Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje

poruka: 12
|
čitano: 6.146
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje

Pozdrav!

Gledam gore navedeni TV i cini mi se da nema nista slicno njemu u tom cjenovnom rangu a da je te kvalitete. Oko 4500 kuna.

Ima li koji Samsung? Plazma.

 

Gledao sam LED TV za tu cijenu. Pa to izgleda prilicno lose!

Rubovi objekata nazubljeni, boje kricave da se uopce ne vide nijanse, detalji tipa trava ili kosa potpuno zamuceni, nagli pokreti kamere rezultiraju cudnim zamucenjem slike..

Uglavnom, uzas za vidjeti! Ne znam kako su tako prodavani modeli!

E sad, LED TV za preko 6000 kn potpuno druga prica! Al ja sam ogranicen na 4000, mozda malo vise.

 

Znaci Plazma, full HD, dobar SD signal, odlican HD preko HDMI-a, podrska za AVI i MKV.

Oko 4000-45000 kn

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje

Panasonic TX-P42UT50E

da li netko zna da li navedeni tv može prenositi sliku s laptopa ili PC-a?
Spojim preko wga i hdmi kabela i nađem na daljinskom na tvu navedeni hdmi al nikako da se slika prenese s laptopa na tv?

Unaprijed hvala
12 godina
offline
Re: Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje
marinrover kaže...

Panasonic TX-P42UT50E

da li netko zna da li navedeni tv može prenositi sliku s laptopa ili PC-a?
Spojim preko wga i hdmi kabela i nađem na daljinskom na tvu navedeni hdmi al nikako da se slika prenese s laptopa na tv?

Unaprijed hvala

Preko HDMI kabla spojen izlaz iz PCa sa bilo kojim ulazom na TVu i savrseno radi.

TV sam prebaci na HDMI ulaz, a na PCu se pod opcijama od graficke treba ukljuciti TV. On se pojavio kao monitor br. 2 u izborniku.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje
u mene je wga izlaz iz laptopa i hdmi ulaz na tv. laptop je star 6 godina- toshiba satelite.
na koji izbornik misliš i gdje - na laptopu ili tv-u?

P.S.- inače, navedeni tv ti je odličan, ja sam ga uhvatio za 4500 kn u emzetti na akciji i nisam se pokajao nimalo. Još da riješm ovaj problem...
12 godina
offline
Re: Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje
marinrover kaže...
u mene je wga izlaz iz laptopa i hdmi ulaz na tv. laptop je star 6 godina- toshiba satelite.
na koji izbornik misliš i gdje - na laptopu ili tv-u?

P.S.- inače, navedeni tv ti je odličan, ja sam ga uhvatio za 4500 kn u emzetti na akciji i nisam se pokajao nimalo. Još da riješm ovaj problem...

Sad sam na mobitelu. Kad dodjem za komp cu ti opsirnije napisati.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje

Bok! Oprosti, zaboravio sam ti odgovoriti.

 

Wga izlaz ne postoji, vjerojatno si mislio VGA. VGA je nazalost potpuno analogni, dok je HDMI digitalni i nemoguce je slati signal na taj nacin na TV.

Zapravo, takav kabel ni ne postoji. Kako si ih to spojio?

 

Morat ces drugacije spojiti. Sad se na pamet ne sjecam koje sve ulaze ima TV.

 

EDIT: Evo malo sam proucio:

 

Mislim da TV ima component, composite i HDMI. (javi ako ima jos koji!)

Najlakse je spojiti VGA na composite.

Dolje je slika kabla - slika 1. Standardni zuti chinch (ono crno ignoriraj, mislim da TV nema taka ulaz)

 

Ali, onda ces imati zvuk na zvucnicima od kompa, pa jos i to trebas spojiti na TV.

Za to ti treba kabel koji na jednoj strani ima 3,5mm stereo prikljucak a na drugoj dva chincha (stereo, bijeli i crveni) - slika 2

 

Al onda trebas istekati zvucnike (ili slusalice iz kompa)

A ako zelis oboje imat ustekano, onda ti treba razdjeljnik. Slika 3

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 10:13 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje
Bok!
ma sve ok.
Gledaj, ja ti imam navedeni tv i laptop star 5 godina koji samo ima vga (u pravu si, nije wga) izlaz, nema hdmi. A navedena panasonic plazma ima 3 hdmi ulaza. Kupio sam kabel koji na jednom kraju ima hdmi utičnicu a na drugom kraju vga utičnicu i kad to spojim na laptop i tv ono nema nikakvog efekta. Da imam hdmi izlaz na laptopu i hdmi izlaz na tvu onda bih samo treba spojit i prebacit na daljinskom navedeni hdmi priključak na tv-u i to bi bilo to, zar ne?
Jel me razumiješ?
12 godina
offline
Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje

Da, sva sam skuzio, kao sto sam gore napisao.

VGA i HDMI su potpuno nekompatibilni. Kao da npr. telefonski kabel ustekas u stereo liniju. Cak i ako imas kabel s ispravnim prikljuccimaa, ne razumiju signal medjusobno.

 

Naravo, da imas konverter koji jedan signal pretvara u drugi, to je vec druga prica. Al koliko vidim kostaju nekoliko stotina kuna.

 

Ako to se da citati:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=331378

 

E sad, zasto je netko napravio takav kabel, to ti ne bi znao.

 

Tako, da ponovim, tebi treba kabel koji sam gore naveo, ili novi komp.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje
Da.
Uglavnom, s ovim laptopom i tim kabelom ne mogu se nikako spojiti na tv.
Reci mi, misliš li da će bit sve ok s novijim laptopom i hdmi kabelom (na obje strane) spajanje na ovaj tv? Jer namjeravam kupit novi laptop a volio bih da s njim mogu upravljat preko tv-a. Npr. imam aktiviran maxtv to go pa bih htio sliku s laptopša prenijeti na tv.
Jesi li pogledao njegove specifikacije. Ima on svoju knjigu za upustva al je prava biblija za čitanje pa nemam volje.

E, da. Navedeni kabel ranije od gore sam kupio preko ebaya. 3-4$. ne sjećam se točno.
12 godina
offline
Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje

Ja imam TX-P46S20E, a jako su slicni, pa imam dosta iskustva.

Ovo za TX-P42UT50E sam se raspitivao jer ga je kum najmeravao kupiti. I kupio ga je.

Jednostavno nema nista bolje za tu lovu!

 

Spajanje preko HDMI-a radi jednostavnije nego se nadas :)

TV sam prebaci na HDMI ulaz kad ga ustekas, a na racunalu ti iskoci izbornik od graf. kartice, da li zelis istu sliku na kompu i TV-u ili da bude prosiren desktop.

Naravno, ovo o izborniku ovisi o grafickoj kartici i driverima, ali je vise manje kod svih isto.

 

Jednostavno receno, sve sto vidis na laptopu, vidjet ces i na TV-u.

Cak je na TVu i bolje, jer su rijetki laptopi s full HD rezolucijom.

 

Zapravo, u opcijama od graficke kartice ugasis ekran na laptopu i gledas samo TV: manja potrosnja baterije, bolja slika, graficka se nemora muciti s dva ekrana pa igre i programi bolje rade.... itd...

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje
Baš tako, nema ništa bolje za tu lovu.

Baš sad gledam kupiti novi laptop a da mi funkcionira na taj način na koji si rekao. Da li laptop mora imati dobru grafičku karticu ili je dosta njegova inegrirana obična grafika.
Ionako namjeravam kupiti ovaj pa me zanima tvoje mišljenje: http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/notebook-racunala/30488/acer-e1-531g-b9606g75maks-notebook/

a ovdje imaš njegove detaljne specifikacije: http://www.acer.hr/ac/hr/HR/content/model-datasheet/NX.M58EX.017

sorry šta gnjavim ovoliko ali nikad se do sada nisam susreo s ovim načinom a već sam se prepao da mi tv neće htjeti raditi na hdmi ulaz na laptopu. Jedva čekam viditi kako će to izgledati.
12 godina
offline
Re: Panasonic TX-P42UT50E ili nesto bolje
marinrover kaže...
Baš sad gledam kupiti novi laptop a da mi funkcionira na taj način na koji si rekao. Da li laptop mora imati dobru grafičku karticu ili je dosta njegova inegrirana obična grafika.
Ionako namjeravam kupiti ovaj pa me zanima tvoje mišljenje: http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/notebook-racunala/30488/acer-e1-531g-b9606g75maks-notebook/

Bitno je samo da ima HDMI izlaz i koliko toliko dobre drivere (a danas ih svi imaju - Nvidia, AMD, Intel).

Bolja graficka bi ti trebala samo za igranje najnovijih naslova.

Ako hoces vise detalja o laptopima pitaj u podrorum namjenjen njima, ima decki koji znaju napamet svaki detalj, i voljni su pomoci.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice