...i tako je Silverlight sišao na Linux

poruka: 7
|
čitano: 1.887
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
...i tako je Silverlight sišao na Linux

Kako je Bug ljubitelj Microsoft tehnologija, Linux korisnici su bili zakinuti za neke servise na Bug-u kao BugTV. Od danas se situacija promijenila - javno je izdan Moonlight, port Silverlight-a za Linux (by Novell).

Za download je dostupan kao plugin Firefox-u (2 i 3).

 

Eto, iako preferiramo opensource (svako ima svoje razloge: netko praktične, netko ideološke) ne bi trebali biti onemogućeni pristupati nikakvom Internet sadržaju. Stvari se lagano mijenjaju u korist opensource-a: šire se glasine o otvaranju koda flasha, Microsoft - prije veliki zagovarač zatvorenog koda sve više mijenja kurs prema nekom Shared Source-u, a kupnjom Yahoo-a bi postao jedan od najvećih korisnika opensource-a u svijetu (!) itd.

 

Postoji nada za idealan svijet (barem virtualni Cool).


A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'

Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
...i tako je Silverlight sišao na Linux

Ovo je radjeno reverznim inzinjeringom? Ako da....

 

....treba imati stvarno PUNO pameti iz svijeta informatike da se nesto takvo napravi za Linux koristeci pritom reverzni inzinjering. S ovim slobodno mogu reci da na Linuxu rade jedni od najboljih programera svijeta.(w!n korisnici nemojte misliti da pljujem po w!n programerima, ali posto nema reverznog inzinjeringa na w!nu(ima, ali ni priblizno ovakvom) nemoze se adekvatno reci dali su bolji ili losiji.)


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
...i tako je Silverlight sišao na Linux

Mislim da je MS dao sve potrebne specifikacije Novellu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ...i tako je Silverlight sišao na Linux
w00t kaže...

Mislim da je MS dao sve potrebne specifikacije Novellu...

 Aha, hvala na infou. Danke :)

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
offline
RE: ...i tako je Silverlight sišao na Linux

Ne znam puno o tom Moonlight-u, ali mislim da to nije produkt reverzibilnog programiranja. Moonlight je nastao u sklopu projekta Mono koji pak sponzorira i gura Novell (SUSE) u skolpu onog (kontroverznog) dogovora s Microsoftom. Znači vjerojatno je Microsoft sam dao dokumentaciju i ostalo, jer je trenutno i njemu u interesu da popularizira Silverlight (pa čak i na Linux-u).

 

Ovo za programere zbilja ne znam što reći... po meni je Wine i ReactOS (znači ne Linux projekt) jedan od najboljih primjera reverzibilnog programiranja za široku publiku. Može se povući nekakva sličnost da programeri koji volonterski, entuzijastično programiraju (bez šefova na grbači) programiranju bolje i kvalitetnije, iako to nikako nije pravilo. U svijetu profesionalnih alata skupo plaćeni programeri rade jako kvalitetne programe kojima ne može parirati ništa iz volonterskog i opensource svijeta (npr. Photoshop, Mathematica ili čak igrača industrija).


A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'

Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
16 godina
neaktivan
offline
...i tako je Silverlight sišao na Linux

Eto vam sad svima sto ste pljuvali po Novellu radi dogovora s Microsoftom. Vidite da to i nemora biti tako loše.


CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ...i tako je Silverlight sišao na Linux
4ndY kaže...

Ne znam puno o tom Moonlight-u, ali mislim da to nije produkt reverzibilnog programiranja. Moonlight je nastao u sklopu projekta Mono koji pak sponzorira i gura Novell (SUSE) u skolpu onog (kontroverznog) dogovora s Microsoftom. Znači vjerojatno je Microsoft sam dao dokumentaciju i ostalo, jer je trenutno i njemu u interesu da popularizira Silverlight (pa čak i na Linux-u).

 

Ovo za programere zbilja ne znam što reći... po meni je Wine i ReactOS (znači ne Linux projekt) jedan od najboljih primjera reverzibilnog programiranja za široku publiku. Može se povući nekakva sličnost da programeri koji volonterski, entuzijastično programiraju (bez šefova na grbači) programiranju bolje i kvalitetnije, iako to nikako nije pravilo. U svijetu profesionalnih alata skupo plaćeni programeri rade jako kvalitetne programe kojima ne može parirati ništa iz volonterskog i opensource svijeta (npr. Photoshop, Mathematica ili čak igrača industrija).


skupo plaćeni programeri rade jako kvalitetne programe kojima ne može parirati ništa iz volonterskog i opensource svijeta (npr. Photoshop, Mathematica ili čak igrača industrija)

potpuna istina!
ne postoji adekvatna zamjena za adobe cs3 ili cs2 u open source zajednici, iako neke kuce rade i linux verzije software-a (mathematica) -> ali ti developeri su JAKO dobro placeni...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice