Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 22.766
|
čitano: 3.420.829
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 mjeseci
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nansale kaže...

Hisense 50a6140 - Elipso
@ send : koja app za iptv je instalirana i odakle?

@nansale:

HISENSE Ima predinstaliranu SS IPTV  (http://ss-iptv.com/en/). Po prvim dojmovima nisam baš oduševljen, ali inače do sada nisam koristio IPTV na SMART TV-u već putem MAG uređaja koji mi je puno jednostavniji od ovoga, pa sam možda malo i prestrog.

Uglavnom, koliko sam čitao...navodno postoji mogućnost da se putem Hisense supporta dobije firmware sa mogućnošću skidanja aplikacije SMART IPTV (https://siptv.app/news/) koja je najpoznatija za ovu svrhu. Probati ću im pisati iako nemam iskustva ni sa ovom aplikacijom tako da ne znam što ću dobiti.

10 godina
Zver kaže...

Opet smo došli do onog... ''Moj tata je jači od tvog tate''.

Dobro je i jedno i drugo a takodjer niti jedno ni drugo nevalja i oboje je preskupo.

Jer ako sam ja prije 5-6 godina kupil 40'' Led sa smartom i 3dom sa parom cvika za 6500.

Nema mi nikakve više logike da sad opet platil 55'' 5kkn.

Sad VA ili IPS.. meni svejedno. ali rijetko gledam u mraku, ionak i ako pogleam jedan film mjesečno na telki...Večinu odgledam sa sluškama na ušima i monitoru.

Kak je moja ženska polovica rekla kupi najeftiniji u toj veličini..

Nikako ne može bit svejedno. Tebi možda je svejedno ali to je potpuno nebitno, ti moš kupit i TN LCD TV ak ti tak odgovara fučkaj ga.

Gledanje u mraku nema nikakve veze sa bilo čime, ili ukratko da mogu 100% kupaca kupilo bi samo OLED TV.Razlog je vrlo jednostavan, AMOLED/OLED nema pozadinskog osvjetljenja i raznih problema koje ono sa sobom nosi.

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=254&jumpto=5291729&sort=asc&view=flat

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/google-istakao-prednosti-tamnih-tema-dark-mode/264129.aspx?page=0&jumpto=5785457&sort=asc&view=flat

TV sa IPS LCD panelom je Rubel ili Faks isprano smeče, i to je realnost dakle bez uljepšavanja ili sitničarenja.Dakle kaj se tiče konkretnih preporuka, bez obzira na cijenu/ako je u pitanju LCD panel preporuča se samo VA LCD panel TV.

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat

http://4k.com/va-display-panels-vs-ips-display-panels-in-4k-hdr-tvs-what-you-need-to-know-19275-2/

"VA display simply delivers better performance at three of the most important display specs there are: Black level, contrast and black uniformity."

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 15:30 (rambox).
8 godina
rambox kaže...

Nikako ne može bit svejedno. Tebi možda je svejedno ali to je potpuno nebitno, ti moš kupit i TN LCD TV ak ti tak odgovara fučkaj ga.

Razlog je vrlo jednostavan, AMOLED/OLED nema pozadinskog osvjetljenja i raznih problema koje ono sa sobom nosi.

"VA display simply delivers better performance at three of the most important display specs there are: Black level, contrast and black uniformity."

Od tih 100% tvojih kupaca 99,99% niti nezna što su OLED, IPS i VA.

Ja ne kažem da ti nisi u pravu.  Ali zato kažem da si u krivu.

Jer govorite tu ljudima koji kupe IPS televizore da su kupili smeće jer vas nisu poslušali. Da došli su tu i pitali i kupili drugačije.(možda im je ''iskusni'' prodavač bacio bubu u uho).

Ja sebe osobno ne smatram filmofilom, dok pgledam dosta videomaterijala.  Dobre hitove odgledam u kinu(2-3 tjedna nakon premijere).

Ali mi nemožeš govorit da če ti VA panel od 2000kn pružit bolje iskustvo i doživljaj od IPS-a za 4000kn. Jer televizor je cijela kutija sa ekranom, ne samo panel.

Dok opet, možda sam ja več u tim godinama kad gleam širu sliku svega, jbga. Kupil sam i Galaxy S1 i S2, sad imam Šaomi i super mi je .

Čitam i ja avforum, what hifi itd. Gledal sam ja HISENSE U7A, ali nema ga. Još uvijek se dvoumim. Možda piknem TCL. Vidiću.

Tak da velim moj tata je jak ko i tvoj tata.

E sad da ti ja nešto objasnim kaj se tiče FAKS-a, imaš sliku u prilogu.

Kupi isti, isporbaj pa javi. Nema boljeg praška na tržištu.

19 mjeseci
Pixel kaže...

Kako točno radiš te screenshotove, direktno na tv-u ili mobitelo poslikas sliku na tv-u ?

Usput u kojem točno formatu snimiš screenshot , valjda znaš da nisu svi formati isti, neki su lossy , neki lossless ...

Zapravo nije bitno jer izgleda da i dalje ne kužiš u čemu je problem s tvojom logikom.  Napisalo ti je već par ljudi da ti logika ne štima s tim screenshotovima , ali ne daš se ti i još provociraš 

Moj Lg kao i tvoj LG OLED tv imaju opciju pravljenja screenshota.

nije bitno je li kompresirana ili nije.

snimi ti s OLEDOM iz istoga filma iste scene na npr 1:22 m i uploadamo na postimagr npr.

vidjet ćeš da se vidi razlika odn da tvoj tv prikazuje bolju sliku... mobitel ne može prenijeti vjernu snimu s ekrana. tv prebaciš na zoom, pauziraš, imaš tipku za screenshot i uslikaš.

jednostavno..osim što po defaultu sprema fotke na svoju memoriju kao što sam već pisao.

pozabavit ću se time za vikend pošto imam Lg mobitel..

nadam se da ću uspjeti prebaciti fotke na mob pa na web.

OLEd me inače u tom sučeljavanju ne zanima jer je to panel za sebe.

volio bih da isto naprave korisnici VA panela cjenovnog ranga 4 do 5 tkn a razlika će se vidjeti bez obzira na lossy kompresiju.

napisao sam u kojim scenama neće biti razlike u kontrastu a u kojima hoće da se više ne trkelja po temi da je IPS panel neupotrebljivo smeće za gledanje filmova ili serija.

time će se na koncu dokazati u čemu i koliko je Va panel bolji, koliko je IPS kontrast loš i slično.

eto, ako kolega Rambox  ima Va tv panel toga cjenovnoga ranga možemo baciti test.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
19 mjeseci
rambox kaže...
Nikako ne može bit svejedno. Tebi možda je svejedno ali to je potpuno nebitno, ti moš kupit i TN LCD TV ak ti tak odgovara fučkaj ga

majstore, pitao bi tebe;

koji su ono panel imali Samsung, Philips LCd teveji iz 2008, 2009 godine.

znam da je kontrast 1000:1 ali je li to TN ili S PVA panel ?

kutovi gledanja su savršeni.

ne stignem guglati a vidim da se kužiš u materiju pa samo pitam.

20 mjeseci
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku za 55" cijene 5000-6000kn. Bitno mi je da imam Tv za narednih 10 godina, da preko usb-a mogu gledati sve moguće filmove, gaming mi nije bitan...razmišljao sam o nekom TCL-u ili

LP.

0 0 hvala 0
5 godina

Poz ekipa.

Imam ovaj nedavno kupljeni tv https://www.samsung.com/hr/tvs/uhdtv-nu7400-eu/UE50NU7402UXXH/

Vidim piše da podržava Bluetooth Audio slušalice.

Ja želim uzet neke sluške za igranje PS4,ali neznam koje slušalice bi uopće tv podržao.

Imate li vi kakvu ideju?

PSN: CrasherLuka

0 0 hvala 0
10 godina
Anđeo bez falinge kaže...

snimi ti s OLEDOM iz istoga filma iste scene na npr 1:22 m i uploadamo na postimagr npr.

vidjet ćeš da se vidi razlika odn da tvoj tv prikazuje bolju sliku... mobitel ne može prenijeti vjernu snimu s ekrana. tv prebaciš na zoom, pauziraš, imaš tipku za screenshot i uslikaš.

jednostavno..osim što po defaultu sprema fotke na svoju memoriju kao što sam već pisao.

Ček ček ček, moram priznati da sam površno pratio tvoju raspravu s Pixelom ali mi je ovo screenshotanje upalo u oko pa mi sad baš nije najbistrije što se s tim screenshotovima dokazuje? Ako sam dobro shvatio ti veliš da se napravi screenshot sadržaja ekrana (pauzirana slika) i onda bi se prema tom screenshotu moglo ocjeniti što točno? Kvaliteta prikaza? Svjestan si da je taj screenshot digitalna bitmapa trenutnog framea materijala s aktualnog izvora i da će ta slika na oledu kad prođe procesiranje s drugačijim postavkama u konačnici izgledati sasvim drugačije (bolje), među ostalim i zbog drugačijih karakteristika panela? A da će screenshot s oleda na IPS-u izgledati jadnije? Ili ne shvaćam raspravu. Pitam jer trljam oči i sam sebi ne vjerujem da čitam to što čitam.

Deckard
10 godina
rambox kaže...
Nikako ne može bit svejedno. Tebi možda je svejedno ali to je potpuno nebitno, ti moš kupit i TN LCD TV ak ti tak odgovara fučkaj ga

majstore, pitao bi tebe;

koji su ono panel imali Samsung, Philips LCd teveji iz 2008, 2009 godine.

znam da je kontrast 1000:1 ali je li to TN ili S PVA panel ?

kutovi gledanja su savršeni.

ne stignem guglati a vidim da se kužiš u materiju pa samo pitam.

To je PVA panel kategorija, ili stari S-PVA sa šepavim kontrastom(kao i IPS/PLS ili TN LCD panel) oko 1000:1 ili malo više.

PVA je Samsung proizvod, a od 2014 godine pa dalje to je Samsung SVA i danas nudi kontrast oko 3000:1.

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
deckard kaže...

...Pitam jer trljam oči i sam sebi ne vjerujem da čitam to što čitam.

ne znate vi ništa, meni screenshot hvata i govanca od muhe po ekranu 

7 godina
deckard kaže...

Ček ček ček, moram priznati da sam površno pratio tvoju raspravu s Pixelom ali mi je ovo screenshotanje upalo u oko pa mi sad baš nije najbistrije što se s tim screenshotovima dokazuje? Ako sam dobro shvatio ti veliš da se napravi screenshot sadržaja ekrana (pauzirana slika) i onda bi se prema tom screenshotu moglo ocjeniti što točno? Kvaliteta prikaza? Svjestan si da je taj screenshot digitalna bitmapa trenutnog framea materijala s aktualnog izvora i da će ta slika na oledu kad prođe procesiranje s drugačijim postavkama u konačnici izgledati sasvim drugačije (bolje), među ostalim i zbog drugačijih karakteristika panela? A da će screenshot s oleda na IPS-u izgledati jadnije? Ili ne shvaćam raspravu. Pitam jer trljam oči i sam sebi ne vjerujem da čitam to što čitam.

pravite famu ni iz cega  .... poenta je da ako se mobitelom ili fotoaparatom  uslika  prikaz sa nekog loseg IPS-a sa  ispranim bojama ta slika ce bit usrana na cemu god je pogledali,  bio to OLED ili neka krama od 2000 kn . Neko je ovdje prije  postavljao slike  usporedbe nekog panasonica sa VA i LG IPS-a u mraku gdje se vidjelo dobro koliko su boje isprane na tom  IPS-u .  Nema tog procesinga koji ce je uljepsati , ako ne valja , ne valja .

EDIT : i da se referiram na pricu kako IPS  ne moze dati dobru sliku i dobru crnu boju . Kazem da moze itekako kad se podesi pravilno , evo slika u mrtvom mraku , LG UH85 televizor sa IPS-om .  Ja ovdje ne vidim ispranu crnu tj sivu  , a vi ?  

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 20:13 (error_666).
7 godina
POZNANOVEC kaže...

Molim preporuku za 55" cijene 5000-6000kn. Bitno mi je da imam Tv za narednih 10 godina, da preko usb-a mogu gledati sve moguće filmove, gaming mi nije bitan...razmišljao sam o nekom TCL-u ili

LP.

Ja bi ti preporučio, jedan od ta dva modela Philipsa:)

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-55PUS780312-1370047.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7303-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67325771

Ili još nešto od toga.

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7402-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62020831

https://www.nabava.net/televizori/tcl-55dc760-3d-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-74786431

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 8:43 (garfield1).
10 godina
deckard kaže...

Da, dobro si razumio, pokusavam covjeku objasniti da to o cemu govori nema veze s onime sto panel prikazuje, niti teoretski moze imati ikakve veze jer bas kao sto si rekao, tv snimi trenutnu bitmapu. 

Obadva tva ce snimiti recimo jednaku bitmapu, a kako ce je prikazati ovisi o panelu.

Ja se trudim objasniti, ali ne ide.

Istina malo sam ga zafrkavao, nadam se da se ne ljuti previse :)

10 godina

Error_666 tim slikama nisi nista pokazao jer mobitel fokusira na svijetli dio slike i korigira cijelu fotku pa potamni ostatak.

opcenito fotografiranjem ekrana se ne moze nista realno prikazati cak i kad se slika blooming jer i on onda izgleda pretjerano.

1 0 hvala 0
7 godina

Možda , ali tako otprilike je i u real life scenarijima.. Ako hoćete vjerovati vjerujte, a ako ne, što se može . Poenta priče je da to ni izbliza nije toliko loše koliko ljudi misle da jeste. Naravno, svjestan sam da bi imao bolju sliku na nekom ekvivalentnom sony ili samsung modelu , ali odlučio sam se za ovaj jer mi je 3D jako bitna stavka. Al to je sad već druga priča.

EDIT : Ako je u mom slucaju  pri fotografiranju mobitel " uljepsao  " i potamnio  sliku za ove fotke gore  da bi na kraju to ispalo ekstra , zasto se onda na ovim fotkama  vidi vecina mana IPS panela o kojima pricamo ovdje ???  Isti mob , ista soba , isti TV, razlika je  samo u  postavkama slike .

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 21:40 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
error_666 kaže...
deckard kaže...

EDIT : i da se referiram na pricu kako IPS  ne moze dati dobru sliku i dobru crnu boju . Kazem da moze itekako kad se podesi pravilno , evo slika u mrtvom mraku , LG UH85 televizor sa IPS-om .  Ja ovdje ne vidim ispranu crnu tj sivu  , a vi ?  

Da,jedan od rijetkih s prosječnom crnom.

-Ali omjer kontrasta je loš.

16 mjeseci
Obrati paznju na detalje.

0 0 hvala 0
7 godina

za to imam LED traku koja minimizira probijanje i  blooming na minimum od kojeg btw kako vidim ni VA nije "operisan" 

A iskreno , to mi ni ne smeta toliko  . kao sto rekoh , bio sam na  neki nacin "prisiljen " na kompromis i  prije kupovine bio sam svjestan svih pluseva i minusa  . 

kako god  , ne mislim da  sam u nekom velikom gubitku :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 21:54 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
error_666 kaže...

Možda , ali tako otprilike je i u real life scenarijima.. Ako hoćete vjerovati vjerujte, a ako ne, što se može . Poenta priče je da to ni izbliza nije toliko loše koliko ljudi misle da jeste. Naravno, svjestan sam da bi imao bolju sliku na nekom ekvivalentnom sony ili samsung modelu , ali odlučio sam se za ovaj jer mi je 3D jako bitna stavka. Al to je sad već druga priča.

EDIT : Ako je u mom slucaju  pri fotografiranju mobitel " uljepsao  " i potamnio  sliku za ove fotke gore  da bi na kraju to ispalo ekstra , zasto se onda na ovim fotkama  vidi vecina mana IPS panela o kojima pricamo ovdje ???  Isti mob , ista soba , isti TV, razlika je  samo u  postavkama slike .

Ok.:)

Original Original
Tvoja Tvoja
7 godina

kad je ovo na sto si mi ukazao u pitanju ono sto vidim ocima i na onoj  slici  nije ni blizu isto . nema onog "vristanja "  i detalji se bolje vide , al nevazno :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
Malo sam se potrudio pogledat sve bitne recenzije ovog LGSK8500 i u svim recenzijama taj tv ima prođu, ili je vrlo dobro ili odlicno ocjenjen. Nigdje spomena da je IPS neko smece, da ne valja ili da se e.preporucujeShvacam da ima boljih slika, pogotovo kod tog Sonya 9005 al meni je slika na tv-u zaista super, cak ne vidim ni probleme kod crne boje.
Evo jedan review u kojem je tv dobio top ocjene:
http://www.s21.com/lg-55sk8500pla.php

0 0 hvala 0
2 mjeseca
Otisla poruka prije zavrsetka pisanja hbg...
Volio bih usporedit sva tri tv-a (SK8500, NU8002 ili Q6 I Fx9005) iz prve ruke pa da vidim kakva je to razlika.
Ovako dajem subjektivan dojam.
Eto. Poz

0 0 hvala 0
9 godina
martyzd kaže...
Otisla poruka prije zavrsetka pisanja hbg...
Volio bih usporedit sva tri tv-a (SK8500, NU8002 ili Q6 I Fx9005) iz prve ruke pa da vidim kakva je to razlika.
Ovako dajem subjektivan dojam.
Eto. Poz

Ovako...ukratko,moj dojam....imam samsunga ips, serija 6400,3d,120hz,10bit,2 daljinska... iz 2014 god...milina,,nis mu ne fali,,ali..stvarno se vidi razlika navecer u crnoj,,tj.  sivoj crnom..

ali i to se da narihatat..nebi ni uzimao novi da ovaj nije riknuo...ja sam poceo sam budjetom od 3.5k za 55 pa zavrsio na 7100kn i uzeo q6fn55...sva ta kao visa srednja klasa,

je sve tu negdje,,jedan ima bolji os,,drugi sliku,treci fald drugi bolji daljinski,,,pa sve ovisi sta trazis...ja sam se bojao va na pocetku mislio sam da nis nebum vidio sa strane ali...

prva liga..to nebi trebala  biti prepreka kod ljudi koji se neckaju ok va panela...nezz za jeftinije modele...ali moja preopruka ide VA panelu,jednostavno ips vise nema tu trazit kaj,

narocito za hdr...kao LG i Dolby Vision..imas 10 filmova i to je to...LG,najbolji OS,daljinski,super je prvi dan i to je to...kasnije samo palis telku...kraj price...ips..ne,sk8500 kraj 8002 ili q6 nemas kaj razmisljat,sony...hmmm..9005 nije nista posebno,ima kolega...ja ga prvenstveno nebi uzeo zbog androida ili bilo koji tv sa androidom,daljinski iz 91

godine,a i on ima svojih musica,svejedno solidna telka ali bome i kosta,fald kod njega i nije nesto posebno btw...eto da budem iskren skroz,zao mi je sta nisam uzeo 8002 na akciji za 5500,

jedino zato,sto mi je prvi q6fn imao ogromne fleke...light bleed ali pretjerano,,uzeo drugi,,dok sam se vratio iz inozemstva,proslo je 14 dana za zamjenu,,ovaj je malo bolji,,ali ima fleku lijevo kod titlova

da se ubijes... tako da je danas sve lutrija...rekao sam sebi,nikad vise Samsung..ali...bas i nema izbora... opcenito,super tv,kvaliteta upitna,ali imas garanciju...nadam se 5 god..

q6 ak imas viska,,,8002 cim prije,dok ne nestanu ali samo na akciji...lg...za djecu i zene...sony za..neznam... do 4000 kn hisense ili tlc noviji modeli...tlc je super telka..ali samo za US trziste..kod nas ni daljinski ne dobijes brijem lol..eto  ukratko malo lol..pozz

10 godina

Koliko god volim Xiaomi kao brend i dalje ne vidim razloga zašto bi si komplicirao život naručivanjem branda kojeg ne možeš servisirati u hr.

nansale kaže...

Hisense 50a6140 - Elipso

@ BigD_Cro: mislim da je upit bio moj..kupila šogorica preko weba, nakon par dana TV je dostavljen ali...prema njenim rječima uključuje se s vremena na vrijeme sam od sebe!

Ženska nije tuka, isčekirala je sve postavke i nije našla da je negdje nešto uključeno, poslala je upit servis centru pa čeka odgovor.

@ send : koja app za iptv je instalirana i odakle?

Za to samostalno paljenje probajte isključit autmatsko ažuriranje kanala (ako postoji, obično je negdje u postavkama antene), a također i automatsko OAD i internet ažuriranje...

19 mjeseci
deckard kaže...

dobro, moguće da si u pravu no što se tiče oled tehnologije no kod Va panela istog cijenovnog ranga se ne bi smjele primjetiti razlike.

evo slikano fotićem ili mobitelom

http://hdtelevizija.com/2015/03/01/oled-vs-ips-lcd-vs-s-pva-televizori-usporedni-test/

po tome ja ne bih trebao vidjeti razlike na fotkama jer imam lošiji panel, ili ?

možda bi bilo bolje onda napraviti test istih scena fotkanih mobitelom na istoj rezoluciji =? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 9:40 (Anđeo bez falinge).
19 mjeseci
rambox kaže...

To je PVA panel kategorija, ili stari S-PVA sa šepavim kontrastom(kao i IPS/PLS ili TN LCD panel) oko 1000:1 ili malo više.

PVA je Samsung proizvod, a od 2014 godine pa dalje to je Samsung SVA i danas nudi kontrast oko 3000:1.

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

točno.

a kako je Samsung uspio napraviti taj PVA panel sa savršenim kutem gledanja, možda bolji kutevi nego OLED.

imam i Samsung i Philips 94 cm..iz 2009 još u kući pa se ne mogu načuditi.

zašto danas ne prave takve panele a da pojačaju kontrast na bar 3000:1

je li to izvodljivo na PVA panelu ?

što smeta to slovo P ovom VA dijelu u nazivu da ne može, ako ne može ?  

8 godina
mariocroatia78 kaže...

Ovako...ukratko,moj dojam....imam samsunga ips, serija 6400,3d,120hz,10bit,2 daljinska... iz 2014 god...milina,,nis mu ne fali,,ali..stvarno se vidi razlika navecer u crnoj,,tj.  sivoj crnom..

ali i to se da narihatat..nebi ni uzimao novi da ovaj nije riknuo...ja sam poceo sam budjetom od 3.5k za 55 pa zavrsio na 7100kn i uzeo q6fn55...sva ta kao visa srednja klasa,

je sve tu negdje,,jedan ima bolji os,,drugi sliku,treci fald drugi bolji daljinski,,,pa sve ovisi sta trazis...ja sam se bojao va na pocetku mislio sam da nis nebum vidio sa strane ali...

prva liga..to nebi trebala  biti prepreka kod ljudi koji se neckaju ok va panela...nezz za jeftinije modele...ali moja preopruka ide VA panelu,jednostavno ips vise nema tu trazit kaj,

narocito za hdr...kao LG i Dolby Vision..imas 10 filmova i to je to...LG,najbolji OS,daljinski,super je prvi dan i to je to...kasnije samo palis telku...kraj price...ips..ne,sk8500 kraj 8002 ili q6 nemas kaj razmisljat,sony...hmmm..9005 nije nista posebno,ima kolega...ja ga prvenstveno nebi uzeo zbog androida ili bilo koji tv sa androidom,daljinski iz 91

godine,a i on ima svojih musica,svejedno solidna telka ali bome i kosta,fald kod njega i nije nesto posebno btw...eto da budem iskren skroz,zao mi je sta nisam uzeo 8002 na akciji za 5500,

jedino zato,sto mi je prvi q6fn imao ogromne fleke...light bleed ali pretjerano,,uzeo drugi,,dok sam se vratio iz inozemstva,proslo je 14 dana za zamjenu,,ovaj je malo bolji,,ali ima fleku lijevo kod titlova

da se ubijes... tako da je danas sve lutrija...rekao sam sebi,nikad vise Samsung..ali...bas i nema izbora... opcenito,super tv,kvaliteta upitna,ali imas garanciju...nadam se 5 god..

q6 ak imas viska,,,8002 cim prije,dok ne nestanu ali samo na akciji...lg...za djecu i zene...sony za..neznam... do 4000 kn hisense ili tlc noviji modeli...tlc je super telka..ali samo za US trziste..kod nas ni daljinski ne dobijes brijem lol..eto  ukratko malo lol..pozz

Ti si netko tko se "pali" na prenapucane boje i svjetlinu Samsunga i to je OK ako si zadovoljan. Drugo je kad pocnes drugima drobiti o svojem osobnom dojmu mimo svih testiranja i recenzija...

20 mjeseci
garfield1 kaže...
POZNANOVEC kaže...

LP.

Ja bi ti preporučio, jedan od ta dva modela Philipsa:)

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-55PUS780312-1370047.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7303-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67325771

Ili još nešto od toga.

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7402-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62020831

https://www.nabava.net/televizori/tcl-55dc760-3d-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-74786431

Još jedno pitanje taj Philips 7803 ima ak sam dobro prčital VA panel...Za moj dnevni boravak Tv bi mi trebao imati širi kut gledanja

10 godina

dobro, moguće da si u pravu no što se tiče oled tehnologije no kod Va panela istog cijenovnog ranga se ne bi smjele primjetiti razlike.

evo slikano fotićem ili mobitelom

http://hdtelevizija.com/2015/03/01/oled-vs-ips-lcd-vs-s-pva-televizori-usporedni-test/

Evo ova slika upravo govori sve o razlikama IPS i VA panela. Mislim da dalje nema smisla raspravljati. Pa sad ko vidi razliku vidi, ko ne ne. Gledam upravo na kalibriranom wide gamut Dell monitoru i slika perfektno prikazuje problem crne na IPS-u: ni slično dubini crne na desnom panelu + glare. E sad, kome to ne smeta kad gleda mračne scene...

Deckard
7 godina

@POZNANOVEC

Model 7803 kao i model 7303 ti imata MVA panel, i imata dobar kut gledanja i nešto malo slabiji napram IPS panelima. A ako ti stvarno treba veoma dobar kut gledanja, onda moraš uzet koji model sa IPS panelom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 11:52 (garfield1).

0 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice