Halloween Documents

poruka: 18
|
čitano: 5.716
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Halloween Documents

Davne 1998. Eric S. Raymond, jedan od velikana FOSS-a, daje na svjetlo dana  Microsoftov interni memorandum poznat kasnije kao "Halloween Documents". U njemu piše o linuxu i sve većem korištenju linuxa te kako bi MS trebao reagirati. (stvarno iscrpan referat za šefa) Dokument je nekako iscurio u javnost.

 

Link na sve dokumente.

Svakako pročitajte Halloween II . Zabava zagarantirana (al ga nahvališe :) )

 

 

EDIT: ispravak gornjeg navoda nakon syncmasterovog komentara:

Eric S. Raymond je od anonimnog izvora došao u posjed Microsoftovog memoranduma o open-sourceu.  Prezentira ga svijetu kao Helloween Document, no nakon toga dolazi u posjet još jednom internom MS memorandumu koji se tiče linuxa, naručen od MS dopredsjednika James Allchin . Taj dokument naziva Helloween Document II. Nakon toga MS reagira te priznaje da su dokumenti autentični i počinje sa FUD-om .... Eric S. Raymond je nakon toga samo dodavao redne brojeve Halloween dokumentima. Ima ih 11. Dokument I je upotrebljen na sudu u slučaju "Comes v. Microsoft" 2007.

 

Eric S. Raymond je neslužbeni glasnogovornik open sourcea, autor mnogih open source projekata i knjiga

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 8:11 (hrvooje).
 
0 0 hvala 5
14 godina
offline
RE: Halloween Documents
hrvooje kaže...

Davne 1998. Eric S. Raymond izdaje Microsoftov interni memorandum poznat kasnije kao "Halloween Documents". U njemu piše o linuxu i sve većem korištenju linuxa te kako bi MS trebao reagirati. (stvarno iscrpan referat za šefa) Dokument je nekako iscurio u javnost.

 

Link na sve dokumente.

Svakako pročitajte Halloween II . Zabava zagarantirana (al ga nahvališe :) )

Bez uvrede,ali sta nas zanima sta je bilo 98?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Halloween Documents
Fake_Alert kaže...
hrvooje kaže...

Davne 1998. Eric S. Raymond izdaje Microsoftov interni memorandum poznat kasnije kao "Halloween Documents". U njemu piše o linuxu i sve većem korištenju linuxa te kako bi MS trebao reagirati. (stvarno iscrpan referat za šefa) Dokument je nekako iscurio u javnost.

 

Link na sve dokumente.

Svakako pročitajte Halloween II . Zabava zagarantirana (al ga nahvališe :) )

Bez uvrede,ali sta nas zanima sta je bilo 98?

bez uvrede, al ovo je postano na linux podforumu. volim čitat, volim povijest, a ovo je nešto iz opće kulture svakog linuxaša. ako te ne zanima nemoj čitat linux podforum i nemoj ostavljati post.

hvala

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
14 godina
protjeran
offline
Halloween Documents

Zanimljivo. Trebat će mi malo vremena da pročitam.

 

Ima to možda negdje u pdf obliku? Za offline čitanje?

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Halloween Documents
hrvooje kaže...

Davne 1998. Eric S. Raymond izdaje Microsoftov interni memorandum poznat kasnije kao "Halloween Documents". U njemu piše o linuxu i sve većem korištenju linuxa te kako bi MS trebao reagirati. (stvarno iscrpan referat za šefa) Dokument je nekako iscurio u javnost.

 

Link na sve dokumente.

Svakako pročitajte Halloween II . Zabava zagarantirana (al ga nahvališe :) )

Eric S. Raymond nije nikada radio za Microsoft, ergo nije mogao izdati Microsoftov interni memorandum.

Cak stovise, tip je na korak od RMS-a po ludosti i misljenju o licenciranom softveru, odnosno ostavlja dojam covjeka koji bi za MS radio samo pod teskim drogama,a kada bi se otrijeznio sigurno bi pocinio ritualno samoubojstvo.

 

Izmedju ostalog on je tvorac poredbe "Katedrala i buvljak" s kojom analizira ustrojstva pri izradi komercijalnog softvera i open source projekta.

 

Za upoznati povijest Linuxa na malo pitkiji nacin, svakako pogledati dokumentarac "Revolution OS". Vidjeti cete sve njuske koje su zasluzne za razvoj linuxa, odnosno ispravnije receno GNU/Linuxa

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 23:23 (syncmaster245b).
16 godina
neaktivan
offline
Halloween Documents

to sam i ja sad skužio, jer je njegov potpis ispod. njegovi su ovi komentari u vitičastim zagradama. on ih je nazvao halloween documents. odgovorni čovjek u MS-u je Ed Muth.  . gledao sam revolution os, zaista  fascinantno. al ovdje me još više fascinira sav taj FUD od strane MS-a,  pa onda corel linux pa MS-ovo preuzimanje corela, pa utjecaj na Gartner Group, pa pokušaj sabotaže uz pomoć SCO-a ...itd ...bolje za čitat od kakvog krimića :)

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Halloween Documents

Moram priznati zanimljivo stivo.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Halloween Documents
syncmaster245b kaže...
Za upoznati povijest Linuxa na malo pitkiji nacin, svakako pogledati dokumentarac "Revolution OS". Vidjeti cete sve njuske koje su zasluzne za razvoj linuxa, odnosno ispravnije receno GNU/Linuxa

Evo pogledao sam taj dokumentarac :) odlicno su sve složili. Jel ima koji noviji dokumentarac dosta toga se promjenilo otkad je napravljen Revolution OS. 

 

 

Fedora 11 Leonidas Kde 4.2
15 godina
offline
RE: Halloween Documents
linuxuser kaže...

Evo pogledao sam taj dokumentarac :) odlicno su sve složili. Jel ima koji noviji dokumentarac dosta toga se promjenilo otkad je napravljen Revolution OS. 

 

 

 

Imas Linux: The Codebreakers, negdje sam procitao da je na BBC-ju emitiran 2006., ali je vise orijentiran na upotrebu FOSS-a u siromasnim zemljama svijeta. Uglavnom nije kalibar Revolution OS-a, ali ako te zanima tematika nije los za pogledati.

 

S obzirom da je film izdan pod free creative commons attribution 2.5 License, evo ti LINK

16 godina
neaktivan
offline
Halloween Documents

dokument o microsoftovoj nepoštenoj eliminaciji,FUD-anju i nekorektnoj konkurenciji kontra novellovog DR-DOS-a, nekad zajedničkog projekta microsofta i IBM-a OS/2, Go-ovog PenPointa,Nescape navigator,Sunovae Jave, BeOS intela i Be-a ucjenjujući redom OEM-e ...pa zatim borlandov C++, pa zatim intelov projekt native signal processing NTS, Opera browsera kada su zabranili pristup MSN stranici i namjerno iskrivljivali grafiku i stil, 

jedna od boljih priča mi je kako su sredili micrographx 1980. , tvrtku koja je napravila razvojni alat mirrors za portanje softwarea s OS/2 na windows i obrnuto. rekli su im da su zainteresirani da licenciraju taj alat.sklopili su tajni ugovor. poslije je microsoft prestao provoditi taj dogovor i sam napravio sličan alat , eliminirajući potrebu micrographxovog mirrorsa.  poslije micrographx prodaje mirrors IBM-u , ali microsoft je već poduzeo određene mjere da zabrani IBM-u portanje win programa na OS/2  Osmijeh

 

 

sve u svemu jedno lijepo štivo o nezakonito stečenom monopolu i dokument optužbe gosp. joe comesa vs microsoft za čitanje za vrijeme blagdana

 

 

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Halloween Documents

zanimljiv članak bivšeg sun ceo-a jonathana schwartza o gatesu, jobsu ...izgleda da će knjiga o reketarenju u digitalnom svijetu biti zanimljiva

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 7:12 (hrvooje).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Halloween Documents

još malo

. da li ste znali da učenici koji koriste openoffice.org imaju lošije ocjene od onih koji koriste ms office?! al microsoft mora naštimat nišanske sprave, jer stižu novi protivnici. openoffice.org će uvenuti kod oraclea, fork ide dalje,   libreoffice

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Halloween Documents
hrvooje kaže...

još malo

. da li ste znali da učenici koji koriste openoffice.org imaju lošije ocjene od onih koji koriste ms office?! al microsoft mora naštimat nišanske sprave, jer stižu novi protivnici. openoffice.org će uvenuti kod oraclea, fork ide dalje,   libreoffice

Evo jedan zanimliv članak, u potpunosti se slažem sa autorom

http://tehnofobija.com/2010/10/17/reklama-za-microsoft-office-2010/

Ubuntu 10,04 (Lucid Lynx) , ako želite naučiti o linuxu posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com
15 godina
offline
RE: Halloween Documents
hrvooje kaže...

još malo

. da li ste znali da učenici koji koriste openoffice.org imaju lošije ocjene od onih koji koriste ms office?! al microsoft mora naštimat nišanske sprave, jer stižu novi protivnici. openoffice.org će uvenuti kod oraclea, fork ide dalje,   libreoffice

 

Ne mogu vjerovati da su izdali onakvu reklamu. Iznenađen

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Halloween Documents
syncmaster245b kaže...
hrvooje kaže...

još malo

. da li ste znali da učenici koji koriste openoffice.org imaju lošije ocjene od onih koji koriste ms office?! al microsoft mora naštimat nišanske sprave, jer stižu novi protivnici. openoffice.org će uvenuti kod oraclea, fork ide dalje,   libreoffice

 

Ne mogu vjerovati da su izdali onakvu reklamu. Iznenađen

prije godinu dana steve ballmer je dao oglas da traži anti open source gurua. e sad, ovaj video je valjda sve što je taj guru uspio smislit u godinu dana link

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
15 godina
offline
Halloween Documents

Linux... not just an OS... it's the way of life :)

Biljezim se sa stovanjem...
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Halloween Documents
početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2010 14:20 (linuxuser).
16 godina
neaktivan
offline
Halloween Documents

evo još primjera prljave taktite microsofta:

 

 

 

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice