Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.094.165
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

mali update da se netko drugi ne zezne pa slućajno kupi raspberry za napravit briđ jer je tu proćita da radi, briđ je radia ok par dana, sad više neradi a nisam ništa ćaćka.

napisa sam šta se sve događalo ali pošto ne želim da me neko tu opet nagovori da pokušam opet izbrisa sam sve.
kratak zakljućak, u linuksima ima svakakvog koda od svugdi do te mjere da imam osjećaj ko da imaju svoju volju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...
hrvooje kaže...

Pa ne možeš nekom zabranit što da radi u slobodno vrijeme i da taj rad objavi online...

- važno je gdje, repo.. jednako kao što možeš pokupiti sa smetlišta kanister neke tekućine i usipati u rezervoar kao gorivo, no na benziskoj to mora biti sigurno. Sloboda s tim nema baš ništa. (ne treba silovati pojam.. ili silovati bilo što objašnjavajući sve slobodom). Ako netko i usipa takvo 'gorivo' tad zna zašto je motor zaribao.. u ovom slučaju?

Analogija s benzinskim crpkama je tvoja. Prvo si rekao da na benziskoj mora biti gorivo po standardu.

 

ihush kaže...

 u usporedbi, jer benzin je benzin.. gdje god da ga tankaš, ne povezan s autom

Onda kažeš da se i na benziskoj može natankirati bilo što, da benzin mora biti benzin. 

 

Naravno da 'benzin' mora biti 'benzin'. Nekad na MS benzinskoj dobiješ s vodom pomiješano ili na kde repou. Događa se svugdje i svaki dan. Da li je kriva benzinska, proizvođač benzina ili moj auto? Nisam istraživao. Živimo u realnom svijetu gdje stvari nisu savršene. Ako imaš račun u garantnom roku, žali se proizvođaču, a ako nemaš, testiraj pa odaberi proizvod koji je po tvojoj volji.

 

Primjer1: Na klik, dva u OS-u, a ne radi. Kolegici trebao instalirati hr laguage pack u Win10. Pod regionalne postavke kliknem add language nađem hrvatski i traka sa procesom downloada i instalacije otpočne. I do sutra ništa. I tako par puta. Ništa. Na MS forumima slično filozofiranje poput tvog. Bez rješenja.

 

 

Primjer2: Na MS Store je toliko smećarskih aplikacija na klik dva udaljen. Hoću instalirat jednu, kaže downloading-instaling i onda error tipa 0xxxxyyyyy. Popratim error koji mi opet ništa ne kaže. Pitam MS, a jebiga, probajte restart, vidite da li imate internet itd. 

 

Primjer3: Otkriveno je da hardversko kriptriranje diska na nekim SSD-ovima je moguće lako zaobići. Greška u firmwareu proizvođača. Firmware pisali profesionalnci kojima su klijenti bogato platili proizvod. 

 

Dešava se svaki dan, svugdje. Vi tvrdite da FOSS aplikacije nisu kvalitetne, ja tvrdim da se i velikim kompanijama isto događa. Istina je oboje. 

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 10:55 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

opet o MS-windozama.. :) pa ok, evo i ja ću u ovoj temi natipkati .. windows. ok?

 po ovom postu bi čovjek reko da si ti totalna njubara...

Pa od Atarija i Appla II postoje windowsi.

Daleko prije nego je tamo neka firma Microsoft izbacila "windows" 3.1 

osim toga Linux uredno koristi Windowse (samo se zovu Xwindows)

15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

-postoje.. čak od malo prije navedenog, geos, ali ipak sam njubač. Opravdat ću se 'slobodom' (nečeg). :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
Dešava se svaki dan, svugdje. Vi tvrdite da FOSS aplikacije nisu kvalitetne, ja tvrdim da se i velikim kompanijama isto događa. Istina je oboje. 

Pri čemu kad je to proizvod nečijeg besplatnog rada se ljudi bune, a kad plate za proizvod onda je OK (i ionako proizvođaču ne možeš ništa jer proizvod nisi kupio, nego "koristiš licencu").

Ljudi općenito ne znaju što žele, pa si žele svašta, a ujedno si dozvoljavaju govorit ljudima što bi trebali radit i kako bi se trebali ponašat... Ono, male Željke Markić.

 

Samo mi nije jasno zašto svi ti koji se bune ne uzmu taj jeb*eni kod i naprave da sve bude kako treba. Ili ikonice, pa ih nacrtaju kako treba. Ili štogod, pa besplatno je i slobodno dostupno...

Ne, to nije opcija, ali je zato oke na nekom ospkurnom forumu pisati što bi i kako bi Canonical/Lefebvre/netko treći nešto trebao raditi.

Gledam te!
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Veliki Brat kaže...
hrvooje kaže...
Dešava se svaki dan, svugdje. Vi tvrdite da FOSS aplikacije nisu kvalitetne, ja tvrdim da se i velikim kompanijama isto događa. Istina je oboje. 

Pri čemu kad je to proizvod nečijeg besplatnog rada se ljudi bune, a kad plate za proizvod onda je OK (i ionako proizvođaču ne možeš ništa jer proizvod nisi kupio, nego "koristiš licencu").

Ljudi općenito ne znaju što žele, pa si žele svašta, a ujedno si dozvoljavaju govorit ljudima što bi trebali radit i kako bi se trebali ponašat... Ono, male Željke Markić.

 

Samo mi nije jasno zašto svi ti koji se bune ne uzmu taj jeb*eni kod i naprave da sve bude kako treba. Ili ikonice, pa ih nacrtaju kako treba. Ili štogod, pa besplatno je i slobodno dostupno...

Ne, to nije opcija, ali je zato oke na nekom ospkurnom forumu pisati što bi i kako bi Canonical/Lefebvre/netko treći nešto trebao raditi.

 Zato jer su fakin' snowflake-i koji očekuju da svi naprave nešto za njih i da sve bude kako su oni zamislili. Kao da im svijet duguje nešto.

Samomrzeći hrvat
7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...
Veliki Brat kaže...
.

 

Samo mi nije jasno zašto svi ti koji se bune ne uzmu taj jeb*eni kod i naprave da sve bude kako treba. Ili ikonice, pa ih nacrtaju kako treba...

 Zato jer su fakin' snowflake-i koji očekuju da svi naprave nešto za njih i da sve bude kako su oni zamislili. Kao da im svijet duguje nešto.

 ne radi se o tome da se ljudi bune jer ocekuju da netko napravi nešto za njih, nego se te linukse većinom reklamira ko nešto savršeno a daleko su od toga.
e to je problem meni ko korisniku nebitno jeli windows mac os ili linuks kad se nešto reklamira da radi a meni ne radi onda volim napisat da je škovaca i da ne radi jer je to moje iskustvo.
a to šta si ti neki guru koji zna sve cake pa ti to isto radi šta ne staviš svoj kod online kad radi ? šta valja ide u closed source šta nevalja ostaje open ista je situacija ko i sa izradom hardvera.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
dabar_solta_V2 kaže...
 šta valja ide u closed source šta nevalja ostaje open ista je situacija ko i sa izradom hardvera.

 

 

 

Mislim, dakle half adder
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

+ windows!! :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
dabar_solta_V2 kaže...
šta valja ide u closed source šta nevalja ostaje open ista je situacija ko i sa izradom hardvera.

 Ajoj jesi ga odvalio sad.

Samomrzeći hrvat
7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ma nestane preko noci sve sta valja sta je tu odvala.
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Primjer4: MS ovih dana sjebao defaultne aplikacije za otvaranje datoteka. Nepogrešivi, istestirani, milijarde dolara vrijedni, zatvoreni softver

 

https://www.howtogeek.com/fyi/microsoft-broke-windows-10s-file-associations-with-a-botched-update/

Mislim, dakle half adder
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Nije sjebao ovih dana.Meni je taj bug od ažuriranja u 10-tom mjesecu tzv. october 2018.update.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

da nastavim niz brain fartova....

dali bi realtime patchan raspbian treba bolje radit sa streamingom audia na male buffer vrijednosti?

propusnost maksimalno nekih 10MB/s,strimam s usb-a pa preko etherneta a pošto su na istome znaci nekih 20MB/s

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Veliki Brat kaže...
...Samo mi nije jasno zašto svi ti koji se bune ne uzmu taj jeb*eni kod i naprave da sve bude kako treba. Ili ikonice, pa ih nacrtaju kako treba. Ili štogod, pa besplatno je i slobodno dostupno...

Ne, to nije opcija, ali je zato oke na nekom ospkurnom forumu pisati što bi i kako bi Canonical/Lefebvre/netko treći nešto trebao raditi.

 

Nezboriš korektno. 😀

 

Jel netko palicom tjera lefebvrea ili canonical da na internetu ( javno mjesto )  objavljuju kako je njihov proizvod pouzdan, stabilan, prilagodjen početnicima, ispoliran... ???  Vjerojatno ne, nego te tekstove objavljuju svojevoljno u cilju reklamiranja i popularizacije svog proizvoda.  E pa druze, javno objavljena riječ podrazumijeva da je podložna propitkivanju, ocjenjivanju te da kontinuirano opravdavaš to kaj si javno obznanio.

 

Kad na njihovom webu bude pisalo da njihov soft instaliras na vlastitu odgovornost, da su mogući neočekivani problemi sa fatalnim posljedicama, da je u taj os implementirano brdo softvera za koji neznaju kako radi i radi li uopće...e tada im nitko nebi prigovarao jer bi prije downloada morao kliknuti potvrdu da je pročitao uvjete i pravila koristenja i da taj i takav softver koristi na svoju osobnu odgovornost. 

 

Malo malo pa netko iz lin bratije  veliča tzv slobodu. E pa u ovakvom kontekstu, slobodu da svatko tipka kod i uz svoje hvalospjeve ga okiti na webu ja nevidim nikako kao neku prednost za općedobro..  

 

Nisam vidovit, ali lako je za pretpostaviti da će većina religioznih odgovora na ovo biti u stilu da je i komercijalni softver pun grešaka iako je okićen hvalospjevima na matičnim stranicama. Pa ok, no trzište i kupci brzo kazne komercijalu, a nakraju krajeva kažete da neželite drugi windows prema tome, di je ta pozitivna razlika.. ??

 

I kad se ta sloboda toliko povlači, pa valjda postoji i sloboda da kritiziramo nešto čime nismo zadovoljni. Nije moj problem ak nema para da plati 300 stalno zaposlenih developera i nek prodaje mint za 100 eura po komadu. Ja bi mu ih prvi platio kad bi dobio os koji bi u stvarnosti bio onakav kakvim ga opišu na naslovnici. Ak nemre to ispoštivati, onda nek nepiše bureke, ili nek šverca pljuge na trznici ak mu ovo nejde...

 

😀

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 20:21 (bunker).
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

ne..

prvo RT kernel nije patch (u smislu popravka-fixa), nego takav kernel.. i primarno zbog potrebe npr audio-lag (edit soft i sl. koji traži RT pristup).

-moguće da se ubrza, jednako da se dodatno ubiju performanse dok mreža nije dio RT dijela na koji se to odnosi. Mreža ima ping, bandwidht.. nije to audio-video (nevažno koji sadržaj gledaš preko mreže).. tj za zakav odgovor moraš prvo znati usko grlo, mreža ili kodek-player..

 

-npr ubuntu-mythbuntu distra za takvu namjenu, ali to je za 'normalan' PC (daleko jači hw + poznat cpu-vga itd..) .. dok u ovakvom slučaju nema pravila nego moraš sve to znati, moraš se baviti programiranjem, kompajliranjem kernela itd. .. i tad možeš upravo ciljano napraviti 'distru' koja će savršeno odgovarati mogućnostima-resursima uređaja/PCja za kojeg to radiš .. + legendarni cowboy koji bi od tog napravio superračunalo :))

 

npr, možda 'specijaliziran' kernel (ne RT, nego običan..) ali bez nepotrebnog balasta-tereta, npr ako nemaš wlan server, tad bez wlana, tad je čisto fizikalni zakon koji kaže da je tad sys brži jer radi jedan task manje.. pošto ti treba wlan nije to, možda miš-printer-nešto deseto.. npr server nema GUIja, nema opterećenja iscrtavanja frontenda, nego sve resurse koristi za ono što ekšli radi .. itd. a sve je to isto, današnji 'server' je zapravo core, nešto kao arch, na kojeg dodaješ po potrebi samo ono što trebaš. No za to je potrebno iskustvo-znanje.. dok ti alternativa ostaje izbor distre koja će to raditi .. npr ako ne mint, tad moža ubuntu, možda puppy možda .. ne kde nego xfce itd.

 

-podsjetnik, 'normalan' os radi stotine stvari, često su neke nepotrebne, nekorištene.. specijaliziran-customiziran 'stroj' radi jedan konkretan task i tad je za to najbolji, poseban ključ ili švicarski nožić, ne može oboje nego ili-ili. Formula1 ili obiteljski auto koji ima i gepek i klimu i mjesto za rukavice ali to je na F1 višak-teret, dok fizika kaže da svaki gram tereta opterećuje motor, time i performanse.. nije to izmišljanje tople vode ili razbijanje atoma.. kad tako posložiš stvari i tad ti je jasno zašto nešto radi dobro (bolje/lošije).

-da netko radi distru za takav uređaj, 99% da bi to bilo optimalno, osim da to cowboy 'pojača'.. :)) i to je problem razmrvljenosti distri, kao i broj uređaja koji netko koristi za ovo što želiš. Desktop PC, konzola kao pleyka, router-nas-mediaplayer.. sve je to ''isto'', ali nisu isti resursi i taskovi. Router jednostavno nema dovoljno npr rama za usporedbu s PCjem ili playkom.. ili nema GPU koji bi vrtio igre, browser, gui.. i tad to mora biti 'štekavo' jer ni nije tome namjenjeno. Ako ti sad želiš to napraviti, kao amater i naravno kao svaki amater misliš da je to klik-klik-next.. pa nije, kao što vidiš. To može onaj koji se time bavi desetljeće+.. a kad on to napravi, tad ti skineš tu distru ili howto i klikaš next.

 

 

edit: :)))

-windows!!! MS...

.. sad se osjećam bliži linux zajednici.. čim spomenem ms-win.. pa evo još jednom. win10, uh...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 20:45 (ihush).
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

@bunker - Ne. 

Gledam te!
7 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

nemojte mi rec da je ovo normalno lol

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

@bunker, GPL kaže da nema garancija, jer nema naknade. Ne mora Clement pisati EULA-u. MS ima monopol i nije baš vjerovatno da će izgubiti veliku bazu korisnika radi bugova koje rade u Win10 doskora. Sve i da gubi 1% godišnje, potrajalo bi 8 desetljeća. I nije neka kazna, s obzirom da je to duplo nego je kompanija do sada stara.

Mislim, dakle half adder
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

ne..

....

sry ali ipak da ....na ovom rt patchanom raspbianu mi sad radi ko po loju na buffer 100ms dok je na obicnom raspbianu treba bit bar 1000ms tj jednu sekundu da bi radilo ok iako je i onda dropalo tu i tamo.
u oba slućaja je lite verzija bez gui-a.


sad mi jedino radi problem šta ssh ne prihvaća s wlan strane odkad mi se pojavia onaj error.

15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

.. dio s točkicama sadrži odgovor :)

-eto, znači da je usko grlo player..

-ssl možda verzija. 1-2 bi morale biti mrtve ali po uređajima se ugl nalaze, dok je 3 aktualan... jednako defaultno disejblan, tsl.1.3.. pa ako ga omogućiš u browseru, možda proradi :))

 

-ne.. jer po rečenici, znači da ti s lan-a radi.. :) a tad je odgovr u wlanu, rulovima.. promjeni redosljed filtere ili sasvim ugasi firewall tek da vidiš radi li tad (ali ovisi o uređaju i softu-firmwareu, neki imaju povezano jednu funkciju s drugom pa gašenje može imati lančane posljedice..)

 

-zato u pravilu ne riješavam 'čarobnom kuglom' ovakve probleme.. moraš se snaći (a po tipkanom, snaći ćeš se..) :)

 

 

edit: :))

windows!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 11:18 (ihush).
11 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ako nekome treba provjera pravopisa na hrvatskom za libre office.

 

Skinite tu hr_HR.aff i hr_HR.dic i kopirajte u /usr/share/hunspell

https://github.com/krunose/hr-hunspell

 

Ako nemate hunspell, instalirajte.

 

Na arch based distrama nema hunspell-hr paketa na aur-u.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

edit: :))

windows!

 Nema veze sa temom, ali ima sa kontekstom. Dosadan jesam, ali još jedan dokaz kako tko radi taj i griješi. Veliki komercijalni MS je opet usrao. Što bi bilo da se ovako što desi Minutu...

 

https://www.zdnet.com/article/windows-10-users-left-baffled-and-mad-over-microsofts-activation-glitch/

 

 

Mislim, dakle half adder
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

-ne može se desiti free softu pa tako ni mintu..

 

(umjesto plahte odgovora, nije tema..) :)) ali eto napisat ću, windows.. i sad opet radi. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

lol evo opet nakon 3-4 dana šta sve radi kako treba jednostavno više ne radi. radi se o raspbianu.
dali postoji u linuksima neki proces šta radi automatske updateove ili tako nešto ovo nema smisla da svako 4 dana moram ponovno radit reinstall.
hvala

edit: zna li netko di mogu nać nekakve error logove ili slićno za raspbian..

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 19:29 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Napravi cron koji pokreće update komandu.

 

su - (da promjeniš na root usera)

crontab -e

Pritisni insert za upis (vim)

0 15 */2 * * apt-get update && apt-get upgrade -y

Udri esc i :wq! za spremit

 

Ovo će pokrenit update svaka dva dana u 3 sata popodne.

 

Ako želiš gledat šta se dogodilo možeš dodat na kraj linije

>> /home/korisnik/update.log 2>&1

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 12:07 (ruzcheHR).
5 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ne znam, sta si mislio pod glazba, ali ako ces da se bavis produkcijom (mixom), preporucujem ti AVlinux. Ardour DAW sa hrpom kvalitetnih plugin-ova. Inace, nov sam na forumu. Ovo mi je prvo javljanje. Pozdrav ekipi.

5 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

@bunker, GPL kaže da nema garancija, jer nema naknade. Ne mora Clement pisati EULA-u....

 

Pa ok. Možemo mi sve to tumačiti kako kome od nas paše, no 2%-tni udjel je pravi pokazatelj stanja i prihvaćanja. Čak mislim da nemožemo toliko kriviti mali broj dostupnih apk, jer za ono kaj 95% korisnika treba , je već sadržano u svakoj distri ( browser, player, kodeci, ..). Mislim da je ipak glavni krivac ta disperziranost, nepredvidljivost, a cjena je najmanji problem. Svaki pc košta par hiljadarki tako da još par sto kn nebi nikome bio problem kad i ako bi za tu cjenu dobio ono kaj i mint i ubuntu tupe na sva zvona ( ispoliranost, prilagodjeno početnicima, bla bla bla ..) .

 

Koliko god netko taj kaos prikazivao kao vid sloboda, činjenice i brojke pokazuju kolikom djelu korisnika odgovara takva situacija. 

 

Win10 je odličan primjer kako izgleda os za koji jako malo predznanja trebaš imati: na tvom lokalnom jeziku nskon desetak klikova ćeš imati funkcionalan os, a automatika u pozadini odradjuje drajvere, nadogradnje, trimanje, defragmentaciju, integriran cloud storage, hrpa apk za integraciju sa desktopom ( od officea, oreko onenote, onedrivea, karata-navigacije...i sve te apk rade i na androidu i ios-u.. ). U biti, ako znaš čitati, os sve ostalo odradjuje za tebe. I mint i ubuntu a i ostali bi trebali dogurati do tog nivoa i tek tada bi mogli ponosno piskarati one hvalospjeve na naslovnicama. Dok je ovako da se možeš slomiti na nekim bazičnim stvarima tipa tema kursora, odspajanje usba, i sl, dotad bu i statistika takva...

 

Prije kritika o win10 uptadeu i sl, proučite da 1809 nije nitko dobio automatikom, već samo oni koji su to ručno išli tražiti i pokrenuti, prema tome zna se da ako već imaš slobodu da klikaš onda imaš i odgovornost da se nosiš sa posljedicama klikanja. Jednostavno, ak neznaš kak bu završilo, neklikaj, drž se browsera i playera.. 

 

😀

 

 

11 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Sve to što si naveo za Windows većina distribucija već ima. Jesi ti probao instalirat neku distribuciju u zadnje vrijeme, općenito je plug 'n' play. Jest dobro si napisao da im je dobar sustav nadogradnji . Pogledaj malo što im se događa ima mjesec dana sa tim vrhunskim sustavom. Instalacija softvera za prosječnog korisnika je isto super riješena, nema šta, prije san nažalost služio ka mali o' tete, sporo računalo aj pogledaj. Imaš šta i vidit, točno znaš kad upališ komp da će ono govno McAffe bit na njemu, firefox ima jedno 900 toolbara i da ne pričam šta sve vidiš.

 

Hoćeš da ti kažem stvarne prednosti koje Windows ima trenutno?

Proprietary software za recimo audio mixere, strojeve i slično.

MS Office, jest Libre je dobar i dovoljan ali kad ti netko pošalje malo složeniju datoteku u docx ili xlsx formatu možeš se slikat, ja sam raspored i zaduženja za posao dobivao u excel datoteci koju libre ne može ni otvoriti.

Creative Cloud, nije potrebno ni govoriti puno o ovom, probaj video editin na Linuxu, nije uopće zabavno.

 

I najveća prednost je Support. Gledam neki dan profesora, dobio novi laptop i pokušava se spojit na projektor prije predavanja, lik ladno izvadi mobitel iz džepa i zove support, ženska mu se spoji na laptop i prebaci na projektor. Problem riješen u 15 min. Ja gledam i ne vjerujem, ali to je tip osobe koji vjerojatno ima support na fast dial, da je bio na Ubuntu zvao bi k*rac.

 

Edit: Problem nije samo u 1809 update, problem sa zadanim aplikacijama je recimo poznat već od 1803 (4. mjesec), na 1809 umjesto da je riješen, još se i pogoršao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 19:16 (ruzcheHR).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice