Snimanje filmova sa LCD TV na HD

poruka: 20
|
čitano: 37.804
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Snimanje filmova sa LCD TV na HD

Pozdrav,novi sam na forumu,zanima me koji lcd tv omogučava snimanje filmova na HD i kasniju reprodukciju.

Ako takva mogučnost postoji,koje su kratice u karakteristikama TV koje se na to odnose.

Ako ne postoji ta mogučnost,što je potrebno pribaviti da se to može raditi.

samo Panasonic priznam
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD

Pošto sam totalni laik,pitam ponovo dali se može na ove TV  prištekati vanjski hard disk i snimati npr.filmove kao što to tradim preko DVBT receivera,i kasnije ih reproducirati. Molim pomoć.

samo Panasonic priznam
14 godina
protjeran
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
mucamica kaže...

Pošto sam totalni laik,pitam ponovo dali se može na ove TV  prištekati vanjski hard disk i snimati npr.filmove kao što to tradim preko DVBT receivera,i kasnije ih reproducirati. Molim pomoć.

 pa eto nisi napisao koji TV imaš - ali bilo bi najprirodnije da kao i svaki korisnik koji drži do sebe pročitaš uopute koje si dobio sa TVom!!

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
14 godina
neaktivan
offline
Snimanje filmova sa LCD TV na HD

Koliko ja vidim on se raspituje, još nije kupio tv.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
mucamica kaže...

Pošto sam totalni laik,pitam ponovo dali se može na ove TV  prištekati vanjski hard disk i snimati npr.filmove kao što to tradim preko DVBT receivera,i kasnije ih reproducirati. Molim pomoć.

  Skoro svi  Sony Bravia televizori (modeli 2012) mogu snimati na externi disk. Na primjer ovaj

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303374989

 

Samsung i LG takode imaju u ponudi modele koji snimaju. Dobro se raspitaj pre nego sto se odlucis da kupis TV bas zbog snimanja.

 

 

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 13:44 (Lazarus Long).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
Lazarus Long kaže...
mucamica kaže...

Pošto sam totalni laik,pitam ponovo dali se može na ove TV  prištekati vanjski hard disk i snimati npr.filmove kao što to tradim preko DVBT receivera,i kasnije ih reproducirati. Molim pomoć.

  Skoro svi Sony Bravia televizori mogu snimati na externi disk. Na primjer ovaj

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303374989

 

Samsung i LG takode imaju u ponudi modele koji snimaju. Dobro se raspitaj pre nego sto se odlucis da kupis TV bas zbog snimanja.

 

 

Nisam još kupio TV, zato vas i pitam. Buđet mi je oko 3000 kn.ne više. Zadovoljili  bi me i lcd ili led tv-i koji mogu samo reproducirati filmove sa externog diska,pa bi snimao kao i do sad na dvbt receiveru (na drugom mjestu), a gledao na lcd tv.

Dali samo prisustvo usb-a znači da može reproducirati filmove? Nisam baš tu doma pa molim za oprost ako pitam gluposti 

Da,još samo da kažem da u obzir dolaze Samsung ili Panasonic, i to 32"  Koji tv mi predlažete??

samo Panasonic priznam
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
mucamica kaže...

Nisam još kupio TV, zato vas i pitam. Buđet mi je oko 3000 kn.ne više. Zadovoljili  bi me i lcd ili led tv-i koji mogu samo reproducirati filmove sa externog diska,pa bi snimao kao i do sad na dvbt receiveru (na drugom mjestu), a gledao na lcd tv.

Dali samo prisustvo usb-a znači da može reproducirati filmove? Nisam baš tu doma pa molim za oprost ako pitam gluposti

Da,još samo da kažem da u obzir dolaze Samsung ili Panasonic, i to 32"  Koji tv mi predlažete??

Generalno, Sony nije bas na "ti" sa podrzanim formatima (ne znam kako je kod Samsunga i LG-a) sto se tice reprodukcije "sve i svasta"

Iz mog, dugogodisnjeg, iskustva mogu ti samo reci da zaboravis na reprodukciju na takav nacin vec da uzmes neki multimedia box (WDTv Live na pr.) zato sto oni podrzavaju svu silu formata.

 

Nije da Sony ili Samsung ne mogu reproducirati divx-e ili mp4 formate ali ipak...sa multimedia playerom imas 98% verojatnosti da ce ti film biti podrzan.

Svakako, snimanje TV programa direktno na eksterni USB medij je svakako plus. WD TVLive (ili uradaj sa HDDom) ce svakako biti bolji izbor nego li ulagati u TV sa istim opcijama (takav TV ce biti skup)

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
15 godina
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
-svaki DVBt prijemnik s USBom i PVR funkcijom (snimanje). To nema veze sa samim TVom, prijemnik je samo jedna dio koji može biti ugrađen ili vanjska kutijica.
-optimalnije (jeftinije-fleksibilnije) je imati 'kutijicu', od 150kn naviše nude i PVR. Podrazumijeva se da svaka kutijica s USBom može playati ali pitanje je samo koje formate, titlove, podrška (nadogradnja firmwarea) itd.
TV je skuplji ako ima te funkcije, toliko da je jeftinije kupiti posebno PVR. Popularni na našem tržištu imaju sve potrebno (i rješenja-upute po forumima).

Svi podržavaju USB-FlashDisk i FAT32, ali HDD ili NTFS samo neki. To piše u opisu (teh.podatci) kao i mpg2-mpg4 divix, AVC...
Kod nas se emitira mpg2, mpg4 su SLO ali i povezano s HD-AVCom. Bolje je kupiti s mpg4.. jer u pravilu može sve. Cijene ovisno dali je samo kutijica-prijemnik ili s opcijom ugranje ili već ugrađenim HDDom.. od 150kn, do 3.000kn, (PopCorn C-300, WD-Live, .. razni SetTopBoxovi.. kako li se sve nazivaju, medija playeri. Mogu imati samo HDMI ali može i LAN, WLAN, streaming-DNL, FTP, Torrent, NAS itd.)

Ili ipak (jednostavnije) neki TV s USBom na kojem piše PVR. Provjeri što podržava i ako su pobrojani formati za tvoje potrebe OK, tad je to ipak jednostavniji način.. dok se ne pojavi neki problem ili novji format.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Snimanje filmova sa LCD TV na HD

Kad pitam u trgovini,onda prodavači tumače za svaki tv da sve živo može,a pogledam odzada nema usb utor,bit će najbolje da odaberem neki ili par njih pa da mi tu vi koji razumijete kažete što može taj tv. To mi je jedini spas,nemam drugog izbora.

samo Panasonic priznam
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Snimanje filmova sa LCD TV na HD

ja na svom lg-u mogu preko usba ili eksternog harda pustat sve zivo, i titlovi rade savrseno. ima i mogucnost snimanja ali mora se imat neki disk ili stick koji je veci od 40 gb jer s manjima nemoze, a ja takvo nesto nemama tj. imam ali necu stavljat disk od 500 gb za to samo pa nisam ni isprobo. imam lg lw5590 ali isto bi trebalo bit i na jeftinijim modelima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
mar123 kaže...

ja na svom lg-u mogu preko usba ili eksternog harda pustat sve zivo, i titlovi rade savrseno. ima i mogucnost snimanja ali mora se imat neki disk ili stick koji je veci od 40 gb jer s manjima nemoze, a ja takvo nesto nemama tj. imam ali necu stavljat disk od 500 gb za to samo pa nisam ni isprobo. imam lg lw5590 ali isto bi trebalo bit i na jeftinijim modelima.

Danas sam obišo sve trgovine u KT i samo na LG-ima se može reproducirat sve živo. E sad neki kažu da LG nisu kvalitetni tv. dali je to istina?? Gledo sam neke Samsunge i Panasonice,ali neki mogu slike,neki mp3, a nijedan nemože sa Harda,. Osim LG,oni svi mogu,pa sad neznam ,molim pomoć.

samo Panasonic priznam
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
mucamica kaže...
mar123 kaže...

ja na svom lg-u mogu preko usba ili eksternog harda pustat sve zivo, i titlovi rade savrseno. ima i mogucnost snimanja ali mora se imat neki disk ili stick koji je veci od 40 gb jer s manjima nemoze, a ja takvo nesto nemama tj. imam ali necu stavljat disk od 500 gb za to samo pa nisam ni isprobo. imam lg lw5590 ali isto bi trebalo bit i na jeftinijim modelima.

Danas sam obišo sve trgovine u KT i samo na LG-ima se može reproducirat sve živo. E sad neki kažu da LG nisu kvalitetni tv. dali je to istina?? Gledo sam neke Samsunge i Panasonice,ali neki mogu slike,neki mp3, a nijedan nemože sa Harda,. Osim LG,oni svi mogu,pa sad neznam ,molim pomoć.

Ovo je laž,skoro svi mogu reproducirat sa harda samo ovisi u kojem formatu mora biti formatiran,i neki televizori nemaju mogućnost napajanja hard diskova preko usb-a nego moraš koristit hard diskove sa vlastitim to jest vanjskim napajanjem,za panasonic i samsung sam siguran da može,čak jedan telefunken ima tu mogućnost tako da......

Evo ti video di najeftiniji samsungov lcd čita sa vanjskog harda sve 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 19:32 (LexTHE Boxer).
15 godina
offline
Snimanje filmova sa LCD TV na HD

samo kreten moze rec da lg televizori ne valjaju. cita ovaj moj sve hardove u ntfs formatu. cita mp3 i sve formate filmova, jedino dts zvuk ne cita, neznam dal to cak i samsung moze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
mar123 kaže...

samo kreten moze rec da lg televizori ne valjaju. cita ovaj moj sve hardove u ntfs formatu. cita mp3 i sve formate filmova, jedino dts zvuk ne cita, neznam dal to cak i samsung moze.

  Ne treba samo "citati" vec biti i kvalitetan

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/pomoc-sum-svijetlih-povrsina-plasmi-pq3000/141486.aspx?page=0&jumpto=2728260&sort=asc&view=flat

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD

Da li postoji mogucnost da preko nekog programa za PC snimam emisije ,programe jer moj LCD nema mogucnost snimanja na usb.....ima usb ulaze pa da li se moze preko PC nesto iskombinovati

 

11 godina
neaktivan
offline
Snimanje filmova sa LCD TV na HD

imam novi samsung smart i vidim da podržava PVR snimanje programa i sad me zanima kako to ide,da li mogu ubaciti hard externi i početi snimanje sa nekog programa dok gledam drugi ili jednostavno dok je isključen tv

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD

pitaš na forumu nešto što možeš znati u sekundi uz to što su odgovori možda točni (za snimanje jednog, gledanje drugog moraš imati odgovarajući prijenik/x2.. dok stvari ipak rade bolje kad su upaljene, ili programiranje-timer..) zapravo, sve ti piše u RTFM + reklame. Ili, upališ i probaš. (jer to sve ovisi o mogućnostima tvog TVa/dvbt/pvra..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD

hvala mladiću

dajac
15 godina
offline
Snimanje filmova sa LCD TV na HD

Imam TV Philips 32PFL36051-12 LCD. Prijemnik je Synaps THD-2857.

 

Kad stavim USB stick u prijemnik on automatski snima odabrani program na TV-u. Iako na prijemniku piše samo broj programa, a ne REC, on snima iako ja nisam pokrenuo REC.

 

Molim pomoć.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 16:10 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Snimanje filmova sa LCD TV na HD
Pozdrav,
Zanima me snimanje tv programa na usb ili hard disk, bilo sto.
Imam Samsung tv koji mi ujedno sluzi i kao tv i kao monitor.

Ovo su mu karakteristike, a posto se zbilja ne razumijem u to, da li mi netko moze reci da li mogu uopce snimati tv program i sta sve trebam kupiti da bi si to omogucila.
Hvala unaprijed.

Main characteristics

Type: LCD TV;
Diagonal: 22" (56 cm);
Display format: 16:9;
Resolution: 1920x1080;
Support HD: 1080p Full HD;
LED light: yes, Edge LED;
Matrix type: TFT TN;
Stereo sound: yes;
Refresh rate: 50 Hz;
Image

Brightness: 250 CD/m2;
Contrast: 1000:1;
Dynamic contrast: 5000000:1;
Viewing angle: 170 degrees;
Pixel response time: 5 MS;
Progressive scan: yes;
Signal reception

Support TV standards: PAL, SECAM, NTSC;
Support DVB-T: DVB-T MPEG4;
Support DVB-C: DVB-C MPEG4;
Teletext: yes;
Supported input formats: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p;
Permits available when connected to a PC: 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1920x1080;
Sound

Sound power: 10 W (2x5 watts);
Acoustic system: two speakers;
Dolby Digital Decoder: yes;
Multimedia

Supported formats: MP3, WMA, MPEG4, Xvid, DivX, MKV, JPEG;
Interfaces

Inputs: AV, component, SCART, RGB, VGA, HDMI, USB;
Slot for CI/PCMCIA: yes;
Functions

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice