Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 23.418
|
čitano: 3.632.628
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To mi izgleda kao malo jači IPS glow problem...

0 0 hvala 0
3 tjedna
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
happytimes kaže...

šta mislite o kamikazi, izleteti sa LG 55EG9A7V umesto 4K VA Samsungom (NU7402) 

za gledanje na skoro 3 metra?

(zbog određenih mogućnosti samo to dolazi u obzir)

To je starija generacija oleda koja nema HDR ni 4k , ali i dalje vrhunsku sliku, neusporedivo bolju nego NU 7402

Na 3 metra i 55" 4k ti je stvarno nebitan. Meni na 65" na toj udaljenosti HD izgleda odlično.

Jedino pazi da nisi u gurpi korisnika kojima burn in može raditi probleme.

Ako gledaš raznolik sadržaj onda nemaš problema, ako gledaš često isti sadržaj koji ima neki logo stanlno na istom mjestu, onda imaš problema :)

I DID IT. 

LG 55EG9A krasi ovaj dom od danas!

hvala svima na pomoći, neočekivano sam izvukla budžet za njega i stvarno vredi.

sad samo da šljaka dugo, u zdravlju i veselju 😂

10 godina
DarK.xy kaže...
rambox kaže...
DarK.xy kaže...

Uzeo u Emmezeti ue55nu7402 i čini mi se da je ips. Oko kuteva jako izraženi bleed na crnoj sceni, čak kao da ima pjege po sredini, dodao sliku.

Jel to normalno?

Nešto slično https://www.avforums.com/threads/samsung-nu7400-series-any-reviews.2171893/page-18

Iako fotka/fotič prenaglašava LCD panel mane, i "ovako prenaglašeno taj flekavi svjetlo-tamno mix panel ili točnije pozadinsko osvjtljenje je loše šepavo do daske".To je za reklamaciju, nemaš sreče taj VA LCD panel je loš ili možda cjela kompletna serija ko če ga znat.Pogledaj dolnji link tako to izgleda realno, dakle kad nije prenaglašeno u ovom slučaju VA vs IPS primjeri na PC monitorima.

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=175&jumpto=4861010&sort=asc&view=flat

Jel to uopče VA panel vjeorjatno je, ali proizvođača VA LCD panela bez detalja to je malo teže detektirat.

Mad Ant kaže...
DarK.xy kaže...

@MadAnt Thnx. Provjerim kada dođem sa posla i javim.

Ma nema frke, to je ona fora sa kucanjem/dodirivanjem ekrana. Ali VA je, to je Samsumg.

Bolje je napisat da VA je, ali da li je taj VA panel baš Samsung proizvod e to je več sasvim druga priča.

Samsung ima svoj SVA panel, ali opet kad im zafali SVA panela eto onda brže bolje kupuju proizvode drugih VA LCD panel proizvođača.

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=263&jumpto=5215562&sort=asc&view=flat

Mislim da sam naletio na loš panel.. jedino što mi je sada muka to reklamirati, nositi nazad i nadati se da će drugi panel biti bolji, a može biti i gori.  

Provjerim još po testovima pa ću vidjeti da li se isplati zezati sa time.

Da tak je to sigurno,ipak je to elektronika za široke mase kupaca gdje je kontrola kvalitete okvirno onako "bit če ok ko ga šljivi."

Profi elektronika je druga priča, a roba za masovno široko tržište to je onako ok ili podnošljivo.

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=751&jumpto=5833249&sort=asc&view=flat

Onako reda radi nek se vidi, inače taj model pod tim oznakama ne postoji na Hrvatskom tržištu.Eto kaj Ameri dobiju za 1632kn ili 250$, a kaj mi u Hrvatskoj dobijemo za istu lovu pa bolje da ne spominjem.Kad se sve zbroji, potpuno očekivano da je taj model na njihovom Amazonu najprodavaniji 4K TV.

https://www.amazon.com/dp/B07D4F2P26/ref=as_li_ss_tl?&_encoding=UTF8&th=1&linkId=9d703ce471f8637e90786aa77febc52f

http://4k.com/tv/toshiba-amazon-fire-4k-hdr-lcd-tv-review-43lf621u19-50lf621u19-55lf621u19-25205/

Jubitu video ide za Toshiba 43 verziju, dakle opet klasika 43/4K VA LCD panel od 60hz.

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
9 godina

Evo malo bolja slika.. Nažalost mislim da se moram pomiriti sa tim bleedingom.

Zanima me samo da li netko ima NU7402 pa da kaže da li ima isti ili sličan bleed kod gledanja filmova?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 22:44 (DarK.xy).

0 0 hvala 0
20 mjeseci
DarK.xy kaže...

uzeo 55nu7402 za 4300.

Može neki link za kalibraciju?

Uzeo u Emmezeti ue55nu7402 i čini mi se da je ips. Oko kuteva jako izraženi bleed na crnoj sceni, čak kao da ima pjege po sredini, dodao sliku.

Jel to normalno?

ništa tu meni nije jasno...

napisao si da si kupio taj tv  i to 55 inch u emmezeti za 4300 kn ?!

čim je to govance toliko jeftino mogao si misliti što si kupio.

emmezeta dobije škart koji su ljudi vratili iz Austrije, Njemačke itd i tope ga nama budalašima....

isti taj model ali od 50 inch je 5669 kn... https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/67948/samsung-ue50nu7402uxxh-ultra-hd-led-tv/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 23:33 (Anđeo bez falinge).
9 godina
DarK.xy kaže...

Zanima me samo da li netko ima NU7402 pa da kaže da li ima isti ili sličan bleed kod gledanja filmova?

kaj si napravio s slikom?ja tu vidim samo malo probijanja dole lijevo..i neznam kako je moguče da je to onaj isti panel koji je izgledao kao večerašnje nebo

8 godina
danexxx kaže...
DarK.xy kaže...

kaj si napravio s slikom?ja tu vidim samo malo probijanja dole lijevo..i neznam kako je moguče da je to onaj isti panel koji je izgledao kao večerašnje nebo

Ne gledas u isti "materijal" kao prvo, a drugo smanjis sve postavke i evo ga, kao i kod bilo kojeg drugog LCD-a.

3 godine

0 2 hvala 0
11 godina

Samsung predstavio QLED seriju za 2019. Dodali su 0 u naziv pa sad serija ide od Q60R prema Q90R.

Koliko ovdje vidim, ne vidim da je ništa puno bolje naspram modela iz 2018.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/36419d505

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
3 godine

Nisu ništa promijenili??

Tebi je 0.1W manja potrošnja u mirovanju i novi VESA mount standard - ništa ?!?!?! 

11 godina
lukasijaner kaže...

Nisu ništa promijenili??

Tebi je 0.1W manja potrošnja u mirovanju i novi VESA mount standard - ništa ?!?!?! 

HAHAHAHAHHA  Sorry nisam to htio pisati kao fičer. Da netko ne pomisli da sam fanboy 

10 godina
ParaNO1d kaže...

Samsung predstavio QLED seriju za 2019. Dodali su 0 u naziv pa sad serija ide od Q60R prema Q90R.

Tvi se ne procjenjuju na temelju specifikacije na papiru. Bez testova i mjerenja ne može se ništa zaključiti.

Pa prema onome što je Vincent s hdtv-a vidio i rekao za seriju 9 , ne bih baš rekao da je ništa, navodno je slika dosta poboljšana u odonosu 2018 modele i oled bi mogao imati problema ako takvi budu produkcijski modeli.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 12:20 (Pixel).
17 mjeseci
ParaNO1d kaže...

Ovdje se vidi bolje:)

Q70R (FALD LCD): 49”, 55”, 65”, 75”,

Q60R (Edge-lit LCD): 43”, 

The 4K Q90R, Q80R, and Q70R are based on LCD panels with a full array local dimming LED backlight to improve contrast and a quantum dot film to widen the color space. The Q60R will use a less advanced edge LED LCD panel but still feature the wide color space.
https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1549968260

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/411c9d62d

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 14:53 (Crt True Colors).
11 godina
Crt True Colors kaže...
ParaNO1d kaže...

Ovdje se vidi bolje:)

Q70R (FALD LCD): 49”, 55”, 65”, 75”,

Q60R (Edge-lit LCD): 43”, 49”, 55”

The 4K Q90R, Q80R, and Q70R are based on LCD panels with a full array local dimming LED backlight to improve contrast and a quantum dot film to widen the color space. The Q60R will use a less advanced edge LED LCD panel but still feature the wide color space.
https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1549968260

Dakle Q6FN i Q60R male razlike tj. nema FALD-a. A FALD su imali i Q7FN, Q8FN i Q9FN. Vjerovatno je sad i bolje, ali male razlike, a kod nas vjerujem da će razlika u cijeni biti dosta veća pa se čini 2018 modeli kao dobra kupnja. 

6 mjeseci

Glavno pitanje podržavaju li samsunzi 2019 DTS codec. Sudeći po prvim informacijama izgleda NE- čak ni 4K top model Q90R.

https://www.displayspecifications.com/en/model/92f117c6

Od sada je 65" najmanji što znači puno više € tko želi tzv qled..

Ni kod drugih nema baš lijepih vijesti, Sony izgleda nastavlja s IPS panelima u seriji XG85xx pa svi koji su mislili da bi možda novi 55/65XG85xx mogao biti VA, ništa od toga

https://www.displayspecifications.com/en/model/b36717bd

1 0 hvala 0
6 mjeseci
ParaNO1d kaže...

A FALD su imali i Q7FN, Q8FN i Q9FN. . 

Nope. Samo Q8DN i Q9FN su FALD.

17 mjeseci
Flagship kaže...

Glavno pitanje podržavaju li samsunzi 2019 DTS codec. Sudeći po prvim informacijama izgleda NE- čak ni 4K top model Q90R.

Pirateriju triba iskorijeniti:)

17 mjeseci
Flagship kaže...

6 mjeseci
Crt True Colors kaže...
Flagship kaže...

Kako stvari stoje mogli bi prije kinezi njih iskorijeniti

Hisense U9 s preko 5300 dimming zona FALD i podrškom za oba DV/HDR10+, a s druge strane TCL s novim miniLED modelima. I jedni i drugi u pola cijene samsunga, možda i više. DTS naravno uključen:)

11 godina
Flagship kaže...
Crt True Colors kaže...
Flagship kaže...

Hisense U9 s preko 5300 dimming zona FALD i podrškom za oba DV/HDR10+, a s druge strane TCL s novim miniLED modelima. I jedni i drugi u pola cijene samsunga, možda i više. DTS naravno uključen:)

Ima toga kod nas? TCL da nije Androdi?

17 mjeseci
Flagship kaže...
Crt True Colors kaže...
Flagship kaže...

To bi bilo super!:)

https://www.guru3d.com/news-story/samsung-will-show-with-oled-tv-based-on-quantum-dots.html

https://www.nanosysinc.com

Nanosys talks quantum dot OLED TV &QD-MicroLED

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 16:07 (Crt True Colors).
4 mjeseca

Toliko o tome ..... 

7 0 hvala 0
17 mjeseci
Hisense H65U9A
Da li je TV sa najimpresivnijim specifikacijama i najbolji TV? Na papiru, ovaj model model dominira. Pogledajte kako se pokazao u praksi.

https://www.benchmark.rs/artikal/test_hisense_h65u9a_4k_hdr_uled_tv_video-4668

0 0 hvala 0
4 godine

Evo konacno stigao LG Oled B8, pa da podelim utiske i da li je vredno bilo baciti 2000e. Pisao asm ranije i imao tu raznorazne duele sa nekima, ali ovo sto cu ovde napisati je test najmerodavniji u uslovima u kojima 90% popuilacije gleda tv.

Sobni uslovi su u pitanju sa osvetljenjem od jedne stone lampe i to u 3 sobe. Radio sam uporedni test na 3 tv-a Sony 55XE 7005 iz 2017 VA panel, LG 55SK 8500 iz 2018, IPS panel i novopridosli OLED LG 65B8. Sva tri su bila povezana sa satelitskim resiverima, i to SK 8500 i Oled sa 4K resiverima, a Sony sa Dreambox 800. Takodje su sva tri bila povezana i sa android boksovima malo boljim kako bih uporedio sliku preko Kodija tj Real Debrida sa snimcima u fu hd-u. Ubio sam se prelazece iz sobe u sobu jer sam na sva tri tv-a gledao isti kanal, bio on SD ili HD, UHD, jedino na Soniju nisam UHD, ili pak isti strim na sva tri tv-a, pa su utisci sledeci:

Sony ima bolju sliku od Oleda i SK8500 na SD i HD satelitskim kanalima, neverovatno, ocekivao sam da tu Oled bude makar malo dominantniji, ali je Sony brate tu klasa. Ista utakmica ili ti tekma na Poljskom super HD Sport premiumu i ubih se podesavajuci ovaj Oled i po Rtingsu i po HD televiziji (Damir Klubicko), ali tu kvalitetu i tu ostrinu pogotovu zelene boje nisam uspeo dobiti, a jos veca nervoza je bila sto je na Soniju Dreambox star 8 godina, a na ova dva novi VU Zero 4K. SD kanali, Pink, Happy, Prva itd, to je daleko bolje na strani Sonija. SD i HD na SK i OLEDU NEMA razlike i to ponavljam, a plasio sam se da do toga ne dodje, ali ajde, bilo sto bilo. Kad je u pitanju 4k, Sony ne moze podrzati HDR kanale, jer mu potamni slika jer je 8bitni panel, a ova dva tu su bolja od njega, a na obicnim 4K satelitskim kanalima nema razlike. Mislim da Oled na HDR HLG satelitskim kanalima kao sto je Travel, ima za nijansu bolju sliku od SK, ali nije neka drasticna razlika tipa WOOW. Ima nesto ali opet napominjem nijanse su u pitanju i na UHD prilozima sa You tub-a bolju sliku, ali neznatno.

Nisam probao Netflix, probacu i to, probacu ga i u mrklom mraku kako bih nasao makar malo opravdanje za necu da kazem bacenih 2000e, ali napominjem svim eventualnim kupcima da ne slusaju nas zaludjenikje ovde, medju koje i sebe ubrajam, jer Vase oko je Vase, prilagodite kupnju svojim potrebama, a ne tu nekim teorijama, sta, kako, ips, va, te, ono, te ovo.

Inace tv Oled prelepo izgleda, barem se mojo zeni svidja neverovatno, jedino kada bi znala pravu cenu, eee, bolje i da ne pomislim sta bi bilo. Javicu i kasnije utiske, kada sve to malo "nalegne", pozz

7 0 hvala 2
9 godina

Pozdrav, ima li netko možda neki noviji LG tv? Zanima me zbog IPS matrice, bacio sam oko na LG 50UK6950PLB, ali me jedino brine taj IPS ekran, pogotovo kada čitam komentare da je katastrofa gledati filmove na njemu i slično zbog loše crne.. Iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

Sony 55" A1 u Pevecu za 10600kn uz poklon bonove od 15%. Mislim da nema bolje telke za te pare. Pod uvjetom da nije izložbeni, samo u prolazu sam ga vidio.  

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

0 0 hvala 0
10 godina

Levca5, neke stvari vise necu komentirati jer mi nije namjera dodavati ulje na vatru, moji utisci s sk8500 vs oled su bitno drugaciji.

Ima podosta propusta u toj usporedbi ali ok, to su tvoji dojmovi.

Vezano  uz tu zelenu boju, na temelju cega si zakljucio da sony ima najbolju zelenu ? Kako znas sa on nema prenapucanu zelenu i da ju krivo prijazuje? Samsung isto napucava boje inzato izgleda atraktivnije. Lg oled je vec tvornicki jako precizno podesen i nisam bas uvjeren da su njegove boje bile losije od sonya. 

I ta usporedba s trcanjem uz sobe u sobu, necu ni komentirati koliko je takva usporedba besmislena jer oko ima odredjeno vrijeme za adaptaciju.

A sad vrijedi li te novce oled, to je osobno pitanje, meni da jer mi jako smetaju neke stvari kid lcd-a.

Tebi izgleda ne jer su ti razlike ocito male ili nebitne i to postujem.

0 0 hvala 0
2 godine
tiki kaže...
Charlie S kaže...

Koja je razlika između FullHD i 4k? Ne u tehnologiji, nego dali se to primijeti kada se gleda TV kući? 

Piše da je LCD prvi panel sa 4K rezolucijom, pa u nastavku da LED panel daje FullHD... LCD i LED Jeli se može kupiti onda LCD sa FullHD a LED sa 4K ili ipak NE?

Kod tv-a imaš par izvedbi:

1. Plasma (više je nema)

2. LCD sa CCFL pozadinskim osvjetljenjem (stari način osvjetljavanja slike putem lampi, više nije u upotrebi tako da ni toga nema)

3. LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjem (trenutno većina tv-a, umjesto starih lampi sliku osvjetljavaju LED diode)

4. OLED (svaki piksel svijetli za sebe, pravi LED display)

Pomutnja nastaje jer su trgovine nazvale LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjem samo LED tv, što je netočan naziv. Jer to je i dalje LCD ekran samo sliku osvjetljavaju LED diode umjesto starih lampi.

Pravi LED tv je u biti OLED, gdje svaki piksel svjetli za sebe, a pozadinsko osvjetljenje ne postoji.

I jedan i drugi možeš kupiti u 4K i u FHD.

Yap, danas to znam. Sjećam se nekada sam znao LCD monitore servisirati (napojnu ploču), pa kada ne ide onda onako iz dosade rastavim panel. Bilo ih je sa CCFL osvjetljenjem i sa LED. U biti je isti panel LCD, ali sa dva različita pozadinska osvjetljenja...

7 godina
Reedy kaže...

Pozdrav, ima li netko možda neki noviji LG tv? Zanima me zbog IPS matrice, bacio sam oko na LG 50UK6950PLB, ali me jedino brine taj IPS ekran, pogotovo kada čitam komentare da je katastrofa gledati filmove na njemu i slično zbog loše crne.. Iskustva?

Koliko znam 50" izvedba tog TV-a ima VA panel (55 i veci su IPS),  tako da te to ne treba brinuti ako si njega zapikir`o .

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 21:39 (error_666).
20 mjeseci
levca5 kaže...

Evo konacno stigao LG Oled B8, pa da podelim utiske i da li je vredno bilo baciti 2000e. Pisao asm ranije i imao tu raznorazne duele sa nekima, ali ovo sto cu ovde napisati je test najmerodavniji u uslovima u kojima 90% popuilacije gleda tv.

Sobni uslovi su u pitanju sa osvetljenjem od jedne stone lampe i to u 3 sobe. Radio sam uporedni test na 3 tv-a Sony 55XE 7005 iz 2017 VA panel, LG 55SK 8500 iz 2018, IPS ----------

trebao bih se nekako složiti s tvojim izlaganjem no mislim da si ga malo pretjerao..

ajde, još taj sony koji ima neki prosječan Va panel i SK 8500 "uglavnom" mogu biti slični ali OLED-a sam se nagledao, uspoređivao početne modele sa svim ostalim i to je nebo i zemlja.

Sd programi su SD a tu naročito prednjače spomenuti srpski Happy i Pink koje imam i sam u hrvatskim paketima i imaju katastrofa Sd signal da to ne može popraviti sto OLED-a.

nemaš ti kondicije, jer si trčeći iz sobe u sobu izgubio kisik pa ti se je poremetilo vidno polje.

u takvoj situaciji bi jedini normalan test bio da su ti sva tri televizora u istoj sobi, jedan pored drugoga na istom prijemnom signalu...

ovo ostalo što si opisao nije brate nikakav test.

živio... 🍸 🍸

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 10:15 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice