Tv i PC u drugoj sobi

poruka: 14
|
čitano: 6.352
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Tv i PC u drugoj sobi

imam LCD u dnevnoj sobi, a komp u svojoj! dali je moguće nabaviti neki dugački S-video kabel(oko 10- 20m), da ponekad mogu raditi na kompu prek televizora? 

 

P.S. ja sam se sjetop S-videa, ali ako imate neki bolji način spajanja samo recite(naravno da znam za HDMI, i DVI, i ostale, al mi je preskupo da ih tako dugačke nabavljam)

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Somebody kaže...

imam LCD u dnevnoj sobi, a komp u svojoj! dali je moguće nabaviti neki dugački S-video kabel(oko 10- 20m), da ponekad mogu raditi na kompu prek televizora? 

 

P.S. ja sam se sjetop S-videa, ali ako imate neki bolji način spajanja samo recite(naravno da znam za HDMI, i DVI, i ostale, al mi je preskupo da ih tako dugačke nabavljam)

dal može itko pomoć?

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
15 godina
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi

Možda ovo, a i nije toliko skupo, barem po mom mišljenju.

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8070304092 ili

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8070304110

A trebati ćeš i kabel za dovući zvuk do TV-a.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Matozan kaže...

Možda ovo, a i nije toliko skupo, barem po mom mišljenju.

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8070304092 ili

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8070304110

A trebati ćeš i kabel za dovući zvuk do TV-a.

e hvala, trazio sam baš nešta tog tipa!

al kolko ja znam uz hdmi priključak netreba ic jos jedan kabel za zvuk!

i dal bi mi mogo dat link sa 20m S-video kablom!

 

EDIT: i molim vas da mi kažete dali se kvaliteta signala gubi sa dužinom kabla?

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Somebody kaže...
e hvala, trazio sam baš nešta tog tipa!

al kolko ja znam uz hdmi priključak netreba ic jos jedan kabel za zvuk!

i dal bi mi mogo dat link sa 20m S-video kablom!

 

EDIT: i molim vas da mi kažete dali se kvaliteta signala gubi sa dužinom kabla?

HDMI ti nosi i zvuk, ako spojiš DVI>HDMI adapter koji si dobio sa grafičkom ili ako ti grafička ima HDMI izlaz.

 

Vjerojatno nećeš izgubit kvalitetu, ali tko zna... Kod mene 10m HDMI kabel radi odlično

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Mirko935 kaže...
Somebody kaže...
e hvala, trazio sam baš nešta tog tipa!

al kolko ja znam uz hdmi priključak netreba ic jos jedan kabel za zvuk!

i dal bi mi mogo dat link sa 20m S-video kablom!

 

EDIT: i molim vas da mi kažete dali se kvaliteta signala gubi sa dužinom kabla?

HDMI ti nosi i zvuk, ako spojiš DVI>HDMI adapter koji si dobio sa grafičkom ili ako ti grafička ima HDMI izlaz.

 

Vjerojatno nećeš izgubit kvalitetu, ali tko zna... Kod mene 10m HDMI kabel radi odlično

a dal mi mozes stavit link od 20m s-video kabela?

i dal znas dal s-video nosi zvuk?

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Somebody kaže...
a dal mi mozes stavit link od 20m s-video kabela?

i dal znas dal s-video nosi zvuk?

S-Video ne nosi zvuk, kao ni VGA, DVI itd., jedino HDMI nosi zvuk. A ne mogu nać 20m S-Video, koliko vidim, najduži što imaju je 10m: http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8070305249

16 godina
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi

Ako misliš sa s-video kablom raditi na tv-u to zaboravi, on je što se kvalitete tiće samo za gledanje filmova i to SD.

Nikakvi s-videi i cinčevi, ako hoćeš kvalitetnu sliku sa kojom možeš gledati Full HD i raditi na tv-u a ne samo gledati filmove ili TV program uzmi ili hdmi>hdmi ili dvi>hdmi.

E sad nisi naveo koju telku imaš ako je CRT s-video ili cinč će ti biti dovoljan, ako je min HD ready preporućujem digitalno.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Exploder kaže...

Ako misliš sa s-video kablom raditi na tv-u to zaboravi, on je što se kvalitete tiće samo za gledanje filmova i to SD.

Nikakvi s-videi i cinčevi, ako hoćeš kvalitetnu sliku sa kojom možeš gledati Full HD i raditi na tv-u a ne samo gledati filmove ili TV program uzmi ili hdmi>hdmi ili dvi>hdmi.

E sad nisi naveo koju telku imaš ako je CRT s-video ili cinč će ti biti dovoljan, ako je min HD ready preporućujem digitalno.

ma imam LCD(neznam dijagonalu točno, al mislim da je oko 42 inča)! 

hvala vam svima na pomoći, al jos 2 pitanja imam!

u čemu je razlika između pozlačenog i običnog HDMI kabla?

i dali postoji 20m dugačak onaj kabel koji produžuje usb(tako da miš mogu uštekat u to, a da mi je druga strana tog kabla ukopčana u komp, u drugoj sobi, i btw ne mislim na USB hub!)

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Somebody kaže...
ma imam LCD(neznam dijagonalu točno, al mislim da je oko 42 inča)! 

hvala vam svima na pomoći, al jos 2 pitanja imam!

u čemu je razlika između pozlačenog i običnog HDMI kabla?

i dali postoji 20m dugačak onaj kabel koji produžuje usb(tako da miš mogu uštekat u to, a da mi je druga strana tog kabla ukopčana u komp, u drugoj sobi, i btw ne mislim na USB hub!)

Pozlata se na kablove obično stavlja zato što zlato ne korodira, tj. ne hrđa, za razliku od željeza.

 

Mislim da ne postoji tako dugačak produžni USB kabel; ako se dobro sjećam, negdje sam čitao da USB ne bi trebao biti duži od 5 metara, neka me netko ispravi ako griješim

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Mirko935 kaže...
Somebody kaže...
ma imam LCD(neznam dijagonalu točno, al mislim da je oko 42 inča)! 

hvala vam svima na pomoći, al jos 2 pitanja imam!

u čemu je razlika između pozlačenog i običnog HDMI kabla?

i dali postoji 20m dugačak onaj kabel koji produžuje usb(tako da miš mogu uštekat u to, a da mi je druga strana tog kabla ukopčana u komp, u drugoj sobi, i btw ne mislim na USB hub!)

Pozlata se na kablove obično stavlja zato što zlato ne korodira, tj. ne hrđa, za razliku od željeza.

 

Mislim da ne postoji tako dugačak produžni USB kabel; ako se dobro sjećam, negdje sam čitao da USB ne bi trebao biti duži od 5 metara, neka me netko ispravi ako griješim

ali nebi ja u taj kabel od 20m ubacivo stick, u njega bi ubacio hub, pa prikopčao miš i tipkovnicu!

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Somebody kaže...

ali nebi ja u taj kabel od 20m ubacivo stick, u njega bi ubacio hub, pa prikopčao miš i tipkovnicu!

Svejedno ne može biti tako dugačak bez repeatera, koliko je meni poznato. Imaš ovdje cjenik chipotekin: http://www.chipoteka.hr/proizvodi/327060 Ima USB kablova od 10 metara s repeaterom za 86 kn, ne znam bi li takva dva zajedno funkcionirala, nisam nikad imao tako dugačke kablove. Možda netko drugi zna za to.

16 godina
offline
Tv i PC u drugoj sobi

Ba nek si uzme bežićni miš i tipkovnicu, ja ih koristim za igranje preko tv-a

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tv i PC u drugoj sobi
Exploder kaže...

Ba nek si uzme bežićni miš i tipkovnicu, ja ih koristim za igranje preko tv-a

Radi li to dobro na tolikoj udaljenosti? Mislim, 10-ak metara i zid između... Malo mi je puno to.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice