Linux - Općenito izdvojena tema

poruka: 326
|
čitano: 109.080
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
1domagoj1 kaže...
g12356 kaže...

Nego,jeli postoje neke informacije kada će steam for linux beta?

Pa traje lol.

 

Great news from Valve: "We're making good progress finding and fixing issues that our users have reported so we're expanding the beta by 5000 before the long holiday (US) weekend kicks in. New limited beta testers will have an email notification in their inbox.Have a great weekend everyone!"

  MIslim na open betu...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

MIslim na open betu...

TF 2 koliko znam se moze igrati bez obzira na to sto je jos uvijek closed beta.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
1domagoj1 kaže...
g12356 kaže...

MIslim na open betu...

TF 2 koliko znam se moze igrati bez obzira na to sto je jos uvijek closed beta.

  How?Ako moram neke workarounde radit onda mi se baš i neda...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 15:33 (g12356).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

How?Ako moram neke workarounde radit onda mi se baš i neda...

Ne znam nisam isprobaval, samo sam vidio ovu vijest.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
13 godina
offline
Linux - Općenito

Ima koji Mint-aš da je isprobao novu verziju?

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Budem ja ovih dana.

 

Vrtim već 3 godine Arch Linux, idemo malo osvježit prostor novotarijama i modernošću, stavljam cinnamona vjerojatno sutra/preksutra.

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Linux - Općenito
Shody_1994 kaže...

Budem ja ovih dana.

 

Vrtim već 3 godine Arch Linux, idemo malo osvježit prostor novotarijama i modernošću, stavljam cinnamona vjerojatno sutra/preksutra.

  ja sam mislio da je arch sinonim za najnovije i najmodernije ?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
Shody_1994 kaže...

Budem ja ovih dana.

 

Vrtim već 3 godine Arch Linux, idemo malo osvježit prostor novotarijama i modernošću, stavljam cinnamona vjerojatno sutra/preksutra.

pacman -S cinnamon?

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
14 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Krivo se izrazih, stavljam Mint najnoviji + cinnamon.

Arch mičem, neda mi se više zezat.

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Uspio instalirati Arch + Gnome Shell, konačno! Zbogom Ubuntu.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Linux - Općenito

Steam za Linux je closed beta, ali se može ulogirati i bez pozivnice, tako da se umjesto uobičajenog načina, otvore Servers, a tek onda popis igara. Testirao sam Serious Sam 3 i sve radi super.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
Punti kaže...

Steam za Linux je closed beta, ali se može ulogirati i bez pozivnice, tako da se umjesto uobičajenog načina, otvore Servers, a tek onda popis igara. Testirao sam Serious Sam 3 i sve radi super.

Da, ali gdje uopce skinuti klijent? To je (meni) problem. Nigdje na Steamu se ne moze skinuti Linux klijent, samo Win i Mac klijenti.

 

EDIT: U, ovo je lijepo, nisam niti znao za ovo, slucajno naletio: HamachiforLinux.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 12:52 (1domagoj1).
14 godina
offline
14 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Baš mi je drago što Linux konačno dobija sve bolju podršku za grafičke drivere.

Sreća, pa je Valve uvideo mogućnost zarade na Linuxu, pa je odlučio da omogući Steam na Linuxu.

 

Nego, sa obzirom da imam Intel Core i3-M370 koji ima Intel HD3000 grafičku, mogu li instalirati ove drajvere kako bih igrao neku igru sa Steama?

Verovatno bi to bio TF2.

 

Nadam se da će i Ubuntu 13.04 doneti poboljšanja performansi u Unity okruženju. To bi im trebalo biti prioritet.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Probaj smanjit sve na minimalne detalje i drži fige da ti framerate bude na 25-30...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito
Opa, i THQ krece na Linux.
https://mobile.twitter.com/Jason_Rubin/status/279978480182128640#!/Jason_Rubin/status/279978480182128640

Ako portaju svoj igre na Linux, kupujem ih sve.
The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
 
4 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Ma samo da world of tanks portaju na Linux...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

http://worldofgnome.org/gnome-control-center-3-7-3-release-brings-3-new-panels/

 

Ovaj novi GNOME će vjerojatno biti najbolji dosad.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Pozdrav, zanima me kako stoji gaming na Linux OS, jer vidio sam neke programe PlayOnLinux ili WineHQ, da se preko njih mogu igrati Win igrice, ali i dalje mi je to sumnjivo, i kako se Linux ponaša sa snažnim računalima... 
Inace mi je samo vazno da mogu svoj Battlefield igrati i to je sve ^^ :D 

Sniping is my job.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Linux - Općenito

BF3 ne mozes igrat

http://revohd.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Linux - Općenito

Da li mi je potrebna swap particija za Ubuntu 12.04 64bit ako imam 8GB RAM-a, ako da koliko bi bilo dovoljno?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux - Općenito

Ne treba ti. Ali ako ju imaš nećeš napraviti nikakvu štetu ili grešku.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Linux - Općenito
Master11 kaže...

Da li mi je potrebna swap particija za Ubuntu 12.04 64bit ako imam 8GB RAM-a, ako da koliko bi bilo dovoljno?

 

-ovisi o aplikaciji koja zatraži RAM, ako ne koristiš nešto tako zahtijevno tad je sporedno (ili crash).

-swap možeš imati, ne smeta. Stara formula 1:1-1:3 je danas izmjenjena, do 2Gb može tako (npr 4GB pogotovo ako je 32bitni OS), iznad tog kako god da postaviš, npr 1:1.

-btw, swap može biti na više diskova pa ga OS tad pametno korisiti s diska koji je manje opterećen (efektivno kao RAID).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Sinoc mi je pao ubuntu 12.04 samo tako i posto mi je u međuvremenu i pisac riknuo nema mi druge nego dignuti linux mint 13 za koji sam se u međuvremu odlucio.Trenutno sam na ubuntu 9.04 jer mi taj cd na moju srecu nekako ocitao pa sam njega i instalirao.Skinuo sam zatim linux mint 13 i isao sam u usb srartup disc corector,ubacio u pc usb i kopirao iso minta na stik ali kad restart pc nema mi u biosu nigdje da prikaze usb,ima cd,hard disc,nekakav lan i disketa ali nigdje nema usb sad ne znam kako nastimati da mi usb bude bootabilan tj da ga pc prepozna

 

Edit:usao sam u bios pomocu f2 i nastimao pod hard disk na alternativu tj usb ali ga opet nije prepoznao jer kod mene nema na vrhu ekrana ono boot nego je malo drugacije raspoređeno ali opet nece da ga bootaju sa usb-a zna li neko zasto nece i da li sam sve ispravno uradio

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 22:15 (arius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - Općenito
arius kaže...

Sinoc mi je pao ubuntu 12.04 samo tako i posto mi je u međuvremenu i pisac riknuo nema mi druge nego dignuti linux mint 13 za koji sam se u međuvremu odlucio.Trenutno sam na ubuntu 9.04 jer mi taj cd na moju srecu nekako ocitao pa sam njega i instalirao.Skinuo sam zatim linux mint 13 i isao sam u usb srartup disc corector,ubacio u pc usb i kopirao iso minta na stik ali kad restart pc nema mi u biosu nigdje da prikaze usb,ima cd,hard disc,nekakav lan i disketa ali nigdje nema usb sad ne znam kako nastimati da mi usb bude bootabilan tj da ga pc prepozna

 

Edit:usao sam u bios pomocu f2 i nastimao pod hard disk na alternativu tj usb ali ga opet nije prepoznao jer kod mene nema na vrhu ekrana ono boot nego je malo drugacije raspoređeno ali opet nece da ga bootaju sa usb-a zna li neko zasto nece i da li sam sve ispravno uradio

Nije dovoljno kopirati iso na USB, moraš napraviti bootabilni USB, to napravi ovim programom.

12 godina
offline
Linux - Općenito

Može li mi netko reći čemu služi ova aplikacija u Ubuntu: jockey-text, jer uvijek mi se javlja ovo na slici 1, a i pojavio mi se i ovaj problem na Slici2, pa ako netko zna protumačiti o čemu je riječ...

Slika1 Slika1
Slika2 Slika2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito

jockey-text je program za odabir vlasničkih (proprietary) drivera preko naredbenog retka. gvfsd je daemon za gvfs (Gnome Virtual File System), a gvfsd-http je modul za http podršku, npr. kada iz Firefoxa odvučeš sliku na desktop ili u direktorij otvoren u Nautilusu, pa se slika automatski spremi u direktorij.

 

Našao sam bug report s istim naslovom ( gvfsd-http crashed with signal 5 in g_cancellable_make_pollfd() ): http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gvfs/+bug/1054081

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2012 14:00 (hrx).
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Planirao sam ukloniti linux i nabaciti ponovo windows ali mi ne dozvoljava linux,zeza me nekakav grub loader pa molim vas moze li mi neko objasniti kako da ga sklonim i uklonim pa da moze bootati cd sa windowsom jer mi nikako ne dozvoljava

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
arius kaže...

Planirao sam ukloniti linux i nabaciti ponovo windows ali mi ne dozvoljava linux,zeza me nekakav grub loader pa molim vas moze li mi neko objasniti kako da ga sklonim i uklonim pa da moze bootati cd sa windowsom jer mi nikako ne dozvoljava

 

Grub loader ti je ovo:

 

http://www.gnu.org/software/grub/

 

A jedno od ovog 3 bi ti moglo pomoći:

http://www.ntcompatible.com/How_to_remove_GRUB_loader_t28242.html

http://saysprasad.wordpress.com/2008/07/15/how-to-remove-grub-and-restore-the-windows-bootloader/

http://superuser.com/questions/188156/how-to-uninstall-grub-and-get-windows-7-bootloader-back

I'm changing and changing and with more time passing I'll be changing more. I'm not dissapointed anymore, just silent. Not unthinking, but reckless. Not unemotional, but emotional.'
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice