Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.526.286
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probijanje pozadinskog osvjetljenja.

Ako je gore nego prije nisu sve dobro uklopili nazad očito.

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Probijanje pozadinskog osvjetljenja.

Ako je gore nego prije nisu sve dobro uklopili nazad očito.

 Nije gore bolje je. Ali se opet vidi. I rekli su da su stavili novi panel. Zadnja slika je slika prije popravka a prva u nizu je nova od danas. Uglavnom ne svida mi se da mi televizor od 5000 kuna ima takve greske. Mozda kakav savijet?

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nisam upućen, ali se sjećam da su se ljudi žalili masovno na taj backlight bleed kod nekih skupljih Samsungovih modela.

Mislim da ima i tema na forumu baš za jedan specifični model.

Ako ti se da istražuj da vidiš kak su ljudi prolazili s reklamiranjem toga, ali sumnjam da ti mogu dati isti tv ali bez tih problema, jednostavno greška u dizajnu.

Uglavnom, bude vjerovatno uskoro uletio netko tko je informiraniji o toj temi pa ti budu pomogli.

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
BeLLicus kaže...

Kod mene na LG 43 incha nema slike ima zvuka, već sam provjeravao sa led svjetlom i vidi se slika na taj nacin, znaci oslo je pozadinsko osvjetljenje? Jel zna netko koliko to košta. Ja ću sebi uzeti novi svakako a ovaj bi dao sestri pa ako se isplati popravit neka mi neko napiše kakav je kvar u pitanju i koliko košta zamjena toga pozadinskog svjetla?

 Nitko ti ne može reći bez pregleda u čemu je točno riječ, pravac servis pa neka ti daju ponudu za popravak... S time da pazi ako je stvar pozadinske rasvjete, postoje dvije metode popravka, jedna je zamjena svih LE dioda i to je ispravan način, a druga je "krpanje" odnosno zamjena samo onih dioda koje ne rade. Krpanje ne traje dugo, zato ako hoćeš popravak kako treba moraš ih sve zamijeniti

Cekcii kaže...

Pozdrav svima. Kupio sam Samsung Ue55 incha full hd model iz 2016 godine novi u santa domenici prije bozica malo. Imam nekakve tamnije mrlje po sebi. Ili svijetlije ovisi kako gledas.Vec je bio na popravku jednom a televizor star  mjesec i pol dana. Danas ga pokupio iz santa domenice kazu sve rjeseno. Dodem doma upalim i opet vidim neke male mrljice ali ovaj puta na drugome mjestu. 3 slike imam. Zadnja slika je slika novog samsunga prije prvog popravka. Prva slika je slika samsunga danas kad je dosao iz popravka a druga slika je slika starog lga koji jos uvijek radi ko urica. U cemu je problem i dal se te mrlje mogu prosiriti? Dali da opet trazim popravak ili da zovem samsung ili bilokakva pomoc bi mi dobro dosla. Hvala :)

 Očito im ti paneli imaju tih problema, pitaj malo kakve su ti mogućnosti jer ovo se baš fino vidi. Osim ako ti ne smeta...

6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav raja,

Obracam se po prvi put na ovom forumu,kojeg izuzetno cijenim i nadam se da ce te mi dati korisnu sugestiju :D
Naime imam navedeni LCD kojeg je brat dobio bez daljinskog upravljaca.Uredno ga ukljucim u struju,signalna lampica svijetli crveno sto znaci ima napon.E problem je slijedeci,nemam daljinskog upravljaca kao sto sam naveo,probao sam sa par razlicitih univerzalnih al LCD ne reaguje opste :( Da vazno da napomenem,ovaj LCD nema na sebi tipke za paljenje i mjenjanje kanala opste :( (za divno cudo). 
Namjera mi je da ga koristim kao monitor za racunar,i kad ga prikljucim kompjuter ga ucista :o Al neam slike na njemu,jer mislim da bi ga trebao prvo upaliti.

Nadam se da je dovoljno objasnjeno,hvala vam unaprijed ! 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

molim pomoć, radi se o UE40F6500SS, star nekih 5 godina, odjednom se donji dio ekrana (1/3) MALO zatamnio, nema nikakvih crta-jednostavno kao da se svjetlo prigušilo, čitao sam da je vjerovatno pozadinsko osvjetljenje??? thnx

6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Moj TV,sad je poceo pri prvom dnevnom ukljucenju da razliva boje,onako poput vecih vodenih mehura,i na nekim delovima ekrana kao sjaj od munje,onako krivudave,linije u raznim bojama,zavisi od boje pozadine ekrana,na svim kanalima,nakon jednog sata slika se normalizuje. Dali je za reklamaciju? Pozdrav.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Na mom Tv.sad poceo pri prvom dnevnom ukljucenju da razliva boje,onako poput velikih vodenih mehura,i na nekim delovima ekrana sjajne krivudave linija poput munje,u razlicitim bojama u zavisnosti od boje pozadine ekrana,na svim kanalima,nakon jednog sata,slika se stabilizuje. Sta li je u pitanju,i dali je za reklamaciju sa zahtevom za zamenu aparata. Hvala,pozdrav.

16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
bobsi kaže...

molim pomoć, radi se o UE40F6500SS, star nekih 5 godina, odjednom se donji dio ekrana (1/3) MALO zatamnio, nema nikakvih crta-jednostavno kao da se svjetlo prigušilo, čitao sam da je vjerovatno pozadinsko osvjetljenje??? thnx

 Poslikaj...

Miki gomi kaže...

Na mom Tv.sad poceo pri prvom dnevnom ukljucenju da razliva boje,onako poput velikih vodenih mehura,i na nekim delovima ekrana sjajne krivudave linija poput munje,u razlicitim bojama u zavisnosti od boje pozadine ekrana,na svim kanalima,nakon jednog sata,slika se stabilizuje. Sta li je u pitanju,i dali je za reklamaciju sa zahtevom za zamenu aparata. Hvala,pozdrav.

 Također poslikati prije i poslje "stabilizacije"...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...
bobsi kaže...

molim pomoć, radi se o UE40F6500SS, star nekih 5 godina, odjednom se donji dio ekrana (1/3) MALO zatamnio, nema nikakvih crta-jednostavno kao da se svjetlo prigušilo, čitao sam da je vjerovatno pozadinsko osvjetljenje??? thnx

 Poslikaj...

Miki gomi kaže...

Na mom Tv.sad poceo pri prvom dnevnom ukljucenju da razliva boje,onako poput velikih vodenih mehura,i na nekim delovima ekrana sjajne krivudave linija poput munje,u razlicitim bojama u zavisnosti od boje pozadine ekrana,na svim kanalima,nakon jednog sata,slika se stabilizuje. Sta li je u pitanju,i dali je za reklamaciju sa zahtevom za zamenu aparata. Hvala,pozdrav.

 Također poslikati prije i poslje "stabilizacije"...

 

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pa to i nije baš malo :)

 

Ali da, neki problem sa pozadinskim osvjetljenjem je, treba otvoriti pa pregledati što je točno. Čudno da radi ovako...

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

ispala je slika lošija nego što je, kad se stavi na dinamično bolje je :)

14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam sony 55xe7077 tv i sve radi odlicno, ali mi ne pase sto mi prikazuje crnu polutransparetnu pozadinu iza titlova, onako kao na hrt kada se prikazuju titlovi. Zanima me jel se mohe to kako podesit, maknut? Mozda neki drugi format titlova ili nesto?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
bobsi kaže...

ispala je slika lošija nego što je, kad se stavi na dinamično bolje je :)

 Da, jer ti digne napon na ovim ledicama što rade pa uspiju osvjetliti više ekrana

6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima,

 

Imam Vivax android tv (40LE74SM) koji je radio bez problema jedno vrijeme ali sada nece da boota android uopće.

Kad na daljinskom prebacim na smart tv ekran samo crn ostane.

Može li se nekako android pokrenuti u safe modu, ponovno instalirati ili je zreo za servisera?

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ljudi,

prekjučer sam kupio tv tcl 55c7006 u linksu na akciji. Sve super sa televizorom osim probijanja svijetla u kutovima. To je posebno vidljivo kad je crna pozadina. U prilogu je slika, po mom mišljenju je to previše probijanja. Zanima me vaše mišljenje, ako je tko već imao iskustva sa tim?

Mislio sam vratit tv i zatražiti novi. Ako netko već ima iskustva sa tim molim za savjete.

Lijep pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ljudi,

prekjučer sam kupio tv tcl 55c7006 u linksu na akciji. Sve super sa televizorom osim probijanja svijetla u kutovima. To je posebno vidljivo kad je crna pozadina. U prilogu je slika, po mom mišljenju je to previše probijanja. Zanima me vaše mišljenje, ako je tko već imao iskustva sa tim?

Mislio sam vratit tv i zatražiti novi. Ako netko već ima iskustva sa tim molim za savjete.

Lijep pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ljudi,

prekjučer sam kupio tv tcl 55c7006 u linksu na akciji. Sve super sa televizorom osim probijanja svijetla u kutovima. To je posebno vidljivo kad je crna pozadina. U prilogu je slika, po mom mišljenju je to previše probijanja. Zanima me vaše mišljenje, ako je tko već imao iskustva sa tim?

Mislio sam vratit tv i zatražiti novi. Ako netko već ima iskustva sa tim molim za savjete.

Lijep pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ljudi,

prekjučer sam kupio tv tcl 55c7006 u linksu na akciji. Sve je super sa televizorom osim probijanja svijetla u kutovima. To je posebno vidljivo kad je crna pozadina. U prilogu je slika, po mom mišljenju je to previše probijanja. Zanima me vaše mišljenje.

Mislio sam vratit tv i zatražiti novi. Ako netko već ima iskustva sa tim molim za savjete.

Lijep pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 19:58 (Hacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

To ti je normalno.

 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne znam kako onda moj stari 32" LCD nema taj problem. Ne bi ništa rekao da se ne vidi, ali je dosta uočljivo kod tamnijih scena.

 

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A gle, ljudi kupe i tv  za soma eura pa imaju jaki backlight bleeding i često ne uspijevaju reklamirat.

Jednostavno takva tehnologija.

OLED ili ništa...

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Tako jako probijanje svijetla nije normalno. Nosi na zamjenu ili servis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Dobar dan!

 

Molim za cca info koliko bi došla zamjena 105cm ekrana na 4K Philipsovom 6000 serija TV-u. Na staklu ili šta je već nema oštećenja, ali neznam da li je ono neodvojiv dio elektronike u pozadini, vjerojatno jest. Slika u prilogu. Hvala.

 

[IMG]http://i68.tinypic.com/8x8rwz.jpg[/IMG]

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 9:28 (GolaGlava).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Moguće čak da je samo loš kontakt na LVDS konektoru, premda po uzorku ipak više izgleda kao kvar baš na panelu.

Za cijenu drugog displaya ne znam.

 

 

 

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hvala na odg.,  ali u medjuvremenu je cijeli ekran otisao u crte, a i dobio je udarac igrackom na krizanju tih crta sa slike.

 

Dilema je da li baciti taj tv od 3500kn ili ga prodati za dijelove ili popravljati. Garanciju mi ne priznaju. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne znam, teško da ima računice popravljat, ali to ti bude bolje odgovorio kolega tiki kad navrati na forum.

A to kaj je otišao cijeli ekran u crte može biti baš znak da je samo loš spoj na konektoru.

Samo je pitanje jel rasturen sad ekran od udarca igračkom, ali kako si opisao sigurno je.

 

 

 

 

 

 

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam tv LCD Samsung model  LE 32 B 350F1W i problem sa zvukom. Upalim tv pojavi se slika ali nema zvuka. Ugasim pa ponovo upalim i čuje se zvuk iz zvučnika i nakon par minuta opet nestane zvuka i ostavim ga upaljenog i nakon par minuta se ponovo čuje iz zvučnika. Nekad kad ga upalim bude sve uredu, a ponekad nema zvuka. Probao sam dirati žice koje idu prema zvučnicima da vidim jel negdje prekida i sve je bilo u redu. Tv je kupljen prije 10 godina i do sada nije bilo problema. Jel netko zna u čemu je problem i jel već imao takvih problema. Evo slike pa ako netko nešto zna ili mi ostaje nositi tv na popravak.

 

https://imgur.com/a/flSsA

https://imgur.com/a/TLif5

https://imgur.com/a/WFYtw

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 10:45 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
GolaGlava kaže...

Hvala na odg.,  ali u medjuvremenu je cijeli ekran otisao u crte, a i dobio je udarac igrackom na krizanju tih crta sa slike.

 

Dilema je da li baciti taj tv od 3500kn ili ga prodati za dijelove ili popravljati. Garanciju mi ne priznaju. 

 Ne znam isplati li se ovo kod nas raditi ,  i koliko je komplicirano, ali na jednom foto sajtu sam naletio na ovaj zanimljivi način korištenja starog lcda. Možda se nekome isplati. Evo link: Kako iskoristiti stari LCD.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
REAKTOR kaže...

Imam tv LCD Samsung model  LE 32 B 350F1W i problem sa zvukom. Upalim tv pojavi se slika ali nema zvuka. Ugasim pa ponovo upalim i čuje se zvuk iz zvučnika i nakon par minuta opet nestane zvuka i ostavim ga upaljenog i nakon par minuta se ponovo čuje iz zvučnika. Nekad kad ga upalim bude sve uredu, a ponekad nema zvuka. Probao sam dirati žice koje idu prema zvučnicima da vidim jel negdje prekida i sve je bilo u redu. Tv je kupljen prije 10 godina i do sada nije bilo problema. Jel netko zna u čemu je problem i jel već imao takvih problema. Evo slike pa ako netko nešto zna ili mi ostaje nositi tv na popravak.

 

Možda samo hladni lem na pojačalu.

 

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice