Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

poruka: 32
|
čitano: 47.698
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

Narucio sam LCD TV LG 32LD450 Full HD koji mi stize za 6 dana, a imam graficku ATI Radeon HD3650 AGP koja ima 2xDVI a nema HDMI izlaz, e sad mene zanima ima li razlike u kvaliteti slike i u podesavanju rezolucija da se spojim kablom DVI-HDMI ili da kupim graficku koja ima direkt HDMI izlaz pa da se spojim kablom HDMI-HDM, znaci dal da kupujem novu grafulju ili ne?

 

Znam da je razlika između te dvi konekcije u tom sto kroz HDMI ide i zvuk dok kroz DVI ne ide. 

 

Ta kombinacija ce mi sluziti za gledanje filmova s kompa na lcd u mkv formatu znaci 720p-1080p

 

 

Hvala unaprijed!!!

Matična: Asus P4-P800, Procesor: Intel P4 3.00GHz @ 3.60GHz, Graficka: Asus Ati Radeon HD 3650 512MB SILENT AGP @ 890/1400, HDD: 500GB+120GB WD, RAM: 2x1GB Dual-Channel DDR400 Kingston, Cooler: Zalman
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
Slika je je puno ljepša kako da ti kažem nije mutna kao kod scarta meni je puno bolje gledati filmove preko HDMI nego DVI
imam ti ja grafičku Palit GT 220 1 GB DDR3 ima VGA,DVI i HDMI izlaz
 
0 18 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
Ivanjino96 kaže...
Slika je je puno ljepša kako da ti kažem nije mutna kao kod scarta meni je puno bolje gledati filmove preko HDMI nego DVI
imam ti ja grafičku Palit GT 220 1 GB DDR3 ima VGA,DVI i HDMI izlaz

Ma, daj, ne ser*. Slika na dvi i hdmi je identična, samo što je dvi predviđen za rač. monitiore, pa stoga DVI-I ima i digitalni i analogni audio/video.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
@ivanjino no shit sherlock

rezolucija scarta je obicno 576i a dvija/hdmija do 1600p.
MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
Da nepotrebno ne otvaram novi topic.
Imam stari laptop bez hdmi prikljucka, a nedavno sam kupio novi TV sa hdmi prikljuckom. Zanima me dal ikako mogu spojit navedene, mozda neki hdmi adapter, ako postoji uopce ?

Hvala
In the end there will be only ( c )haoss ...
14 godina
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

Ako imaš stari laptop, on vjerojatno ima VGA izlaz, pa ga možeš tim putem spojiti na televizor koji vjerojatno ima VGA ulaz. U slučaju da televizor nema VGA ulaz ili baš želiš spojiti na HDMI, ne preostaje ti ništa drugo nego VGA-HDMI konverter.

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2011 19:21 (underdog).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

ja imam spojeno kablom DVI-HDMI na tv-e LG32LE5600 i slika mi je crvena, a grafička stara ATI HD2600. odustao sam od pokušavanja namještanja, možda sam trebao samo spojiti DVI-VGA s obzirom da je na tv-u ima VGA-a ulaz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2011 19:05 (Miha LA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
Joco55 kaže...
Ivanjino96 kaže...
Slika je je puno ljepša kako da ti kažem nije mutna kao kod scarta meni je puno bolje gledati filmove preko HDMI nego DVI
imam ti ja grafičku Palit GT 220 1 GB DDR3 ima VGA,DVI i HDMI izlaz

Ma, daj, ne ser*. Slika na dvi i hdmi je identična, samo što je dvi predviđen za rač. monitiore, pa stoga DVI-I ima i digitalni i analogni audio/video.

 {#}

underdog kaže...

Ako imaš stari laptop, on vjerojatno ima VGA izlaz, pa ga možeš tim putem spojiti na televizor koji vjerojatno ima VGA ulaz. U slučaju da televizor nema VGA ulaz ili baš želiš spojiti na HDMI, ne preostaje ti ništa drugo nego adapter ili VGA-HDMI kabel, nebitno.

- Nema adaptera VGA-HDMI, može postojati samo konverter. Ponekad je cijena ili dobavljivost problem (lakše-jeftinije kupiti monitor).

- Notebook može imati HDMI, VGA(Dsub) i S-video izlaže. Potraži s-video na  notebooku (malo okruglo s 4 rupice), na TV tad može npr scart ali to je zastarjelo-nekvalitetno....

Ako nekim čudom ima DVI izlaz, njega možeš spojiti adapterom na HDMI ali nisam još vido notebook s DVIjem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
ihush kaže...
Ako nekim čudom ima DVI izlaz, njega možeš spojiti adapterom na HDMI ali nisam još vido notebook s DVIjem.

Ja baš jučer vidio laptop sa DVI-em. Ostao sam u čudu {#}

 

I dajte, nemojte više postati te VGA-HDMI kablove, već sam ih viđao u par tema; to ne može raditi nikako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 21:14 (Mirko935).
14 godina
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
Da ti adapteri vam nerade ali konverter radi ja sam sa ebya nabavio za 25$ nije slika najbolja ali za film pogledat je odlicna!
Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
15 godina
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
CroVandal kaže...
Da ti adapteri vam nerade ali konverter radi..

(točno, misli se na sliku kabla VGA-HDMI), jer moguće je napraviti kabel s bilo kojim konektorom (npr umjesto VGA može se iskoristiti scart, LPT...) jedini uvijet je da ima dovoljno pinova. To je tad samo žica s 'nekim' konektorom.

-Ali nemože raditi zbog različitih signala, tj. standarda...

 

Jedino što zbunjuje je DVI konektor, on je istovremeno DVI-D (digital) DVI-A (analog) i DVI-I (oboje) i može prenositi i digital audio za HDMI. Jednostavno objašnjenje je zato jer ima dovoljno pinova (pametan stavndard). Na grafičkoj kartici je uglavnom DVI-I, tako da uz adapter na VGA može raditi, dok sve kartice od širenja HDMIa nude i prijenos zvuka (kabel ili driver).

Starije kartice nemaju uopće opciju za audio. Neke MBO s integriranim DVIom također nemaju sve pinove, nemože se koristiti adapter na VGA.

 

Na drugim uređajima nemora biti DVI-I, recimo na monitoru i njegovom kabelu će biti većinom samo DVI-D (nema uopće pinove za analogni dio i zvuk), pa se recimo taj kabel nemože iskoristiti za spajanje drigih uređaja ili recimo na VGA s adapterom (jer nema pinova-signala).

 

Adapter (prilagodnik), je samo prilagodba u dimenziji ili obliku (tip konektora).

Konverter je aktivna komponenta koja nešto mijenja (dva različita standarda). Ponekad je konverter dovoljno mali (kao npr TV kartice na USBu), pa stane u sam konektor (nevidi se..) pa je to također uzrok zabune (zamjene ga za adapter) ili trgovci neprecizno-pogrešno deklariraju robu (vidjeti HGspot gore.. loša cijena, loša deklaracija...).

- Najveći problem je kvaliteta i cijena.. (i slaba ponuda). Obično se ne isplati kupovati konverter cca 400-800kn (i više). Isplatljivije je kupiti novu grafičku ili monitor....

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
Uzalud ti tako detaljan post kad cemo ga jedini mi koji to ionako znamo procitati. A na forumu ce po dobrom starom obicaju opet barem jednom mjesecno ekipa otvarati teme naslova "VGA-HDMI adapter", "Razlike u kvaliteti izmedju HDMI-ja i DVI-ja" itd. Na oba pitanja sam vec po barem 5 puta odgovarao.
16 godina
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

Moj laptop iz 2006e ima VGA, S-Video i DVI priključke. Glupo mi je što ovi novi laptopi imaju VGA + HDMI a nigdje DVI.

VGA su trebali maknuti, umjesto njega staviti DVI. Isto tako nema nove grafe s S-Video, što je isto loša odluka proizvođača.

 

DVI i HDMI na istoj grafičkoj mogu imati razliku slike samo ako se koriste kablovi različite kvalitete.

Vidio sam sam kako preko DVI s dobrim kablom ima bolju sliku nego s HDMI i jeftinjak HDMI kablom.

Inače, DVI i HDMI su oba digitalni; na istoj grafičkoj s kablovima jednake kvalitete daju istu sliku.

SteelSeries nagradna igra - osvojite fantasticnu periferiju po izboru: http://steelseries.com/10?code=9FAXJR39
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
191x7 kaže...

VGA su trebali maknuti, umjesto njega staviti DVI.

vga je tu ponajviše zbog projektora i toga što skoro svi monitori imaju taj priključak...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
16 godina
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
XXX-Man kaže...
191x7 kaže...

VGA su trebali maknuti, umjesto njega staviti DVI.

vga je tu ponajviše zbog projektora i toga što skoro svi monitori imaju taj priključak...

Da, ali konverter DVI na VGA je jeftinjak. I DVI na HDMI isto. Mogli su staviti DVI i davati konverter.

Dapače, mogli su staviti samo DVI, a kome treba HDMI il VGA taj si samo nabavi konverter.

Umjesto tog dodatnog HDMI komotno bi stao jedan USB više. Ionako večini laptopa manjka.

Moj ima 4 USB-a i malo mi je, a večina laptopa ima po 3 komada...

SteelSeries nagradna igra - osvojite fantasticnu periferiju po izboru: http://steelseries.com/10?code=9FAXJR39
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 1:04 (191x7).
15 godina
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

Jeftinjak? Ja sam kabel DVI na HDMI dužine 5m platio 300kn!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
191x7 kaže...

Da, ali konverter DVI na VGA je jeftinjak. I DVI na HDMI isto. Mogli su staviti DVI i davati konverter.

Dapače, mogli su staviti samo DVI, a kome treba HDMI il VGA taj si samo nabavi konverter.

Umjesto tog dodatnog HDMI komotno bi stao jedan USB više. Ionako večini laptopa manjka.

Moj ima 4 USB-a i malo mi je, a večina laptopa ima po 3 komada...

istina, ali proizvođači se uvijek drže onog što i dalje prolazi koliko god to bilo na neki način glupo...

to je tako u proizvodnji...

kad se samo sjetim kako dugo su se zadržali oni slotovi (zaboravio sam naziv) na matičnim pločama koji nisu ničem služili...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

Razlika je da nema razlike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

hvala svima na pomoći, sve skopčano ima skoro tjedan dana: originalni žuti DVI-HDMI adapter sto mi je došao uz grafičku karticu i na to HDMI 5 metarski kabal od 88kn, samo sam umjesto LG lcd-a uzeo Panasonic plazmu, slika je kristalno čista bez ikakvih smetnji, samo što nemam zvuka kroz HDMI...

Matična: Asus P4-P800, Procesor: Intel P4 3.00GHz @ 3.60GHz, Graficka: Asus Ati Radeon HD 3650 512MB SILENT AGP @ 890/1400, HDD: 500GB+120GB WD, RAM: 2x1GB Dual-Channel DDR400 Kingston, Cooler: Zalman
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 1:39 (SIKO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
SIKO kaže...

hvala svima na pomoći, sve skopčano ima skoro tjedan dana: originalni žuti DVI-HDMI adapter sto mi je došao uz grafičku karticu i na to HDMI 5 metarski kabal od 88kn, samo sam umjesto LG lcd-a uzeo Panasonic plazmu, slika je kristalno čista bez ikakvih smetnji, samo što nemam zvuka kroz HDMI...

Ako si ga spojio originalnim adapterom koji je došao uz grafičku, trebao bi imati zvuk. Ako imaš dva DVI porta, moguće da na samo jednom imaš audio, nisam siguran pa to provjeri.

14 godina
neaktivan
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

I ja imam tako spojeno već dvije godine i nemam zvuka. Što me ne smea jer imam 5.1 zvučnike. slika je 1080 p i solidna je. Blu ray naslovi izgledaju sasvim zadovoljavajuće. NEMA RAZLIKE IZMEĐU DVI I HDMI BAREM NE ŠTO SE SLIKE TIĆE.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
BlackMoon kaže...

Jeftinjak? Ja sam kabel DVI na HDMI dužine 5m platio 300kn!

Konverter je rekao, ne kabel...

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
15 godina
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

-za normalno korištenje nema razlike (DVI-HDMI), jedino što u samom standardu propustnost (rezolucija) koju omogućuje HDMI je daleko veća (što je i logično jer je novi standard).

... pošto je riječ o TVu i s tim povezano HD rezolucijom, to nije problem.

... HDMI 1.3 je trenutno u upotrebi dok 1.4 podržava i mrežu.

..(!) kvaliteta kabela je kod digitalnog signala besmislica, tj kabel ili radi ili ne radi, nema koristi od pozlaćivanja i sl. Sasvim drugi problem je pad signala kao npr USB, zato nema dužih kabela tj često su neki jeftikaneri koji stvaraju probleme zato jer su van standarda. Možda je bolji primjer SATA-HDD kabel, standardno 0.5m i 1m nema dužih jer bi pad signala bio problem. Zato netreba bacati novac ali je ipak vjerojatnije da će poznata marka raditi naspram nekog jeftikanera koji je možda škartirana roba.. Pošto se kabele ne uštekava često (kao npr USB) nema ni neke koristi u 'trajnosti' koju bi pozlaćeni kontakt garantirao.

 

-Za probleme oko zvuka (na HDMIu):

-grafička mora imati podršku za audio, kroz kabel ili driver

(nVidia od serije 7000 do 200 ima audio kabel koji se spaja na MBO-audio kroz SPDIF-to je jednako kao digital optical ili coax, dvije žice kao za CDaudio, serija 400 ima driver kao ATI, sve ATI s oznakom HD imaju audio, starije ne.) ... nemogu pronaći sliku na netu tog SPDIF kabla... pa ovo kao zamjena. Tu se prikazuje CD-out.

-u opcijama drivera i playera treba omogućiti, odnosno odabrati audio preko HDMIa. To je ponekad problem i zbog HDCPa ili blentavih drivera.

-ne pomaže posebni audio kabel (analogni: stereo ili 5.1 ...) jer TV prebacivanjem na HDMI očekuje i zvuk s HDMIa, nisam vidio TV koji nudi mogućnost neovisnog izbora (kao pojačalo-reciver..). Ako se zvuk spaja na posebne zbučnike, pojačalo, kućno kino.. tad je nevažno (ali je ipak praktičnije-ljepše imati i tu mogućnost..)

-Originalni adapter koji se dobije uz grafičku morao bi prenositi i audio, dok zasebno kupljeni mogu biti bez potrebnih pinova (ili ako ih ima, nisu spojeni).

-Tko ima samo DVI konektore na grafičkoj, sigurnnije je kupiti DVI-HDMI kabel jer je cijena podjednaka kao samom HDMI kabelu, ali s adapterom se može lekše kombinirati, dok sve novije kartice imaju i HDMI konektor (više se ne dijele adpteri)... ili je mini HDMI pa je potreban adapter za normalan HDMI (kranje blentavo).

-Kod novih grafičkih, koje imaju npr 2xDVI+HDMI+DisplayPort problem može biti u određenoj seriji-proizvođaču, tj ovisno o BIOSu-VGA kako se ponaša koji port, npr dali je HDMI predviđen kao primarni ili samo kao dodatni monitor. Može biti nezgodno za vrijeme instalacije... (u windowsima nije problem kad se jednom podesi driver).

 

(mada kao što netko reče, vjerojatno uzalud ovo pisanje, možda ipak nekom pomogne...) {#}

 

edit:

DigiMagic kaže...

...Da i ne - u firmi smo nedavno radili s jednim HDMI development kitom, i bio je jedan kabel s kojim bi se signal lockao tek povremeno. 

 

-da, ali to je problem HDCPa i pokriveno je verzijama HDMIa, 1.3 ... podrazumijeva se da svi uređaji u lancu moraju biti HDCP.  Sam kabel za digitalni signal nema utjecaja na kvalitetu (radi ili ne).

 

edit:

Keops kaže...

Daj mi recite jel postoji razlika u kvaliteti HDMI kabla ili se cijena diže zbog duljine kabla ?

-cijenu određuje trgovac, kao i marka (brand)... nema pretjerane veze sve ostalo.

-primjer: za adapter DVI-VGA

HGspot (noname-jeftikaner=29kn-130knProtis (20-30kn), vjerojatno da ima za 10-15kn... Tako da se može i apsolutno isti artikl (marka/model) kupiti u nekoj drugoj trgovini za recimo 100% razlike u cijeni. Kao kad se uspoređuje ADM za ostale komponente.

- jednako tako i kabeli. Kad se doda dužina kabla i eventualno izolacija, cijene mogu biti svakave.

... ponajmanje zbog razlike u kvaliteti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 12:59 (ihush).
 
2 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
ihush kaže...
..(!) kvaliteta kabela je kod digitalnog signala besmislica, tj kabel ili radi ili ne radi, nema koristi od pozlaćivanja i sl. Sasvim drugi problem je pad signala kao npr USB, zato nema dužih kabela tj često su neki jeftikaneri koji stvaraju probleme zato jer su van standarda. Možda je bolji primjer SATA-HDD kabel, standardno 0.5m i 1m nema dužih jer bi pad signala bio problem. Zato netreba bacati novac ali je ipak vjerojatnije da će poznata marka raditi naspram nekog jeftikanera koji je možda škartirana roba.. Pošto se kabele ne uštekava često (kao npr USB) nema ni neke koristi u 'trajnosti' koju bi pozlaćeni kontakt garantirao.

Da i ne - u firmi smo nedavno radili s jednim HDMI development kitom, i bio je jedan kabel s kojim bi se signal lockao tek povremeno. Problem je u tome što HDMI ima relativno malo parica, koje zato moraju raditi na relativno visokoj frekvenciji, a pri čemu onda kabel više nije samo kabel nego linija. Osim kvalitete kabela, utječu i zaključenja na prijemnoj i predajnoj strani - morali bi ih staviti svi proizvođači, ali npr. prilično sam siguran da je LG nešto zeznuo u mom monitoru što se toga tiče.

 

Edit: mislio sam na lockanje signala u električnom smislu, ne na HDCP handshaking. Ne moraju svi uređaji u lancu podržavati HDCP (s time da naravno tada može proći samo neenkriptirani signal).

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 13:33 (DigiMagic).
13 godina
neaktivan
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

Daj mi recite jel postoji razlika u kvaliteti HDMI kabla ili se cijena diže zbog duljine kabla ?

Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics. Even if you win you're still retarded.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
BlackMoon kaže...

Jeftinjak? Ja sam kabel DVI na HDMI dužine 5m platio 300kn!

Ja sam ga preko eBaya s poštarinom platio 20 kuna (3 m)...

Prodajem zjake...povoljno!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

jel se moze spojit ps3 na graficku od kompa putem HDMI-DVI adaptera i imat sliku na monitoru od kompa jel mi monitor nema ni HDMI ni DVI portove

14 godina
protjeran
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
BlackMoon kaže...

Jeftinjak? Ja sam kabel DVI na HDMI dužine 5m platio 300kn!

Kod mene je 5m DVI->HDMI kabel, sa pozlaćenim konektorima nekih 69 do 89kn...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?
ps3ciba kaže...

jel se moze spojit ps3 na graficku od kompa putem HDMI-DVI adaptera i imat sliku na monitoru od kompa jel mi monitor nema ni HDMI ni DVI portove

Ne, na grafičkoj imaš samo HDMI i DVI izlaze.

14 godina
neaktivan
offline
Razlika u kvaliteti slike između DVI i HDMI?

Koja je razlika izmedu DVI i VGA?

[url=http://www.userbars.be][img]http://img689.imageshack.us/img689/6052/815.gif[/img][/url] [url=http://www.userbars.be][img]http://img839.imageshack.us/img839/2042/29393.gif[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice