Linux - Općenito izdvojena tema

poruka: 326
|
čitano: 108.984
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito

Pokusao sam svasta ali nikako mi ne uspjeva,ovaj prvi nacin mi je nekako najlaski samo ne znam odakle mi ovaj program kad ga ovaj linux nema a meni ne da nista da instaliram,razumljivo mi je i bilo da hdd formatiram u fat32 i da onda pokusam ali ne znam kako cu kad nemam programa

16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
arius kaže...

Pokusao sam svasta ali nikako mi ne uspjeva,ovaj prvi nacin mi je nekako najlaski samo ne znam odakle mi ovaj program kad ga ovaj linux nema a meni ne da nista da instaliram,razumljivo mi je i bilo da hdd formatiram u fat32 i da onda pokusam ali ne znam kako cu kad nemam programa

O Boze, bootaj instalaciju Winsa i sve formatiraj...

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
13 godina
offline
Re: Linux - Općenito
Skini Gparted live CD isprži ga i bootaj računalo. Formatiraj HDD u željeni format.
Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
1domagoj1 kaže...
arius kaže...

Pokusao sam svasta ali nikako mi ne uspjeva,ovaj prvi nacin mi je nekako najlaski samo ne znam odakle mi ovaj program kad ga ovaj linux nema a meni ne da nista da instaliram,razumljivo mi je i bilo da hdd formatiram u fat32 i da onda pokusam ali ne znam kako cu kad nemam programa

O Boze, bootaj instalaciju Winsa i sve formatiraj...

u tome je problem sto ne moze da ocita cd ne dam mu ovaj grub moram njega ukloniti

12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
mario.L_hr kaže...
Skini Gparted live CD isprži ga i bootaj računalo. Formatiraj HDD u željeni format.

stavio sam da se skida zauzima 120 mb nadam se da cu sa ovim uspjeti

13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
arius kaže...
1domagoj1 kaže...
arius kaže...

Pokusao sam svasta ali nikako mi ne uspjeva,ovaj prvi nacin mi je nekako najlaski samo ne znam odakle mi ovaj program kad ga ovaj linux nema a meni ne da nista da instaliram,razumljivo mi je i bilo da hdd formatiram u fat32 i da onda pokusam ali ne znam kako cu kad nemam programa

O Boze, bootaj instalaciju Winsa i sve formatiraj...

u tome je problem sto ne moze da ocita cd ne dam mu ovaj grub moram njega ukloniti

To nije istina, grub nema veze s tim. Postavi u BIOS-u da ti prvo čita CD, a ne hard.

I pročitaj linkove koje si dobio, odakle ti da grub ima veze s tvojim problemom {#}

13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

@arius: Da li znaš kako uopšte postaviti u BIOS-u da ti prvo učita CD a ne HDD?

I'm changing and changing and with more time passing I'll be changing more. I'm not dissapointed anymore, just silent. Not unthinking, but reckless. Not unemotional, but emotional.'
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - Općenito
arius kaže...
1domagoj1 kaže...
arius kaže...

Pokusao sam svasta ali nikako mi ne uspjeva,ovaj prvi nacin mi je nekako najlaski samo ne znam odakle mi ovaj program kad ga ovaj linux nema a meni ne da nista da instaliram,razumljivo mi je i bilo da hdd formatiram u fat32 i da onda pokusam ali ne znam kako cu kad nemam programa

O Boze, bootaj instalaciju Winsa i sve formatiraj...

u tome je problem sto ne moze da ocita cd ne dam mu ovaj grub moram njega ukloniti

-grub nema (baš nikakve) veze s bootanjem s drugog medija. Neispravan medij i sl.

-štoviše, svaka instalacija MS OSa ubije grub (prebriše MBR svojim bootloaderom), zapravo je grub vrlo dobar univerzalan loader ako planiraš imati multiboot, bez obzira dali uopće koristiš linux. Može se sve iskonfigurirati..

-ubaciš (bilo koji OS-boot medij) i obaviš instalaciju. Naravno, za XP je potreban SATA driver ili compatability..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

evo sve sam ustimao i sad sam ponovo na xp jbg ali dobra vijest je sto sam nabacio temu,ikone,wallpaper od  ubuntua  tako da je sad super hvala vam svima puno na pomoci i sretno vam koristenje linuxa a ja cu se ipak drzati onoga ne sto je bolje daleko od toga nego onoga sto poznajem 

Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito
Wake up, Neo. Let me show you how deep the rabitt hole goes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 20:24 (wanderer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Linux - Općenito

evo kaze phoronix da ce do kraja ove kalendarske godine Blizzard jednu od svojih igara portati na Linux

 

From a reliable source at the company, I have been told at least one of their very popular titles will see a release for Ubuntu Linux this calendar year. I was told this in person and was a statement backed up by additional proof.

 

Zivi bili pa vidjeli xD

Moj PC  
4 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Uf,warcraft,da bar...njega igraju hardcore geekovi pa im sigurno nije prvi puta da čuju za Linux.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

Uf,warcraft,da bar...njega igraju hardcore geekovi pa im sigurno nije prvi puta da čuju za Linux.

Po vijesti [LINK], čini mi se da ne, premda već koriste nativni linux klijent, naime, ekipa iz Wine-a je skoro pa usavršila pokretanje igre pod istim tako da Blizz tu ne vidi neku veliku zaradu na portanju, dakle ostaje pretpostavljati da će biti ili Starcraft 2 ili Diablo 3 (osobno se nadam ovom potonjem)

Please state the nature of the tehnical emer... oh, it's you. Have you tried turning it off and on again?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
xhopeon kaže...
g12356 kaže...

Uf,warcraft,da bar...njega igraju hardcore geekovi pa im sigurno nije prvi puta da čuju za Linux.

Po vijesti [LINK], čini mi se da ne, premda već koriste nativni linux klijent, naime, ekipa iz Wine-a je skoro pa usavršila pokretanje igre pod istim tako da Blizz tu ne vidi neku veliku zaradu na portanju, dakle ostaje pretpostavljati da će biti ili Starcraft 2 ili Diablo 3 (osobno se nadam ovom potonjem)

  Koliko god compatiibility layeri bili usavršeni oni nemogu biti ni blizu tako dobri kao da se igra nativno.I to Blizzard sigurno zna.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Developeri bi trebali shvatit da na Linuxu ima manje piratizacije nego na windowsima.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Do nedavno sam koristio ubuntu 12.10 i bio sam dosta zadovoljan - brži je od 12.04, responzivniji, pogotovo unity. Evo prekjučer sam prešao na 13.04 iako sam bio nesiguran i skeptičan jer je ipak alpha izdanje.

 

No, moram priznati da je iskustvo prilično bolje! Unity je brži nego ikad - dash se otvara u hipu, nema čudnih grafičkih bugova, sve je primjetno bolje i brže.

 

I što je zanimljivo, iako je ovo alpha izdanje, nisam dobio internal error otkad ga koristim a na 12.10 se je obavezno  jedan nakon paljenja pojavio i jedan tijekom korištenja. {#}

Wake up, Neo. Let me show you how deep the rabitt hole goes.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - Općenito
wanderer kaže...

Do nedavno sam koristio ubuntu 12.10 i bio sam dosta zadovoljan - brži je od 12.04, responzivniji, pogotovo unity. Evo prekjučer sam prešao na 13.04 iako sam bio nesiguran i skeptičan jer je ipak alpha izdanje.

 

No, moram priznati da je iskustvo prilično bolje! Unity je brži nego ikad - dash se otvara u hipu, nema čudnih grafičkih bugova, sve je primjetno bolje i brže.

 

I što je zanimljivo, iako je ovo alpha izdanje, nisam dobio internal error otkad ga koristim a na 12.10 se je obavezno  jedan nakon paljenja pojavio i jedan tijekom korištenja. {#}

Istina. Na 12.10 se konstantno pojavljje crash reporti. Čini se da ga nisu dobro napravili, odnosno da postoji neki bug, jer javlja se i za kad napraviši force quit. Iskreno vrlo nervirajuće.

 

Rješenje je:  sudo rm /var/crash/* , jer forsira i stare crash logove pri startup-u. (glupost na kvadrat).

Ad astra peronospora
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 10:19 (Bypass).
13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Lol,pogledajte kako se kod mene na blogu Linux dobro drži u statistikama:

 

http://thebluedrag.blogspot.com/

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Uvođenje slobodnog softvera nije i ne sme biti Linux protiv Microsofta. Realnost je kompromis, heterogeni sistemi, interoperabilnost i standardi. Koristiti iz računarskog sveta ono što ima najbolji odnos mogućnosti i cene, a u skladu s realnim potrebama i zahtevima, na korist svih građana. Da bi ušteda u ovih 26 miliona evra bila moguća potrebno je planirati unapred.

 

http://www.rep.hr/vijesti/kolumne-komentari-i-blogovi/uvodjenje-slobodnog-softvera-nije-i-ne-smije-biti-linux-vs-microsoft/5419/

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito
 
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Eo jedne veće vijesti: Canonical u budućim verzijama Ubuntu-a neće implementrati niti SurfaceFlinger niti Wayland nego svoj protokol nazvan Mir. Također Unity će biti prepisat ponovno u Qt/QML-u.

 

http://www.omgubuntu.co.uk/2013/03/canonical-announce-custom-display-server-mir-not-wayland-not-x

http://www.omgubuntu.co.uk/2013/03/unity-next-project-announced

 

https://wiki.ubuntu.com/UnityNextSpec

https://wiki.ubuntu.com/MirSpec

 

Pored ovog se vode rasprave o tome da li će Ubuntu nakon verzije 13.04 biti rolling release distra. Uzbudljiva vremena za Ubuntu!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
paradajz kaže...

Eo jedne veće vijesti: Canonical u budućim verzijama Ubuntu-a neće implementrati niti SurfaceFlinger niti Wayland nego svoj protokol nazvan Mir. Također Unity će biti prepisat ponovno u Qt/QML-u.

 

http://www.omgubuntu.co.uk/2013/03/canonical-announce-custom-display-server-mir-not-wayland-not-x

http://www.omgubuntu.co.uk/2013/03/unity-next-project-announced

 

https://wiki.ubuntu.com/UnityNextSpec

https://wiki.ubuntu.com/MirSpec

 

Pored ovog se vode rasprave o tome da li će Ubuntu nakon verzije 13.04 biti rolling release distra. Uzbudljiva vremena za Ubuntu!

  Zašto onda ne pređu na kubuntu...lol.

Ajde,u redu je ako žele preći na qt,vjerojatno su našli neke mane u gtk-u i odlučili se umjesto da popravljaju gtk da pređu na qt,nema tu ničega lošega.Ali izmišljati toplu vodu,kada imaš već dva dobra postojeća compositing managera...Imam osjećaj da će to opet biti onako prvih nekoliko groznih verzija onda jedna dobra verzija pa će opet opet mijenjati tehnologiju.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
offline
Linux - Općenito

Jučer stiglo DHL-om, iskorišten gift na Amazonu (izgleda da se ponekad isplati biti beta tester).

 

 

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

  Zašto onda ne pređu na kubuntu...lol.

Ajde,u redu je ako žele preći na qt,vjerojatno su našli neke mane u gtk-u i odlučili se umjesto da popravljaju gtk da pređu na qt,nema tu ničega lošega.Ali izmišljati toplu vodu,kada imaš već dva dobra postojeća compositing managera...Imam osjećaj da će to opet biti onako prvih nekoliko groznih verzija onda jedna dobra verzija pa će opet opet mijenjati tehnologiju.

Nije zbog mana u gtk-u, nego zbog toga jer ne žele ovisiti o drugim developerima, a i qt je odličan za touch devices. I biti će sve brže.

 

Isto vrijedi i za Mir. X Server je star 30 godina i ne prati industriju, tako da je već bilo vrijeme da ga se rješi. Wayland-ov razvoj je spor i oni ne mogu čekati dok ga netko razvije do upotrebljive razine, pa je bolje da onda pokrenu svoju mašineriju developera pa nek naprave nešto što će odgovarati 100% Ubuntu-u.

 

U svemu tome nema ništa lošeg, a i community pozdravlja ovu odluku.

Ad astra peronospora
13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Onda će opet ovisiti o qt developerim,zar ne?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Linux - Općenito
g12356 kaže...

Onda će opet ovisiti o qt developerim,zar ne?

qt ne izlazi svaki mjesec dana, tako da baš i ne. 

Ad astra peronospora
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - Općenito
Bypass kaže...
g12356 kaže...

  Zašto onda ne pređu na kubuntu...lol.

Ajde,u redu je ako žele preći na qt,vjerojatno su našli neke mane u gtk-u i odlučili se umjesto da popravljaju gtk da pređu na qt,nema tu ničega lošega.Ali izmišljati toplu vodu,kada imaš već dva dobra postojeća compositing managera...Imam osjećaj da će to opet biti onako prvih nekoliko groznih verzija onda jedna dobra verzija pa će opet opet mijenjati tehnologiju.

Nije zbog mana u gtk-u, nego zbog toga jer ne žele ovisiti o drugim developerima, a i qt je odličan za touch devices. I biti će sve brže.

 

Isto vrijedi i za Mir. X Server je star 30 godina i ne prati industriju, tako da je već bilo vrijeme da ga se rješi. Wayland-ov razvoj je spor i oni ne mogu čekati dok ga netko razvije do upotrebljive razine, pa je bolje da onda pokrenu svoju mašineriju developera pa nek naprave nešto što će odgovarati 100% Ubuntu-u.

 

U svemu tome nema ništa lošeg, a i community pozdravlja ovu odluku.

 

Mir ne donosi ništa dobroga i nisam još nigdje vidio pozitivan komentar na Mir tako da ne znam o čemu pričaš.

13 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

Valjda će ubuntu developeri sami pridonijeti kod mir-u.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux - Općenito

 

koji linux da stavim na svoj laptop "Lenovo SL510"???

proc: Intel t6570 2,10ghz

hdd:320gb

grafa: intel hd 4500

 

ako mogu šta moram skinut i di? hvala..

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice