LG G3 - Rasprava

poruka: 7.244
|
čitano: 1.113.492
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava
Tonči kaže...

Skini GSam i njime prati. Testirano: telefon uredno izdrži nekih 4:30 - 5:30 SoT, ili cca. jedan ipo dan malo intenzivnije upotrebe. 

 

Hmm, ja sam svog kupila 18.ovog mjeseca i izdrzi mi jedva jedan dan intenzivnije upotrebe (surfanje, face, fotic, nekoliko razgovora i 10-15 slika) s tim da ne igram nikakve igrice. Jel ja mozda nekaj krivo radim? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - rasprava

Ovisi dosta o svjetlini  ekrana. Ako ga držiš na max, mnogo manje će trajati baterija. Moj je uglavnom na 50-70% je ga ne koristim previše na otvorenom. 

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava
Tonči kaže...

Ovisi dosta o svjetlini  ekrana. Ako ga držiš na max, mnogo manje će trajati baterija. Moj je uglavnom na 50-70% je ga ne koristim previše na otvorenom. 

I kod mene je na 50% i isto ga vise koristim u zatvorenom prostoru. Jutros sam ga skinula sa punjaca i sad je baterija na 37%. 

13 godina
offline
LG G3 - rasprava

Sad upadam malo ko padobranac u ovu temu jer imam G2 na kojem vrtim custom G3 rom, imam mob. već 9 mjeseci i još uvijek baterija drži 100% ujutro ako ga odštekam navečer, tak da vam to nije ništa čudno....tako da, naviknite se na to i uživajte u svojim G3 zvjerkama, napravili ste dobar izbor! {#}

Btw. po meni LG radi odličan posao jer me moj G2 i nakon 9 mjeseci korištenja i dalje oduševljava....Cheers {#}

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: LG G3 - rasprava
Zoki B kaže...

Sinoć sam napunio g3 2/16 tcomov, jučer je updatean, napunio se negdje oko 22.00 naveče, iako ga nisam rabio danas, osim googlanja od jedne minute, baterija mi je još uvjek na 100%, nisam baš siguran da je to u redu.

Inače ekran imam na 50% jer inače volim da je sve zatamljeno, tako i na kompovima držim, ali ipak mi se čini da je 100% nerealno.

Inače telefon mi je odličan, imam ga 5ti dan, nema rušenja, grijanja i slično, fluidan je i nije mi niti jednom zaštekao.

Ekran mi je fenomenalan, slike također, nisam neki zahtjevni koristnik ali prezadovoljan sam s telefonom, ukoliko nekoga zanima topla preporuka.

 

 Meni osobno, to je najimpresivniji uređaj dosad. 

14 godina
online
LG G3 - rasprava

{#}  ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 20:07 (ssax).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
LG G3 - rasprava

Izgleda da je update rijesio problem gasenja jer mi se jos nijednom nije ugasio od kada sam skinuo nadogradnju. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
ocean77 kaže...

Izgleda da je update rijesio problem gasenja jer mi se jos nijednom nije ugasio od kada sam skinuo nadogradnju. 

Nažalost, nije. Prije sat vremena sam ga našao spontano ugašenog {#}

Prekjučer sam ga updateao na v10e.

I nisam jedini - vidi XDA temu (BTW, več 560 postova)

Galaxy S2, WanamLite 12.4, DramKernel 2.7.4
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - rasprava
dabar39 kaže...
ocean77 kaže...

Izgleda da je update rijesio problem gasenja jer mi se jos nijednom nije ugasio od kada sam skinuo nadogradnju. 

Nažalost, nije. Prije sat vremena sam ga našao spontano ugašenog {#}

Prekjučer sam ga updateao na v10e.

I nisam jedini - vidi XDA temu (BTW, več 560 postova)

Imate crni model?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
offline
LG G3 - rasprava

Al je doslo do toga da je i boja umješana? Moj se nije nikad ugasija (misec dana) i titan boje je, 32/3 tele2

 

sent via LG G3
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - rasprava
Moby-Split kaže...

Al je doslo do toga da je i boja umješana? Moj se nije nikad ugasija (misec dana) i titan boje je, 32/3 tele2

 

Ma, navodno postoji mogućnost da je serija s greškom, pa se nagađa o tome. Ja imam zlatni i bez greške je.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Tonči kaže...
Moby-Split kaže...

Al je doslo do toga da je i boja umješana? Moj se nije nikad ugasija (misec dana) i titan boje je, 32/3 tele2

 

Ma, navodno postoji mogućnost da je serija s greškom, pa se nagađa o tome. Ja imam zlatni i bez greške je.

Do sada sam u ruci imao samo onaj kao "crni", pa ako nije bedara, daj koju sliku svog zlatnog nakelji na zid {#} !!!! 

ATJ Lučko
10 godina
offline
LG G3 - rasprava

Meni je rijesilo problem jer mi se u istim uvjetima vise ne gasi. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Titan

Galaxy S2, WanamLite 12.4, DramKernel 2.7.4
10 godina
offline
LG G3 - rasprava

Moj je titan 16GB...

Mozete li opisati na koji nacin vam se gasi G3?

Primjetio sam da ima vise nacina. 

Meni se nikada nije ugasio u stanju mirovanja i da sam ga tako nasao ugasenog vec mi se svako gasenje dogodilo na plazi i na jakom suncu prilikom pokretanja kamere i sada mi se to vise ne dogadja. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava

I ja imam titan i ugasio mi se cim sam ga donijela doma, naravni, umetnula sam karticu i prvo kaj sam isla isprobat je bila kamera. Cim sam upalila kameru ugasio se i to tak da ga nisam mogla normalno upalit nego sam morala izvaditi bateriju i tek se onda upalio. Nakon toga se vise nije ugasio.

10 godina
offline
LG G3 - rasprava

32gb u mene, nikad se nije u gasio, a kako radim u prodaji jednog naseg operatera mogu vam rec da mi se jos niti jedan nije vratio s tom greskom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - rasprava

Ekipa stvara paniku, ali G3 je prodam deset puta više od Galaxyja S5, tako da je i broj žalbi na XDA veći nego za dosta telefona, pogotovo ako se radi o seriji s greškom. 

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
ocean77 kaže...

Moj je titan 16GB...

Mozete li opisati na koji nacin vam se gasi G3?

Primjetio sam da ima vise nacina. 

Meni se nikada nije ugasio u stanju mirovanja i da sam ga tako nasao ugasenog vec mi se svako gasenje dogodilo na plazi i na jakom suncu prilikom pokretanja kamere i sada mi se to vise ne dogadja. 

Imam 3GB verziju iz VIP-a, kupljen 2.7, titan.  Rootan, ART.

 

Prvih 10 dana 3 potpuno spontana gašenja; onda 2 tjedna mira,pa ponovno spontano gašenje, update na v10e, pa jučer ponovno spontano gašenje.

 

Restartam ga dugim držanjem powera, u jednom navratu sam morao vaditi bateriju. Ni kod jedne epizode nije bilo pregrijavanja, telefon u deep-sleepu (vidljivo iz loga Battery monitor widgeta)

 

Prema XDA threadu, gašenja su neovisna jel je Dalvik ili ART; ljudi su ga i factory resetirali, te se stvar ponavljala i s minimumom instaliranih aplikacija. Javlja se na svim verzijama, od 10a pa do 10e/f/g. Shutdown prijavljuju ljudi doslovno od svuda. Dva su patterna gašenja - deep sleep ili kod korištenja kamere/većeg opterećenja. Čini mi se da je prvi češći. Javlja se i po danu i po noći (btw, ekstremno neugodno ako koristiš G3 kao jutarnji alarm), na WiFiu/3G/LTE, doslovno u svim scenarijima.

 

Ljudi su ga nosili u svoje LG servise, gdje bi im mijenjali matične (navodno), reinstalirali, upgradali, pa se ponovno javlja. Dodatni problem što se gašenja javljaju potpuno random. može proći tjednima da ih nema, a nekima se javlja više puta dnevno - vrlo teško servis može isto izdijagnosticirati. Ima slučajeva da bi im se gasio i novi/zamijenjeni uređaj ili pak oba(!) kupljena.

 

Ono što je simptomatično je i poruka na njemačkom Amazonu - "Wichtige Information zum LG G3 Smartphone" - kaže da se automatska gašenja ispravljaju updateom softwera (nažalost ne djeluje).

 

Službenog LG priopćenja nema (not suprising), ali su ljudi sadpočeli pritiskati bloggere i portale da se stvar obznani širem puku.

 

Da mi se G3 toliko j. ne sviđa, odavno bi ga dalje utopio, ali ovako ...

 

Jedina nada je da se nekim novim software updateom stvar riješi.

12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Tonči kaže...

Ekipa stvara paniku, ali G3 je prodam deset puta više od Galaxyja S5, tako da je i broj žalbi na XDA veći nego za dosta telefona, pogotovo ako se radi o seriji s greškom. 

Gledano iz perspektive nekoga kome se to ne događa, može djelovati kao (bezrazložna) panika. Zaista u svijetlu ukupnom broja prodanih ne djeluje puno. S druge strane, čovjek iz UK-a navodi da u njegovom shopu ima 50-60% vraćenih telefona. Nekako po tome što se javlja od početka prodaje i danas, mjesec dana kasnije, i to posvuda, čini se da se ne radi o "seriji s greškom", vjerojatnije je kombinacija softwareskog zaj. sa mrežnim signalom/SIMom/napajanjem

 

Ako pak gledaš sa stanovišta usera kome se to dešava na novom flagship mobu koji košta cca 600€, stvar je ekstremno frustrirajuća, pogotovo što nema jednostavnog rješenja. Random gašenja po noći, nedostupnost kad moraš biti dostupan ... ma katastrofa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 9:52 (dabar39).
10 godina
offline
LG G3 - rasprava

Moj se gasio samo kod pokretanja kamere i ovaj update ocito djeluje u tom slucaju...ima jos netko tko je imao gasenje na taj nacin i da mu je update pomogao? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
LG G3 - rasprava

Meni se to dogodilo samo jednom. Navečer oko  19 sam prebacio na  ART i do 21 se srušio i ugasio. Vratio sam na Dalvik i nemam problema kao ni prije toga. 

 

Ako svi kojima se gasi drže ART, onda su idioti. To je nestabilan rt i sasvim je normalno da ima problema. 

Ako se gasi nekome i na Dalviku onda je neko sranje...  A eto,  meni nikako. 

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Zasad nemam tih problema, al mob imam tek 5ti dan, nebi se previše ni zabrinjavao oko toga, buduća nadogradnja će to ziher speglati, činjenica je da se danas uređaji izbacuju što prije van bez propisnog testiranja pa se zato i događaju ovakve stvar, iskreno mislio sam da će imati puno više bugova s obzirom na navedeno...

13 godina
offline
LG G3 - rasprava

to gasenje po noci mi je ugasilo svu volju za ovim mobom...to mi JAKO vazno...imao sam par slucaja kad sa starim HTC-om sam imao alarm i koji mi nije zvonio (2 razlicita alarma u razmaku od 2 min postavljeni) i zakasnio sam na posao radi toga...

 

a ako se ovaj UGASI onda je jos vece sr-anje da prostite na izrazu...

 

 

i moze malo objasnjenje izmedu dalvika i art-a? sta su to? i koje razlike?

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
LG G3 - rasprava

Imam verziju 3/32 kupljena u VIPu, boja titan, cim je stigao u HR, nije se ni jednom ugasio, kako na V10a tako i na V10e.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 11:30 (mkexx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: LG G3 - rasprava
RuskeGTT kaže...

to gasenje po noci mi je ugasilo svu volju za ovim mobom...to mi JAKO vazno...imao sam par slucaja kad sa starim HTC-om sam imao alarm i koji mi nije zvonio (2 razlicita alarma u razmaku od 2 min postavljeni) i zakasnio sam na posao radi toga...

 

a ako se ovaj UGASI onda je jos vece sr-anje da prostite na izrazu...

 

 

i moze malo objasnjenje izmedu dalvika i art-a? sta su to? i koje razlike?

Dalvik i Art su spremnici npr. aplikacija.

Nakon sto se klikne na određenu aplikaciju ona ako je pohranjena u Dalviku ,prvo se treba odkompresirat pa tek zatim kreće u akciju (slično kao ZIP datoteka).

Dok u Artu nema kompresije, pa samim time dobivamo na brzini.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 12:57 (ssax).
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - rasprava

Koristim svoj malo više od tjedan dana svakodnevno, s obzirom da sam na moru koristim mobitel puno više nego inace, i nisam imao nikakvih gašenja niti sam jos pustio ovaj update. Zaista cudno što se događa. Imam 16GB model sivi onaj.

14 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava

Napunio sam mob u ponedjeljak naveče, skinuo sa punjača u 22.00, sada sam na 67%, rabim ga isto kao što sam rabio samsung s3, jedino mi je ekran na 50%, tako mi odgovara, ako je to stvarno stanje baterije ja sam prezadovoljan, samung bi mi već javljao da je prazan.

12 godina
offline
Re: LG G3 - rasprava
Tonči kaže...

Meni se to dogodilo samo jednom. Navečer oko  19 sam prebacio na  ART i do 21 se srušio i ugasio. Vratio sam na Dalvik i nemam problema kao ni prije toga. 

 

Ako svi kojima se gasi drže ART, onda su idioti. To je nestabilan rt i sasvim je normalno da ima problema. 

Ako se gasi nekome i na Dalviku onda je neko sranje...  A eto,  meni nikako. 

Nažalost, prije mi se gasio i na Dalviku, kao i drugima. Nema razlike po tom pitanju između ART i Dalvik.

Naravno da ga ne bi držao na ARTu da postoji i najmanja šansa da je do toga.

 

BTW, ART mi je pružio nešto bolji battery life i manje lag-a, ali to je doista stvar subjektivne procjene.

Kao minus, na njemu ne radi Xposed.

Pravi efekti ART-a navodno će se moći tek osjetiti na Andorid L-u

 

15 godina
online
LG G3 - rasprava

Ja vrtim Xposed na ART....to samo onaj app za install ne radi ali ima drugih

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice