KDE vs Gnome

poruka: 9
|
čitano: 4.206
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
KDE vs Gnome

Nakon par mj efektivnog korištenja minta sa gnome desktopom, isprobao sam ubuntu i nekako mi nije sjeo onaj panel, i opcenito sav sistem rada novog gnome desktopa. Iako je super eye candy, ne znam nekako mi ne leži... Kakva vi iskustva imate sa KDE, opcenito, koje su mane i prednosti nad gnomeom? mislim da sam vidio neki link sa velikom usporedbom al ga nemogu naci...

Što se tiče software paketa kod kde, koliko je dobar/lošiji naspram gnomea?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2012 19:34 (Bubalo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: KDE vs Gnome

mozes ti gnome koristit, a recimo instalirat neke kde pakete. k3b je recimo neizbjezan program koji danas 80% gnome korisnika instalira. kubuntu/mint kde fantasticno izgledaju, al opet, openSUSE je distra kamo KDE nema greske. vrhunski ispolirano i preporucio bi to da probas.. ma da mi se ni mint ni kubuntu nisu nikad pokazali lose kao kde verzije.

oduvijek sam gnome freak, s obzirom da debian gonim oduvijek na gnome, al ako debian ne racunamo, danas rado preporucim nekom bilo koju noviju distru s kde, jer kamo je gnome otisao mi se nimalo ne svidja..

http://www.debian.org/doc/manuals/debian-reference/index.en.html
12 godina
neaktivan
offline
KDE vs Gnome

probao sam danas fedoru, i nikako mi nije sjela, sad cu malo prtljat po novom cinnamon romeu (1.6), javim dojmove, upravo updateam. svakako cu dat sansu ovom sto si napisao!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
KDE vs Gnome

osobno bio sam veliki fan Gnomea, i Gnome Shella, odnosno 3-ce, i onda sam odlucio isprobati KDE, i napravio ga da izgleda slicno kao Gnome 3 i mogu reci da mi ne pada na pamet vratiti se. KDE rastura, izgleda prekrasno, ima "ugradjene" compiz efekte, ima tonu tema i moguce ga je napraviti da izlgeda ko bilo koji drugi DE (ukljucujuci Mac OS i Windows). A pritiskom tipke moguce je iskljuciti sve efekte (kao da si npr upailo failsafe mode), i dobiti maksimalne performanse u igrama (mislim da ce to biti od velike koristi kada Steam izadje). U svakom slucaju, moja preporuka je KDE ako imas dovoljno jak PC (da mozes normalno vrtit windows efekte, KDE ce radit ko zvijer).

 

PS. ja koristim Arch, a on dodje bez DE-a pa ti sam biras koji ces, tako da ti distribuciju ne mogu bas preporuciti, ali ako idemo nekom logikom (Ubuntu - Unity, Fedora - Gnome, Mint - Cinamon, Debian -XFCE), onda definitivno OpenSUSE -KDE.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
KDE vs Gnome

a nista onda, moram jos malo unaprijedit svoj linux skill (čitam neke sybex knjige za početnike) pa kad prođem to instalirat cu si arch + kde kako kazes... nisam još toliko skilled u konfiguraciji (danas sam npr probao si napravit system monitor skriptu za desktop i nisam uspio, cokny, tak nekako se zove, sve sam napravio kako pise u terminalu i nista, ne pojavljuje se) iako sam za 3 mj koristenja minta dosta toga naucio

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2012 16:19 (Bubalo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: KDE vs Gnome

a koju gresku ti javlja? vezano uz conky..

http://www.debian.org/doc/manuals/debian-reference/index.en.html
16 godina
offline
KDE vs Gnome

conky kazes... najjednostavnije bi ti bilo da uzmes neku gotovu konfiguraciju za conky pokrenes ju (conky -c /gdje/se/nalazi/konfiguracija), i onda dok je upaljen conky, otvoris konfiguracijsku datoteku i pomalo mijenjas parametre i gledas odmah sta koji paramtar radi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: KDE vs Gnome

to sam i napravio, cak i nejavlja nikakvu gresku jednostavno nema ničeg na desktopu... al nema veze, nije mi to sad prioritet se zajebavat s tim :D upravo ucim user permissions i sl iz ove knjige (uzeo sa amazona), stvarno je fenomealna 

http://www.amazon.com/Linux-Essentials-Roderick-W-Smith/dp/1118106792

 

btw da vas pitam jos ovo da ne otvaram novi topic, posto je sav smisao mog ucenja linuxa priprema za lpic -1 i opcenito posao linux serverasa u buducnosti da li bi trebao preci na neku distribuciju koja je veceg levela (tako u ovoj knjizi pise)... znam da nema veze desktop env sa ovim, al ne zelim spamat forum sa novim topicom...

npr ovako kazu iz sybexa:

novice je : ubuntu, mint

intermediate: centos, fedora, mandriva, opensuse, rh, suse enterp.

expert: debian, arch, gentoo 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 9:31 (Bubalo).
16 godina
offline
KDE vs Gnome

koliko je meni poznato najbolja "serverska distribucija" je CentOS, najrasirenija je nakon Red Hat Enterprise Linux. Ako se mislis baviti Linuxom kao serverima, mislim da bi bilo dobro da isprobas ovu distribuciju... Arch i Gentoo koriste najnovije softvere dok Debian ima duge faze testiranja. Ako te zanimaju serveri, probaj CentOS.

 

EDIT: imas li u conky postavkama own_window_type override ? Ako da, probaj ga zamijeniti sa ovim

 

own_window_type normal
own_window_argb_visual yes

 

ili isprobat nesto odo ovog:

 

own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
....
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 12:46 (Dementor).
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice