaže..

 

 Da li mozes ovo malo pojasnit. Znaci trenutno imam tv 48'' koji nije 4k. Planiram da si uzmem 4k tv od 55''. Gledam sa negdje 2,5m udaljenosti. Po ovom tvom ispada da nebi vidio neku veliku razliku u kvaliteti slike naspram ovog fhd sto sad imam? Ili sam ja nesta krivo shvatio?

Hvala.

Pa radi samog povecanja rezolucije ne bas.

Na tvima ispod 55” se to ne promjeti ni s 2.5 m

Radio sam direktnu usporedbu s 50” ekranom i na 65” na jedno 2-2.5 m, nema razlike sto se tice rezolucije ili je doslovno marginalna.

cak kad na 65” pustus dobar hd , jako je tesko skuziti je li source 4k ili hd .

 

znaci kupovina tva samo radi 4k je potpuno besmislena.

Jedinu znacajnu razliku donosi hdr i to kod panela koji ga mogu prikazati.

Ako kupujes novi tv uzmi znaci veci, puno vise dobijes vecom dijagonalom nego time sto je 4k. 4k tek ima pravog smisla za 75” i dalje, 65” je minimum i to ako sjedis na 2m.

Isto tako puno vise ces profitirati tvom s dobrim panelom, tj kvalitetnim tvom s dobrim kontrastom i dobrim prikazom boja.

 

Ukratko, ako planiras neki entry level 4k tv, nemoj, bacit ces novce bezveze jer neces imati nesto bolju sliku nego sad.

 
Ljudi moji ..... misli li neko na, Bogom dane, oči ? Ne vrijedi pretjerivati sa veličinom sa tako male udaljenosti ......

Meni je potpuno jasno da sve firme nastoje da prodaju veće dimenzije panela, logično jer su skuplji, ali zna se u koje i za kolike prostore su isti namjenjeni. Mnogi proizvođači se trude da nam prodaju Američki san (velike kuće, bazeni, ..... itd.), ali stvarnost kod većine nas je potpuno drugačija.

..... po toj nekoj potrošačkoj logici, u budućnosti, 8k panele budemo gledali sa udaljenosti od jednog metera u veličini panela od 75" ???

Nije da kritikujem nečiji post - samo iznosim lično mišljenje.

Hvala na razumjevanju

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 22:41 (Neške).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je li itko kupovao sa extreme digital ili maks pro? Iskustva? Nikako da se odlucim za koji televizor da kupim, niti za velicinu (izmedu 55 i 65, 2.5m, vecinom netflix i ostalo online) :D Trenutno razmisljam o 55b8 koji je 9.5k u ta 2.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
veki666 kaže...
Pixel kaže...

 Za te novce uzeo si najbolji tv.

Mislis da drugi nemaju problema 😂

probaj spojiti mrezu kabelim ako ti ruter nije predaleko za razvlacenje zice

 

 Ma znam da jesam. Super je TV, al ubije me tak neka mušica. Ma već kombiniram kanalice i žicu, kaj ću drugo :D

 
..... a, da predhodno pokušate da prekonfigurišete ruter. 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam televizor android 48inca za 5000kn. Koji je najbolji  

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 32LK6200 2.024 kn (2.250 -10% newsletter) - Panasonic TX-32ESW504 (vjerojatno sličan tom ESW404) - Philips PFS5803 1.800 kn - SHARP LC-32CFG6022E 2.000 kn

Direktna usporedba ova 4 televizora. Kada preskočiš prvi dio u kojem nema značajnih razlika, Sharp bi trebao imati minimalno bolji zvuk, LG jedini podržava 802.11ac i Bluetooth dok Philips nema nikakav WiFi, LG i Sharp imaju 3 HDMI (ukoliko ti nešto znači LG vjerojatno ima nešto noviji chipset budući jedini podržava CI+ 1.4, Sharp jedini ima biblijski SCART priključak i PC neHDMI audio-video ulaze), Panasonic (i LG sa drugim daljinskim - 40-50$ AN-MR650A original ili 20$ SR-600/650 kineski klon) imaju Voice Control. Kod Panasonica me malo brine što ne piše da čita H.265 video format. I to su sve razlike. Slika i zvuk će biti dosta slični na sva 4 televizora ali radi dodatnih mogućnosti povezivanja i fluidnog korisničkog sučelja LG je možda najbolji izbor.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...
Pixel kaže...
bero666 kaže..

 

 Da li mozes ovo malo pojasnit. Znaci trenutno imam tv 48'' koji nije 4k. Planiram da si uzmem 4k tv od 55''. Gledam sa negdje 2,5m udaljenosti. Po ovom tvom ispada da nebi vidio neku veliku razliku u kvaliteti slike naspram ovog fhd sto sad imam? Ili sam ja nesta krivo shvatio?

Hvala.

Pa radi samog povecanja rezolucije ne bas.

Na tvima ispod 55” se to ne promjeti ni s 2.5 m

Radio sam direktnu usporedbu s 50” ekranom i na 65” na jedno 2-2.5 m, nema razlike sto se tice rezolucije ili je doslovno marginalna.

cak kad na 65” pustus dobar hd , jako je tesko skuziti je li source 4k ili hd .

 

znaci kupovina tva samo radi 4k je potpuno besmislena.

Jedinu znacajnu razliku donosi hdr i to kod panela koji ga mogu prikazati.

Ako kupujes novi tv uzmi znaci veci, puno vise dobijes vecom dijagonalom nego time sto je 4k. 4k tek ima pravog smisla za 75” i dalje, 65” je minimum i to ako sjedis na 2m.

Isto tako puno vise ces profitirati tvom s dobrim panelom, tj kvalitetnim tvom s dobrim kontrastom i dobrim prikazom boja.

 

Ukratko, ako planiras neki entry level 4k tv, nemoj, bacit ces novce bezveze jer neces imati nesto bolju sliku nego sad.

 
Ljudi moji ..... misli li neko na, Bogom dane, oči ? Ne vrijedi pretjerivati sa veličinom sa tako male udaljenosti ......

Meni je potpuno jasno da sve firme nastoje da prodaju veće dimenzije panela, logično jer su skuplji, ali zna se u koje i za kolike prostore su isti namjenjeni. Mnogi proizvođači se trude da nam prodaju Američki san (velike kuće, bazeni, ..... itd.), ali stvarnost kod većine nas je potpuno drugačija.

..... po toj nekoj potrošačkoj logici, u budućnosti, 8k panele budemo gledali sa udaljenosti od jednog metera u veličini panela od 75" ???

Nije da kritikujem nečiji post - samo iznosim lično mišljenje.

Hvala na razumjevanju

 Mislim da si krivo interpretirao ono sto sam zelio reci.

nisam rekao da moras sjedit na metar dva od tv, ja sam rekao da je sama 4k reza beskorisna na malom ekranu na udaljenostima na kojima ljudi gledaju i da to ne bi trebao biti razlog za promjenu tva. Cinjenica je da bi vidio ono sto 4k donosi je da bi morao gledati 65” s 2.5 m.

4k je i uveden radi marketinga, a ne radi potrebe, na 55” i manje je besmisleno. Korist od 4k je samo na ogromnim ekranima.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze preporuku Tva.
Uzet u obzir da ce ga koristit tehnicki slabije potkovana osoba tako da 4K (em zbog programa koji ce se gledat) i smart opcije nisu potrebne. Znaci fullhd i vise neg dovoljan.
Tv ce se gledati sa udaljenosti od 2-2.5m.

Osobno mogu obic sve trgovine dostupne u Osijeku, a po potrebi i narucit nesto s neta.

Cijena, vi procijenite s obzirom na sve nabrojano gore.
Hvala unaprijed
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bash kaže...

Postovani,

 

Treba mi best buy telka za strica Sony ili Samsung ekran do 125cm. 

Cijenq do nekih 4500kn, Smart tv obavezan.

 Idemo ljudi help 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony Kd55xf7596baep

 

Cijena 5.000kn, uzeti? Molim preporuku.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 12:57 (Dookie717).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Neke ovdje su uvjerili da su ips ekrani vrh, imaju odlican kontrast i savrsenu crnu, i da je kod njih na ipsu crna stvarno crna .

Ali bitno da vide na 55” razliku hd inuhd s 3-4 m 😂

I jos poremecaj u percepciji boja brkaju s rezolucijom koju oko raspoznaje. 

 

Ljude uvjeravaju trgovci(večinom nemaju poima o LCD tehnologiji), jer njima je najbitnije da prodaju robu kaj drugo.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=435&jumpto=5581815&sort=asc&view=flat

DarK.xy kaže...

Molim preporuku za tv 55' do 3500 kn.

 

Sto kazete na ovaj? Ima VA panel, kontrast 4000:1

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/a165129c

 

Da ima ali njegov SoC je šepav, točnije taj model koristi stari dvojezgreni procesor ARM Cortex A9.To je ili stari model televizora, ili su u njega radi uštede ubacili stari šepavi MStar SoC kojeg su eto imali na zalihama.Cortex A9 SoC-evi več su odavno otpisani, i to čak za upotrebu u najeftinijim mobovima.

 

Moderni ili bolji televizori koriste ARM Cortex A53 SoC-eve ili System On Chip.Kod jeftinijih televizora može proč i Dual Core verzija, ali obično bi to trebao bit minimalno Quad Core ili četverojezgreni SoC.Dakle kad se kupuje TV, prije kupnje provjerit da se u njemu nalazi minimalno četverojezgreni SoC.

 

 

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/xiaomi-predstavio-mobitele-redmi-6-redmi-6a/259331.aspx?page=0&jumpto=5686940&sort=asc&view=flat

 

Eto ti ovaj trunku skuplji Samsung, dakle jeftinija klasika 4K VA LCD panel+60hz+četverojezgreni SoC.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/654913e0

 

https://www.protis.hr/products/details/samsung-led-tv-55nu7023-ultra-hd-smart/136247

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 13:45 (rambox).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bash kaže...
Bash kaže...

Postovani,

 

Treba mi best buy telka za strica Sony ili Samsung ekran do 125cm. 

Cijenq do nekih 4500kn, Smart tv obavezan.

 Idemo ljudi help 

 Samsung nu7000 serija koji vec imaju u trgovini

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dookie717 kaže...

Sony Kd55xf7596baep

 

Cijena 5.000kn, uzeti? Molim preporuku.

 

Hvala

 Ja ne bi radi ips ekrana, osim ako je  sirok kut gledanja glavni prioritet

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 15:39 (Pixel).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
Crt True Colors kaže...

Citiraj kak se spada, a kaj se tiče tog Hisense modela bolje je relativno jer ovisi kaj zapravo hočeš kupit.Realno njegova jedina prednost je 120hz VA Panel i ništa drugo.Ja ga osobno ne bi kupil, i to zato jer očekivano nema Ambilight tehnikalije.

 

Ambilight je odlična tehnikalija, i ako si to vidio uživo na bijelom zidu onda ti je sve jasno.Ja ne koristim klasičan TV, nego PC monitor sa recimo pasivnom Ambilight kombinacijom.

 

Večini ljudi Ambilight je onako super, ili ljudi kojima se to ne sviđa su u vrlo tankoj manjini.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svijetu-pala-prodaja-lcd-tv-41-samsung/255402.aspx?page=0&jumpto=5559066&sort=asc&view=flat

 


Stvarno triba ambilight za monitore

 

It is actually quite rare for monitors to have good black uniformity, and any LCD will at least have some. In general, the effect is often worsened by their somewhat low average contrast ratios.

 

Black Uniformity of Monitors.


https://www.rtings.com/monitor/tests/picture-quality/black-uniformity


 

DisplayHDR True Black specification
In late 2017, the Video Electronics Standards Association (VESA) introduced its DisplayHDR specification and certification program for PC monitors and laptops. It included three tiers (DisplayHDR 400, 600 & 1000) but none of the three specified actual HDR.


https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1546536685

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Jbg ni taj procesor nije svemoguc , ako nesto ne valja u startu ne valja , od g*** se ne moze pita napravit 

Bez uvrede , ali ako ces najvise gledat TV kanale u  SD-u ne vidim svrhu kupovanja TV-a od 7,8 milja kuna  .  Zna se kakav ulazni signal ovakvi uređaji traze da bi zasjali u punom sjaju . 

 

Kada sam se registrirao na forumu, trazio sam nekakav best-buy za gledanje SD kanala, vecinom se gleda max-tv i rijetko neki film sa usb

trazio sam u pocetku da je cijena oko 5000 pa je to raslo na 6, pa 7 i tako dalje.

 

novci mi nisu problem nego nevidim smisla u davanju nekakvih nestvarnih iznosa za tv, a i nisam tehnicki potkovan da primjetim razliku dali je na ekranu crna, tamno crna ili tamno tamno crna.

prosjecan sam korisnik i gledam nesto u velicini 55” i 65” i da slika nije losija nego na sadasnjoj LG plazmi od 106cm.

nekako se najcesce vrte preporuke za samsung 8002 i sony 9005 (propustio sam priliku kupiti 8002 za 5700kn u Elipsu)

 

I problem je sto je u Osijeku kao u Sjevernoj Koreji, nema nista za vidjeti u zivo, u Emmezeti je kao pred apokalipsu, sve rasprodano

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Molim preporuku za tv 55' do 3500 kn.

 

Sto kazete na ovaj? Ima VA panel, kontrast 4000:1

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/a165129c

 

 

Ovdje si pogledaj.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice