Pomoć molim vas...kako da izbrisem linux???

poruka: 5
|
čitano: 3.874
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Pomoć molim vas...kako da izbrisem linux???

Bok....dal neko zna kako da izbrišem Ubuntu 9.10, imam ga kao dualboot sa WIN 7...pa onda kako da izbrišme Ubuntu a da mi ostane WIN 7.......molim vas pomozite!!!

HVALA!!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć molim vas...kako da izbrisem linux???
Ako si ga instalirao unutar windowsa, preko wubi-ja, onda Add/remove programs, pa tamo. Ako nisi tako onda samo obriši folder gdje se nalazi ili formatiraj particiju na kojoj je
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoć molim vas...kako da izbrisem linux???
Šef kaže...
Ako si ga instalirao unutar windowsa, preko wubi-ja, onda Add/remove programs, pa tamo. Ako nisi tako onda samo obriši folder gdje se nalazi ili formatiraj particiju na kojoj je

Dali ce mi onda bootirat WIN 7???

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć molim vas...kako da izbrisem linux???
Na koji način si instalirao Ubuntu?
Trebalo bi bootat, ali možeš pričekat da dođe kakav iskusniji linuxaš
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć molim vas...kako da izbrisem linux???
MuQe. kaže...
Šef kaže...
Ako si ga instalirao unutar windowsa, preko wubi-ja, onda Add/remove programs, pa tamo. Ako nisi tako onda samo obriši folder gdje se nalazi ili formatiraj particiju na kojoj je

Dali ce mi onda bootirat WIN 7???

Bootat će ti Win ali će ti ostati izbornik za odabir između Ubunta i Windows prilikom bootanja jer nije obrisan GRUB (Linux Bootloader).

 

Možeš jednostavno podesiti da ti se ne prikazije odabir OS jer će se dizati onaj koji postaviš po defaultu.

Start > Run > upiši msconfig > odaberi boot opciju i odredi defaultni OS (Windows 7), vreme za prikaz boot izbornika podesi na 0.

 

Alternativno ako se želiš rešiti GRUB-a (Linux Bootloadera) moraćeš da repariraš MBR (Master boot record) preko Recovery Console. Za ovo će ti trebati Windows 7 instalacijski medij:

  1. Bootaj sa Windows 7 instalacijskog medija
  2. Odaberi defaultni jezik, vreme, valutu i vrstu tastature pa next
  3. Odaberi Repair your computer pa next
  4. Odabri OS koji želiš reparirati (Windows 7) pa next
  5. Odaberi Command prompt
  6. Upiši Bootrec.exe pa pritisni Enter

 

Imaj na umu da ti potonja opcija može onemogućit dizanje Windowsa, pa prije nego se upustiš u nju napravi backup svih važnih podataka.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice