Koja Distribucija

poruka: 16
|
čitano: 2.895
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koja Distribucija

E, ovako. Zanima me koje distribucije Linux-a najviše koristite i zašto, te također me zanima što mislite koja je najbolja? Znam da distribucija ima mali miljijun lai iapk što mislite koja je najbolja???

 

P.S. Ja recimo koristim Ubuntu i Kubintu te sam zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja Distribucija

Najbolja je ona koja najviše odgovara tebi i tvojim privatnim/poslovnim potrebama.

 

Osobno trenutno koristim Ubuntu 7.10, a sad na proljeće gore ide Ubuntu 8.04 ili Fedora 9.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koja Distribucija

Kakva ja Fedora? Nikad ju nisam koristio pa me zanima?

16 godina
neaktivan
offline
Koja Distribucija

Ubuntu - zato što je jednostavan

 

Slackware - zato što nije jednostavan Smijeh - na njemu sam najviše naučio o Linuxu kao cjelini, i činjenica da se većina toga svodi na kompajliranje, rada u CLIu, i kopanja po sistamskim

datotekama kako bi nešto proradilo, je fenomenalna.  Jedino mi se ne sviđa što ne dolazi sa Gnomeom out-of-the-box, ali i xfce je ok :)

 

Slax - (za usb stick) - Ok, DSL i Puppy su dobri, ali Slax mi je jednostavno više "sjeo". A tek njegovi Moduli...  Osobno, minus ide KDEu, ali to kako ko voli...

 

 

 

A koja je najbolja pitaš? Meni Slackware i Ubuntu (zasada).

Ali svako će ti reči drugačije; ipak, to je stvar osobnog izbora - zato i ima toliko distribucija ;)


There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja Distribucija

zadnji distro koji sam svjeze instalirao je opensuse 10.2 i dalje ga koristim stim sto svaka 2-3 mjeseca vrsim update, tako da je uvijek aktuelni kernel i kde 3.5.*. Prije sam imao Mandriva/mandrake, opensuse 10, 10.1.  Sljedeća svježa instalacija je opensuse 11.

 

Sve je stvar navike :)


OS: Linux 2.6.18.8-0.9-default i686 Current user: nikola@linux System: openSUSE 10.2 (i586) KDE: 3.5.9 "release 51.2"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koja Distribucija

Arch Linux.

 

Instalacijski CD je svega 150 MB.

Volim ga jer dolazi bez grafickog sucelja, to jest nema KDE-a, GNOME-a, xfce-a....

Sve radis u CLI-u. Sam radis repository, sam instaliras X-e, sam konfiguriras X-e, sam instaliras te konfiguriras GUI i sve ostale *.conf file-ove.

Jednostavno sve zivo moras raditi sam, nema nista automatizirano.

Nevolim one instalacije sa 3 klika, jer mi je to prejednostavno.

 

Kao sto je vec receno svatko voli nesto, pa eto ja volim zahtijevnije distribucije gdje moram sve raditi sam.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koja Distribucija
na pitanje koja distra pred godinu bi ti reko- cim teza, sad- cim laksa. jednsotavno vise nemam volje sve kompajlirat. na ubuntuu sam cisto zbohg jednso0tavnosti i ogromnog comunity-ja. sve zapravo treba u tom smjeru ici, imam svoju, custom instalaciju na kojo mi je sve sto mi treba, maknute gluposti koje mi netrebaju i to je to. cemu vise brljat, jedina stvar o kojoj trenutno razmisaljm je prebacivanje sa gnome-a na fluxbox jer je ljepsi, laksi i brzi. zato mozda instaliram fluxbunru ali polako s tim:)
16 godina
neaktivan
offline
Koja Distribucija

Koristio sam Ubuntu 7.10, Fedora core 8 i eo sada je OpenSUSE 10.3. Sve 3 distre su odlicne pa ako zelis imati 64 bitni OS (i vrtit neke 32-bitne aplikacije) uzmi neko od ove 3. Sljedeca instalacija ce biti opet te tri distre ali u noviji izdanjima, znaci Ubuntu 8.04, Fedora core 9 i OpenSUSE 11 (bude i Slackware samo kad uhvatim vremena). Za pocetak bi ti preporucio OpenSUSE (ili ubuntu) jer je full jednostavan za podesiti i nebi trebao imati vecih poteskoca ako si pocetnik.


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koja Distribucija

OpenSUSE je kompletna distribucija sa kojom sam imao najmanje problema (meni je najvažnije što ima multimonitor support bez zajebancije). Međutim osobno mi je najbolje i dalje na Windowsima a za server koristim Solaris.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koja Distribucija

koristim Debian kojeg smatram i jednim od najboljih.

a koristim ga zbog oga što dolazi sa velikim brojem paketa!

16 godina
neaktivan
offline
Koja Distribucija

Trenutno koristim ubuntu (Ubuntu ultimate edition) jer je sve već napravljeno, skroz jednostavno, OS koji out-of-the-box radi sve. I ja sam s linuxom počeo raditi jer mi je napeto bilo sve raditi sam, ali ono, nakon par puta, nema više smisla. Daj mi da ubacim CD, instaliram i radim. Kad nešto bude trebalo posebno napraviti znam se snaći i to je to. Prije njega sam prošao dosta toga (prvi kojeg sam stavio je bio Red Hat 8.2) al najbolja alternativa Ubuntuu po meni je openSUSE.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja Distribucija

Danas je izašla Beta Ubuntu 8.04. Stavljam gore pa ću raditi upgrade do finalne.

 

http://releases.ubuntu.com/releases/8.04/


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koja Distribucija
ambivalent kaže...

Danas je izašla Beta Ubuntu 8.04. Stavljam gore pa ću raditi upgrade do finalne.

 

http://releases.ubuntu.com/releases/8.04/


 Sada ce ici u VirtualBox :)))))

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koja Distribucija
ambivalent kaže...

Danas je izašla Beta Ubuntu 8.04. Stavljam gore pa ću raditi upgrade do finalne.

 

http://releases.ubuntu.com/releases/8.04/


 Ajde postaj dojmove,kako radi, jeli stabilan itd.......

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
offline
Koja Distribucija

Još uvijek ima dosta toga za doraditi i nije za svakodnevnu upotrebu. Preporučujem da sačekate final ili barem RC.

 


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koja Distribucija

Ja evo prije par dana postavio mandrivu i super sam zadovoljan. Upravo sam napravio kompletan Update pa su mi se skinuli svi paketi koji su mi nedostajali. Budući da mi je ovo prvo pravo iskustvo s Linuxima, mogu reći da sam oduševljen! Tko nije porbao Mandrivu, svakako preporučam da ju proba!

 

...i tako je svizac zamotao čokoladu u omot.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 17:12 (cro_blue).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice