PVR snimanje na televizoru

poruka: 7
|
čitano: 17.813
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
PVR snimanje na televizoru

Vidim da neki od novijih televizora imaju opciju PVR snimanja. Ne uspijevam nači način funkcioniranja pa ako netko od vas ima iskustva...

Naime, ne znam da li većina (ili svi) televizori imaju isključivo opciju da počne snimati onda kad ručno stisneš početak snimanja (i završetak kasnije) ili imaju mogućnost programiranja kao što imaju neki eksterni PVR uređaji?

Ako imaju mogućnost programiranja, tj. podešavanja datuma i sata kada će početi i završiti snimanje, da li onda televizor mora ostati upaljen ili ta opcija može raditi ako se televizor ugasi, tj. postavi u stand-by?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PVR snimanje na televizoru

I mene zanima isto,ali nitko ne odgovara tebi,pa vjerojatno neće ni meni.  :)

Samo Canon priznam
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PVR snimanje na televizoru

i mene ova tema jako zanima a prije gore navedenih pitanja ja bih pitao

dal se uopće može snimat tv program na usb flash memoriju ili može samo na prijenosni hard disk

naime u većini naših trgovina ne znaju pa kažu da snima na sve samo da prodaju tv?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PVR snimanje na televizoru

Izbor USB flash ili hard disk ovisi o proizvođaču TV-a, uglavnom može na oboje.

Jedna bitna stvar - pošto se proizvođači ograđuju od mogućih kršenja autorskih prava, snimke su u pravilu enkriptirane i mogu se poslije gledati samo na TV-u na kojem su snimljene. Neki čak idu tako daleko da formatiraju USB memoriju u svoj format prije nego što uopće dopuste snimanje.

KaeR
15 godina
offline
Re: PVR snimanje na televizoru
ksx kaže...

i mene ova tema jako zanima a prije gore navedenih pitanja ja bih pitao

dal se uopće može snimat tv program na usb flash memoriju ili može samo na prijenosni hard disk

naime u većini naših trgovina ne znaju pa kažu da snima na sve samo da prodaju tv?

 

 

- pročitaš teh.specifikacije i tad znaš. Trgovac može reći bilo što, istinu-glupst-laž..

jedan od podataka je koji FileSystem je podržan (NTFS, FAT, Ext..), koji (max) kapacitet (npr SD-32GB..). (kao i koji video format-codec podržava, divx, avc..)

KaeR kaže...

Izbor USB flash ili hard disk ovisi o proizvođaču TV-a, uglavnom može na oboje.

Jedna bitna stvar - pošto se proizvođači ograđuju od mogućih kršenja autorskih prava, snimke su u pravilu enkriptirane i mogu se poslije gledati samo na TV-u na kojem su snimljene. Neki čak idu tako daleko da formatiraju USB memoriju u svoj format prije nego što uopće dopuste snimanje.

- ne. Enkodirane programe ne možeš snimati (onemogućeno u opcijama). Postoje standardne zaštite, drm, macrovizia.. nije vezanu samo uz TV ili DVBt..

- različit software, različiti rezultati. Zbog plaćanja licence za NTFS neki ga ne podržavaju, snima se raznim codecima, raznim postavkama.. drugi uređaj to jednostavno ne mora prepoznati ili ne može pročitati..

 

stvar je u standardima, formatima, zaštitama.. sve to na PCju nije problem, na nekom uređaju može biti ali nije enkodirano-zaštita, nego codec-dekoder za sam file. To nije 'zaštita' samo zvuči tako. (avi-mkv kontejner, avc.h264, mp3.. to su codeci..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: PVR snimanje na televizoru

(...) snimke su u pravilu enkriptirane i mogu se poslije gledati samo na TV-u na kojem su snimljene...

Možda sam bio nejasan - mislio sam na praksu nekih proizvođača da i nezaštićeni sadržaj enkodiraju (npr. Panasonic u nekim starijim modelima plazma TV), a za enkodirane programe (npr. evotv) se to podrazumijeva.

Čisto da se netko slučajno ne iznenadi. :)

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
PVR snimanje na televizoru

Jel zna tko dal je izašao kakav update iliti hack da se može na USB stick snimati na LG televizorima, i u .ts format kao dvbt prijamnici, imam 32LF630V model. 
Ili PVR app npr.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 23:32 (BruteElectric).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice