PC na TV

poruka: 13
|
čitano: 2.341
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
PC na TV

Imam spojen PC na 4K telku i svaki put kad pokusavam igrat u 4K rezi locka mi na 30 fps-a.

Dali to ima ikakve veze sa samim kabelom.

Telka ima 60hz...

 

Koristim DVI-HDMI kabel, dali ce biti pomaka ako uzmem DP-HDMI kabel?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 23:54 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC na TV
karlo125 kaže...

Imam spojen PC na 4K telku i svaki put kad pokusavam igrat u 4K rezi locka mi na 30 fps-a.

Dali to ima ikakve veze sa samim kabelom.

Telka ima 60hz...

 

Koristim DVI-HDMI kabel, dali ce biti pomaka ako uzmem DP-HDMI kabel?

 Probaj podesit refresh rate na 60 hz u display advance properties u windowsima, može bit da imas stariji hdmi kabel, a za dp to hmdi ti treba active adapter koji ne valja pišljivog boba, ja probao i slika je bila nestabilna, pucala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 23:59 (Cryogenic).
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC na TV
Cryogenic kaže...
karlo125 kaže...

Imam spojen PC na 4K telku i svaki put kad pokusavam igrat u 4K rezi locka mi na 30 fps-a.

Dali to ima ikakve veze sa samim kabelom.

Telka ima 60hz...

 

Koristim DVI-HDMI kabel, dali ce biti pomaka ako uzmem DP-HDMI kabel?

 Probaj podesit refresh rate na 60 hz u display advance properties u windowsima, može bit da imas stariji hdmi kabel, a za dp to hmdi ti treba active adapter koji ne valja pišljivog boba, ja probao i slika je bila nestabilna, pucala.

 Jesam vec 

Znaci jedino sto mi preostaje uzet hdmi na hdmi

Dali uopce hdmi ima podrsku za 4k 60hz?

12 godina
offline
PC na TV

Baš čitam da dvi to hdmi podržava max 2k 60 hz, a 4k samo 30 hz, treba ti hdmi-hdmi kabel.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 1:37 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC na TV

I trebaš provjeriti specifikacije od grafičke - podržava li 4K @60Hz odnosno koja verzija HDMI-a je na njoj

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
PC na TV

Treba ti i dovoljno brz HDMI kabel - takozvani Premium High Speed tj do 18 gbps propusnosti.

 

Ja imam slican problem - kad sam spojio tv i komp, 30 Hz refresh rate automatski. Kad rucno namjestim na 60 Hz, onda pak color depth padne na 8-bit (a TV je 10-bit) i sad ne kuzim sta da radim. Koliko citam jos ne postoji HDMI koji moze podnjet 4k 60 Hz HDR full color range...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC na TV
tiki kaže...

I trebaš provjeriti specifikacije od grafičke - podržava li 4K @60Hz odnosno koja verzija HDMI-a je na njoj

 mislim da nebi s tim trebalo bit problema na nvidijinoj 1080...

10 godina
neaktivan
offline
Re: PC na TV
Cryogenic kaže...

Baš čitam da dvi to hdmi podržava max 2k 60 hz, a 4k samo 30 hz, treba ti hdmi-hdmi kabel.

 super, fala ti jer bas sam to trazio ali cek koji tocno hdmi kabel da propusta 4K 60HZ?

 

Jel ima taj poseban HDMI kabel nekakavu oznaku ili sta?

10 godina
neaktivan
offline
Re: PC na TV
Minneyar kaže...

Treba ti i dovoljno brz HDMI kabel - takozvani Premium High Speed tj do 18 gbps propusnosti.

 

Ja imam slican problem - kad sam spojio tv i komp, 30 Hz refresh rate automatski. Kad rucno namjestim na 60 Hz, onda pak color depth padne na 8-bit (a TV je 10-bit) i sad ne kuzim sta da radim. Koliko citam jos ne postoji HDMI koji moze podnjet 4k 60 Hz HDR full color range...

 I moji je isto 10bit, valjda necu imat problema s tim...

 

Mislim si ovakav uzet, vidim preko 18 tisuca prodanih, mora da je neka kvaliteta.

 

Premium Gold v2 High Speed HMDI cabel

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 14:01 (karlo125).
12 godina
online
Re: PC na TV
karlo125 kaže...
Minneyar kaže...

Treba ti i dovoljno brz HDMI kabel - takozvani Premium High Speed tj do 18 gbps propusnosti.

 

Ja imam slican problem - kad sam spojio tv i komp, 30 Hz refresh rate automatski. Kad rucno namjestim na 60 Hz, onda pak color depth padne na 8-bit (a TV je 10-bit) i sad ne kuzim sta da radim. Koliko citam jos ne postoji HDMI koji moze podnjet 4k 60 Hz HDR full color range...

 I moji je isto 10bit, valjda necu imat problema s tim...

 

Mislim si ovakav uzet, vidim preko 18 tisuca prodanih, mora da je neka kvaliteta.

 

Premium Gold v2 High Speed HMDI cabel

 Trebao bi bit ok taj - bitno je da mu je propusnost 18 gbps, to je HDI 2.0 standard. Postoje sad najnoviji 2.1 s propusnosti do 48 gbps, al sanse su da ni grafa ni televizor/ monitor jos nema podrsku za to :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
PC na TV

Radije kupi u lokalnoj trgovini pa ako ne radi uvijek možeš reklamirati/vratiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC na TV
Minneyar kaže...

Treba ti i dovoljno brz HDMI kabel - takozvani Premium High Speed tj do 18 gbps propusnosti.

 

Ja imam slican problem - kad sam spojio tv i komp, 30 Hz refresh rate automatski. Kad rucno namjestim na 60 Hz, onda pak color depth padne na 8-bit (a TV je 10-bit) i sad ne kuzim sta da radim. Koliko citam jos ne postoji HDMI koji moze podnjet 4k 60 Hz HDR full color range...

 Za 10 bit samo Quadro kartice.

12 godina
online
Re: PC na TV
Cryogenic kaže...
Minneyar kaže...

Treba ti i dovoljno brz HDMI kabel - takozvani Premium High Speed tj do 18 gbps propusnosti.

 

Ja imam slican problem - kad sam spojio tv i komp, 30 Hz refresh rate automatski. Kad rucno namjestim na 60 Hz, onda pak color depth padne na 8-bit (a TV je 10-bit) i sad ne kuzim sta da radim. Koliko citam jos ne postoji HDMI koji moze podnjet 4k 60 Hz HDR full color range...

 Za 10 bit samo Quadro kartice.

 Ne. Tj djelomicno si u pravu, odnosno u NV Control Panelu ne mozes odabrati 10-bit, ali sama podrska postoji i radi normalno, npr preko madVR player normalno pustam 10-bit HDR, kao i preko drugih aplikacija koje si same kontroliraju postavke.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice