LCI ili Plazma za SD (naši programi)

poruka: 5
|
čitano: 3.138
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
LCI ili Plazma (40in) za SD (naši programi)

Zanimalo bi me koji bi LCD (ili eventualno Plazma) bio najbolji kod prikaza nasih TV programa; veličina 40in, izvor signala - kabelska. 

- nekako mi se čini da je Pioneerov Kuro (42in) još uvijek tu najbolji ali ako netko ima iskustva sa nekim drugim modelom bio bih zahvalan.

 

Igor 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: LCI ili Plazma (40in) za SD (naši programi)

"...još uvijek tu najbolji"?? Držim da Pioneer sa Kuro tehnologijom trenutačno jest najbolji (i papreno skup). Jednom se pravila na drugom forumu ljestvica koja je izgledala otprilike ovako: 1.Pioneer, pa duuugo niko, 2. Panasonic, 3. Sony, pa ostatak svijeta. Čitao sam na BUG-ovim stanicama da će Pioneer uskoro (ako već i nije) početi koristiti Panasonicove matrice za izradu TV-a. Osobno, nemam para za Pioneer pa ću uzet Panasonica. Druge i treće opcije za sada ne vidim.

16 godina
offline
RE: LCI ili Plazma (40in) za SD (naši programi)

Evo ja sam već skoro godinu dana ponosni vlasnik Panasonic plazme 107cm, serije 7, i samo riječi hvale imam. Slika je super, za komp gotovo monitor više i ne koristim. Nedavno sam nabavio i DVB-T receiver, i slika je puno bolja nego preko analogne antene. Za kablovsku ne znam.

16 godina
protjeran
offline
RE: LCI ili Plazma (40in) za SD (naši programi)

Najbolji je onaj koji najbolje "mrlja".

Vidio sam par Samsunga i LGa koji uz pomoć nekakvih trikova delaju jako dobru sliku od običnog SD programa. Fino zaglade, nema izražene pikselizacije ili zrnatosti, a možda čak rade i nekakav oblik upscalinga. Pišem ovo da te motiviram da skokneš pogledati jer nažalost nisam se potrudio zapamtiti točan model TVa. Mislim da sam ih vidio u nekom špeceraj dućanu tipa Ipercoop.

 

Što se tiče KURO(nj)-e odnosno Pioneerovih fora sa crnilom....to mi je malo jadno, oduvijek je bilo. Nije mi jasno kako to ljudi puše. Na tim Kuro(nj)a-ma jedino što je izraženo je odvratno pojačan kontrast na sve moguće načine. Pola detalja u mračnim scenama se opće ne vidi, što je katastrofa. Uglavnom ako zeliš testirati svoj budući TV mozes na USB Key skinuti Nokia Monitor tester. Testiranje sive skale je savršen test na kojem odmah vidiš da li TV pretjeruje sa kontrastom kao Kuro(nj)e ili mu ga fali kako je to slučaj sa jeftinim TVima. Naravno i ostali testovi poput čitljivosti  i boja vrlo dobro dođu i u roku 2 minute znaš na čemu si sa pojedinom telkom.

 

BTW osjećam potrebu informirati da DVB-t u hrvata ne nudi bolju sliku ako se ista uspoređuje sa sustavom koji je u mogućnosti normalno primiti zemaljski analogni signal.

Naime DVB-T je bolji samo u onim slučajevima gdje je obični zemaljski signal nešto lošiji, a tamo gdje je katastrofalno loš DVB-T ne bu niti radio.

Drugi par rukava je da naši pri DVB-T emitiranju "škrtare" i prilično kompresiraju distribuirani signal tako da u odnosu na dobar običan prijamnik DVB-T je pikselast i zrnat.

Ova pikselost i zrnatost u odnosu na obično emitiranje se naravno ne vidi na uređajima koji ovak i onak imaju nešto lošiju SD sliku ili imaju CRT cijev koja je dovoljno male rezolucije pa se isto opet ne vidi.

 

U nadi da sam ti malo olakšao savjetujem obilaženje dućana uz dva zrna soli jer na tržištu ima jako puno kukolja i ravnanje po cijeni gotovo više i ne igra neku ulogu.

Recimo u nas Sharp nije previše zastupljen i gotovo svi modeli koji se kod nas mogu kupiti u dva i pol dućana koji ih imaju, nude jako dobru kvalitetu slike, no neke druge sitnice oko Sharpova nisu baš savršene. Npr. Poslovično škrtarenje na logici, pa su meniji prilično spori, a i nije rijetkost da količina korisnih ulaza i izlaza je svedena na minimum.

 

Ostali poput Philipsa, Sonya, Panasonica, Samsunga, LGa i sličnih renomiranih u nas nude sve i svašta pa treba biti oprezan i ne uzdati se u ime jer i oni nude srajna gora od Vivaxa ili Quadra.

15 godina
offline
RE: LCI ili Plazma (40in) za SD (naši programi)
guzzman kaže...

Što se tiče KURO(nj)-e odnosno Pioneerovih fora sa crnilom....to mi je malo jadno, oduvijek je bilo. Nije mi jasno kako to ljudi puše. Na tim Kuro(nj)a-ma jedino što je izraženo je odvratno pojačan kontrast na sve moguće načine. Pola detalja u mračnim scenama se opće ne vidi, što je katastrofa. Uglavnom ako zeliš testirati svoj budući TV mozes na USB Key skinuti Nokia Monitor tester. Testiranje sive skale je savršen test na kojem odmah vidiš da li TV pretjeruje sa kontrastom kao Kuro(nj)e ili mu ga fali kako je to slučaj sa jeftinim TVima. Naravno i ostali testovi poput čitljivosti  i boja vrlo dobro dođu i u roku 2 minute znaš na čemu si sa pojedinom telkom.

 

 
A što nikad nisi cuo za podešavanje slike ?
Ako ti je kontrast ptrevelik, spusti ga !
Tvoji su komentari totalno suprotni svim testovima u kojima se tvrdi da se na  tim tv-ima bas vidi u tamnim scenama vise detalja nego kod ostalih tv-a
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice