Linux distre izdvojena tema

poruka: 180
|
čitano: 92.715
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Ako je naslov "Linux distre", zašto su FreeBSD i DragonflyBSD na popisu?

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Linux distre
When I'm good, I'm very good. But when I'm bad, I'm even better. ;)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
PROTECTOR kaže...

Ako je naslov "Linux distre", zašto su FreeBSD i DragonflyBSD na popisu?

{#}{#}...............

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2010 12:05 (Ivan 992).
14 godina
offline
RE: Linux distre

Nisu, FreeBSD nema Linux kernel....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
Ivan 992 kaže...
PROTECTOR kaže...

Ako je naslov "Linux distre", zašto su FreeBSD i DragonflyBSD na popisu?

Zasto ne i to su verzije linux-a...............

 

Uhm, nisu.

Kao što im samo ime kaže vrte se na BSD kernelima koji su temeljeni na Unixu.

14 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Ljudi pise da su bazirane na unix-u, al ako ce vam bit lakse brisem i dodajem jos LINUX distriNamigiva.....................

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Evo, dodaj Linux Mint Debian Edition.

 

 

 

  • Linux Mint Debian Edition (LMDE) je rolling distribution bazirana na Debian Testing.
  • Dolazi kao 32-bitni live DVD s Gnome desktopom.
  • Svrha LMDE-a jeda izgleda identično kao i glavna distribucija i da pruža istu funkcionalnost, ali koristi Debian kao bazu.

 

 

Od dva netočna mišljenja uvijek pobjeđuje najbučnije!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 23:20 (D4RKL1NG).
 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre -> PC Linux OS

Mala napomena:

Mislim da v. 2010.1 KDE nema predinstaliran AbiWord (live cd).

Meni najdraža opcije je što live cd ima copy2ram.

Nažalost nema ih puno takvih. Knoppix nije više toliko popularan, a Ubuntu nema po defaultu (TORAM=yes ponekad upali)

 

PS

  cro_blue isplati ti se pogledati KDE verziju, specijalni efekti i widgeti rade odmah u live cd okružju.

Efekte treba upaliti; ili odabirom okruženja (ništa, 1, 2) ili pojedinačnim efektima. Nespretno je što namještanja nisu na istom mjestu, ali to je valjda ostalo od Mandrive.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2010 22:51 (bond).
15 godina
offline
RE: Linux distre
dekstroza kaže...
Ivan 992 kaže...
PROTECTOR kaže...

Ako je naslov "Linux distre", zašto su FreeBSD i DragonflyBSD na popisu?

Zasto ne i to su verzije linux-a...............

 

Uhm, nisu.

Kao što im samo ime kaže vrte se na BSD kernelima koji su temeljeni na Unixu.

 -ako je na distowatchu, zašto nebi bio i ovdije. Razlika postoji ali sve verzije BSDa ili linuxa se broje kao *nix jer su temeljeni na njemu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
ihush kaže...

 -ako je na distowatchu, zašto nebi bio i ovdije. Razlika postoji ali sve verzije BSDa ili linuxa se broje kao *nix jer su temeljeni na njemu.

 

Distrowatch ne prati samo Linux distribucije, ova tema se zove Linux distribucije.

 

Ako se već tema zove tako mislim da je bilo potrebno naglasiti da BSD nije Linux, jer očito ni OP nije to znao.

 

14 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Tako je nisam to znao{#}...................

 

 

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2010 12:05 (Ivan 992).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Linux distre

"Gentoo

Forumi korisnika

Ubuntu (fon. /u’buntu/) Linux je distribucija koja je uglavnom namijenjena korištenju na desktop-računalima. Baziran na Debian GNU/Linuxu, Ubuntu najviše pažnje posvećuje lakoći korištenja, slobodi od bilo kakvih ograničenja, rutinskom toku izdavanja novih inačica te jednostavnoj instalaciji. Ubuntu sponzorira Canonical Ltd., privatna tvrtka koju je osnovao Južnoafrički biznismen Mark Shuttleworth. Ime distribucije dolazi od afričke ideologije ubuntu (doslovno "humanost prema drugima").
"

 

Zasto ispod Gentoo piše informacija o Ubuntu ?

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Ispricavam se................

 

Ispravljeno..............

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Linux distre

Evo želim postati Linuxaš i razmišlam koju distru da stavim. Ubuntu ili Fedoru? Onda sam gledao za skinit obe dvije distre, udem na stranicu download (govorim o Fedori) i neznam sto bi skinuo, koju verziju. Koja je vasa preporuka?

Fedora- download (slicno je i za ubuntu, ali ima manje opcija).

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 22:54 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
SHELBY_09 kaže...

Evo želim postati Linuxaš i razmišlam koju distru da stavim. Ubuntu ili Fedoru? Onda sam gledao za skinit obe dvije distre, udem na stranicu download (govorim o Fedori) i neznam sto bi skinuo, koju verziju. Koja je vasa preporuka?

Fedora- download (slicno je i za ubuntu, ali ima manje opcija).

sto se mene tice, preferiram debian i debian based distre - dakle ubuntu. takodjen na tim distrama mi gnome najbolje izgleda. ako mi se negdje kde svidio, to je onda open suse 11.3

dakle, isprobaj ubuntu, pa vidi jel ti odgovora. imas jako veliku podrsku za njega, a i ovdje vecina usera vjerujem to koristi.

no mozes i fedoru.

probaj oboje pa odluci. nisu teske ni jedna ni druga nakon sto se priviknes..

15 godina
offline
Linux distre

ma ubuntu definitivno.

Najbolja podrška, najraširenija ako ti nešta triba a i najjednostavnija za početnika (barem je meni bila)

 

E i cool ekipa koja ce ti uvijek pomoci http://www.linuxzasve.com/

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 23:03 (simeparanoja).
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
RE: Linux distre
The Acacia Strain kaže...
SHELBY_09 kaže...

Evo želim postati Linuxaš i razmišlam koju distru da stavim. Ubuntu ili Fedoru? Onda sam gledao za skinit obe dvije distre, udem na stranicu download (govorim o Fedori) i neznam sto bi skinuo, koju verziju. Koja je vasa preporuka?

Fedora- download (slicno je i za ubuntu, ali ima manje opcija).

sto se mene tice, preferiram debian i debian based distre - dakle ubuntu. takodjen na tim distrama mi gnome najbolje izgleda. ako mi se negdje kde svidio, to je onda open suse 11.3

dakle, isprobaj ubuntu, pa vidi jel ti odgovora. imas jako veliku podrsku za njega, a i ovdje vecina usera vjerujem to koristi.

no mozes i fedoru.

probaj oboje pa odluci. nisu teske ni jedna ni druga nakon sto se priviknes..

Hvala na prijedlogu. Evo kad bi se naprimjer (vjerovatno Ubuntu cu, ali link je bio pri ruci)odlucio za Fedoru koju verziju da skinem sa ove stranice (Desktop, KDE,LXDE, 32-bit, 64-bit)?? Tako i za Ubuntu , da li da uzmem 32 ili 64 -bit??

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 23:03 (SHELBY_09).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre

Ako se odlučiš za Fedoru, skini: "Fedora 13 Desktop Edition FEDORA DEFAULT"

 

Sad, 32-bit ili 64-bit ovisi o procesoru...

 

Darmok and Jalad at Tanagra.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 23:07 (D4RKL1NG).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
SHELBY_09 kaže...
The Acacia Strain kaže...
SHELBY_09 kaže...

Evo želim postati Linuxaš i razmišlam koju distru da stavim. Ubuntu ili Fedoru? Onda sam gledao za skinit obe dvije distre, udem na stranicu download (govorim o Fedori) i neznam sto bi skinuo, koju verziju. Koja je vasa preporuka?

Fedora- download (slicno je i za ubuntu, ali ima manje opcija).

sto se mene tice, preferiram debian i debian based distre - dakle ubuntu. takodjen na tim distrama mi gnome najbolje izgleda. ako mi se negdje kde svidio, to je onda open suse 11.3

dakle, isprobaj ubuntu, pa vidi jel ti odgovora. imas jako veliku podrsku za njega, a i ovdje vecina usera vjerujem to koristi.

no mozes i fedoru.

probaj oboje pa odluci. nisu teske ni jedna ni druga nakon sto se priviknes..

Hvala na prijedlogu. Evo kad bi se naprimjer (vjerovatno Ubuntu cu, ali link je bio pri ruci)odlucio za Fedoru koju verziju da skinem sa ove stranice (Desktop, KDE,LXDE, 32-bit, 64-bit)?? Tako i za Ubuntu , da li da uzmem 32 ili 64 -bit??

gnome, kde, lxde i xfce ti je samo izgled koji i nosi odredjene programe sa sobom, sto ne znaci da ti sada nemozes od nekod drugog desktop managmenta instalirat nesto. kako bude isprobavao distre, tako mozes i skidat razlicite verzije i isprobavat, pa koja ti najbolje sjedne nju tjeraj dalje :)

bilo bi ti zgodno i to sve u virtualki nekoj isprobavat, no kako zelis..

sto se tice 32 vs 64 bita, tu ce ti svako dat razlicit odgovor, evo pogledaj malo ove clanke pa si predoci sam:

http://www.hardwaresecrets.com/article/56

ili

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubuntu_32_pae&num=1

ja se (sto se tice linuxa) jos nisam odlucio na 64 bitne, a i trenutno mi ne treba..

15 godina
offline
RE: Linux distre

EDIT

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 23:11 (SHELBY_09).
15 godina
offline
RE: Linux distre
The Acacia Strain kaže...
SHELBY_09 kaže...
The Acacia Strain kaže...
SHELBY_09 kaže...

Evo želim postati Linuxaš i razmišlam koju distru da stavim. Ubuntu ili Fedoru? Onda sam gledao za skinit obe dvije distre, udem na stranicu download (govorim o Fedori) i neznam sto bi skinuo, koju verziju. Koja je vasa preporuka?

Fedora- download (slicno je i za ubuntu, ali ima manje opcija).

sto se mene tice, preferiram debian i debian based distre - dakle ubuntu. takodjen na tim distrama mi gnome najbolje izgleda. ako mi se negdje kde svidio, to je onda open suse 11.3

dakle, isprobaj ubuntu, pa vidi jel ti odgovora. imas jako veliku podrsku za njega, a i ovdje vecina usera vjerujem to koristi.

no mozes i fedoru.

probaj oboje pa odluci. nisu teske ni jedna ni druga nakon sto se priviknes..

Hvala na prijedlogu. Evo kad bi se naprimjer (vjerovatno Ubuntu cu, ali link je bio pri ruci)odlucio za Fedoru koju verziju da skinem sa ove stranice (Desktop, KDE,LXDE, 32-bit, 64-bit)?? Tako i za Ubuntu , da li da uzmem 32 ili 64 -bit??

gnome, kde, lxde i xfce ti je samo izgled koji i nosi odredjene programe sa sobom, sto ne znaci da ti sada nemozes od nekod drugog desktop managmenta instalirat nesto. kako bude isprobavao distre, tako mozes i skidat razlicite verzije i isprobavat, pa koja ti najbolje sjedne nju tjeraj dalje :)

bilo bi ti zgodno i to sve u virtualki nekoj isprobavat, no kako zelis..

sto se tice 32 vs 64 bita, tu ce ti svako dat razlicit odgovor, evo pogledaj malo ove clanke pa si predoci sam:

http://www.hardwaresecrets.com/article/56

ili

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubuntu_32_pae&num=1

ja se (sto se tice linuxa) jos nisam odlucio na 64 bitne, a i trenutno mi ne treba..

Po ovome ispada da je 64-bit puno bolji, a sad kad sam isao skinuti s Ubuntu stranice, ako sam dobro shvatio ; za 64-bitni pise da nije preporučljivo svakodnevno koristiti. Šta bi to trebalo značiti?LINK

15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre

ovdje je covjek lijepo objasnio, da ljepse nemoze ;)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=368607

16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
The Acacia Strain kaže...

ovdje je covjek lijepo objasnio, da ljepse nemoze ;)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=368607

 

Taj post je star 3 godine, 64bitni ubuntu je dosta napredovao od onda ;)

15 godina
offline
RE: Linux distre
dekstroza kaže...
The Acacia Strain kaže...

ovdje je covjek lijepo objasnio, da ljepse nemoze ;)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=368607

 

Taj post je star 3 godine, 64bitni ubuntu je dosta napredovao od onda ;)

Dobro, ali zasto ono pise na njihovoj stranici (u mom prethodnom postu),ako ista znaci imam intel core 2 duo e8400 3.00ghz.? ajmeeee, jos uvijek neznan koji da stavim!! Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 10:39 (SHELBY_09).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
dekstroza kaže...
The Acacia Strain kaže...

ovdje je covjek lijepo objasnio, da ljepse nemoze ;)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=368607

 

Taj post je star 3 godine, 64bitni ubuntu je dosta napredovao od onda ;)

to stoji, al opet zar jednom prosjecnom useru treba 64 bitni ubuntu?

neznam koje to aplikacije (ne govorim o CAD i slicnim zahtjevnijim aplikacijama) uspiju preci onih 3.5 gb sto ubuntu cita na 32 bitnom sustavu ;)

15 godina
offline
RE: Linux distre
SHELBY_09 kaže...

Dobro, ali zasto ono pise na njihovoj stranici (u mom prethodnom postu),ako ista znaci imam intel core 2 duo e8400 3.00ghz.? ajmeeee, jos uvijek neznan koji da stavim!! Smijeh

- .. u čemu je problem? Želiš 64, satavi 64. Ti si taj koji trebaš odabrati (po bilo kojem kriteriju, čak i ako si u krivu ponekad treba napraviti nešto 'po svom'..)

- potencijalno samo par problema više, recimo zbog drivera. Nikakve posebne zapreke nema, kao ni prednosti za većinu korisnika ili aplikacija.

 

- usputni primjer, nedavno je tek izašla OSX-64 verzija, ako profesionalnim grafičarima i video montažerima (recimo da je Macu upravo po tim stvarima poznat) nije dosadašnjih 32 bita bilo problem, zašto bi to bilo tebi? Ispada da su bitovi najmanje bitni. Namigiva

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Linux distre

pozdrav,

 

zanimaju me vasa misljenja i iskustva sa peppermintOS-om, trenutno imam mint, ali posto namjeravam ubrzo kupiti laptop, mislim da bi na laptop dosao peppermint, sto mislite?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
CRT kaže...

pozdrav,

 

zanimaju me vasa misljenja i iskustva sa peppermintOS-om, trenutno imam mint, ali posto namjeravam ubrzo kupiti laptop, mislim da bi na laptop dosao peppermint, sto mislite?

ono sto znam za taj OS je da je za netbookove zamisljen (osim ako se nije sta promijenilo), a neznam zas ne bi onda radije koristio provjerene kao sto su ubuntuove netbook verzije?

ili ako ne kupujes netbook, zas onda takav OS uopce? ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
koju distru da isprobam da nije bas dummy ko ubuntu na kojemu sam sad, ali da nije ni jako teska
sa sto manje terminala, njega jos nisam svladao
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre

Ubuntu ti može isto kao i svaka druga distra i ne bih ju nazvao samo zato što je user-friendly dummy.

 

A ako stvarno želiš znati više o linuxu, primi se terminala. Shvatiti ćeš da je u stvari brže od kliktanja po GUI-u.

Not advisable for tourists to visit the canals at night
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice